Şimdi Ara

4/B Sözleşmeli Hizmetli

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • İyi günler Bugün Milli Savunma Bakanlığının Milli Savunma Üniversitesi için alacağı 4/B Sözleşmeli Destek Personeli Hizmetli unvanı için sözlü mülakata girdim. Komisyon başkanı bana senin eline paspası fırçayı verip tuvalet temizlettircez cam sildircez maaş artışı tayin hakkı vs. hakkın yok bunları biliyor musun dedi. Bende evet biliyorum dedim olumsuz ne söyledilerse tam tersi olumlu şeyler söyledim. Herhangi bir üniversite de Sözleşmeli hizmetli olarak çalışan birisi bilgi verebilir mi?
 • Aklı sıra kafa bulmuş
  Tayin hakkını bilmem de maaş artışı yok nedir ula,sanki kendi cebinden veriyor  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4020D9D24 -- 9 Haziran 2021; 22:17:5 >
  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Ben de blöf yaptığını düşünüp her şartta çalışırım yaparım gibi şeyler dedim soru sormadan çıkabilirsin dediler

 • burakburak19 b kullanıcısına yanıt

  Öfkelendirmeye çalışmış.


  Bu kadar uğraşmasının anlamını da çözemedim.

 • Tayin hakkı, görevde yükselme hakkı, ünvan değişikliği hakkı v.s hiçbiri yok zaten doğru söylemiş.

  Sözleşmeli statüden kaynaklı olarak iş güvencesi de yok denilebilir. Yine de özel sektöre göre bu güvence daha fazladır.

  Maaş artışından kasıt da görevde yükselme yoluyla maaşını arttıramazsın anlamında demiştir. Ayrıca YHS'de ek gösterge yoktur. Sadece gösterge ve kıdem aylığı artar ama bu iki kalem hesaba bile değmeyecek, çok küçük meblağlardır.
  Maaş memur maaş katsayısı ile birlikte yükselir. Yani diğer hizmet sınıfları ile aynı zammı alırsınız, bu oranlar da 2 yılda bir toplu sözleşme ile belirlenir.

  Biraz zorlayacaklar gibi duruyor verdiği intibaya göre.

  İleride yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılıp genel idare hizmetlerine geçirilme durumu olabilir. Sendikalar sürekli bunu istiyorlar.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.