Şimdi Ara

4K TV'DE OYUN OYNAMAK?? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
9.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Ben 8 senedir bilgisayarımı 1080p şuan 4k tvye bağlıyarak kullanıyorum iyi sallamışsın tv yi monitor olarak kullanmak istiyen insanlarında aklını karıştırma gönül rahatlığı ile kullanılır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WARTIME

Tamamen psıkolojık bır yaklasım olmus

Gercekcı konusmak gerekırse 20ms ınput lag suresı olan onlarca tv var.Hatta oled tv ler 10ms yanı asus 144hz 27ınch monıtorunkı kadar.Ayrıca oled tvlerdekı tepkı surelerı 0.1ms, monıtorlerdekı tepkı surelerı en az tn ler 1ms, ıpsler 4ms.

Sız sanıyor musunuz monıtorlerde ınput lag yokHer monıtorun ınput lagı farklı 2ms olanda var 25ms olanda.

ınput lag surelerı ıle tepkı(erısım)surelerı aynı degıldır.Input lag mouse hareketlerının ekrana gec gelmesıdır.Tepkı suresı bir pikselin aktif (siyah) durumdan pasif (beyaz) duruma geçip tekrar aktif duruma dönmesi için geçen süredir.

Bılmeden, kullanmadan konusmak bu forumda moda olmus

@WARTIME
    ASUS PB278Q 27" 2560 x 1440 WQHD Monıtor kullanıyorum

ayrıca LG 55ınch UB bılmem kac (tam modelını hatırlamıyorum) 4k tvımde var

kullanmadan konusmak forumda evet moda
    benım yasım 35
    bu zamana kadar pc ı yada bır teknolojık urunu bılsayarcıya sukadar param var
    "ne vereceksın bana" (cmylmz)
    bızedemı ıskender dıyıp urun almadık

bızede yanı bızım nesılede kımse bısey ogretmedı kurcalayarak bozarak ogrendık

Duruma cevap olarak
    oyun fazla oynaya bırısı degılım
    ama ozetle PES FIFA gıbı oyun oynanaırmı sorusuna cevabım evet
    INPUT lag vs gectım
    27 ınch monıtorde Dıablo3 oynuyorum
    sımdı bu benım ıcın ıdeal
    aynı oyunu 55ınch tve bagladıgın zaman tv yada monıtor ınput lagını vs sını bırak
    kendı lagına bak
    ekranın sagındakı solundakı bır seyı gorebılmek ve tepkı verebılmek ıcın duurum nedır?

@aterikasedi

"Aynen hocam ya.Tvden monitor olmazmış.Çok biliyorlar.Neye göre konuşuyorsun .Anca boş laf.Tvde monitörden alınan keyif alınmazmış.E ben tv ile monitorden daha çok keyif alıyorum.Buna kim ne diyecek ??"

yukarıda yazdım PES FIFA ıcın ıdeal olabılır
    sız keyıf alabılırsınız
    bu gorusunuzude saygı durayım

oncekı mesajımda yazdıgımda benım gorusumdur sızde buna saygı duymalısınız
    ama sız benım gorusume hele kı bu ıslerı test etmıs bırısıne
    cok bılıyorlar.vs sekılde cevap yazıyorsanız
    sıze dıyecegım kalmaz

---

ozetle
    Prof oyuncular ortalama bır ınch sevıye belırler benım gordugum
    oda mın 21ınch max 27ınchtır
    burada teknolojıden bahsetmıyorum
    kendı lag ınızda bahsedıyorum
    55-60 ınch lık bır tv de ekranın sag kosesınde olan bıtenle sol kosesınde olup bıtenı algılayıp tepkı verebılmenızden bahsedıyorum

----
    @F355 Challenge +1
    -----

PS:gereken cevapları farklı bır sekılde verırımdım neyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsideR -- 15 Kasım 2017; 12:23:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cannibal_Corpse

Ben 8 senedir bilgisayarımı 1080p şuan 4k tvye bağlıyarak kullanıyorum iyi sallamışsın tv yi monitor olarak kullanmak istiyen insanlarında aklını karıştırma gönül rahatlığı ile kullanılır

tercıh meselesıdır

8 sene once aldıgınız monıtor un ozellıklerınden sonra sımdıkı 4k tv sızı ucurdugunu ıcın sızde boyle bol keseden yazabılıyorsunuz sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

Öncelikle monitörde de TV'de de input lag var, ancak TV'lerde çok daha yüksektir. TV'nin üstünde yazana bakmayın ona bakarsanız 800 hz TV'ler var halbuki yazılımsal bir yanıltmacadan öte birşey değil, TV test eden bir dünya site var girip oradan bilgi alabilirsiniz. En iyi TV'lerde dahi 10-15 ms gecikme var ne yazık ki, ortalama monitörlerin 5 ms gecikme sunduğunu düşünürsek fazla. Ama bu sadece competitive oyunlar için sorun teşkil eder, Overwatch, LoL, Dota, CS: Go gibi oyunlarda TV'den uzak durmak istersiniz, zaten farkettiyseniz hepsi PC oyunu TV'ler daha çok konsollara yönelik. TV'de oyun oynanmaz diye bir söylem çok iddialı olur, ben monitör+oyuncu koltuğu ikilisini büyük TV+koltukta yatarak oynamak ikilisine tercih ederim, ama şimdi atıyorum Witcher veya AC oynarken de eski konsol günlerimi özlemiyor değilim, yattığın yerden paşalar gibi oynamanın da bir keyfi var.

4K TV'de veya monitörde 1080p oyun oynamaya gelince, bunu yapmak istemezsiniz. Her panel kendi çözünürlüğünde optimum kalitede görüntü verir, 1080p görüntüyü 4K TV'ye gönderirseniz ve bu görüntüyü TV'ye upscale ettirirseniz görüntüde hem kırılma olur hem de ciddi manada bulanık gözükür. TV'de biraz daha şanslısınız çünkü uzaktan bakıp bunları görmeme şansınız var ama 4K monitörde 1080p içerik tüketmek işkence gibi olur, uzakta da duramayacağınız için 1080p monitörde alacağınızdan çok daha kötü görüntü alırsınız. Bu noktada konsollar PC'den daha şanslı çünkü konsolların built-in upscaler'ı olur upscale işini TV'nin dandik işlemci ve yazılımına bırakmaz, AF uygular, bulanıklığı azaltır upscale ettikten sonra konsollar. PS4 Pro AC: Origins'i 1440p civarı bir çözünürlükten 4K'ya upscale ediyor, ancak verdiği görüntü sizin PC'nizden oyunu 2K'da açıp 4K TV'de gördüğünüzden çok daha kalitelidir kendi upscaler'ı sayesinde.

Özetle PC kullanıcısı donanımına uygun panel seçmek zorunda bir bakıma. Ben GTX 1070 ile 2K monitör kullanıyorum, ayar kısmam gereken oyunlar oluyor bazı oyunlar 60 FPS'nin altına düşüyor ama asla çözünürlüğü 1080p yapayım ayarları ultra yapayım falan demedim inanılmaz kötü bir görüntü oluyor 2K panele 1080p sinyal gönderince, görmek isteyene denemesi bedava.

:D

Dostum olmaz derken sankı oyunu acmaz gıbı algılıyor ınsanlar
    yazdıklarına aynen katılıyorum
    nadırende olsa bızde PES kapısması yapıyoruz 4k tvde koltukta bıramızı yudumlarken
    ama onlıne oyunlar veya tepkıme suresın onemlı oyunlarda aynı tat degıl
    tabıı ınsanlar hep kotu monıtor kullandıkları ıcın 4k tvlerde oyun oynmayı farklı gozle bakıyor olabılırler

-
    forumda tabıı herkesın onunden klavye.ver kuru sıkı sılahı.sıksın dursun
    kontrol mekanızması olmadıgı ıcın normal

ama bılmıyorlar kı
    15 sene oncede suandada tv ı pc e baglayıp kullanan adamdan olduklarımızı

• Aralık 2019 ve 1 ms nin altında oled ve Qled yok hala tepkime süresi olayı cözülmüş degil biz bi cok modellerde led Qled olded tvlerde vatan bilgisayarda test ettik en hızlısı oled tvler yukarda arkadaşın biri bahsetmiş 0.1 yok öyle bişey en hızlısı şu an lg c9 dur oda 1 ms nin üstündedir son olarak tepkimesiz tvleri baya bi bekliyecegiz tahminim 4 veya 5 yıl old tv de yada uzun bi zaman sonra mikroled tvleri bekliyecez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.