Şimdi Ara

[4K UHD 3840x2160 Kullananlar Kulubü] 28'Samsung U28D590D Kullanıcı İzlenimleri (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
406
Cevap
8
Favori
27.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam bahsettiğiniz ürün bahsi geçen monitörün fiyat olarak 2 katından biraz fazla yalnız :)
  • SAMSUNG 28" LU28E590DS modelini almak istiyorum hem PS4 hemde Xbox ONE sahibiyim oyun konsollarında deneyim eden oldumu acaba işimi görürümü
  • gamer-x kullanıcısına yanıt
    hocam tavsiye etmem 1080p de biraz bulanıklaşıyor çünkü görüntü.
  • Arkadaşlar bir sorum olacak,masa üstünden oyuna yada oyundan masa üstüne gittiğim zaman monitörün sol üst köşesinde ''Displayport'' ve sağ alt köşede göz koruma modu kapalı-ses-parlaklık vss... gibi şeyler her defasında çıkıyor,bunu nasıl kapatabilirim,çok kurcaladım kapatmak için ama olmadı,belki bilen bir arkadaş vardır
  • gtx 780 ekran kartım var mu monitör ekran kartıma fazlamı yoksa uygunmu ? fazlaysa benim karta uygun monitör önerebilirmisiniz ?
  • Herkese selamlar. Bu monitöre adeta vuruldum arkadaslar.http://www.hepsiburada.com/aoc-u2477pwq-23-6-4ms-analog-dvi-hdmi-display-4k-ultra-hd-pls-monitor-p-BD804565?magaza=Hepsiburada&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=0.64.7?utm_source=affiliate&utm_medium=go&utm_campaign=cpa&utm_content=63&utm_term=kategori-genel&wt_af=go.domain.kategori-genel.cpa

Bu müthiş estetik monitörü almak istiyorum fakat fiyatı 2000 tl ve 6000 tl olan bilgisayar bütçemin büyük kısmını eritecek. Sizce bu paraya değecek bir monitör mü ne dersiniz? Netliğe ve tasarıma çok önem verdiğim için bu monitörü almam önemli. Ayrıca alırsam rx 470 le kullanmak. Zorunda kalacağım, almassam da full hd monitör+gtx 1070 alacağım. Ne tavsiye edersiniz?

• Arkadaşlar vatanda bu monitör 1039 lira görünüyor az değil mi?
    Sadece ataşehir mağazada var görünüyor internet fiyatı da değil, var mıdır sizce? Varsa alayım mı, tavsiye eder misiniz?
    Vatan:http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-28-lu28d590ds-uf-1-ms-uhd-4k-gaming-monitor.html
    Akakce:http://www.akakce.com/monitor/en-ucuz-samsung-u28e590ds-28-led-fiyati,5885816.html

• _recoo kullanıcısına yanıt
    Ölü piksel yoksa kaçırma
  • rezes kullanıcısına yanıt
    Bugun gidip bir bakayim oyleyse.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gideceğine vatan müşteri hizmetlerini ara onlar mağazayı arayıp soruyorlar
  • bolom B kullanıcısına yanıt
    Ben de 34UC98 almaya niyetlendim. Reddit ve Amazon yorumlarında "Image Retention" problemi olduğunu okudum. Topkapı Vatan'da inceledim ve gerçekten Google yazısı 1dk sonra ekrana işliyor ve 3 dk ekranda kalıyordu. Şimdilik vazgectim almaktan ama bu sorun dışında herşeyi harika bir monitör. Sizde böyle bir sorun var mı?
  • Arkdaslar bende bu monitorden var
    Xbone s imi 4k samsung monitore baglamak istiyorum..Monitorde 2 hdmi ve 1 displayport bulunuyor.Xbox one s te goruntu ayarlarinda 4k coz gecis yap dedigimde "Monitorunuz 4k coz desteklemekte fakat 30 hz de destekledigi icin 4k ya yukseltme yapulamamaktadir" Diyor..yani hdmi 2.0 olmadigi icin 4k 60 hz goruntu alamiyorum..Bende hdmi to displayport kaplo aldim fakat goruntu gelmiyor..Displayportta 4k 60 hz destegi mevcut fakat xbox one s goruntu vermedi..illa hdmi 2.0 portmu gerekir arkadaslar..(hdmi ile 8bit 1080p aliyorum)

• Eğer monitörünüz u28e590ds modeli ise 4k60p görütü almak için tek çareniz displayport üzerinden görüntü almak sanırım. O da her displayport kablosuyla olmuyor. Ben amazondan aldım mesela türkiyede malesef alternatif yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LiveForSpeed

Eğer monitörünüz u28e590ds modeli ise 4k60p görütü almak için tek çareniz displayport üzerinden görüntü almak sanırım. O da her displayport kablosuyla olmuyor. Ben amazondan aldım mesela türkiyede malesef alternatif yok.

Linki varmi peki
    Nasil bir cevirme yaptiniz

• Çevirme olayını bilmiyorum hocam ben direk bağladım pcye displayport ile. Size şundan lazım muhtemelen:

https://www.amazon.com/dp/B0194F1MY4?&ascsubtag=[site|anand[cat|NA[art|9867[pid|B0194F1MY4|NA[bbc|manual
  • Hareketli askı aparatı tavsiye verebilirmisiniz arkadaşlar,alıp kullanıp memnun kalanlar özellikle
  • PS4 pro kullanıyorum. lu28e590ds monitor 4k için hdmi 2.0 uyumu varmı. 1. hdmi 4k 30hz, 2. hdmi 4k 60 hz denmiş. İlerdede pc ile kullanmayı düşünüyorum. LG 27" 27UD58-B IPS 4K monitorle bunun arasında kaldım. Sizce ps4 pro ve pc için hangisi daha iyi. Parlaklıl ve renk çok önemli benim için.
  • Masa üstünde yada oyunda çözünürlüğü 3200x1800 yapınca Tam ekran olmuyor bir türlü,kenarlardan siyah çerçeve şeklinde kırpıyor,ekran kartı ayarlarından bir çok ayar denedim,mesela ölçekleme modunu ''Tam Panel'' yaptım ama,3200x1800 tam ekran olumuyor,Yapabilen varmı Arkadaşlar
  • Samsung lu28e590ds mönitör aldım kullanan arkadaşlar hangi ayarları uyguluyor yazarlarsa sevinirim

Hdmi ile bağladım display ile bağlasam bir fark olurmu
  • Arkadaşlar,

Tüm konuyu ve kabaca forumu gezindim ama soruma yakın bir cevap bile bulamadığım için sormak istiyorum sizlere de. Bu monitörü overclock etmeyi deneyen var mı? 4K için 71Hz'te sorunsuz olarak kullanabiliyorum. Aynı şekilde 2K ve FHD için daha yüksek tazeleme hızları alabileceğimi düşünüyordum fakan her ikisinde de 85Hz'in ötesine ayarlayamadım.

4K'da 71Hz'i geçince herhangi bir uyarı mesajı gelmeden direkt olarak siyah ekran geliyor yani panel bu tazeleme hızını kaldıramıyor. Lakin 2K ve FHD için 85Hz'in üzerine geçtiğimde monitör optimum çözünürlük uyarısı veriyor ve geri 85Hz'e çekiyor.

Bu problemin nedeni nedir? Kablodan mı yoksa monitör 85Hz'in üzerine yazılımsal olarak izin vermediğinden mi nedir? Bilen birisi aydınlatırsa çok sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.