Şimdi Ara

4.5 G (LTE) ' den 3G Ye Geçiş Yaptım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
8.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Turkcell hatta sahibim ve 10 GB internet var hattımda yaklaşık 1 senedir. Ancak bu 4.5 G çıktı çıkalı 10 GB yetmemeye başladı. İşin kötüsü hunharca video izleyen oyun oynayan biri değilim telefonda. İnstagram ve snapchat dışında video yada fotoğraf görüntülemiyorum facebook bile yok. Fatura kesilmesinin üzerinden 10 gün geçtikten sona bir baktım 4GB kalmış yuh dedim bende çözümü 3G ye geri dönmekle buldum yetiyor mu yetiyor. 4.5 G evet iyi ama 3G ile arasında bana göre korkunç farklar yok.

İphone kullanan bilir ses ve veri den LTE yi kapatarak 3G ye ayarladım artık internet yetiyor. Bunu yapan sadece ben miyim merak ediyorum ?

İyi forumlar.

• Benimde aynı 3g de 25 mbit civarı hız alıyorum. 4g de 100 civarı ikiside videolarda akıcı zaten. bu kotalarla bi halt indiremiyorum zaten. Surekli onlıne ıslemlerden kota ya bakmaktan bıktım. Alsınlar 4g yi....................
    3g bile bana fazla bu kotalarla 2g kullanılır anca
  • bartin744 kullanıcısına yanıt
    Cidden yetmiyor internet kotaları önceden 20-30 TL den fazla fatura ödemem derdim şimdi 100 TL gelince oh iyi geldi der hale geldim lanet olası internetten dolayı. Ay sonlarında EDGE kullanıcam artık o derece ucu ucuna yettiriyorum ben.

Dediğin gibi 25mbit yetiyor ne indiricez ki bu kotalarda telefondan uzun sürecek ne olabilir download en mantıklısı kapatmak 4.5 G yi okuyanlarda bence kapatacaklardır.
  • İmkansız 3 gb internet bana yetiyor ne alaka?
  • Ben 100mbit internet ile yapilip 15mbit ile yapilamayacak (mobilde) ne var merak ediyorum şu noktada internette kota AKK olduktan sonra 4G nin bizim gibi bi son kullanici noktasinda bi avantaji yok o yuzden 4G yi hic acmadim acmayida dusunmuyorum hatta su anda 2G de forumun mini surumunu kullaniyorum yoksa ay sonunu zaten goremiyorum en azindan 15gun yetsin diye boyle kullaniyorum.
  • Fatura kesimine 12gün var 2.2gb intırnet kaldı bana yetiyor,gecen ay benimde öyle oldu baktım bitmiş ek paket tanımlamışlardı.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Herkes senin gibi kullanacak değil :) banada 3 gb yetmiyor her ay aşıyorum mesela
  • Geçen ay internetin borcunu odemedigim için kapanmıştı. 4.5G sürekli açık 1 haftada 3 GB Yedi bende öyle hunharca video izleyen biri değilim biraz spotify günde 2 video COC Ve Donanım Haber.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Geçen ay internetin borcunu odemedigim için kapanmıştı. 4.5G sürekli açık 1 haftada 3 GB Yedi bende öyle hunharca video izleyen biri değilim biraz spotify günde 2 video COC Ve Donanım Haber.
    Kendi evimde İnternet yok. 6GB kullanıyorum, 3G 4G bulunduğum yere göre değişiyor. Aile evine geçince orada programlarımı güncelliyorum, indireceğim şeyi indiriyorum. Video izlemeyince ve hız testi yapmayınca yetiyor. Ama hız testi yaparsam fena götürüyor testler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Kendi evimde İnternet yok. 6GB kullanıyorum, 3G 4G bulunduğum yere göre değişiyor. Aile evine geçince orada programlarımı güncelliyorum, indireceğim şeyi indiriyorum. Video izlemeyince ve hız testi yapmayınca yetiyor. Ama hız testi yaparsam fena götürüyor testler...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bir çıkarımda bulunacağım yanlış anlamasın kimse ama interneti yetmeyen arkadaşlar ya vodafone ya da turkcell farkındaysanız sanırım download kalitesi ile ilgili.
    Bana yetiyor yazan arkadaşların ikisi de Turk Telekom ama üzülerek söylüyorum yukarıda da yazdım kalitesiz interneti var ve harcayamıyorsunuz bana 100 GB 10 TL dese manası yok ki çekmedikten sonra bi ay 6GB almıştım yemin ederim 1 ayda 1GB harcayamadım neden derseniz instagramda fotoğrafı bile yükleyemiyorum.

Darılmaca gücenmece yok ama anladığım kadarıyla bu konuda yalnız değilim ve Operatör farklılığı bunun temel sorunuymuş bunu anladım.

Kaliteli Hizmet Farkı.

• 4g hizli yukluyor bu bir dezavantaj. Benimde yetmiyor. 3+3 gb aliyorum ancak yetiyor. Benim hat (vodafone) evden 3g cekmiyor neredeyse ama 4g alinca hiz testi yaptigimda 6mbit cikiyor. Bu hiz bile 3g hizi bile degil. Ama simdilik idare ediyorum yil sonu bekleyip uygun tafife bulup tasiyacagim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kopil59

Arkadaşlar bir çıkarımda bulunacağım yanlış anlamasın kimse ama interneti yetmeyen arkadaşlar ya vodafone ya da turkcell farkındaysanız sanırım download kalitesi ile ilgili.
    Bana yetiyor yazan arkadaşların ikisi de Turk Telekom ama üzülerek söylüyorum yukarıda da yazdım kalitesiz interneti var ve harcayamıyorsunuz bana 100 GB 10 TL dese manası yok ki çekmedikten sonra bi ay 6GB almıştım yemin ederim 1 ayda 1GB harcayamadım neden derseniz instagramda fotoğrafı bile yükleyemiyorum.

Darılmaca gücenmece yok ama anladığım kadarıyla bu konuda yalnız değilim ve Operatör farklılığı bunun temel sorunuymuş bunu anladım.

Kaliteli Hizmet Farkı.

Ben 35 GB harciyorum Turk Telekom

27 liraya kim 23 GB internet veriyor baska ?

• 20 yıl önceki sitelerin sayfaları 100 KB bile yoktu. Şimdi tonla JavaScript, CSS, kullanıcı takip kodu, görseller, Flash reklamlar, videolar vs. saçma sapan şeyler eklendi sitelere. Hani kotamız gidiyor ama içeriğe değil, çöpe gidiyor hepsi...
  • AF CoRSe A kullanıcısına yanıt
    Hocam mevzu en ucuza en çok hangisi veriyor değil anlatamamışım sanırım Taksim Meydanda Beşiktaşta çekmiyor yahu :D senin çatıda sanırım Turk Telekom baz istasyonu var 35 GB harcıyorum diyorsun helal olsun
  • Suan eskisehirde kullaniyorum evde port yok Pcde kullaniyorim :)

Ve her isimi goruyor ping olmadan oyun bile oynayabiliyorum. istanbuldada en ufak sıkıntı yasamadim en uctan(atasehirden) esenyurta (kadar) benim tek sorun yssadigim iller arasi geciste o kadarda olucak ona yapacak birsey yok

Cekim gucune telefonunda etkisi var bu a4rada
  • Yasadigim yerde avea cekiyor hemde 100 mb den fazla hiz var speed testinde turkcell de 70 80 mb cikiyor ama avea neti daha az harciyor bunuda acikla cekip cekmemeyle kaliteyle alakasi yok turksel kazik kardesim iki hatta var bende KAZİK YAHU KAZIKK iki hattada ayni net var turksel 2 haftada tirt oluyo yalniz soyle bi durum var avea da yani pttcell 12 tl ye her ay 1 trbayta kadar net kullaniyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: AF CoRSe

quote:

Kaliteli Hizmet Farkı.

etrafımda birsürü insan var Türk tolokom çok ocoz kozoklonoyorsonoz ulan zaten yarım yamalak hizmeti var kullanamıyorsun 20 gb internet verse ne olur ses kalitesi yerlerde ibretlik.

• quote:

Orijinalden alıntı: bblokee

quote:

quote:

Kaliteli Hizmet Farkı.

etrafımda birsürü insan var Türk tolokom çok ocoz kozoklonoyorsonoz ulan zaten yarım yamalak hizmeti var kullanamıyorsun 20 gb internet verse ne olur ses kalitesi yerlerde ibretlik.

Duzgun yazsaydinda okusaydik be guzel kardesim,ben memnunum evde normal internet olarak kullaniyorum oyunda oynuyorum bence daha otesi yok evet gidipte turkcelle vodafone milyon liralar veremen cunku kazik yarim yamalak hizmet oldunu dusunuyorsaniz kullanmassiniz ben memnunum herkezede tavsiye ederim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bblokee

quote:

quote:

Kaliteli Hizmet Farkı.

Duzgun yazsaydinda okusaydik be guzel kardesim,ben memnunum evde normal internet olarak kullaniyorum oyunda oynuyorum bence daha otesi yok evet gidipte turkcelle vodafone milyon liralar veremen cunku kazik yarim yamalak hizmet oldunu dusunuyorsaniz kullanmassiniz ben memnunum herkezede tavsiye ederim

herkese edemezsin sen şanslısın.

• AF CoRSe A kullanıcısına yanıt
    herkeze değil de herkese yazsaydın ciddiye alacaktım :(
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.