Şimdi Ara

420 tl burs yetmiyor (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
391
Cevap
5
Favori
19.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu kadar da abartmayın
    Tamam çok iyi şartlarda yaşamıyoruz ama bu söyledikleriniz gerçeği yansıtmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeremiKılarksın -- 12 Mayıs 2017; 18:45:1 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: herschell

quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

Otobüsle değil bisikletle git, bedava...

Dışarıda yeme, yemekhane'de ye neredeyse bedava...

Sosyalleşmek için okulun etkinliklerine katıl, zaten bedava...

Daha çok bedava var da sana uymayabilir, yoksa ayda 150 liraya kral gibi yaşayabilir bizim öğrenciler. Denendi test edildi...

4500 tl maas aliyorum gecinemiyorum cahil cahil konusma

Ben 2 yil tek ogrenim kredisi aldim 2009-2011 arasi 2015 de borc odemeye basladim bu ay son taksidi yatirdim kurtuldum Allah size acisin ne diyim

Benim maaşım yok ve çok rahat, güzel bir şekilde geçiniyorum...

Hayatta istediğim tüm aktiviteleri yapabiliyorum.

Özgürüm, bağımsızım ve istediğim zaman istediğim yere gidiyorum, kimseye karşı sorumluluğum yok kendimi yetiştirmekten başka...

Topluma yönelik görevlerimi de yerine getirdiğimi düşünüyorum.

Mutluyum, huzurluyum... Parayı takmıyorum ve az para ile çok fazla şey katabiliyorum hayatıma...

Konuşmuyorum yaşıyorum işte bak bir kaç resimden çıkarabilirsin özetini...

https://goo.gl/photos/RmBppUcACwAzk4V9A

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Theologist kullanıcısına yanıt
    Seninki yaşam değil yaşamcık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamdibey1

Seninki yaşam değil yaşamcık

Bir daha bak bence...

Bende ögrenciyim güzel kardeşim konyada okuyorum.
    Senin yaşadıgın memleketi bilmem ama 03.00'a kadar kitabını okul 06.00'da kalkıyorsun 3 saat diyorsun hergün bu olayı yapsam ne olur biliyormusun ? derse girerim bir b.k anlamam çıkar giderim. hadi fitness'a gittim çıkışta ben yorulurum birde fitness yorgunlugu üstüne git ders'e. sen şuan hayatı yaşadıgını zannediyorsun ama öyle degil. 1 saat çimlerde dinleniceksin öyle mi ? gel bakayım kış ayında bunu konya'da yap -15 derece'de g.tün nasıl donar :) bu kadar yorgunlugu vücut kaldırmaz üstelik akademik olarak başarın 0 olur. konser,tiyatro,dans böyle aktivitelere genelde kimler gidiyor... dur söyliyim. daha 1.sınıf'ta olup böyle herşeye heyecanla yaklaşan insanlar var bi etkinlik olsa'da atlayalım zıplayalım :))
    Ya bu hayal dünyasından vazgeç, belki vücudun buna alışıp dayanıklı olabilirsin ama eğitim hayatında başarı sağlayacağını sanmıyorum.

Sen kendine eziyet ediyorsun tek olay bu.

• quote:

quote:

quote:

Daha çok bedava var da sana uymayabilir, yoksa ayda 150 liraya kral gibi yaşayabilir bizim öğrenciler. Denendi test edildi...

Ben 2 yil tek ogrenim kredisi aldim 2009-2011 arasi 2015 de borc odemeye basladim bu ay son taksidi yatirdim kurtuldum Allah size acisin ne diyim

Özgürüm, bağımsızım ve istediğim zaman istediğim yere gidiyorum, kimseye karşı sorumluluğum yok kendimi yetiştirmekten başka...

Mutluyum, huzurluyum... Parayı takmıyorum ve az para ile çok fazla şey katabiliyorum hayatıma...

Toplayicilik mi yapiyosun birileri sana bakiyo iste bir sekilde, cebine para girmiyomus gibi muamele yapma kullandigin interneti aydinladigin isigin parasini birileri veriyor sonucta kiyafetlerini birileri aliyor

Yarin mezun oluncads is yok diye sizlanma o yuzden calismaya devam bu devlet size is vermeyecek siz kendi isinizi kendiniz koparin her istedigini bir seferde alin 3 ay bekliyeyimde oyle alirim demeyin simdiden gelecege yatirim yapin

Hayatta basarilar memlekete hayirli bir bilim insani olmani temenni ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Schneeflocke

Bende ögrenciyim güzel kardeşim konyada okuyorum.
    Senin yaşadıgın memleketi bilmem ama 03.00'a kadar kitabını okul 06.00'da kalkıyorsun 3 saat diyorsun hergün bu olayı yapsam ne olur biliyormusun ? derse girerim bir b.k anlamam çıkar giderim. hadi fitness'a gittim çıkışta ben yorulurum birde fitness yorgunlugu üstüne git ders'e. sen şuan hayatı yaşadıgını zannediyorsun ama öyle degil. 1 saat çimlerde dinleniceksin öyle mi ? gel bakayım kış ayında bunu konya'da yap -15 derece'de g.tün nasıl donar :) bu kadar yorgunlugu vücut kaldırmaz üstelik akademik olarak başarın 0 olur. konser,tiyatro,dans böyle aktivitelere genelde kimler gidiyor... dur söyliyim. daha 1.sınıf'ta olup böyle herşeye heyecanla yaklaşan insanlar var bi etkinlik olsa'da atlayalım zıplayalım :))
    Ya bu hayal dünyasından vazgeç, belki vücudun buna alışıp dayanıklı olabilirsin ama eğitim hayatında başarı sağlayacağını sanmıyorum.

Sen kendine eziyet ediyorsun tek olay bu.

Eğitim hayatımda neden başarılı olamayayım ki?

Diyarbakır İmam Hatip Lisesi

Diyarbakır Dicle İlahiyat

Mısır El- Ezher İlahiyat

Ankara İngilizce İlahiyat

Almanya Münster İlahiyat

Bence eğitim almada bir sıkıntı yok...

Öğle uykusu gecenin beş saat uykusuna bedel, deneyin görün bakın...

Ayrıca sürekli hareketli olursanız Fitness sizi yormaz...

Eziyet etmiyorum gerçekten keyif alarak yaşıyorum... Sence bu sürüncemeli bir hayat mı?

Not: Kışında çimlerde uyumayıverin, geçin kapalı bir yere dinlenin işte, öyle bir yok mu yoksa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 12 Mayıs 2017; 18:52:04 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Death Note

burası türkiye sosyalleşmek , eğlenmek , gezmek son derece pahalı aktiviteler. senden beklenen aldığın dandirik maaş ile 3 çocuk yapıp domates ekmek yiyerek hayat geçirmen. eğer çok çalışırsan iyi bir köle olursan belki domatesin yanında peynirde yesin.

Bütün Üniversitelerde ücretsiz kulüpler var hem de onlarca...

Masrafları da zaten Üniversite karşılıyor...

Sadece biz öğrenciler tembellik edip değerlendirmiyoruz....

Bakın ben 1 ay'da 150 TL harcayarak nasıl yaşadığımı anlatayım özet olarak...

1) Yemekler 4 çeşit öğünü 2.5 lira, sabah ve akşam yemekhane'de

2) Havuz, Sauna, Fitness salonu 45 lira aylık ve her gün kullanılabiliyor.

3) Müzik konseri, tiyatro ve dans gösterileri bedava ve her hafta var.

4) Kalacak yer bedava okulun kütüphanesi.

5) Banyo bedava okulun havuzu.

6) Bisiklet bedava olimpik havuzda ücretsiz veriliyor.

7) Müzik enstürmanları bedava okulun müzik kulübünde kullanabiliyorsunuz.

8) Kitaplar bedava okulun kütüphanesi.

9) İnternet bedava okulun İnternet'i hem de hızlı.

10) Bilgisayarlar bedava okulun bilgisayarları.

Hem de her üniversitede bu imkanlar var...

Denendi test edildi...

Çoğu üniversitede bu dediklerin yok.

1) Günde 1 kere yemek yiyebiliyorsun 2.yemek pahalı

2) Havuz sauna falan yok.

3) Buna lafım yok gidin.

4) Okulun kütüphanesi akşam kapanıyor , hem ne kadar sandalyede uyuyabilirsin?

5) Okulun havuzu yok yanında var saati 30tl

6) Bu da yok.

7) Güzel sanatlarda var öyle kafana göre dokundurmuyorular.

8-9) Buna da lafım yok.

10) Lablara öyle her isteyen giremiyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Toplayicilik mi yapiyosun birileri sana bakiyo iste bir sekilde, cebine para girmiyomus gibi muamele yapma kullandigin interneti aydinladigin isigin parasini birileri veriyor sonucta kiyafetlerini birileri aliyor

Yarin mezun oluncads is yok diye sizlanma o yuzden calismaya devam bu devlet size is vermeyecek siz kendi isinizi kendiniz koparin her istedigini bir seferde alin 3 ay bekliyeyimde oyle alirim demeyin simdiden gelecege yatirim yapin

Hayatta basarilar memlekete hayirli bir bilim insani olmani temenni ediyorum

Yok kendi kendime bakıyorum, al sat yapıyorum, Almanya'dan devlet destekli yazılım projesi de var. İnternet Üniversitenin interneti zaten.

Kıyafetleri de kendim alıyorum, bir defa kaliteli alıyorum beni 8 yıl götürüyor neredeyse, 8 yıl önce aldığım tişört ilk gün gibi duruyor.

Yeni ayakkabı alacağıma yeni tabanlık alıyorum, yeni ayakkabı kadar rahat üstelik daha konforlu.

Sürekli çalıştım, çalışıyorum zaten ama birinin emri altında değil.

Kendine ait başını sokabildiğin 4 duvar olmadıktan sonra neyleyim öyle hayatı.

Yorgunken eve gelip koltuğa uzanıp çayını kahveni yudumlamanın hazzını hiçbir şey vermez

Hani bırak okulun halka açık kütüphanesini, samimi arkadaşımın evinde bile asla tamamen rahat olamam yerimi yadırgarım

Yaşam biçimin şuan güzel geliyor ama okulun bitince anlayacaksın ne demek istediğimi

• O 420 zaten aç açıkta kalma diye veriliyor hocam hobi vb düşünme o parayla esktra kazanman lazım zevk için o paradan harcarsan ac kalırsın bunu kendin olarak düşünme tek amacı okuyup kendini kurtarmak olan ilçede büyümüş fakir bi genç olarak düşün o zaman o 420nin asıl amacını anlarsın bence zaten devletin o burs yerine her üniversiteye parasız yemekli hobi salonları olan yurtlar açması daha mantıklı ünili genç o parayla aç kalıp bira alıyor salak gibi sen yurt ver yemek ver kitap ver devlet olarak gençlere amacı bira içmek olan gitsin iş bulsun sanane hak etmeyen insanlara gidiyor o burs

• Kykda kalan yüksek lisans ogrencisiyim;

Aylık 255 TL kyk ücreti.

Yemeklere içecek vs için günde 2 tl'den aylık en az 60 TL gidiyor 315 yaptı. Aylık 50 TL kitap masrafı aradığın her kitap kütüphanede yok ve akademik önemli kitaplar.

En az 50 TL kitap

İngilizce öğrenmek zorundayım aylık 110 TL kurs ücreti en uygunu bu.

Etti mı sana 475 TL devam.

Aylık 60 TL okulun fitness salonu

535 yaptı.

Küçük şehirde olsa az çok gezecek bir yere gidiliyor otobüs öğle yemeği en az 15 TL.

550 yaptı. Yalnız dikkat et ayda bı hafta sonu ciktim.

Sempozyum bildiri falan oluyor katılım ücreti 200-400 TL arası bu sefer 400 verdim dönemde bir kere yani ayda 100 yapar

650 yaptı. 13*4 52 okulde yemek param

Memlekete dönüş biletim 100 TL

800 yaptı bu ayki sadece yurtta kalıp ayda bir kere dışarı çıkmış olarak yaptığım şeydir. Ufak tefek masrafları saymadım. Üstüme bir şey almadım cay kahve parası vermedim dışarı çıkmadim

Diğer kardeşinden okuyor evde kalıyor en az 750 de ona gidiyor aykik 1500 TL babam küçük esnaf annem bir şekilde aileye katkı sağlıyor ev su vs parası yok köyde yaşıyoruz kendi bahçemiz den yiyoruz. Sadece eleketirik internet var aylık 100 tl. Dedem de emekli.

Dede anne ve baba çalışıyor ortak yeniyor içiliyor ev kira su derdi yok sadece mutfak masrafları aylık 200 TL olur. Evdeki hiçbir telefonu ve faturasını saymadim

Evet bu şartlarda okumaya çalışıyoruz. Şükürler olsun aileden şanslıyım biraz. İki kardeş okuyoruz hala bakalım bir de bunun üstüne ıssız kalırsak ekonomi çok iyi yaaa.

• quote:

Kendine ait başını sokabildiğin 4 duvar olmadıktan sonra neyleyim öyle hayatı.

Yorgunken eve gelip koltuğa uzanıp çayını kahveni yudumlamanın hazzını hiçbir şey vermez

Hani bırak okulun halka açık kütüphanesini, samimi arkadaşımın evinde bile asla tamamen rahat olamam yerimi yadırgarım

Yaşam biçimin şuan güzel geliyor ama okulun bitince anlayacaksın ne demek istediğimi

Çadırım var bir de -15 derece uyku tulumum, kışın -10'da Isparta Eğirdir kenarına bile çadır attım ki şişme yatağın zevkini kendi evimde yaşamadım...

Çadırı açınca mis gibi doğayı görüp termosunuzdan sıcak çayınızı içmenin keyfini yaşayamazsınız bence.

Yorgunluk bile keyif çünkü nerede isterseniz orada yaşıyorsunuz, engel yok, İstanbul Bebek sahilinde bile çadırın keyfini villalara değişmem, yaşadım çünkü...

Samimi arkadaşın evinde ben de rahat etmem zaten... Ama kütüphane'de 3 saat kestirmenin bir zararı yok çünkü kitap okuyorsunuz ve güvenlik görevlisi bile kestiriyorken, etrafınızdaki öğrenciler okumaktan yorulmuş şekilde uyuyorken sizin vicdan probleminiz olmaz.

Kaç okul bitti ama öğrenciliğimin bitmesini istemiyorum, her zaman eğitim olmalı... Bir yere kapak atma amacım yok.

Haklısınız ama insanız sonuçta özel hayatımız var mahremiyetimimiz var hastalığı var var oğlu var.

Yani sizin gibi düşünmüyo herkes,

Maslowun ihtiyaçlar hiyerarşisini inceleyin derim biraz

• o para en temel ihtiyaçlarını gider diye veriliyor zaten.
    ama sen gidip her öğün dışarda yersen sağda solda sosyalleşçem ayağına aptal yerlerde oturup bi çaya 10 lira verirsen ağlaman gayet normal.
    önce bi aylık giderlerini çıkart da ondan sonra yaparsın kişisel veya ekstra harcamalarını. ayrıca sosyalleşmek için paralı mekanlarda takılmak zorunda da değil kimse.
  • quote:

Haklısınız ama insanız sonuçta özel hayatımız var mahremiyetimimiz var hastalığı var var oğlu var.

Yani sizin gibi düşünmüyo herkes,

Maslowun ihtiyaçlar hiyerarşisini inceleyin derim biraz

Özgür ve üreten bir toplum olmayışımızın temelinde bence bunlar var...

Bireyler özgür değil çünkü kendilerine iş kurma, aile kurmaya odaklamışlar... Üretmeyi araç olarak sadece ihtiyaçlarını gidermek amaçlı yapıyorlar ve tabi bu da yetersiz kalıyor.

Bir Steve Jobs, Mark Zuckerberg çıkmamasının nedeni bence bunlar... Toplum bize devlete kapak at, evlen, çocuklarını büyüt ve öl düşüncesini aşılamış...

Ve bunlar bizim sorunlarımıza çözüm olmaz...

Bizim öncelikli hedefimiz kendimizi yetiştirmek olmalı, diğer türlü kendini yetiştirmemiş bir bireyin sonraki nesli yetiştirmesi beklenemez, hangi mesleği yapıyor olursa olsun...

Şahsi fikrimdir.

20 bin kişilik üniversitenin yüzde 1 senin yaptığını yapsa kaos çıkar.
    200kişi aynı anda kütüphanede uyuyacak
    200 kişi aynı anda havuza girecek
    200 kişi aynı anda enstrüman çalmak isteyecek

• ayda 3500 tl alıyorum yetmiyor kardeş neyine ağlıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shanks0

Yanlış olmasın hocam daha şimdi baktım 3.25 çuruksüz çarıksız güzel domates

aga neresi ora valla kapinin onundeki bakkalda 6 lira yaziyo simdi gordum .3.25 olsa talan ederler burda

• quote:

Orijinalden alıntı: salagil

20 bin kişilik üniversitenin yüzde 1 senin yaptığını yapsa kaos çıkar.
    200kişi aynı anda kütüphanede uyuyacak
    200 kişi aynı anda havuza girecek
    200 kişi aynı anda enstrüman çalmak isteyecek

Fitness salonunda bile tek çalışıyorum, salon 60 kişiye yeter neredeyse...

Çünkü gençlik tembel başka açıklaması yok...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.