Şimdi Ara

40NX720 vs 40d6500

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Maksimum 2000 tl diye belirlediğim bütçe esneye esneye bu iki modele kadar dayandı.

2200tl'ye 40d6500
    http://www.beyazesyam.com/UE-40D6500-SAMSUNG-40-102Cm-Full-Hd-Led-3D-Televizyon-2-Adet-3D-Gozluk-Hediyeli-ithalatci-Firma-Garantili-_17490.html#2

2320tl'ye 40nx720
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/sony-bravia-kdl-40nx720-led-tv-fiyati-en-ucuz-uygun-televizyon-modelleri-indirimli-taksitli-kampanyalari-fiyatlari-taksit-avantajlari-servis,23495.html

buldum şimdilik. Belki bir indirim, kampanya vs ile 100-150 tl daha oynasa da genel olarak bu aralıkta bir tv bakıyorum.

Önceliğim 2d görüntü kalitesi ve bilgisayardan, wireless ağdan, usb'den vs bağlantı sorunu yaşamadan elimdeki arşiv 1080p dosyaları rahatlıkla izleyebilmek.

Ayrıca bilgisayarı bağlayıp wireless klavye ve mouse ile oyun da oynatırsa çok da güzel olur.

Bu iki model arasından yada bu aralıkta önerebileceğiniz başka bir model var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asmamcardaktan -- 16 Şubat 2012; 12:12:07 >

• istanbul biliişimin çok mağduru var bu nedenle o firmayı direk ele.
    model olarak da ikis de iyi ama şu sıralar herks 40nx720-hx720 modelleri üzerinde yoğunlaşmış durumda.
    ustalar daha iyi yardım ederler. istanbul bilişimi kesin ele sen .
  • 40hx720 biraz fiyatlı şu an o kadara kadar da çıkamıyorum.
    2800 az değil:))
  • hizlial.com da 40nx720 2479 TL sanırım. hx yerine nx de alabilirsin. istanbulbilişime kesinlikle takılma ama 2400 TL de pahalı geliyorsa biraz daha bekleyebilirsin
  • fiyatlara aldanma bence gidip bi sonycenter la ayda avm lerdeki büyük satıcılarla bi konus derim indirim yapabiliyor yada hediye fln veriyolar internette çok fiyat var ve çok farklı hangisine inanıcagını insan bilemiyor :(
  • @semih_kelleci Ben sana yardimci olayim.İstedigin seyleri yapmak istiyorsan(webde rahat gezmek ve arsivindeki mkvleri filmleri izlemek) samsung'un d6500 modelini tercih ediceksin.Samsung en cok format destekleyen tv piyasadaki.Flash'ida destekliyo olmasi lazim yanlis hatirlamiyorsam.Yani webde dizi sitelerine girip istedigin dizi filmi rahatlikla izleyebilirsin.
    Simdi Sony den bahsedicek olursam veya nx720 den bahsedicek olursam,televizyon bi tasarim harikasi.Evet samsungun panelleri de cok sik ve ince ama gorilla glass diye tabir edilen siyah camin ayri bi havasi oldugu acik.Nx720 de flash destegi ve formattada fazla bir destegi yok yasal haklarindan dolayi(bluray teknolojisiyle anlasmalilar) yani usbden yada harddrivedan ole internetten indirdigin filmleri izleyemezsin.Goruntu kaliteleri ayni ama farkli olan sey renklerin tonlari.Samsung daha canli ve parlak bir contrast oranlarina sahip,nx de ise daha mat reenkler var.Simdi o yada bu iyi diyemem bu kesinlikle tercih meselesi birsey.Sahsi fikrimi soyleyecek olursam nx720 deki renkler daha gercekci.
    Nx720 200 hz , d6500 400 hz ama bu seni yaniltmasin sonynin teknolojisi daha iyi oldugu icin pek bi farklari yok.
    Bende cok gidip geldim bu iki tv arasinda.Benim de film arsivimin buyuk bir bolumu mkvlerle torrentten indirdigim filmlerle dolu ama hem tasarimi olsun vem kalitesi olsun guvenilirliligi ve teknolojisine guvendigim icin nx720 yi tercih ettim ben.Umarim yardim i olmusumdur.(hz ile ilgili aklinizda soru isareti varsa aciklayici bir mesaj atabilirim)

• Bu arada bahsetmedim 3d teknoljisi olarak sonylerde tilt problemi var.Yani dik bir aciyla sabit izlemeniz gerekiyor kafanizi azicik saga yada sola(yatarak izlenmiyo) cevirdiginizde goruntu gidiyor.Samsungdada contrast dusuklugu gozlemledim.Demek istedigim su ki 3d senin icin on plandaysa bu iki tvyide tercih etmemen.Ama sahsen gozluklu 3d izlemek hic bir zaman hosuma gitmedi o yusden ben bunu onemsemedim.Birde 3d de iyi bir deneyim almak istiyorsan en az 46" ve uzerini tercih etmende fayda var..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.