Şimdi Ara

4 kişiyiz kaç kilo hamsi hepimize yeter

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
34.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 4 kişiyiz birde çocuk var ailecek hamsi yemeği planlıyoruz kaç kilo hamsi almalıyım?

• 1.5 kg

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekmeklen yersen 1.5 yeter de artar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2
  • 1.5 kilo 5 kisiyiz bize yetiyordu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekmek varsa 1

• Yanına güzel bi salatada yapın :) afiyet olsun

• yanında salata corba falan varsa 1.5 tam yeter.ama sadece hamsi olacak dersen 2 kg al.sonuçta temizlediğinde % 30 kayıp var
  • 3 kg al

• 1.5 yada 2 kilo

• balıkla doyan var mı beyler? deli kanlı gibi söylesin ya. kafayı yiyecem ne zaman balık lokantasına gitsek aç çıkıyorum içerden. menüler zaten ateş ediyo çok pahalı bide
  • Ne biri ne bir buçuğu şaka mı abi? Hele hele balık severlerdenseniz löp löp gidecek onlar 4 kişi 2.5 kilo iyidir. Benim aile gibi olsanız kişi başı 1 kilodan 4 kilo derdim de tabi bilmiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • biz de hamsi yicez lan şimdi.
  • hamsilere sor ne yerler. Ona göre alırsın.
  • Hoş geldin arkadaşım 1 yada 1 buçuk kilo yeterli olabilir

Ben tek başıma 1 kilo yiyorum ama hamsi koktuğu için istavrit yiyordum bu yıl balık yemeyi bıraktım Balıkçı esnafa pişirtiyorum yerken balık tadı alamıyorum belkide yağında problem

• Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ediyorum, 1.5 kilo alınabilir, foruma bu konuyu açmamın nedenine gelince balıkçılar her zaman daha fazlasını almam için gayret edip duruyorlar bu seferde israf oluyor, herkese güzel paylaşımlar, iyi günler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slifer45

balıkla doyan var mı beyler? deli kanlı gibi söylesin ya. kafayı yiyecem ne zaman balık lokantasına gitsek aç çıkıyorum içerden. menüler zaten ateş ediyo çok pahalı bide

Balıkla insan hiç bir zaman doymamış, balık denizden çıkarken efsaneye göre beni öldüren karnı doymasınmı demiş tam bilmiyorum galiba ondan herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemal1982

quote:

Orijinalden alıntı: Slifer45

balıkla doyan var mı beyler? deli kanlı gibi söylesin ya. kafayı yiyecem ne zaman balık lokantasına gitsek aç çıkıyorum içerden. menüler zaten ateş ediyo çok pahalı bide

Balıkla insan hiç bir zaman doymamış, balık denizden çıkarken efsaneye göre beni öldüren karnı doymasınmı demiş tam bilmiyorum galiba ondan herhalde.

Bu bilgi için teşekkürler. :)
  • 1.5 kg ne la ben tek başıma geçen 2 kilo aldım 1 de palamut ızgara birde rakı açtım zor yetti

• 2 kişi 1 kilo fazla geliyordu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.