Şimdi Ara

4.90 TL OLDUĞUNDA KONTAKLAR KAPANIYOR (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
875
Cevap
3
Favori
36.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ‘Amerikalılar kıyameti koparıyor, Bizden gık çıkmıyor!’

Benzinin litresi New York’ta 2.12 TL İstanbul’da 4.62 TL

http://ekonomi.milliyet.com.tr/benzinin-litresi-new-york-ta-2-12-tl-istanbul-da-4-62-tl/ekonomi/ekonomiyazardetay/26.03.2012/1519937/default.htm
  • BENCE ucuzundan bir araba alalim para birlestirip şöyle hurda gibi... Sonra en islek yerde yakalim onu. Canimiza tak etti artik. Benide ekleyin listeye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu

ben hep 50 tl lik alıyom

bide eskiden 50 tl ye 300 km falan gidiyodu aracım şimdi 100 km gidiyo acaba neden

bu Sinop Karadeniz kıyısındaydı değil mi ?
  • biz millet olarak sözde ermeni hikayesinde fransayı boykotlayamadık bizim möillet kendi hükümetini di... sene boykot edemez.bu kontak kapama ile değil meclise giden yollara 1 hafta boyunca araçları bırakıp trafiği kilitlemek ile vede meclise kendi çıkarlarını değil halkın çıkarlarını düşünen vekiller atandıkça çözüm olur.bu bir tek a yada b partisi için değil tüm parti ve vekiller vekil maaşına gelen zammı onaylarken birisi de çıkıp petrole zam geliyor diye mecliste gık demiyor.
    inşallah bende hastane ve benzer acil durumlar hariç kontak kapatayım.
  • Bütün bu söylenenlere ilave olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük şehirlerde yaşayan arkadaşlar istisnasız her gün 18-20 arasında ana arterlerde seyahat esnasında dörtlü flaşörleri yakmayı alışkanlık haline getirirlerse bence çok güzel bir tepki olmuş olur. İddia ediyorum buna hiçbir medya kanalı kayıtsız kalmayacaktır.

Flaşör yakmanın trafikte bir cezası var mı yok mu bilmiyorum ama sorgulayan polise komik gerekçeler ileri sürülebilir:
    -Benzinim bitme noktasına gelmişti!
    -Frenlerim çok zayıf!
    - Kornam çalmıyor, sesim kısık!

vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1511

tepkiniz bence çok saçma

bence benzin fiyatları bile ekonominin iyi olduğunun göstergesi. benzin 5 tl oldu ve halkımız hala benzin alabiliyor. bu ekonomik düzeyimizin yüksek olduğunu gösteriyor.

ne olacaktı yani benzin hala 2 lira falan mı olacaktı?

istikrar var

bunlar hep muhalefetin uydurması

bunlar karalama kampanyası

unuttuğum bişey var mı?

buna "istikrar" veya "ekonomik düzey yüksekliği" denilmiyor,
    buna "ENFLASYONİST POLİTİKA" veya "enflasyonla yaşamayı hayat tarzına getirmiş milletin sırtından zamları eksik etmemek" de denilebilir.
  • Affınıza sığınarak dün arabam ile 45 km yol yaptım. Zaten sadece pazar günleri kullanıyorum. Olsun o kadar. Hava çok güzeldi dün İstanbul'da. Çocukların gazına geldim. Gülhane parkı filan gezdik.
  • söz veriyorum yaz beni de
  • Çok seneler önce Fatih Altaylı'nın Hürriyet'' te yazdığı dönemden bir köşe yazısını hatırlıyorum.

Adını hatırlayamadığım bir iskandinav ülkesinde hükümet, köprü ücretine fahiş zam yapıyor. Ertesi sabah o ülkenin vatandaşlar, arabalarını sabah köprü üzerinde kontak kapatıp bırakıyorlar. Polisler, arabaları tek tek otoparka çekiyor. Öğleden sonra hükümet, köprü zammını geri çekiyor. Vatandaş ise, aracını otoparktan hic bir çekici otopark veya ceza ödemeden gelip alıyor.

Bu bahsedilen olay gerçek ancak bizim hic bir zaman ulaşamayacağımız refah seviyesindeki zihniyete ait. Türkiye de bu şekilde toplu eylem yapılsa, çok ama çok ciddi yaptırımları olur. Bir daha yapılmasın diye millete örnek olacak cezalar uygularlar.

Netice olarak, çok ses çıkar mı veya çıkan sesi duyarlar mı veya duymak isterler mi emin değilim ama protestoya destek veriyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: özufocu

quote:

ben hep 50 tl lik alıyom

bide eskiden 50 tl ye 300 km falan gidiyodu aracım şimdi 100 km gidiyo acaba neden

sinop nerede tıkla gör

• benide ekle kardeş 1 ay civarı dayanabilirim
  • - protesto ne kadar sürecek?
    - 1 yıl veya daha fazla ise arabayı da satalım.
    - bu arada arabayı kime satacaz?

Bu arada haftada yaklaşık 200 km giden ve 80 tl benzin parası veren ben, geçen hafta 112 km yapmışım. Mümkün olduğunca az kilometre yapmaya çalışıyorum. Aracı da tasarruflu kullanmaya çalışıyorum.

Yetti artık! Düşün araç sahiplerinin yakasından! Hükümetin harcamalarını kısın! Şirketlerden gelir vergisi toplayın!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihsanokur -- 26 Mart 2012; 13:32:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostrider815

Çok seneler önce Fatih Altaylı'nın Hürriyet'' te yazdığı dönemden bir köşe yazısını hatırlıyorum.

Adını hatırlayamadığım bir iskandinav ülkesinde hükümet, köprü ücretine fahiş zam yapıyor. Ertesi sabah o ülkenin vatandaşlar, arabalarını sabah köprü üzerinde kontak kapatıp bırakıyorlar. Polisler, arabaları tek tek otoparka çekiyor. Öğleden sonra hükümet, köprü zammını geri çekiyor. Vatandaş ise, aracını otoparktan hic bir çekici otopark veya ceza ödemeden gelip alıyor.

Bu bahsedilen olay gerçek ancak bizim hic bir zaman ulaşamayacağımız refah seviyesindeki zihniyete ait. Türkiye de bu şekilde toplu eylem yapılsa, çok ama çok ciddi yaptırımları olur. Bir daha yapılmasın diye millete örnek olacak cezalar uygularlar.

Netice olarak, çok ses çıkar mı veya çıkan sesi duyarlar mı veya duymak isterler mi emin değilim ama protestoya destek veriyorum.

Eski SSCB lideri Mihail Gorbaçov 50 sene sonra ekmeğin fiyatına zam yaptı. İnsanlar sadece iki gün gösteriler ve protestolar yaptılar. Ekmek zammı geri alındı.

Adamlar 50 sene sonra yapılan zamma bile tahammül edemezken biz haftada bir yapılan zamma ses çıkartamıyoruz. Yalama mı olduk nedir.

• Bu konuda sonuca ulaşılıncaya kadar benzin 5 tl olmasın da..

Yukarıda bazı arkadaşlar belirtmiş,

1-Köprü vb işlek ve dikkat çekecek yerlerde kontak kapatma..

2-Ucuz bir araç alıp medya karşısında yakmak, pankartlar ve konuşma eşliğinde..

Bence bunlar yapılırsa bir nebzede olsa ses getirir..Köprü kapatma her haftada birgün yapılabilir sonuç alınıncaya kadar..
  • yakında 5 Tl'yi geçer
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: özufocu

quote:

ben hep 50 tl lik alıyom

sinop nerede tıkla gör

gerektiğinde gerekli yere tıklarım,merak etme ,
    Sinop nerde onu da biliyorum,
    ama sen ince espriyi kaçırmışsın,
    neyse Sinoplu'sun . iyi akşamlar .

• quote:

Orijinalden alıntı: ihsanokur

- protesto ne kadar sürecek?
    - 1 yıl veya daha fazla ise arabayı da satalım.
    - bu arada arabayı kime satacaz?

Bu arada haftada yaklaşık 200 km giden ve 80 tl benzin parası veren ben, geçen hafta 112 km yapmışım. Mümkün olduğunca az kilometre yapmaya çalışıyorum. Aracı da tasarruflu kullanmaya çalışıyorum.

Yetti artık! Düşün araç sahiplerinin yakasından! Hükümetin harcamalarını kısın! Şirketlerden gelir vergisi toplayın!

öyle bu işler ,
    beyfendiler kendileri gram tasarruf etmezle , maaşlarına geceyarısı zamları şak diye geçiriverirler ,
    ama o devletin kasasını doldurmak için kendilerinin de fedakarlık yapmaları gerektiği hiç akıllarına gelmez nedense .
    varsa yoksa elleri milletin cebinde . haraççı mafya gibi , resmen milletin cüzdanına ortak bizim ülkemizdeki devlet .

• quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Orijinalden alıntı: ghostrider815

Çok seneler önce Fatih Altaylı'nın Hürriyet'' te yazdığı dönemden bir köşe yazısını hatırlıyorum.

Eski SSCB lideri Mihail Gorbaçov 50 sene sonra ekmeğin fiyatına zam yaptı. İnsanlar sadece iki gün gösteriler ve protestolar yaptılar. Ekmek zammı geri alındı.

Adamlar 50 sene sonra yapılan zamma bile tahammül edemezken biz haftada bir yapılan zamma ses çıkartamıyoruz. Yalama mı olduk nedir.

aynen öyle , yalama olduk,
    o yüzdendir ki zaten , parada olmayan "milyon"ları hayali bişekilde telaffuz edip duruyor insanımız .
    yani esas olarak enflasyonsuz hayata alışık değil insanlar .

• Daha araba alamadan. Kiraladığım araba fiyatıyla benzin almak zorunda kalacağım... Geçenlerde bir sosyal medya hangisi olduğunu hatırlamıyorum yazı vardı. biz türküz yakında vergi ile çalışan araba icat ederiz diye. Bu yazı bile bu içinde bulunduğumuz bu durumdan daha mantıklı geldi
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.