Şimdi Ara

[4K UHD 3840x2160 Kullananlar Kulubü] 28'Samsung U28D590D Kullanıcı İzlenimleri (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
407
Cevap
8
Favori
27.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rindaasd

quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

quote:

Arkadaşlar bende bir ihtimal bu monitörden alabilirim,biraz araştırma yaptım ve SAMSUNG'un 4k 1ms olan şu modelide çıktı karşıma ''U28E590DS''.Merak ettiğim konu ise burada incelemesi yapılmış olan ''U28D590D''ile (vs) ''U28E590DS'' arasında ne gibi farklar vardır,yoksa ikiside aynı monitörlermi bilen arkadaşlar bir zahmet merakımızı giderse :)

Araştırdığım kadarı ile bu kod sadece ülke farklılığında kullanılıyor.

Mesela İngiltere sitelerinde ki aynı ürünün kodu bahsettiğiniz gibi sonu S ile bitiyor.

Yani aslında bir farkları yok.

Samsung bunu telefon grubunda da uyguluyor.

Bu arada ben ürünü 2 gün önce aldım ve oyun bazlı almadığım için çok memnunum.

Gayet güzel bir ürün benim için.

Saygılarımla...

Çok teşekkür ederim kardeşim sağol cevabın için

Rica ederim, ne demek.

Oyun bazlı almadığım için benim vereceğim bilgiler sağlıklı olmayacaktır.

Daha önceden bu başlıkta almayı düşünürken yazdığım mesajımdaki kullanım şeklimde sadece PEs 2016 oynayabilsem yeter diye düşünüyordum ki
    kullandığım Surface Pro 4 te on board bir ekran kartı olduğu içinde oyunu sadece 1280x720 açabiliyorum ama bana yetiyor :)

Geri kalan işlerim için kullanmaya başladığım 2 gün boyunca keyif aldığımı söyleyebilirim.
    Hatta ekran parlaklığı gözlerimi genel de rahatsız ettiği için her cihazda düşük ayarda kullanırken bu üründe baya bir düşük ayarda kullanmak zorunda bile kaldım :)

F/P olarak gayet yeterli geldi bana açıkçası.
    Tabi bu monitörden ne istediğiniz ile de alakalı.

Saygılarımla...

Tekrardan teşekkür ederim cevapların için

Rica ederim, ne demek :)

Saygılarımla...

• Selamun Aleykum,

http://www.samsung.com/tr/support/model/LU28D590DS/UF

samsung 28" LU28D590DS/UF modelıyle aranıza katıldım
    vatan faturalı 1 aylık monıtor

bu monıtorde flıcker free ve amd free sync ozellıklerı var mı
    arkasında vesa baglantısı yok

4k 60 hz goruntu almak ıstıyorum
    orta hallı ekran kartı onerır mısınız
  • O monitörde maalesef göz koruyucu mod, titreşimsizlik özelliği (flicker free), vesa bağlantısı ve freesync özelliği yok. Bahsettiğiniz özellikler LU28E590DS modelinde mevcut.
  • Arkadaşlar monitorun yerden yüksekliği (ayakla birlikte) kaç cm? Birde ayak ayarı var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arifakinti -- 7 Mart 2016; 22:20:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=114808165

monitörüme ait ilan almak isteyen olursa

• rindaasd kullanıcısına yanıt
    Monitörün 1 ms tepki süresinde kullanımı iyi olmuyor pes, fifa gibi oyunlarda gölgelenme oluyor o yüzden yanıt süresi en hızlı değilde daha hızlıda kullanıyorum.

Konumu da inceleyebilirsiniz ;http://forum.donanimhaber.com/m_107157536/tm.htm
  • - 23.8" 2K monitördeki yazı boyutundan memnun olan bir yazılımcı 28" 4K monitörde ölçeklendirme yapmadan işine devam edebilir mi?

- Anadolu yakasında 28" 4K monitörü test edebileceğim bir mağaza var mı?

- 23.8" monitörde "28" 4K'da yazı boyutu nasıl olurdu?"nun gerçekçi testini yapmak mümkün olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pillout

- 23.8" 2K monitördeki yazı boyutundan memnun olan bir yazılımcı 28" 4K monitörde ölçeklendirme yapmadan işine devam edebilir mi?

- Anadolu yakasında 28" 4K monitörü test edebileceğim bir mağaza var mı?

- 23.8" monitörde "28" 4K'da yazı boyutu nasıl olurdu?"nun gerçekçi testini yapmak mümkün olur mu?

merhaba bu model değil ama başka bir 28" 4 k monitör kullanıyorum. 27" 2kdan geçtim ve ölçeklendirme yapmadan kullanmak söz konusu bile değil. resmen bit gibi oluyor ki ben ufak font seven biriyimdir, şu anda % 125 de ve tarayıcı da % 150'de. 4k için ölçeklendirme yapmadan kullanmak için bence en az 30-32" aralığı lazım. onun dışında monitöre 10cmden bakmak zorunda kalırsın. benim kullandığım model de tn panel ama renkler çok güzel ancak ips panelin görüş açısı kesinlikle yok. 9 yaşındaki oğlum baba bunda ne var diyor sandalyeye oturunca.

• Yanıt için teşekkür ederim.

Soruyu sorduktan sonra bu yönde incelemelere bakmaya devam etmiş, fikirden iyice uzaklaşır olmuştum ki siz de üzerini tamamıyla kapatmış oldunuz. Üçlü portrait düzende sadece merkez monitörü bu çözünürlüğe çıkarma fikri nedeniyle ölçeklemeden kaçınmam gerekiyordu. Başka yönlere gideceğim artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pillout -- 31 Mart 2016; 23:06:21 >
  • Arkadaslar bu monitoru 2k olarak masaustu ve oyunlarda goruntu kalitesi nasil ona gore ikinci elden alica. Bir tane

• Arkadaslar cumartesi gunu sistem dizdim
    Samsung u28d590 monitor
    Amd 6100 islemci
    8 gb 1600mhz ram
    Msi gaming 970 anakart
    Msi r9 380 4 gb ekran karti
    Samsung 250 gb ssd
    Aoyle bir skintim var monitorde videolari actigimda donmalar yasaniyor 1080 p videolari actigimda camir gibi oluyor.ekran karti yazilimini direcx 12 flan hep yukleyp guncelledim boyle bir skintiyla jarsilastim renklerdede donanimhabere girdigim renkler turincudan ziyade sarimtirak oliyor.yardimci olurmusunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: qwerty38

Arkadaslar cumartesi gunu sistem dizdim
    Samsung u28d590 monitor
    Amd 6100 islemci
    8 gb 1600mhz ram
    Msi gaming 970 anakart
    Samsung 250 gb ssd
    Aoyle bir skintim var monitorde videolari actigimda donmalar yasaniyor 1080 p videolari actigimda camir gibi oluyor.ekran karti yazilimini direcx 12 flan hep yukleyp guncelledim boyle bir skintiyla jarsilastim renklerdede donanimhabere girdigim renkler turincudan ziyade sarimtirak oliyor.yardimci olurmusunuz?

vıdeo kodek yükleyın ondan donma yasanıyor olabılır k lıte codec pack önerırım
    baska vıdeolarla da deneyın

monıtoru fabrıka ayarlarına sıfırlayın
    gerekırse renk ayarı yapın
    ıps monıtore alısmıssanız renk farkı ondan sıze oyle gelmıs olabılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO MULTİJET

quote:

Samsung u28d590 monitor
    Amd 6100 islemci
    8 gb 1600mhz ram
    Msi gaming 970 anakart
    Samsung 250 gb ssd

hocam sizlerdede 1080p videolar çamur gibimi birde hangi programı kullanıyorsunuz gom kmplayer window media player flan?ben açıkcası monitörde 4kyı beğenmedim işyerimde samsung 55hu6900 4k tv var onda izlediğim videoları 4k monitörde izledğimde o etkiyi alamadım o0yunlarda 4k güzel ama videolarda beğenmedim ben hiç

• Merhaba arkadaşlar.

Hackintosh ve Windows 10 sistemim için özellikle 4K monitör arıyorum. Malum iMac 5K çözünürlkle geliyor ve ona yaklaşmak istiyorum. Şu an Dell 5K monitör yapıyor ama fiyatı çok pahalı. Ben asıl OLED monitörleri bekliyorum.

Ama sistemi de kullanmaya başlamam lazım. Hackintosh ile video edit ağırlıklı çalışıyorum. Windows ise oyun ağırlıklı olacak.

İnternette bu Samsung monitörü gördüm ve biraz araştırdım. TN olması beni düşündürdü ama okuduğum yorumlar olumlu. Ayrıca OLED monitörler yaygınlaşana kadar çok pahalı bir model almasam mı diye düşünüyorum.

4K olsun, Mac kullanırken işimi görür. Peki Windows ile oyun oynarken işimi görür mü? Ekran Kartım Gigabyte sıvı soğutma 980 ti.
    Şimdi önerilerinizi alabilir miyim?

Mesela;
    -4K Asus ROG mantığı pahalı bir monitör mü alsam?
    -Samsungun bu modeli ile OLED yaygınlaşana kadar çok masrafa girmeden işimi rahatça görebileceğim bir monitör mü alsam?
    -Son olarak 144 HZ G-sync ama 2K monitör mü alsam?

Veya başka öneri ne olabilir?

Teşekkürler.

Bu arada sanırım yeni modeli çıkmış. Model kodu SAMSUNG 28" LU28E590DS/UF

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-28-lu28e590dsuf-1-ms-uhd-4k-gaming-monitor.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carman1tr -- 24 Mayıs 2016; 16:01:53 >

• Arkadaşlar sistemi nihayet topladım elhamdülillah
    28" samsung monitörümle 4k test videolarını izledim 1000w ses sistemi ile harika bir görsel deneyim yaşatıyor
    mest oldum
    1 milyar renk
    60 hz
    1 ms
    display port ile bağladım win10 kurdum
    ekran parlaklığı müthiş
    ayrıntılar detaylar harika
    siyah renkler simsiyah
    laptoptaki 1 milyon pikselden 8 milyon+ piksele geçiş yaptım 8 kattan fazla fark e yani farketsin o kadar da
    telefondan 4k video çekip izliyorum özellikle yakın çekim ve telefonun sabit olduğu videolar kalite burda diyor
    ayarları sona getirdim
    parlaklık, kontrast, keskinlik sonda cillop gibi oldu gece parlaklığı kısabilirsiniz

eksilere gelirsek sonuçta tn ekran
    bazı renklerde özellikle görüş açısı kısa mesafede çok değişiyor ama bu genel kullanımda farkedilmiyor sadece bazı renkerde ekranın tamamı o renk ise farkedilebiliyor çok da sorun değil ama bir IPS değil bu ekran
    8k ıps veya 4k ıps çıkana kadar kullanılabilecek tavsiye ettiğim bir monitör

evet 1080p videoları çamur gibi gösteriyor
    ama başka playerda video oynatma programında deneme imkanım olmadı
    1080p den 4 kat daha yüksel çözünürlük olduğu için normal karşılamak lazım biraz da 1080p yi 4k yapması beklenemez
    mesela uyduya hdmi den bağlanınca 1080p görüntüyü gayet net gösteriyor

ayaklar dandik
    yükseklik ayarı yok çok da önemli değil ama vesa bağlantı olsa belki ayak falan takardık bunlar ayrıntılar

teş tuşla parlaklık mod ayarı YOK
    önceki samsung monıtorde (2233sn 21.5 inch) vardı tek tuşla metin oyun vb geçiş yapılabiliyordu

özetle beklentilerimi karşıladı
    IPS ile yanyana karşılaştırıp incelemek lazım
    1080p monıtor alıp da çamur gibi ekrana bakmaktansa bu iyidir
    buna bakıp laptopa bakınca bulanık görünüyor laptop görüntüsü

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO MULTİJET

quote:

Samsung u28d590 monitor
    Amd 6100 islemci
    8 gb 1600mhz ram
    Msi gaming 970 anakart
    Samsung 250 gb ssd

hocam sizlerdede 1080p videolar çamur gibimi birde hangi programı kullanıyorsunuz gom kmplayer window media player flan?ben açıkcası monitörde 4kyı beğenmedim işyerimde samsung 55hu6900 4k tv var onda izlediğim videoları 4k monitörde izledğimde o etkiyi alamadım o0yunlarda 4k güzel ama videolarda beğenmedim ben hiç

1080p uydu alıcısından hdmi ile izlerken güzel
    ama pc den 1080p video izlerken çamur

video oynatıcıyı değiştirip denemek lazım

• 4K tüm monitörler 2K'da organik görüntü verebiliyor mu? Windows arabirimi için bu çözünürlüğün fazla geleceğini düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tufanoo

quote:

Orijinalden alıntı: LaViTz

quote:

Orijinalden alıntı: tufanoo

ve düzelttim arkadaki dümeye basılı tuttum fabrika ayarına döndü çince oldu bütün ayarar açıldı

Gecmis olsum hocam cok sevindim duzeldigine.bizim icinde basimiza gelirse solisyon olmus oldu.bende yeni aldim monitoru daha gelmedi.acikcasi cok heyecanliyim.önereceğiniz bisey varmidir acaba ilk etapta.

hocam görüntü muhteşem diyebilirim ama oyunlarda tam anlamıyla 4K oynamak çok zor sistemim çok çok iyi ama medium ayarlarda bile fps 35 40 arası
    özellikle yeni oyunlarda çok zorlanıyorum o yüzden hep 2K ya düşüyorum

Oyunlarda 2k ya düşünce görüntü kalitesi nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: fuducuk

4K tüm monitörler 2K'da organik görüntü verebiliyor mu? Windows arabirimi için bu çözünürlüğün fazla geleceğini düşünüyorum.

Fazla gelmeden kastınız yazıların kucuk kalması ise dpi ayarları ile win10 da gayet rahat kullanıyorum
    Sadece Dosya acinca Geri tuşu cok kucuk ona tıklamak zor oluyor
    Microsoft mausun tekerlek klik tusuna kendi yazılımı ile geri tusunu atadim cok hızlı oldu. Sorun kalmadı
  • Genel görüntüden bahsediyorum. Monitörlerin tavsiye edilen çözünürlükleri dışında bir çözünürlük seçildiğinde görüntü bulanıklığı oluşurya, bunu kastediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.