Şimdi Ara

444 1 444 Bu numaraya Dikkat !

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
138.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Az önce başıma geldi aradılar tt net arıyoruz dediler şüpelendim direk google yazdım bu baktım meğer dolandırıcılarmış direk ben soru sormaya başlayınca kapattılar telefonu dikatli olun derim
    beni arıyan +444 1 444 dikkatli olun.

biraz araştırdım bu konuyu buldum

312 444 1 444(Türk Telekom) dün 2 kere bu telefon numarası tarafından en telefonu arandı.ilk başta cevap vermediler.sonra açtım alo dedim işte cevap verdiler türk telekomdan aradığını söyledi ve babamın adını verip görüşebilirmiyim dedi.siz kimsiniz dedi adımı sordu ama söylemedim.sonra Net de biraz araştırma yaptım. Bir çok kişinin başına da gelmiş bu olay. .

ttnet açıklaması.;

‘‘Değerli Müşterimiz,

Son günlerde bazı müşterilerimizin farklı telefon numaralarından "TTNET Müşteri Hizmetleri" adı altında arandıkları ve farklı gerekçeler kullanarak kendilerinden kredi kartı bilgilerinin istendiği tespit edilmiştir.

TTNET A.Ş. tarafından 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri haricinde başka bir numaradan arama yapılmamaktadır.

444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri yetkilileri tarafından yapılan aramalarda hiçbir zaman kredi kartı, şifre gibi özel bilgiler sorulmamaktadır.

TTNET A.Ş., müşterilerinden e-posta yoluyla hiçbir şekilde bilgi talep etmemekte ve kişisel bilgilerinin tamamını istememektedir.

TTNET A.Ş. sadece son ödeme tarihi geçmiş ama henüz faturasını ödeyememiş abonelerimize Sesli Yanıt Sistemi (IVR) ile otomatik arama yaparak borcunu hatırlatmaktadır. Bu aramalarda abonelerimiz, eğer uygun görürlerse telefon tuşlarını kodlayarak sesli yanıt sistemindeki ilgili menü aracılığıyla kredi kart bilgisini sadece kendisi kullanarak fatura borçlarını ödeyebilmektedir. Ancak bu işlem sadece sesli yanıt sistemi aracılığıyla yapıldığından abonelerimizin, bu işlem esnasında Müşteri Hizmetleri yetkililerimizle hiçbir şekilde teması olmamaktadır.

Müşterilerimizin, bu tür kötü niyetli kişilerin dolandırıcılık faaliyetlerinden dolayı zarar görmemesi için benzeri durumla karşılaştıklarında, herhangi bir bilgi vermeden ve sisteme bilgi girişi yapmadan görüşmeyi sonlandırmalarını tavsiye ederiz.

Saygılarımızla,

TTNET A.Ş.’’

arkadaşlar sizi böyle bir numara aradığı zaman kesinlikle açmayın.türk telekom aradığı zaman başına herhangi bir kod gelmez..
    milleti türk telekomdan arıyoruz dıye kandırıyolar
    geçen seneden beri bu olay devam edıyomuş
    uyarmak istedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hazretidentist -- 1 Haziran 2012; 19:34:39 >

• Yanlisin var

http://www.turktelekom.com.tr/tt/portal/MusteriHizmetleri

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • "444 1 444 numaralı müşteri hizmetleri çağrı merkezinden Türk Telekom ile ilgili her konuda bilgi alabilir, bazı hizmetlerimiz için ön başvuruda bulunabilirsiniz."

• Arkadaş başındaki alan koduna takılmış. Numarayı bu şekilde gösterip arıyabiliyorlar diye biliyorum.
    Mesela Turkcell Müşteri Hizmetlerine şikayet iletiyorsun, onlar seni aradığında numara yine "532" olarak çıkıyor.
    TTNet'e arıza kaydı bırakıyorsun, onlar son durumu sormak için başka yerden arıyorlar ama numara 444 0 375 çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gegirti

"444 1 444 numaralı müşteri hizmetleri çağrı merkezinden Türk Telekom ile ilgili her konuda bilgi alabilir, bazı hizmetlerimiz için ön başvuruda bulunabilirsiniz."

TTnet dolandırıcı değil miydi? Benim bildiğim en büyük resmi dolandırıcı kendisi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ouroboros

quote:

Orijinalden alıntı: gegirti

"444 1 444 numaralı müşteri hizmetleri çağrı merkezinden Türk Telekom ile ilgili her konuda bilgi alabilir, bazı hizmetlerimiz için ön başvuruda bulunabilirsiniz."

TTnet dolandırıcı değil miydi? Benim bildiğim en büyük resmi dolandırıcı kendisi?

Aynen

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.