Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 17.01.2020

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5.653
Cevap
180
Favori
209.442
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Elektronik ve Mekanik >> Elektronik >> |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 17.01.2020
Giriş
    76 Mesaj

hocam montaj yaparken çok hassas olmak gerekiyor. basılı plastik parçalardan tutun, rayları montaj ettiğiniz vidalara, kayış gergi rulmanlarına kadar çok faktörlü hassasiyet gerekli. paldır küldür montaj sonrası baskıda genelde büyük hayal kırıklığı yaşanıyor. profiller ve raylar gerekirse komparatörle ince ayar yaparak toplanmalı. montaj klavuzunda 17 ve 18. sayfalarda kompoaratorle işlem yapılması önerilmeiş zaten. sonra girisi sorun çıkarma ihtimalı daha az olan ve düzelme zorluğu çok olmayan şeyler. profil-raylar hatalı adam motorla kayışla rulmanla oynuyor düzelemyince deliriyor. tüm yazıcılarda yaşanabiliyor bu tip meseleler...
    https://easyupload.io/keol82
    şimdi yeni eklenen bir mod var tüm plastik parçalr yerine metal kullanmışlar. o çok daha iyi sonuç verir ama ben nerde bulacam o metalleri, cnc de işletmek lazım.
    |
    |
    Lyrazed kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1365 Mesaj

Biraz geç bir cevap olacak kusura bakmayın.

BLV MNG CUBE yapmayı şahsen önermiyorum. Sizinde ileri mesajlarınızda belirttiğiniz gibi çok ciddi bir milimetrik kurulum gerektiriyor. Ayrıca raylarda çok sıkıntılı, biraz ucuza kaçıp kalite olarak düşük bir ray alındığında özellikle ray arabası boşlukları ne yazık ki çarpıklıklara sebep oluyor. Ben yarı emek ve yarı maliyet ile aynı çıktı kalitesine Hypercube Evolution modeliyle kavuşacağınıza inanıyorum. Hem geliştirmesi hemde modifikasyonu kolay olan bir yazıcı.

Ama 3D yazıcı toplamaktan zevk alan vakti olan biriyseniz neden denemeyesiniz :)
    |
    |
    ZaFeRMaX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar bende tevo tarantula pro kullanıcıyım. Yazıcıyı yeni kurdum. Bilgisayar bağlantısıyla baskı alabiliyorum. Ancak aynı baskıyı hafıza kartıyla almaya çalıştığımda, yazıcı duruyor yada kilitleniyor. Farklı hafıza kartlarıyla denemeler yaptım yine aynı sorunla karşılaştım. Lütfen sorunun ne olduğunu söyleyebilir misiniz. Kaç saattir bu sorunla uğraşıyorum. Yardım lütfen...
    |
    |

1.Video

2.Video

Durduktan sonra tabla ya da nozzle soğuyor mu? Yoksa ayarlı sıcaklıkta mı kalıyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    kartanesi37 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aynı sıcaklıkta kalıyor. Aynı zamanda yazıcı kilitleniyor. Kapatıp açmak zorunda kalıyorum. MKS Mini 12864 V2 kart ile kontrol kartı arasındaki kabloları kontrol ettim. Sorun gözükmüyor gibi... SD kart ile basamıyorum. Bilgisayarı da kullansam yazıcı pc yi meşgul ediyor. Ne yapacam bilmiyorum.
    |
    |
    Bahsedilenler: Katalikitci

Eğer usb ile sorunsuz çıktı alabiliyorsanız sorun sd kart ile alakalı gibi duruyor. Yine sd kartı değiştirmeyi deneyebilir veya sd kart yuvasından çıkan kabloların bağlantısını kontrol edebilirsiniz. Ama bilemem tabi, internette biraz araştırdım ama pek bir şey bulamadım.
    Genelde böyle sorunlarda sd kartı değiştirmek sorunu çözmüş. Beraberinde gelen sd kart çok kötü çünkü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    kartanesi37 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Galiba sorunu çözdüm arkadaşlar. Evet sorunun çözümüne dair dediğin gibi internet te pek fazla bilgi yok. Sorun SD kartta da değil( 3 farklı sd kart ile denedim olmamıştı). Sorunun 10 pinlik data kablolarından kaynaklandığını tespit ettim. Şöyle açıklayayım ; ben yazıcıyı toplarken kabloların tamamını gruplar halinde klipslemişdim. Daha derli toplu gözüksün diye. Doğal olarak ekran kartından, kontrol kartına giden iki data kablosunu da klips lemiş oldum. Sorunun çözme adına daha önce data kablolarını kontrol ettim. Söktüm tekrar taktım ama nafile yine aynı sorun. Ve şunu farkettim, klipsli iken bu sorunu yaptığını, klipsi çıkartınca sorunun kaybolduğunu gözlemledim. Klipsleri söktükten sonra İki adet başarılı XYZ küp baskısı aldım. Üçüncü olarak ta şuan kaplan baskısı alıyorum. Baskı 2 saat sürecek ve şuan gayet başarılı gidiyor. Maşallah nazar değmesin inşallah.

Data kablolarını klipsleyince sinyaller birbirinden mi etkileniyor teknik bir açıklama yapamıyorum ama şuan sorunun kaybolduğunu söylebilirim. Teknik bir açıklama getirebilecek bilgiye sahip olanlar yazarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartanesi37 -- 22 Mart 2020; 14:33:21 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Katalikitci

• Yarbay
    2576 Mesaj
    Ender 3 pro için upgrade parçaları ne almak lazım bilen var mı? Mesela siyah karbon cam tabaka var Creality'nin 100 derece yatak sıcaklığı için gerekiyormuş, İkinci olarak teflon tüp boru Capricorn marka, makina ile gelen boru zamanla sıcaklıktan uçları eriyormuş bu marka çok kaliteli diyorlar, Üçüncü olarak yatak yayları duydum değiştirmek lazım kaliteli olanla diyorlar. Başka bildiğiniz var mı yazıcı da basacağım plastik parçalar dışında ? Pla, Petg ve Flex (TPU ) filament kullanacağım genelde.

Cam tabla yerine PEI tabla almanızı öneririm. Sessiz çalışma ve yeni özellikler için yer olması açısından SKR veya benzeri 32 bit devre kartı da alabilirsiniz. Ben ayrıca güç kaynağı fanı dışında tüm fanları değiştirdim neredeyse hiç ses çıkarmıyor makina. Çift dişli metal extruder bloğunuda önerebilirim.
    |
    |
    Mitra kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu söylediğiniz parçaları alabileceğim bir link var mı? Tavsiye edeceğiniz?
    |
    |
    bersgurs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Creality nin kendi online mağazasından veya aliexpress mağazasından alabilirsiniz. Hızlı gelsin istiyorsanız amazon dan da alabilirsiniz.
    |
    |
    Mitra kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    http://https://youtu.be/MIABPpYKP5c

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
Reklamlar
Bey Azura
üniversite
Orjinal Laptop Yedek Parça
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.