Şimdi Ara

420 tl burs yetmiyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
391
Cevap
5
Favori
19.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iyi o zaman günde 1 ekmek ve 2 bardak su ile de yaşanılır, ne gerek var ki yemeğe suya? diğer bütün ihtiyaçlar çöp , neyse ne desem bir şey bulursun zaten haklısın deyip geçiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schneeflocke

Bu öğrencilik degil sürünmek amelelik.

Bir gün benimle yaşa, ve bak bakalım öğrencilik mi rahatlık mı?

03:00'e kadar kitap okuyorum, 06:00'da kalkıyorum 06:30'da Fitness 09:30'a kadar sonra 12:30'a kadar ders... 12:30'da yemek ve 1 saat çimlerde dinlenme mat üstünde. 15:00'e kadar ders, 15:00-16:30 arası olimpik havuzda yüzme.. 16:30 akşam yemeği, 18:00'de konser, tiyatro, dans veya bisiklet aktivitelerine katılma. 21:00'de akşam koşusu, 22:00'de kitap 03:00'e kadar...

Sence bu hayatta bir gariplik mi var?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KNO3

iyi o zaman günde 1 ekmek ve 2 bardak su ile de yaşanılır, ne gerek var ki yemeğe suya? diğer bütün ihtiyaçlar çöp , neyse ne desem bir şey bulursun zaten haklısın deyip geçiyorum.

Öyle bir şey demedim, okul yemekleri 1700 kalori genelde o tek öğün yemek seni iki gün tok tutar neredeyse ama zaten, sen yine bir mazeret bulursun...

Evet her mazeretine çürütücü maddeler var çünkü ben burada yaşadığım hayatı anlatıyorum mazeretlere takılmadan...

Hayatımı da buradan görebilirsin istersen...

https://goo.gl/photos/RmBppUcACwAzk4V9A

• Theologist kullanıcısına yanıt
    hemen altındaki cevap cevabı vermiş

amacım laf atmak, sıkıştırmak değildi. ilk mesajda da söyledim. herkesi kendin gibi beleşçi sanma

sen bu tür koşullar altında yaşayıp halinden memnun olsan da, %90 insan bundan memnun olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: echonia

hemen altındaki cevap cevabı vermiş

amacım laf atmak, sıkıştırmak değildi. ilk mesajda da söyledim. herkesi kendin gibi beleşçi sanma

sen bu tür koşullar altında yaşayıp halinden memnun olsan da, %90 insan bundan memnun olmaz.

Memnun olmama sebepleri nedir mesela?

Hayatımda iğrenç veya şikayet edilecek bir nokta mı var?

zevkler ve renkler diyip tartışmayı bitirelim en iyisi.

sen halinden memnunsan benim diyecek lafım yok amma velakin her öğrencinin 150 TL ile geçinebileceği gibi bir genelleme yapamazsın. derdim buydu.

iyi günler.
  • Hocam Ankara Ünide mi okuyorsunuz ? Hangi bölüm ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam burs sana gez toz diye verilmiyor ki temel ihtiyaçlarını gider diye veriyorlar ekstra para bulalabilirsen onunlada sosyal aktiviteni yap
  • quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

03:00'e kadar kitap okuyorum, 06:00'da kalkıyorum 06:30'da Fitness 09:30'a kadar sonra 12:30'a kadar ders... 12:30'da yemek ve 1 saat çimlerde dinlenme mat üstünde. 15:00'e kadar ders, 15:00-16:30 arası olimpik havuzda yüzme.. 16:30 akşam yemeği, 18:00'de konser, tiyatro, dans veya bisiklet aktivitelerine katılma. 21:00'de akşam koşusu, 22:00'de kitap 03:00'e kadar...

3 saat uykuyla nasıl ayakta duruyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Heinz Guderian

quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

3 saat uykuyla nasıl ayakta duruyorsun.

Öğlen bir buçuk bazen iki saat uyuyarak hiç yorgunluk çekmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Chesterfield

Hocam Ankara Ünide mi okuyorsunuz ? Hangi bölüm ?

İngilizce İlahiyat ama son dönem zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 12 Mayıs 2017; 14:55:21 >
  • 420 tl para mi??? Bi hatun yapsan kendine hepsi ona gider zaten

• Boşuna mı yetiştiremiyoruz diye kazan kaldırıyor millet.. Aldığın bursla yada asgari ücretle ancak ucu ucuna hiçbir aktivite yapmadan ailenle doğru düzgün bir restoranta ayda bir sefer belki giderek kaşan zamanlarda makarna, patates, bulgur, tarhana yiyip akşamları a haberin kafa yıkamasını izledikten sonra aile planlaması yapmadan 4 5 çocukla uyumaya çalışmak oluyor. Ayrıca konudaki ölücü arkadaşı kendi halinde bırakın adamın kendine ait çöpü dahi yok burada maval okuyor.. En azından bir gün arkadaşlarınla yemeğe +eğlenceye gitsen cebinden 100 lira çıkar yoksa ot gibi yaşarsın. Daha o aldığın kyk kredisini iişe girdiğinde acı acı ödeyeceğini saymıyorum bile..

• quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Boşuna mı yetiştiremiyoruz diye kazan kaldırıyor millet.. Aldığın bursla yada asgari ücretle ancak ucu ucuna hiçbir aktivite yapmadan ailenle doğru düzgün bir restoranta ayda bir sefer belki giderek kaşan zamanlarda makarna, patates, bulgur, tarhana yiyip akşamları a haberin kafa yıkamasını izledikten sonra aile planlaması yapmadan 4 5 çocukla uyumaya çalışmak oluyor. Ayrıca konudaki ölücü arkadaşı kendi halinde bırakın adamın kendine ait çöpü dahi yok burada maval okuyor.. En azından bir gün arkadaşlarınla yemeğe +eğlenceye gitsen cebinden 100 lira çıkar yoksa ot gibi yaşarsın. Daha o aldığın kyk kredisini iişe girdiğinde acı acı ödeyeceğini saymıyorum bile..

Evim ve arabam olmayınca sence anlamsız mı oluyor yazdıklarım?

Senin kriterin bu mu?

Ev araba istesem sence Türkiye'de yapmak çok mu zor? Neden ben de klasik devlete kapak atma yoluna gitmedim? Açıklamasını yapabilir misin?

Çünkü hayatın o kadar anlamsız olmadığına inanıyorum... Hayatım bir ev ve arabaya feda edilecek kadar ucuz değil bence....

• quote:

Orijinalden alıntı: Death Note

burası türkiye sosyalleşmek , eğlenmek , gezmek son derece pahalı aktiviteler. senden beklenen aldığın dandirik maaş ile 3 çocuk yapıp domates ekmek yiyerek hayat geçirmen. eğer çok çalışırsan iyi bir köle olursan belki domatesin yanında peynirde yesin.

Naaptin hocam domates kac para haberin var mi senin

• quote:

Orijinalden alıntı: Death Note

burası türkiye sosyalleşmek , eğlenmek , gezmek son derece pahalı aktiviteler. senden beklenen aldığın dandirik maaş ile 3 çocuk yapıp domates ekmek yiyerek hayat geçirmen. eğer çok çalışırsan iyi bir köle olursan belki domatesin yanında peynirde yesin.

Domates zengin isi abi 7 lira boru degil

• 4.000 maaş alıyorum o da yetmiyor. Hayat :(

• Kardeş o KYK kredisinden bahsediyorsan öncelikle burs ve kredi arasındaki farkı acilen öğrenmen lazım.Onun dışında elden bir şey gelmez ikinci el bir laptop bulup zamanını onda geçirebilirsin.

• 420₺ günümüzde çok az ama öğrencilerin %80i iPhone 6 kullanıyor bende bunu anlamıyorum

Türkiyede ev araba yapmak gayet de zor bir iş hocam. Devlette alacağın para 3bin olacaktır muhtemelen. 3 binin ne kadarını biriktireceğin ayrı konu ama 150 bine ev almak kolay iş değil. Kredi mutlaka kullanırsınız ama tamamını o şekilde almak 10 seneninizi ipotek altında tutmak mantıklı iş değil pek.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.