Şimdi Ara

$ 4.64₺, € 5.47₺, arabalar sene sonuna kadar ne kadar güncellenir sizce? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: redbul_540

Bu millet bu kadar nankör işte.2001 de kimin elinde İphone X Vardı? Akp zamanında çok kişide var.Bu bile akp nin yüce bir allahın gönderdiği parti olmasını görmek için yeterli

Alıntıları Göster
    Iphone 2007 yılında çıktı. Ayrıca 1992 yılında elicsson telefona 1400 dolar vermiştim. O zaman tayyibin adı yoktu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: redferrari

Gazap büyük oldu!! tek kişilik yönetim bizde işe yaramadı,, derin devlet burada hata yaptı,, tek kişilik yönetim Rusya'da, Kore'de, ABD'de işe yaradı peki bizde neden işe yaramadı neden ülke geriye gidiyor,, halkın hoşlandığı hitap dili ekonomiyi düzeltmeye yetmiyor, yalanlar üzerine devlet gelişmiyor,,

herşeye rağmen geçmişte osmanlı imparatorluğunun dünya hakimiyeti kazanılabilir,, birgün türk dünya hakimiyetini yeniden kazanacak,, biz buna inanıyoruz,,
    Enflasyonun sebebi faizdir diyen adamın ekonomi yönetiminden ne beklersin! Enflasyon yükselirken faizleri düşük tutarsan para altına ve dövize kaçar. Dövize kaçınca enflasyon daha da artar, işte bugün olduğu gibi sarmala gireriz. Buna bu yıl ödenecek 215 milyar dolar dış borç dahil değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Torlak Kemal

Enflasyonun sebebi faizdir diyen adamın ekonomi yönetiminden ne beklersin! Enflasyon yükselirken faizleri düşük tutarsan para altına ve dövize kaçar. Dövize kaçınca enflasyon daha da artar, işte bugün olduğu gibi sarmala gireriz. Buna bu yıl ödenecek 215 milyar dolar dış borç dahil değil.

Alıntıları Göster
    Faizi arttırsalar bu sefer de yatırımlar duracak, işsizlik gelecek, büyüme düşecek korkusuyla bu günlere getirdiler.

Bu ülke yıllardır enflasyon, faiz ve devalüasyon sarmalından çıkamadı.

Gerçi artık kızamıyorum bile çünkü bu toplumun içinden bu kadar yöneticiler çıkıyor demek ki. Anca bu kadar yönetebiliyorlar.

• Sıfır km fiyatları haftada 2 kez artmaya başlayınca istikrarın mükemmel ötesi bir olgu olduğunu anlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

Faizi arttırsalar bu sefer de yatırımlar duracak, işsizlik gelecek, büyüme düşecek korkusuyla bu günlere getirdiler.

Bu ülke yıllardır enflasyon, faiz ve devalüasyon sarmalından çıkamadı.

Gerçi artık kızamıyorum bile çünkü bu toplumun içinden bu kadar yöneticiler çıkıyor demek ki. Anca bu kadar yönetebiliyorlar.

Alıntıları Göster
    Öyle ama zaten son yıllarda inşaat ve devlet yatırımları dışında kayda değer bir yatırım yoktu. Bu birincisi. İkincisi günümüzde illa ki yerli kredi kullanmak zorunda değilsin. Yurtdışından döviz kredisi kullanabilirsin ki zaten işletmelerin çoğu bunu yaptığı için bu kadar büyük borç batağına düştük. Doğrusu faizi yükseltip kur üzerindeki baskıyı azaltmaları (cari açık ve döviz kredileri yüzünden kur üzerinde sürekli bir baskı var) ve enflasyonu düşük tutmalarıydı. Düşük enflasyon ortamında para daha çok yatırıma gider. Ayrıca Avrupalı ve Rus turistleri ürkütmemeleri gerekiyordu. Son 2-3 yılda burada evi olan binlerce Avrupalı evlerini satıp paralarını döviz olarak geri götürdü. Bir tanesinden ben de ev aldım. Parasını da pound olarak ödedim. Hükümet İslamcılık oynayacağına adam gibi ülkeyi yönetse ve Sünni Arapın menfaatini değil ülke menfaatini düşünen bir dış politika izleseydi 40 milyar doları Suriyeli göçmenlere gömmezdik. Daha ne vahim hatalar var bu hükümetin son yıllarda yaptığı, saymakla bitmez.

AKP en başından üretim ekonomisini boşladı. İnşaat ve AVM ekonomisini, sıcak paraya dayalı ekonomiyi yeterli gördü. Makro planlar yapmadı. makro planları devletçilik sandı, Ekonomiyi günü birlik yönetti. Halbuki iktidara geldiklerinde 3-5 yıldız sektör seçseler ve var gücümüzle bu sektörlerde yoğunlaşsaydık, bugün ihracatımız artmasa bile katma değeri çok yüksek bir ihracat olurdu en azından.

Ama sen de haklısın. Böyle başa böyle traş. Her toplum layık olduğu şekilde yönetiliyor. "Çalıyor ama çalışıyor, alnı secdeye değiyor" kafası bizi buralara getirdi ve tabii bir de "alternatif mi var" kafası. Yav ille Gılışdara vermek zorunda değilsin. 91 tane parti var, 30 tanesi sürekli seçime giriyor, nasıl alternatif yok, yuh!

• quote:

Orijinalden alıntı: EmreGLC

Tekrar tekrar söylüyorum bugun iyi arabayı alacak durumum var ama hükümete tepki olarak aracımı değiştirmiyorum. Ötv ödeyecek kadar keriz değilim. Aracımı hurdaya çıkartana kadar kullanmayı düşünüyorum.
    +1, ben devletten zengin değilim, keriz hiç değilim. Geçen ay 224 km toplam yol yapmişim. Parayi demire yatiracağiniza gidin altina dolara yatirin.

• keşke 4,64 olsa 4,84 oldu. bir haftaya 5 i göreceğiz gibi. iyice korkmaya başladım.
  • sene sonunu bırak. hafta sonuna fiyatlar ne olur? diye bakmak lazım. ekonomide fay hatları kırıldı. Maduro'nun ülkesine dönecez.
  • daha 5 olmadı ama volalite esas alındığında çoktan 5 i geçti,, 492 den 481 e tekrar 488 e geldi tekrar edip duruyor,,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Bu millet bu kadar nankör işte.2001 de kimin elinde İphone X Vardı? Akp zamanında çok kişide var.Bu bile akp nin yüce bir allahın gönderdiği parti olmasını görmek için yeterli

Alıntıları Göster
    aynen öyle azizim bu muhalefete oy verenleri tespit edip otobanlara duble yollara yeni tünellere köprülere sokmayacaksın. Eski eski yollardan gitsinler de anlasınlar reisin kıymetini.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilteris_

aynen öyle azizim bu muhalefete oy verenleri tespit edip otobanlara duble yollara yeni tünellere köprülere sokmayacaksın. Eski eski yollardan gitsinler de anlasınlar reisin kıymetini.

Alıntıları Göster
    Trollüyor musunuz yoksa ciddi misiniz?
  • Jackal78 kullanıcısına yanıt
    o köprülerin sahibi yabancılar isteseler kapatıp kimseyi geçirmezler,, en acısıda kapalı köprünün parasını devlet ödemek zorunda,,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Skoda Fabia 2 ay önce 75.000 TL'ydi, birkaç gün önce 91.400 TL oldu. Bugün itibariyle 94.400 TL oldu.
  • Jackal78 kullanıcısına yanıt
    troll tabiki

ama malesef bu kafada olan azımsanmayacak bir çoğunluk var.

• memleket iyiye gidiye esprisinin de tadı kalmadı artık.memleket cidden kötüye gidiyor.
  • Nolacak peki Egea 145 bin tl olunca bi süre sonra satışlar durmuyacak mı ? 145 bine illaki alanlar olacaktır ama biyerde stop diyecek yani bu fiyatlar. Ama nerde durur bilmiyorum
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.