Canlı Yayın
Apple yeni iPad’leri tanıtıyor - Türkçe Simultane Çeviri ile Canlı Yayın
Şimdi Ara

40 bin km Dizel, LPG ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç alma arifesindeyiz arkadaşlar dizelin harıltısından bıkmış biri olarak benzinli araba bakıyodum Skoda octavia 1.2 tsi almayı düşündüm fakat benzinle ugrasamayacagıma karar verdım suan dizele mi yoksa lpgye mi yönelsem karar veremedim yılda 35 bin kmden fazla yapıyoruz sanırım seneye bu rakam 45 bine kadar çıkacak yardımınıza ihtiyacım var şimdiden vaktini ayıran arkadaşlara teşekkür ederim.

• 40.000 km ise mutlaka dizel. 1.2 tsi lpg ye uyumlu değil zaten diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • octaviadan vazgeçtim zaten hocam honda civic dusundum bayi çıkışlı lpgli ama dizeli ararım diye korkuyorum en az 3 sene kullanıcam.
  • Honda motorları lpg ye çok uyumlu ve az yakıyorlar, bence dizeli aramazsınız, iyi seçim.

• Yüksek hacimli kasayı kaldırabilen bir dizel bakmanızı tavsiye ederim.
    Yüksek hacim dediysek 2.0 dizel yani.
    Küçük hacimde sürekli arabayı bağırtmak zorunda kaldığımızdan fazla ses duyuyoruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ömrünüz arabada geçecek,iyi birşey alsanız güzel olur.benim favorim 1.8-2.0 benzinliler.gerekirse 2.el olsun

• Linea kullanıyosunuz sanırım. Bütün dizeller içine ses alıyor malesef düşük veya yüksek devir olsun. 45bin km çok yüksek dizel mantıklı dizelden sıkıldım diyosunuz o zaman LPG şart.. TSİ motorlar lpg ile uyumlu değil malesef opelin bazı motorları da öyle.. LPG uyumu japonlarda yüksek Toyota Honda bakabilirsiniz. Limitinizi bilmiyorum ama Civic veya Accord alınabilir. Hatta alınabilirse accord çok iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Herhangi bir HDİ motorlu araç alın keyfinize bakın.

Yıllık 40.000km ve üstü için en az yakacak iki motor var, DCI ve HDI, ben olsam HDI tercih ederim. DCI sadece Clio'lar da az yakar. Megane veya Fluence'de çok az yakmaz.

Doğru söylüyorsunuz, psa 1.6 dizel az yakar. Ford ile 185.000 km yaptım şehiriçi şehirdışı ortalama asla 5 litreyi geçmedi. Ancak arkadaş dizel sesinden sıkılmış, lpg li hele şehiriçi otomatik bir civic tam ona göre derim.

• Yapılacak km çok fazla olduğu için Dizelden şaşmayın diyorum hocam. Ama sıfır alacaksanız dizel araçlar ateş pahası, sıfır benzinli bir araç alıp lpg takarak 3 yılda karda olursunuz. Ama ikinci el alacaksanız dizel alın.

• zotacing kullanıcısına yanıt
    megane dci clio dan az yakıyor bilenlere sorun söylerler.
    Renault Hedef oto da ekspertiz uzmanı olarak senelerce çalışan arkadaşım var şu anda kendi özel Renault servisi var.kendisindede symbol 2008 1.5 dci 65 hp araç var ve megane lar clio dan az yaktığını kendisi söylemişti.Arkadaşım Renault un her modelinde uzmandır...
    Hocam iki aracında eski modellerini çok kullandım hesaplamadığım için yorum yapmıyorum.sende hesap kitap yapmamışsın belli.Benim uzman arkadaşta boş konuşmuş sanırım...Sonuç: sen kazandın ben pes ediyorum.Hayırlı geceler.
  • 1.6 tdi motoru cok sessiz buldum.. benzinli diye binsem anlamazdim acikcasi.. bindigim arac leon dizel dsg idi..

• hepinize yorumlar için teşekkur ederim arkadaşlar yeni kasa civic almayı düşünüyorum otomatik bayi çıkışlı lpg ne yakar ne yakmaz bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardımları bekliyorum
  • Fabrika cikisli tuplu civic iyidir bence.

• Yılda 40.000 km az buz değil, yılda en az 8 ila 10 bin TL arası benzin ile mazot arası fark olur. Dizel den şaşmam.
  • Dizel olsun derim yazın yakıt olarak dizel ile benzinli arasında çok bir fark olmaz.
    Mesela dizel ile 25 krş yakarsanız aynı yerde lpg ile 23 krş veya tam tersi olur bir kaç krş ciddi bir fark oluşturmaz.
    ama kışın dizelin yakıtı 30 krş ' a çıkarsa lpg'linin yakıtı 40 'ları zorlayabilir benzin sarfiyatı artıyor çünkü ,
    evet benzinli motor çabuk ısınır ama kışın lpg'li araç ; yazın aynı yaktığı dizelden , bariz fazla yakıyor .
  • Hocam masallh yilda 45bin km epey fazla,heralde aracta en azvkullanilan bolum kontak ac-kapa olsa gerek bana o kontak hic kapanmior gibime geliyor..Sizin kesnlilkle dizel arac bakmaniz gerrekir..

• performans konusunda sıkıntı yaşarmıyım peki
  • Aynen oyle hocam iş geregi araç hiç durmuyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.