Şimdi Ara

4×4 suv önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şehir içinde kullanabileceğim ayrıca kamp yapmak ve istediğim zaman dağa taşa bayıra çıkabileceğim sürekli arıza açmayan bakımı, vergisi, yakıtı vs. Kullandığınız ve tavsiye edebileceğiniz araçlar nelerdir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Toyota RAV4 yada Land Rover Defender olabilir bütçe varsa.

LToyota RAV4 yada

• Bütçe yüksek meblalar değil en fazla 200 bin

• Subaru XV, suzuki vitara, honda crv,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    Vitara hangi motor? Dizel mi benzin mi?

• O zaman model yılı yeni olan (2012 üzeri)Freemont olabilir. 2009 üzeri Subarı Forester 2.0 dizel olabilir.Satacağım zaman kolay satayım diyorsanız 2008 üzeri Tiguan olabilir.Ben olsam Tiguan alırım.Her zaman elden çıkması kolay olur.

• Hocam subaru falan güzel araçlar ama arıza açarsa dağ başında sorun yaşatabilir. Servis ağı, yakıtı, hem araziye hem asfalta uyumu sebebiyle ben duster tavsiye edebilirim.
    Gönül diğer tavsiyelerdeki araçları da gönül rahatlığıyla almak ister ama maalesef dağ başında kalınca canınızı sıkacak araçla bir daha gitmek istemeyeceksiniz.

• smt kkc S kullanıcısına yanıt

Benzin

• Duster'ın 4x4 olanının, arazi performansı güzel. Yakıtı da az. Yalnız bir müddet sonra trim sesleri, izolasyonun zayıf oluşu, üst hızlarda rüzgar ve yol sesini çok alışı nedeniyle konforsuzluk şikayetiniz kesin olur. Tam parasının aracıdır, dayanıklıdır, keçi gibidir ama konfor beklemeyin.

• Dacia duster en iyi seçenek, onun dışında 4x4 lerin fiyatı çok yuksekm

• Duster en iyi seçenek olur.

• Kuş Kafası kullanıcısına yanıt

Duster alıp canımı her gün sıkmaktansa(kalite, konfor, donanım, güvenlik, manuel vites, kampana fren, yalıtım) xv gibi bir araç alır arıza yaşadığımda canımı sıkarım. Duster da daha çok sorun yaşanacağını düşünüyorum bu arada ama çözümü daha kolay olabilir. Daha bilindik bir araç.

Xv 98bin kmye geldi. Orjinal, fabrikasyon lastiği bile patlamadı hiç. Sağlamlık olarak gayet başarılı. Bu tarz kullanıma uygun bir araç.

• commandx C kullanıcısına yanıt
    İyi diyorsun da hocam, xv alınacak parayla sıfır ya da sıfır ayarında duster alınıyor. Bu açıdan da bakmak lazım. Ya da arabadan sıkılınca satmak istersen alıcı kitlesi bakımından da duster daha önde.
    Piyasası olmayan araç kullanmak, işi yokuşa sürmektir.
    Kendimden örnek vereyim; eski aracım polo classicti. Parça vardı belki ama çok pahalıydı. Hatta bazı parçaları bulmakta zorlamıyordum. Parça bulsan, usta bulamıyorsun. Şimdi aracım 1.4 t-jet linea. Linea parçaları normalde ucuz ve yaygındır. Ama bu motorun kendi ve uydu parçaları hem zor bulunuyor, hem de linea normlarına göre yüksek kaçıyor. Ustaların çoğu da bu motoru ilk kez görüyoruz diye söylüyorlar.
    Anlayacağın, yaygın olan araç sorun çıkarsa bile can sıkmaz. Duster -farz edelim ki- her gün sorun çıkarsa bile yine can sıkmaz. Ama xv bir kere öyle bi can sıkar ki, arabayı satmak istersin.

• Kuş Kafası kullanıcısına yanıt

Katılıyorum ama xv öyle bir arıza çıkaran araç değil. Fiat vw vs gibi değil. Ben daha hiç yaşamadım. İmprezada da yaşamadım. 200binlere 2015 2016 vs xv bulunur. Bu fiyata daha yeni duster alınabilir ama donanım farkını da hesaba katmak lazım. Sıfır olsa duster ÖTV dilimi nedeniyle çok avantajlı ama ikinci elde makas daha dar.

• Biraz eski ama alabileceğin en kaliteli ve en yetenekli araç VW Touareg olur. Arazi için yeteneği var, havalı süspansiyonla yükseltip alçaltırsın, iç malzemesi kaliteli, iç hacmi geniş, motoru dayanıklı. Tek olumsuzluğu yakıtı biraz fazla olabilir.

• 200 bine duster hariç alacağın 4x4den hayır gelmez. Duster'da malum konforsuz. Ama duster alırsan şantiye mod açık beyaz olanını al yolda millet çok yanaşmasın sana .

• Bende bı marka deyim de ortalık iyice karışsın bari. Mitsubishi outlander alın. İster önden çeker, ister otomatik 4 çeker isterseniz kilitli devamlı 4 çeker. Ve gırtlağına kadar dolu araba. Motor 2.0 TDI vw motoru. 140 ps . kullanmayan iskembeden sallayan yazmasın bak :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.