Şimdi Ara

420 tl burs yetmiyor (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
391
Cevap
5
Favori
19.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Okul Yemek 1.6 lira x 20 = 32 lira

Spotify Aile Üyeliği 6 aylık = 21 Lira

Ulaşım masrafı yok.

Alışveriş : Sıcak Fırsatları takip etme.

Haftasonu yemek : Çek Satıştan Yemeksepeti kodu alma.

Aktivite : Dh de takılıp mastürbasyon yapma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Orijinalden alıntı: Mark Selby

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Death Note

burası türkiye sosyalleşmek , eğlenmek , gezmek son derece pahalı aktiviteler. senden beklenen aldığın dandirik maaş ile 3 çocuk yapıp domates ekmek yiyerek hayat geçirmen. eğer çok çalışırsan iyi bir köle olursan belki domatesin yanında peynirde yesin.

Bütün Üniversitelerde ücretsiz kulüpler var hem de onlarca...

Masrafları da zaten Üniversite karşılıyor...

Sadece biz öğrenciler tembellik edip değerlendirmiyoruz....

Bakın ben 1 ay'da 150 TL harcayarak nasıl yaşadığımı anlatayım özet olarak...

1) Yemekler 4 çeşit öğünü 2.5 lira, sabah ve akşam yemekhane'de

2) Havuz, Sauna, Fitness salonu 45 lira aylık ve her gün kullanılabiliyor.

3) Müzik konseri, tiyatro ve dans gösterileri bedava ve her hafta var.

4) Kalacak yer bedava okulun kütüphanesi.

5) Banyo bedava okulun havuzu.

6) Bisiklet bedava olimpik havuzda ücretsiz veriliyor.

7) Müzik enstürmanları bedava okulun müzik kulübünde kullanabiliyorsunuz.

8) Kitaplar bedava okulun kütüphanesi.

9) İnternet bedava okulun İnternet'i hem de hızlı.

10) Bilgisayarlar bedava okulun bilgisayarları.

Hem de her üniversitede bu imkanlar var...

Denendi test edildi...

Arkadasim adamin evi uzaksa uniye nasil bisikletle gidecek sallamayalim forumda populer olmak icin ve + almak icin kendini yirtiyorsun

Herkesin mi evi uzak?

Yakın olanlar da binmiyor ki... Sen neden binmediğini çok iyi biliyorsun...

Kabullenmiyorsun diğer konulardaki istatistikleri okursan neden böyle yazdığımı iyice anlarsın.

Bak arkadasim herkes senin gibi kutuphanede yatamaz heleki kizlar bunu yapamaz universiteye yakin diye kiralari sisiriyorlar bundan dolayi genelde evler uzak olur sen istatisik koyuyorsun ama bos islerle ugrasiyorsun.Hayata gercekci bakmiyorsun.Okudugun kitaplar karin doyurmuyor turkiyede bilgi iyidir eywallah madem bu kadar bilgilisin bi icaat cikar herkes faydalansin.

Olduğum Kütüphane'de her gece en az 15 kız uyuyor.

İcraat var zaten, Almanya'dan 100.000 Euro hibeli yazılım projesi bir İtalyan ve Finlandiya'lı ile beraber.

Gelmiş yine bizim avrupalı aşağılamaya :D

• Allah gözünü doyursen be!

Onu bulamayanlar var,yat kalk hâline şükret...
  • BEDAVA

Bedava yaşıyoruz, bedava;

Hava bedava, bulut bedava;

Dere tepe bedava;

Yağmur çamur bedava;

Otomobillerin dışı,

Sinemaların kapısı,

Camekanlar bedava;

Peynir ekmek değil ama

Acı su bedava;

Kelle fiyatına hürriyet,

Esirlik bedava;

Bedava yaşıyoruz, bedava.

Orhan VELİ

Bunu buraya bırakayım da şairin yıllar önce ne demek istemiş olduğunu anlayan birileri çıkar elbet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kardeşim bölümü değiştim diye kredim kesildi kendi şehrimde okuyorum artık aylık gelirim yol ve telefon ücretim dahil ayda 100 lira başka da bişey yok. ve ben her ay geçiniyorum gerisini var sen düşün yol ücreti tek gidiş 1,5 lira günde sadece 3 lira yol
  • quote:

quote:

burası türkiye sosyalleşmek , eğlenmek , gezmek son derece pahalı aktiviteler. senden beklenen aldığın dandirik maaş ile 3 çocuk yapıp domates ekmek yiyerek hayat geçirmen. eğer çok çalışırsan iyi bir köle olursan belki domatesin yanında peynirde yesin.

5) Banyo bedava okulun spor tesisi.

Denendi test edildi...

B dediklerin bizim üni. hariç çoğu üniversite de yok, nazar değecek kapanacak diye korkuyorum yemekhane felan :D

ayrıca barınma fikrine katılmıyorum, bir odan olmalı. Bir evin yani, çamaşırlarını felan yıkatman gerekecek, sürekli koltukta yatamazsın :)

Dışarda sabah akşam yemek yemeyle duramazsın, illaki otomatlardan ya da kantinden su çay almak istiyor insan.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: herschell

quote:

Otobüsle değil bisikletle git, bedava...

Dışarıda yeme, yemekhane'de ye neredeyse bedava...

Sosyalleşmek için okulun etkinliklerine katıl, zaten bedava...

Daha çok bedava var da sana uymayabilir, yoksa ayda 150 liraya kral gibi yaşayabilir bizim öğrenciler. Denendi test edildi...

4500 tl maas aliyorum gecinemiyorum cahil cahil konusma

Ben 2 yil tek ogrenim kredisi aldim 2009-2011 arasi 2015 de borc odemeye basladim bu ay son taksidi yatirdim kurtuldum Allah size acisin ne diyim

Benim maaşım yok ve çok rahat, güzel bir şekilde geçiniyorum...

Hayatta istediğim tüm aktiviteleri yapabiliyorum.

Özgürüm, bağımsızım ve istediğim zaman istediğim yere gidiyorum, kimseye karşı sorumluluğum yok kendimi yetiştirmekten başka...

Topluma yönelik görevlerimi de yerine getirdiğimi düşünüyorum.

Mutluyum, huzurluyum... Parayı takmıyorum ve az para ile çok fazla şey katabiliyorum hayatıma...

Konuşmuyorum yaşıyorum işte bak bir kaç resimden çıkarabilirsin özetini...

https://goo.gl/photos/RmBppUcACwAzk4V9A

Senin cebinde paran yok ama ne hikmetse Mısır piramitlerine ve Almanya'ya gidebiliyorsun, ilginç... Ben de İzmir'den Manisa'ya giderken 3-4 Liraya blablabla car arıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabrina_ -- 12 Mayıs 2017; 23:19:18 >

• Theologist kullanıcısına yanıt
    Gece 3 te yatarsam öğlene anca kalkarım.

• 420 TL şehrine göre yetebilir, yetmeyebilir. Ama İstanbul'un yol hesabını bilmiş şekilde metrobüs x2 bilmem ne şekilde yapıp totali 150 TL (3te1) göstermeniz yanlış;

200 geçiş haklı aylık öğrenci kartı 80 TL. Yani 4te1'i bu.

80 TL yol
    150 TL kyk (yemeği içinde)
    150 TL ilave yemek harcaması (yurtta fişe ek, dışarıda vs.)
    40 TL şahsi harcamanız..

Bu yeterli bir para değil ama kimse ailesinden para almadığını söylemesin. Aylık en az 200-300 alan kişiler vardır. Çok özgür takılmak isteyen kişiler de girer bir işe çalışır.

Benim vakıf üniversitesindeyim durum farklı, günde 30-50 lira harcayanlar var. Üstüne yurda aylık 1000 TL'ye yakın para verenler var. Çevremdeki kişilerin çoğu ailesinden gelen dahil 420 TL ile birlikte yurt ücreti dışında 1000-1500 lira para harcıyorlar. Hem devlet üniversitesi hem de vakıf üniversitesi ortamını görmüş biriyim; harcamam hiçbir zaman bütçemin dışına çıkmadı. Devlette iken okulda 1,5 TL'ye yemek yerdim. Ama vakıfta 15 liraya yemek yemem. Vakıf ünilerini yazarken ücretlerini baz alıyoruz 8-10binden başladığı için uygun görebiliyoruz dışarıya gitmektense. Ama ortamın oluşturduğu bir para harcama psikolojisi oluyor, ona da dikkat etmek, arkadaşları ona göre seçmek gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hilmignc

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

5) Banyo bedava okulun havuzu.

Denendi test edildi...

Arkadasim adamin evi uzaksa uniye nasil bisikletle gidecek sallamayalim forumda populer olmak icin ve + almak icin kendini yirtiyorsun

Herkesin mi evi uzak?

Yakın olanlar da binmiyor ki... Sen neden binmediğini çok iyi biliyorsun...

Kabullenmiyorsun diğer konulardaki istatistikleri okursan neden böyle yazdığımı iyice anlarsın.

Bak arkadasim herkes senin gibi kutuphanede yatamaz heleki kizlar bunu yapamaz universiteye yakin diye kiralari sisiriyorlar bundan dolayi genelde evler uzak olur sen istatisik koyuyorsun ama bos islerle ugrasiyorsun.Hayata gercekci bakmiyorsun.Okudugun kitaplar karin doyurmuyor turkiyede bilgi iyidir eywallah madem bu kadar bilgilisin bi icaat cikar herkes faydalansin.

Olduğum Kütüphane'de her gece en az 15 kız uyuyor.

İcraat var zaten, Almanya'dan 100.000 Euro hibeli yazılım projesi bir İtalyan ve Finlandiya'lı ile beraber.

Gelmiş yine bizim avrupalı aşağılamaya :D

Ankara'da yaşıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: louse dream

kardeşim bölümü değiştim diye kredim kesildi kendi şehrimde okuyorum artık aylık gelirim yol ve telefon ücretim dahil ayda 100 lira başka da bişey yok. ve ben her ay geçiniyorum gerisini var sen düşün yol ücreti tek gidiş 1,5 lira günde sadece 3 lira yol

4 yıllık bir bölüm için 4 yıl süreyle kredi alırsın. 1. yılda bölüm değiştirmişsen kredi kesilir fakat talep edersen (dönem başı dilekçe ile) diğer bölümden devam eder. 3 yıl daha alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabrina_

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: herschell

quote:

Otobüsle değil bisikletle git, bedava...

Dışarıda yeme, yemekhane'de ye neredeyse bedava...

Sosyalleşmek için okulun etkinliklerine katıl, zaten bedava...

Daha çok bedava var da sana uymayabilir, yoksa ayda 150 liraya kral gibi yaşayabilir bizim öğrenciler. Denendi test edildi...

4500 tl maas aliyorum gecinemiyorum cahil cahil konusma

Ben 2 yil tek ogrenim kredisi aldim 2009-2011 arasi 2015 de borc odemeye basladim bu ay son taksidi yatirdim kurtuldum Allah size acisin ne diyim

Benim maaşım yok ve çok rahat, güzel bir şekilde geçiniyorum...

Hayatta istediğim tüm aktiviteleri yapabiliyorum.

Özgürüm, bağımsızım ve istediğim zaman istediğim yere gidiyorum, kimseye karşı sorumluluğum yok kendimi yetiştirmekten başka...

Topluma yönelik görevlerimi de yerine getirdiğimi düşünüyorum.

Mutluyum, huzurluyum... Parayı takmıyorum ve az para ile çok fazla şey katabiliyorum hayatıma...

Konuşmuyorum yaşıyorum işte bak bir kaç resimden çıkarabilirsin özetini...

https://goo.gl/photos/RmBppUcACwAzk4V9A

Senin cebinde paran yok ama ne hikmetse Mısır piramitlerine ve Almanya'ya gidebiliyorsun, ilginç... Ben de İzmir'den Manisa'ya giderken 3-4 Liraya blablabla car arıyorum.

Cebimde para yok demedim ki, para kazanıyorum kendi kendime ihtiyacım olduğunda. Zaten Mısır'a ve Almanya'ya da o şekil gittim ama bu çok kazandığım anlamına gelmiyor sadece ihtiyacım kadar kazanıp her ihtiyacımı da en ucuz ve kaliteli şekilde giderebiliyorum. İzmir'den Manisa'ya bisikletle giderdim ben, başkasının arabasına neden muhtaç olayım ki? Ha bla bla car yerine tren 5 TL! Üstelik gün içinde 5 Sefer var.

• Öğrenciysen otur evinde dersini çalış yada bütçenin yetebileceği şeylerle uğraş. Neymiş öğrenciyim gezerim, tozarım, yer içerim hee canım hee yok öyle bir dünya. Okulunu bitirir işini eline alır ekonomik özgürlüğünü sağlarsın ondan sonra ne yapıcaksan yaparsın. Sizde ki bu avrupa özentiliği oldukça daha çok ağlarsınız. Youtube dan görüyorsunuz tabi orada ki ortamları karı kızlar house partyler sabahlara kadar içmeler sonra burada yok açım yok öğrenciyim gezemiyorum. GEZME ULAN GEZMEYE Mİ GİDİYORSUN OKUMAYA MI
  • Bu ülkede millet vekillerine bile onbinlerce lira maaş yetmezken senin bursun devede kulak kalıyor. Devlet diyor ki ölme yaşa ama sürünerek asgari ücretle çalış ama yinede vergi ver öğrenci olursan zaten iş bulamazsın burs veririz ama hiç bir şeye yetmez sürüne sürüne okursun işine gelirse. Kısacası demek istenen budur.

• quote:

Orijinalden alıntı: kırmızı pelerin

quote:

kardeşim bölümü değiştim diye kredim kesildi kendi şehrimde okuyorum artık aylık gelirim yol ve telefon ücretim dahil ayda 100 lira başka da bişey yok. ve ben her ay geçiniyorum gerisini var sen düşün yol ücreti tek gidiş 1,5 lira günde sadece 3 lira yol

4 yıllık bir bölüm için 4 yıl süreyle kredi alırsın. 1. yılda bölüm değiştirmişsen kredi kesilir fakat talep edersen (dönem başı dilekçe ile) diğer bölümden devam eder. 3 yıl daha alırsın.

dilekçe ve kalan diğer evraklar ile baş vurdum başarısız sayıldığım için kredim kesildi vermediler

• quote:

quote:

Denendi test edildi...

Bozok Üniversitesinde var mı yani bunlar?? Hadi gel Bozok Üniversitesinde yap bu dediklerini.

• quote:

Orijinalden alıntı: CooRDeLia

quote:

quote:

Denendi test edildi...

Bozok Üniversitesinde var mı yani bunlar?? Hadi gel Bozok Üniversitesinde yap bu dediklerini.

Kendi Üniversiteni de kendin keşfet bir zahmet...

http://sks.bozok.edu.tr/

http://www.sabah.com.tr/egitim/2013/08/07/universitelerdeki-yemek-fiyatlari

Öğrencilerin en ucuza yemek yediği üniversiteler ise Anadolu, Bozok, Gazi, Hacettepe, Kayseri Abdullah Gül, Marmara Üniversiteleri. Bu üniversitelerde öğrenciler yemek parası için 1 TL ödüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: faruk2008

1) sadece öğlen yemek veriliyor ve 2,5 tl
    2)bu konuda haklısın hatta daha ucuz
    3)konser? en son inek bayramındaki konserler bile iptal edildi bırak her hafta olması
    4)saat 22.00da kapanan bir kütüphanede nasıl kalınabilir ayrıca ders çalışmaya bile yer bulunmuyor.
    5)evet oralarda banyo yapılabilir.
    6-7 yi test etmedim
    8) üstelik aradığım her kitabı bulabiliyorum. gerçekten çok iyi her fakültenin alanına göre düzenlenmiş
    9)hızlı??? hızlıdan kastınız 1-2mbit/sn ise haklısınız.
    10) günlük işleri excel, word araştırma gibi işler için kullanılabilen bilgisayarlar mevcut. zaten oyun için bilgisayar sunacak değiller.

Tandoğan'da Akşam da veriliyor.

Daha dün konser vardı Tandoğan kantinde

Tandoğan kütüphane 24 saat açık 7 gün hemde

İnternet hızlı şimdi WiFi ile aldığım hız senin için, ama internet erişim salonunda download ve upload 100 Mbit

• kyk bursu almadan ,özel üniversitede burslu okuyarak bitirdim okulu ,hafta içi part time çalıştım ,hafta sonları full ,yemeklerimi evde yaptım ,3 ay boyunca sabah öğle akşam tost yediğim zamanlar oldu ,bahar festivallerinde bile çalıştım hem eğlenceli oluyor hem ortam yapıyorsunuz ,üniversite kulüplerine katılmak ücretsiz ve çok fazla insanla tanışıp çok güzel zamanlar geçiyorsunuz ,konferanslarda biçilmiş kaftan bu iş'te hem yemek hem eğlence tabi anlayana ;)

sonuç : 400 tl lik burs olsa ne olur ,olmasa ne olur ,siz yeterki eğlenmesini bilin , hayat pc başında lol oynayıp ,arkadaşlarla ps'de fifa atmak ünv okumak değil,insan gibi yaşayın ,ot gibi değil....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kırmızı pelerin

quote:

dilekçe ve kalan diğer evraklar ile baş vurdum başarısız sayıldığım için kredim kesildi vermediler

Enteresan. Benim bursum başarısız olduğum için krediye dönmüştü. 2010/2011 dönemi Ocak 2011'de başladı burs. 2011 ekim'de krediye döndü başarısızlıktan. 2012 eylül'ünde yeni okula başladım. 2013 Ocak'a kadar kredim yatmadı dilekçe işi uzun sürdüğü için. 2013 Ocak'ta o üç aylık kesinti de birlikte yatınca 4 aylık para almıştım :D Yani başarısız olunca kredi kesilmesi saçma.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.