Şimdi Ara

4K TV'DE OYUN OYNAMAK?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
9.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4K degil de 2K kullansanız daha yararlı olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sisteme 5 bin tl verip 4k oynamakta güçlük çekiyorsak bu demek oluyorki 4k için zamanlazım, 1080p 60 hz 144hz için uğraşmak daha mantıklı isterse gtx 980 olsun

• Darklord Sauron kullanıcısına yanıt
    Malesef pek deneme şansım yok hocam netten almayı düşünüyorum ürünüde daha ucuza geldiği için.Artik olmazsa oyun oynamayacagim napalim sadece normal kullanım ve yabannci dizi buradada dizi icin 48-49 inc 1080p mi 43 inc 4k mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • desert_rain D kullanıcısına yanıt
    Uzun ve açıklayıcı bir yazi olmus teşekkürler bende dediginiz gibi düşünüyorum ileride kart degisince hdmi 2.0 alirim.Peki film ve dizi icin 48-49 inc 1080p mi 43 inc 4k mi?

• 55" 1080p almanız iyi bir tercih olur,

• ridvan1903 kullanıcısına yanıt
    Bütçem yetmez o kadar hocam.Buyrun bu televizyon bölümüne açtığım konu arkadaşlar:https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=107234161&p=1#107234161 Aklımda bu tv'lerden biri var yorumdaki samsungda güzel gibi ama pahalı biraz sizinde baska tavsiyeleriniz varsa bekliyorum arkadaslar tv en geç 10 gün icinde alinacak yardım bekliyorum.

• lalupa1907 L kullanıcısına yanıt
    4K cozunurluk 55" ve uzerinde fark eder diye düşünüyorum. Bir çok yerde de bu yönde yazılar var.
    Filmlerde dizilerde bana bir artı saglamaz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lalupa1907 -- 1 Temmuz 2015; 13:17:43 >
    Bu sitede bir grafik var, kac inc TV'de ne kadar uzakta fark edersin cozunurlugu. Buraya gore 45" TV ye 1.8 metreden yakın oturuyorsan 4K cozunurluk anlamlı oluyor.

http://www.rtings.com/info/television-size-to-distance-relationship
  • Alınacak tv de hdmı 2.0 +10bit panel+kabul edilebilir gecikme süresi olacak.

Birde aldığımız ekran kartı hdmı 2.0 desteği olacak+ 4k çözünürlükte 60hz verebilecek Kİ tatmin edici olsun.Tabii bu dediklerim

Tv yi monitör gibi kullanmak isteyenler için geçerli sanırım.

Bu şekildede çoğunluğun bütçesine uygun birşeyler bulması zor gibi duruyor.Belki önümüzdeki yıl daha bir yaygınlaşır 10bit panelli tv ler.
  • Nemesis-cpa N kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam benim düşündüğüm tv'de galiba hdmi 2.0 ama daha fazla detay bulamadim.Bu hafta sonu vatana gidip 48-49 inc ful hd tvlere ve bu dedigim 43 inc ful 4k tv'ye bakacagim ve artik karar verecegim inşallah.

49" 4K

İzleme mesafesinden 43"de 4K farkı belli olmaz
    Nvidia adaptive vsync benzeri AMD'nin de teknolojisi var, adı aklıma gelmiyor, Catalyst control center'dan açabilirsiniz. Oyun içinden v-sync'yi kapatıp onu bir deneyin.

Nvidia denetim masasın'da oyuna özel de yapılabiliyor, AMD'yi bilmiyorum.
  • Darklord Sauron kullanıcısına yanıt
    49 4k butcemi aşar hocam bana en en maximum 2 binlik bir tv lazım.

Oyuncu monitörüm 1080p ama evde tv bağlayip oynuyorum oyunlari joystick ile playstation gibi 4k LG smartled tv titan x yeterli oluyor 1080 pc monitorle 4k tv görüntüleri yanyana bir oyunda baktiğimda gözle görülcek bayaği bayaği fark mevcut.
    Ama şunu söyliyeyim 1080upscale yaptiğinde görüntü bozuluyor bilgin olsun 4k tvde yada 4k pcde 1080 oyun oynayim deme hiç güzel olmuyor
  • Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    Aynı bende sizin gibi yapmak istiyorum hocam arada pc'yi bağlayıp ps4 gibi kullanmak.
    Bunu duyduğum kötü oldu hocam 4k'da hdmı 2.0 lazım oda bende yok o yüzden 30 hz kullanmamak için 1080e düşürecektim çözünürlüğü veya 2k'ya ama sizin dediğiniz gibiyse çok kötü olur o zaman ben 1080 tv mi alsam kafam çok karıştı.
    Sende bulunan ekran karti yetersiz zaten 4k için 1080p tv alman daha mantikli olur
    4k için ultrada yetersiz evet ama medium içinde yetersiz kalır mı??Birde yetersiz olsa bile ben biraz ileriye dönük düşünüyorum mesela bir sonraki alacağım kart 4k için yetecek olsa o zamanda elimde 4k tv veya monitör olmayacak benim düşüncem bu yanlış mıyım?Şuan en kötü mediumda yetmese bile 1080'ye düşürmeyi planlıyordum ama siz 1080e düşürünce kötü oluyor diyorsunuz peki dizi ve filmlerde 4k'nın faydasını görür müyüm sizce?
    Şöyle söyliyim sana kardeşim 1080p tv almak daha mantikli şuan nedenmi çünkü tv yayinlari bile zor buluyorum 1080 full hd kaldiki 4k.onuda geçtim film izleyim desen 1080 full hd zor bulunuyor netten bir araştir istersen 4k film henüz üretilmedi her açıdan 1080 almak daha mantikli ilerde 8yil götürse seni aldiğin full hd tv sonra üzerine para koyar 4k alirsin ozamanda 4klar iyice ucuzlar 4k tv gerçekten mantiksiz bende vardi 4k tv dediğim gibi downscale edince berbat görüntü oluyor bende verip 1080p aldim yerine 4k gereksiz arkadaşim.Şuan Dsr ile 4k oyun oynuyorum tv olarak özellikler kullancaksan zaten 1080 yeterde artar bile
    Peki hocam diyelim 4k'dan vazgeçtim full hd alicam maximum 2000 tl'ye onerebileceginiz tv var mı?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.