Şimdi Ara

400 lira civarı kasa tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Thermaltake V9 modelini kullanıyorum. Kasada 1 önde 1 arkada olmak üzere 2 adet 12cm fan var. Ayrıca 23cm top fan mevcut.

Kasa kullanım itibariyle 10. senesini doldurduğu için tepedeki 23cm olan fan artık sağlıklı çalışamaz hale geldi.

Kasayı yatay olarak konulmandırdığımda sıkıntı yok ama dikey konumlandırdığımda 23cm fan kendini aşağıya salıyor ve dönerken çarpmalara sebep olabiliyor.

Ryzen 5 2600x sistem toplama arefesindeyken kasayıda yenilemek istedim.

Psu olarak EVGA 750W kullanacağım. İlgimi çeken modeller aşağıda. Önerilerinize açığım.

Corsair 270R
    Corsair Spec Alpha
    Dark N10 (Pek ısınamadım.Biraz marka takıntım var sanırım. )

• Corsair Spec Alpha kullanıyorum ve şu sıralar kasayı değiştirmeye çalışıyorum. Pek tavsiye etmiyorum 270R her türlü daha iyi.
  • Konuyu takipte kalayım bende aradığınız türden kasa bakıyorum.
    üstte 2x 120mm fan yeri
    2x usb3.0
    sade dizayn
    Yan paneli şeffaf olan , oturma odası salon vs yere uygun
    PSU olmadan 400-500 civarı maksimum olacak kasa arıyorum

RGp temper vs çok mühim değil.

sistem olarak r5 2600x ve gtx1060 lı bir sistem çalışacak
  • mustiki212 kullanıcısına yanıt
    Corsair 400Q veya 400C'ye bir göz at. Phanteks'in Eclipse P300s veya P400 modelleride olabilir.
  • 2 ay önce Dark N10 ve Phanteks P300 arasından Dark N10'u seçmiştim. Fiyatına göre sağladığı alan ve imkanlar(fan kontrolcü, 5 fan takılabilmesi vs.vs.) yüzünden seçtim. Aldığım günden beri memnunum fakat P300'de hala gönlümde bulunuyor Tek kötü yanı yan paneli kolayca çiziliyor. Marka takıntın olmasa dark n10'u önerirdim fakat sana önerim p400 veya p400s olacak.
  • mttzn kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ettim tavsiye için lakin sorum olacak bayadır araştırdım bunlarıda ön tarafları ızgaralı değil acaba yeterli havayı önden çekebiliyormu bunlar. 4 kasanın önü pleksi yada benzeri malzeme ile kapalı.

Aralarından en çok p400s hoşuma gitti temperli camlı olanı falan 500 lira, türkiyeye getiren bir firma var onada güvenemedim şimdi. Dahada ucuzlarmı ki bu kasalar ???
    Qqbilişim veya Corexalpha'dan alabilirsin. Dolar artarken bir kasanın fiyat olarak düşmesi pek mümkün değil. Havalandırma için muhteşem olması mümkün değil zaten ön tarafından hava alacağı boşluk sınırlı ama bu tarz kasalar yüksek oc performansı yada sürekli yük altında çalışacak pcler için yapılmıyor.

https://www.coraxalpha.com/phanteks-eclipse-p400s-tempered-glass
    https://www.qpbilisim.com.tr/phanteks-eclipse-p400s-tempered-glass-black-white

Bu ürünlere ek olarak Nzxt S340 Elite tercih edilebilir.

Peki dediğiniz gibi önü ızgaralı phanteks p400s tarzı kasa varmıdır. Phanteks'e baktım lakin önündeki kısmı ızgaralı olanı bulamadım..?

Sürekli yük altında çalışacak gibi gibi diyebilirim. Şöyleki video işleme ve analiz içinde kullanacağım, ısınması olasıdır diye düşünüyorum..
    Phanteks Enthoo Pro M tavsiye edebilirim.
    Eyw. Sordum elemanlara ellerinde yokmuş.. Stokta ne zaman gelecek belli değil dediler. Bu arada sanırım fiyatları yanlış qpbilişmin enthoo pro m için 409 lira fiyat girmişler.
  • Masterbox Lite 5 RGB modelini önerebiliriz. 3 RGB fan dahil ve kontrolcüsü ile birlikte geliyor
  • Coolermaster_Türkiye kullanıcısına yanıt
    Listemde idi lakin bir çok kişi yetersiz hava akışından bahsetmiş. Birde fiyatı nedense tuzlu geldi..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende kasa araştırıyorum ilaç gibi bir konu oldu.

p300 ve p400 mükemmel kasalar ama ön yüzeyini neden dümdüz siyah yapmışlar anlamakta güçlük çekiyorum. Resmen aşağı çekiyor kasayı. Onları bu sebepten eledim.
    corsair spec 04 tempered glass modeli çıkmış, onlarda usb girişlerini vs. kasanın üstü yerine sağ tarafına koymuşlar, o kasayı da o nedenle eledim.
    Masterbox lite 5 rgb güzel duruyor hala listemde alabileceğim bir yerde ama bazı olumsuz yorumlar var biraz daha incelemek gerekli.

Şöyle tempered glass olan üstte 2,önde 2,arkada 1 fanı olan güzel bir kasa yok mu yav ? Rgb falan önemli değil fan alır takarım kasanın görünüşünün güzel olması yeter. Tabi bir de bütçe 300-400 tl

Dark vs. bir çok model yapmış ama onlar pek içime sinmiyor..

Önerisi olan alıntıla ya da cevapla diyip haberdar ederse sevinirim.
    Ah corsair ah,10 numara kasa yapmışın girişleri sağa koymuşun,yapılır mı bu ??

• Coolermaster_Türkiye kullanıcısına yanıt
    Güzel bir indirim olursa neden almayalım, bende kasa bakıyorum ama fiyatlar biraz yüksek
  • Gamepower hypnos olabilir bi göz at istersen

• Phanteks p400

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KASAP1910 kullanıcısına yanıt
    Masterbox benimde listemde lakin hala hava sıkıntısı çekenler varmış.. bana göre önde fanı olan herhangi bir kasanın , ön paneli ızgaralı olmalı.. hala arayıştayım
    P400s tampered
    Masterbox rgb veya lite
    P300 belki

Hangisi indirime girerse alacağım.. timsah moddayım kısaca..

Corsair spec 04 tempered glass, bu modele de bakabilirsiniz hocam, evet cooler ın öyle bir sıkıntısı var ön fanlar sadece görüntü için kalıyor tamamen kapalı önü, p300ün önü dümdüz ama güzel kasa,bende indirim bekliyorum bakalım..

• Merhabalar

Kasa olayını inş sıkıntısız hallettik.

Zalman z9 neo plus + fsp hydra 600w ile tamamladım toplamda 600 lira tuttu..

Gelince daha net fikrim olur kasa tarafından.

Üstü arkası altı önü açık.

Aslında önünde kapak var lakin altında ızagaralı panel var

Görünüşü sade, usb giriş çıkışı yeterli, 5.25 genişlemeside var ileride front panellik birşeyler alınarak artırabilirim.

Umarım sorunsuz çalışırlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuracağım setupa karar verdim.

CPU : İ7 8700K
    MBO : Asus Prime Z370-A
    Ram : Corsair Vengance 2x8GB DDR4 3000mhz
    Gpu : Evga Gtx1060 6GB SSC
    Psu : Evga Supernova 750W 80+ Gold
    HDD : 1 adet 3.5" 1 adet 2.5" diskim var.

Kasa : Alternatifler.

* Corsair Carbide 400R --> CPU Soğutucu Boşluğu 175 mm
    * Thermaltake Core X31 --> CPU Soğutucu Boşluğu 180 mm
    * Cooler Master CM693 --> CPU Soğutucu Boşluğu 171 mm
    * Cooler Master 693 --> CPU Soğutucu Boşluğu 171 mm --- 3.5" yuvası yok !

Cpu cooler : Hava soğutmalı bir sistem yapayım diyorum. Noctua NH-D15 düşünüyorum. Soğutucunun boyutu " 165mm " olduğu için bu kasaları seçtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4356A7942 -- 18 Nisan 2018; 6:46:39 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.