Şimdi Ara

4'lü LNB ile 4 Televizyon izlenebilirmi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bende 4 tane tv var evde, fakat LNB tekli olduğundan Diseqc gerekiyor lakin benim uydu alıcıları televizyonda olduğu için Diseqc ayarı yapılmıyor.

4'lü LNB satın alsam evdeki televizyonlara 4 tane kablo çeksem bir sıkıntı olurmu? Diseqc olmadan TV izleyebilirmiyim hepsinde?

• evet izleyebilirsiniz. 4 lü lnb nin amacı o zaten. yalnız satın alırken dikkat edin santral lnb almayın standart 4 lü lnb alın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten amaç odur hocam izleyebilirsınız yanlız 4 lü lnblerde biraz kaliteli marka almaya dikkat et

• Tamam arkadaşlar aldım kaliteli bir tane LNB taktım tıkır tıkır çalışıyor, teşekkürler.
  • Konu-nick uyumu

• Disec birden fazla uydu sinyalini tek kabloya aktarmanın sağlar. TV üzerinden uydu ayarlarından disec ve LNB ayarlarını yapabilirsiniz. Ancak sizin işinizi 4 lu LNB görür ve kullanıyorsunuz zaten

• 8 li lnb tavsiyesi verebilecek varmı acaba?
  • Next 8li LNB araştırabilirsiniz.
    Ben uydu santral düşünmenizi tavsiye ederim.
  • Hocam bunu alacaksın, mükemmel diye bilirim. Bende Dsmart FOX Network kanalları var, parazitli ve sinyal düşük olduğundan izleyemiyordum. Eski LNB'yi bu LNB ile değiştirdim tüm kanalları sorunsuz izliyorum
    http://www.hepsiburada.com/next-ye999-dortlu-gold-lnb-p-EVNEXTYE999

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qarakedi -- 20 Eylül 2017; 10:56:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abtani

Next 8li LNB araştırabilirsiniz.
    Ben uydu santral düşünmenizi tavsiye ederim.

Hocam avantajları nedir santralin? Maliyet artıyor santrale girince
  • Daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.Belki 2-3 uydu alıcılı santral düşünürseniz kesinlikle maliyet 2-3 katına çıkacaktır.Bende apartmanda 3 hane için 8 li NEXT LNB kullandım.Sonra apartmana ortak santral taktırdım.16 hane 16*3=48 hat çektirdim,3 senedir hiç sorun yaşamıyorum.(sizin gibi kullanıcıyım-profesyonel değilim-sadece başımdan geçtiği için yazdım)
    Sizin sistemde tüm sistem tek uydu sinyali alacaktır. Türksat izlerken digitürk kullanamayacaksınız. Digitürk isterseniz kimse TURKSAT alamayacaktır.Bunu unutmayın.Santral alırsanız 2-3-4 uyduyu aynı anda alabilirsiniz.Tabi maliyet artacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abtani

Daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.Belki 2-3 uydu alıcılı santral düşünürseniz kesinlikle maliyet 2-3 katına çıkacaktır.Bende apartmanda 3 hane için 8 li NEXT LNB kullandım.Sonra apartmana ortak santral taktırdım.16 hane 16*3=48 hat çektirdim,3 senedir hiç sorun yaşamıyorum.(sizin gibi kullanıcıyım-profesyonel değilim-sadece başımdan geçtiği için yazdım)
    Sizin sistemde tüm sistem tek uydu sinyali alacaktır. Türksat izlerken digitürk kullanamayacaksınız. Digitürk isterseniz kimse TURKSAT alamayacaktır.Bunu unutmayın.Santral alırsanız 2-3-4 uyduyu aynı anda alabilirsiniz.Tabi maliyet artacaktır.

4 daireli apartmanda digiturk kullanan kimse yok. Tek çanağa 8li lnb ile az maliyetli bir çözüm istiyorum. İlerde belki santral olayı düşünülebilir. 8li lnb kullanırken sıkıntı yaşadınızmı?
  • Yaşamadım,fakat bir hane digitürk istese sistem çöker.Bence santrali 2-3 uydu için alın,aktif hale getirmeyin,Sadece bir çanak ve Türksat kurun,yeni talepler gelirse yeni çanak ve lnb ile sorun çözülür.(4 haneli apt için santral alırsanız 4*(salon-mutfak-oturma odası) =en az 12 girişli ) olmasına dikkat edin.
  • Maliyet
    tek çanak+8 li LNB yerine
    santral+santral LNB olacaktır (maliyet artacak-farklı udu istendiğinde sorun daha kolay çözülecek)
    (kablo zaten lnb veya santralden her uydu alıcısına çekilecektir.)(maliyet aynı)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.