Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (223. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.921
Cevap
191
Favori
287.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anet a2 ile ilgili pek bilgim yok ama Tevo Tarantula ile ilgili olumlu şeyler okuyorum. Tevo Tarantula'nın hali hazırda satılan kitinin üzerine birkaç modifikasyon yaparak iyi sonuçlar alınabiliyor gördüğüm kadarıyla. Bu modifikasyonlardan ilki şöyle; şasiyi sağlamlaştırmak için eklenebilecek 4 adet metal köşebent. Bunlar mevcut kitle geliyor zaten ama çok inceler, daha kalınlarını temin etmek gerekebilir şasiyi stabil hale getirmek için. Diğer bir modifikasyon ise Z eksenini sabitleştirmek için yeni braket (yazıcıyı topladıktan sonra basılabilir). Mevcut Z ekseni braketi arcylic ve çok zayıf, bu da esnemeye sebep oluyor. Son olarak da soğutucu fan eklenmesi gerekiyor. Genel olarak değişiklikler bu şekilde. 3d print'e yeni başlayacak biriysen bu kısımlar biraz can sıkabilir zira mevcut gelen kit tam olarak fonksiyonel değil ama çok şey öğrenirsin bu süreçte. Bunlara ek olarak aktif bir facebook kullanıcı grubu var, bayağı yardımcı oluyorlar birbirlerine. Ben aliexpress'in 7. yıl indirimlerinde sipariş verdim bir adet Tevo Tarantula mevcutta yazıcım olmasına rağmen, bekliyorum merakla gelmesini. Bu arada bahsettiğim modifikasyonlara linkten göz gezdirebilirsin:http://www.thingiverse.com/thing:2039503

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalMania7x -- 2 Nisan 2017; 3:45:42 >

• arkadaşlar merhaba. iyi günler dilerim. 3d yazıcım yok o yüzden yardım rica ediyorum. bana g35 icin 2 ufak parca yazdirmanız mümkün mü acaba?http://www.thingiverse.com/thing:1796342

hem sağ hem sol taraf kırıldı. 4 parça ediyor sanırım. ücreti neyse vermeye hazırım.

teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3D Yazıcı Nasıl Kurulur? | Anet A8 3D Yazıcı Montajı | Türkçe Anlatım
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetalMania7x

Anet a2 ile ilgili pek bilgim yok ama Tevo Tarantula ile ilgili olumlu şeyler okuyorum. Tevo Tarantula'nın hali hazırda satılan kitinin üzerine birkaç modifikasyon yaparak iyi sonuçlar alınabiliyor gördüğüm kadarıyla. Bu modifikasyonlardan ilki şöyle; şasiyi sağlamlaştırmak için eklenebilecek 4 adet metal köşebent. Bunlar mevcut kitle geliyor zaten ama çok inceler, daha kalınlarını temin etmek gerekebilir şasiyi stabil hale getirmek için. Diğer bir modifikasyon ise Z eksenini sabitleştirmek için yeni braket (yazıcıyı topladıktan sonra basılabilir). Mevcut Z ekseni braketi arcylic ve çok zayıf, bu da esnemeye sebep oluyor. Son olarak da soğutucu fan eklenmesi gerekiyor. Genel olarak değişiklikler bu şekilde. 3d print'e yeni başlayacak biriysen bu kısımlar biraz can sıkabilir zira mevcut gelen kit tam olarak fonksiyonel değil ama çok şey öğrenirsin bu süreçte. Bunlara ek olarak aktif bir facebook kullanıcı grubu var, bayağı yardımcı oluyorlar birbirlerine. Ben aliexpress'in 7. yıl indirimlerinde sipariş verdim bir adet Tevo Tarantula mevcutta yazıcım olmasına rağmen, bekliyorum merakla gelmesini. Bu arada bahsettiğim modifikasyonlara linkten göz gezdirebilirsin:http://www.thingiverse.com/thing:2039503

sağol bilgiler için hocam peki bu vergilendirme nasıl olucak ortalama 35-40 dolar vergi mi vermemiz gerekiyor. bende siparis vermeyi dusunuyorum tevo için

• Wingsaber kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 40 dolar vergi çıkacaktır. Aliexpress'teki yorumlarda bir Türk kullanıcının yorumunu okumuştum o da bu civarda gümrük vergisi ödemiş. Ben yine de düşük bir ihtimal de olsa adamlara paketin üzerine 30$'lık etiket yapıştırmalarını söyledim belki vergiden kurtarırım diye, bakalım ne olacak :)
  • quote:

Yaklaşık 40 dolar vergi çıkacaktır. Aliexpress'teki yorumlarda bir Türk kullanıcının yorumunu okumuştum o da bu civarda gümrük vergisi ödemiş. Ben yine de düşük bir ihtimal de olsa adamlara paketin üzerine 30$'lık etiket yapıştırmalarını söyledim belki vergiden kurtarırım diye, bakalım ne olacak :)

bende orada okudumda birisi demis faturaya bakmak istemisler felan. Nezaman verdin siparisi hocam sen
  • Wingsaber kullanıcısına yanıt
    Geçen hafta perşembe günü verdim, hala kargolanmadı bu arada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçen sene yaptığım yazıcımı sattıydım. kasası MDF den di kızakları da çekmece rayı. Yenisini yapmaya karar verdim ilk olarak laser kesim prusa i3 stell kestirdim. yaptığım araştırmalarda X ve Y eksenleri için artık TMC2100 step motor sürücü kullanıyorlar türkçe döküman bulamadım yabancı kaynaklarda da okuduklarımı tam anlayamadığım için nasıl yapılacağını pek anlamadım kimi pin söküyor kimi gerek yok diyor biri iki bacağı birbirine lehimliyor kullanan arkadaşlar varsa ne şekilde kullanılacağını anlatabilirmi resimli bir şekilde. bir sitede sürücüye hiç müdahale etmeden ramps vb board üzerindeki jumperlarla ayarlandığını söylüyor.

Gizli Chop Modunda İnterpolasyon ile 1/16 mikrostepi 1/256’ya alma işlemini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmettaskin84 -- 4 Nisan 2017; 22:57:16 >
  • quote:

baya bi sıra var demisler facebookta bende alicam buyukihtimal 9 nisan olmadan 10 dolar indirimim var. kullanayim onu
  • İyi akşamlar. Z ekseninde vidalı mil kullanmama rağmen aşağıdaki problem oluyor. Sigma 3d yazıcımdaki z wobble kadar bariz değil tırtıklı yapı fakat görüntü de kötü duruyor. Sebebi nedir acaba nette epey araştırdım bulamadım sebebini.
    |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekkanik -- 5 Nisan 2017; 21:16:0 >
  • Bu dilimleme ile alakalı bir sorun, wobble değil bu.

Öncelikle filamentinize uygun ısı değerini bulmanız lazım.

Filamenti fazla atıyor gibi gözüküyor fotoğrafa bakılınca, extruder kalibrasyonunuzu 100mm filament ittirerek tekrar kontrol edin.

Parçada duvar sayısını çok az tuttuysanız dışarı taşmalar ondan da olabilir, en az 2 dış duvar attırmaya özen gösterin.
  • yusuforhan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler dediklerinizi tekrar gözden geçireyim.

• Dlp tipi 3 boyutlu yazıcı için teflon yada fep film lazım arkadaşlar elinde olan nereden bulabilirim bilen varmıdır?

Dlp tipi yazıcı ile ilgilenen varsa benimle iletişime geçebilir mi kaynak çok az soracaklarım olabilir.

• LCD SLA yazıcılara merak saldım bu ara, bir adet yapacağım yakın zamanda inşallah. Aliexpress den bulabilirsiniz filmi. TR de zor bulunur.

Henüz yeni de olsa bir facebook grubu kurduk, birde güzel projelerin paylaşıldığı bir google sayfası var onları ekleyeyim buraya.

https://www.facebook.com/groups/1589578367749256/?fref=ts

https://www.facebook.com/groups/1356509721036968/?fref=ts

https://plus.google.com/u/0/communities/109609533907401814291

Benim dlp yazıcım bitmek üzere şuan. Vize haftam bittikten sonra baskı denemelerine başlayacağım. Acil lazım olduğundan çinden sipariş vermemiştim mecbur kalırsam alacağım.

• quote:

bugun aldim hocam bende. bakalim ne olacak. saticiya bir sey demedim. kargo buyuk oldugundan her turlu vergiye girecek. ve faturayada bakmak istiyorlarmis o yuzden cezada yemiyelim oyle diye bir sey demedim. Aslında 29.99 euro gosterip demir parcaları yazılsa belki gecmezmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wingsaber -- 8 Nisan 2017; 15:13:49 >
  • Reçine olarak ne kullanıyorsunuz ve nereden temin ettiniz, paylaşabilir misiniz acaba ?
    Kullanacağım reçine resimlerdeki. Eğer alacaksanız bu ara 3dörtgen ciddi indirim yapmış bilgisini vereyim.

• Elinizdeki bu reçine yerli üretim mi acaba ? Yoksa Çin den getirilip marka mı basılmış ?

3dörtgen de bulunan kampanya dan kastınız formlabs 1 reçinesi mi ?

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden ötürü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SemiÇevik

Kullanacağım reçine resimlerdeki. Eğer alacaksanız bu ara 3dörtgen ciddi indirim yapmış bilgisini vereyim.

Ne kadarlık bir indirim ? Net bir rakam var mı hocam ?

• 
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.