Şimdi Ara

3D Mark Sonucu niye düşük :((::::::: (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yanılıyor olabilirim ama madonion dx9 için 3dmarka bir yama çıkartmıştı. Bunu yükleyip kullanabilirsin sanıyorum:
    http://www.futuremark.com/download/?3dmark2001patch.shtml
  • forsaken ,sana ne sorucam ben daha 3Dmarkı kuramadım yeni aldığım makineye ama sisoft sandra ile yaptığım benchmarklarda ram lerim 2*133=266mhz olarak çalışıyor. Ramler Kingston 333 ddr ram.Sen nasıl 360 mhz le çalıştırıyorsun? Ben bi turlu çalıştıramadım. birde şu cas latency kingstonlarda kaçtır beyler bi yerde 2.5 yazıyo bi yerde 2 çok fazla etkilermi performansı? 2 yapsam tehlikeli olur mu?
  • ramleri cas 2.5 den 2 ye çıkarman 500 puan demektir 3d markta
  • anakartar kardeş bizim o yüzden biosları aynıdır herhalde fcaglayan...işlemcinin fsbsi 133mhz olduğu için ramlerde default olarak HCLK (Host Clock=işlemcinin çarpanıyla aynı yani) çalıştığından ramlerinde 133mhz olarak çalışıyor senin.biostan ramin fsbsini HCLK+33 yap...benim işlemcinin fsbsi 180mhz olduğu için ramlerde HCLK olarak çalışıyor yani 180mhz fsb ile (DDR olduğu için =360mhz)
  • Forsaken icq ma gel de sana fotolari gostereyim ya,bende oluyor....en son detonatori kurdun mu????
    yada buraya nasil foto koyarim ogretin herkes gorsun fotolari ya....
  • abi bizim proxyde file transfer kapalı icqdan dosya alış verişi yapamıyorum...o fotoyu önce internette bir yere upload et sonra (img)www.xxx.com(/img) de mesajında xxx yerine fotonun adresi olsun ve parantezler köşeli olsun yazarken...
  • forsaken abi benim makine 166 yı deneyince acılmadı,sen nasıl 180le çalıştırıyorsun :) RAMlere gelinceCAS ı 2.5 dan 2 ye çıkardım ama çok fark etmedi fuzzy logic4 ile fsp yi 133den 140 a çıkarınca benchmarklarda gercekten bi fark oldu. Ama işin kotusu biosda senin dedigin gibi birsey bulamadım. Senin bios ne benim ki ami bios daha dayeni guncelledim. DRAM diye bir bolum var orada 333mhz gosteriyorum rami ama fark etmiyor,yine 266 ile calısıyor.Bide frequency&voltage bolumunda voltage ayarları var ,sakata gelmeyelim diye oradan arttırmadım. Sence bu dedigin fsb çarpanı nerede olabilir. Ve bir soru daha benim maxtor ata133 de benchmarklarda ata100leri çok az geçiyor ama gereken performansıda gosteremiyor,sanırım ata100 olarak çalışıyor? Bu konuda bi fikrin var mı?
  • mx440 ile mx440 se arasında hız farkı var ...
  • fcaglayan benim işlemcinin çarpan kilidi kırık o yüzden 180fsb olabiliyor...tamam güsel dram timing bölümünü bulduysan orada cas bölümü var onu da bulmuşsun zaten işte onların en tepesinde senin cpu'nun fsbsi yazar altında sdram timing by yazar onu user yap sonra onun altındakini hclk+33 yap...hdd için de biostan 32 bit transfer modu etkinleştir..
  • kardeşler MX440 ile MX440SE arasındaki fark aynı şuna benzer hani GEFORCE2MX vardı süper sonra iki tane daha ekran kartı çıktı GEFORCE2MX-200 GEFORCE2MX-400 ŞİMDİ BİLİRSİNİZKİ ÖNCEKİ GEFORCE2MX LER KALİTELİ 128 BİT EKRAN KARTLARI İDİ FAKAT 100 MHZ İDİ.NVIDIA MİLLETİ KANDIRMAK İÇİN MX200 DİYE BİR EKRAN KARTI ÇIKARTTI AMA BU 64 BİT BİR EKRAN KARTIYDI VE TÜM 100 MHZ Lİ GEFORCE2MX LER BUNDAN KAT KAT KALİTELİ İDİ.YANİ GEFORCE2MX200 PERFORMANSTA GEFORCE2MX İN YARISI KADAR PERFORMANSI BİLE YOKTU...ŞİMDİ İSE EN ÇOK SATILAN İLEMCİSİ OLAN MX440 LARI YİNE MİLLETİ KANDIRMAK İÇİN MX440SE DİYE PİYASAYA SUNDU YANİ SECOND EDİTİON BU 2.SÜRÜM İLE ESKİ MX440 ARASINDAKİ FARK ŞUDUR ALTTAKİ YAZIMDA BİLGİ VARDIR...
  • MX440 EKRAN KARTININI HIZLARI = ÇEKİRDEK HIZI 270,,, RAM HIZI 200,,, KULLANDIĞI RAM İSE DDR
    MX440 SE EKRAN KARTI HIZI====== ÇEKİRDEK HIZI 250,,, RAM HIZI 166,,, KULLANDIĞI RAM İSE DDR AMA ŞUAN PİYASA OLAN EN ADİ GEFORCE4 İŞLEMCİ OLAN MX420 SDRAMLI EKRAN KARTININ İSE ÇEKİRDEK HIZI 250,,,RAM HIZI 166,,,YANİ ANLAYACAĞINIZ MX420 İLE MX440SE ARASINDA KALİTE AÇISINDAN PEK BİR FARK YOK İKİSİDE EN ADİ EKRAN KARTLARI.BU KARTLA 5000 PUAN ALAN ÖPSÜN BAŞINA KOYSUN.AMA YAPARSANIZ O/C FALAN BELKİ.BANA MX440 YETMİYOR Tİ4200 ALICAM MİLLET MX440SE NİN PUANINI KONUŞUYOR.YA PİASA BU KADARMI DÜŞTÜ GEFORCEFX ÇIKIYOR. BU KART GEFORCE İLE 3DFX İN BİRLEŞMESİYLE ORTAYA ÇIKAN MUHTEŞEM BİR KART 3DFX ÇALIŞANLARI NVIDIAYA GEÇTİ VE BU KARTI TAMAMEN ONLAR DİZAYN ETTİLER.AMA BİZİM MİLLET HALA GEFORCEMX440SE NİN PUANINI KONUŞUYOR ARKADAŞLAR ARANIZDA TNT KARTI OLAN YOKMU TNT İNİNDE PUANINI YAZINDA BARİ 99 OLDUĞU 100 OLSUN...HEHE
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by borckaartvin</i>
    <br />MX440 EKRAN KARTININI HIZLARI = ÇEKİRDEK HIZI 270,,, RAM HIZI 200,,, KULLANDIĞI RAM İSE DDR
    MX440 SE EKRAN KARTI HIZI====== ÇEKİRDEK HIZI 250,,, RAM HIZI 166,,, KULLANDIĞI RAM İSE DDR AMA ŞUAN PİYASA OLAN EN ADİ GEFORCE4 İŞLEMCİ OLAN MX420 SDRAMLI EKRAN KARTININ İSE ÇEKİRDEK HIZI 250,,,RAM HIZI 166,,,YANİ ANLAYACAĞINIZ MX420 İLE MX440SE ARASINDA KALİTE AÇISINDAN PEK BİR FARK YOK İKİSİDE EN ADİ EKRAN KARTLARI.BU KARTLA 5000 PUAN ALAN ÖPSÜN BAŞINA KOYSUN.AMA YAPARSANIZ O/C FALAN BELKİ.BANA MX440 YETMİYOR Tİ4200 ALICAM MİLLET MX440SE NİN PUANINI KONUŞUYOR.YA PİASA BU KADARMI DÜŞTÜ GEFORCEFX ÇIKIYOR. BU KART GEFORCE İLE 3DFX İN BİRLEŞMESİYLE ORTAYA ÇIKAN MUHTEŞEM BİR KART 3DFX ÇALIŞANLARI
    NVIDIAYA GEÇTİ VE BU KARTI TAMAMEN ONLAR DİZAYN ETTİLER.AMA BİZİM MİLLET HALA GEFORCEMX440SE NİN PUANINI KONUŞUYOR ARKADAŞLAR ARANIZDA TNT KARTI OLAN YOKMU TNT İNİNDE PUANINI YAZINDA BARİ 99 OLDUĞU 100 OLSUN...HEHE
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    [Btrst]arkadaşım sorunlumusun sen?tabi konuşacaz gf4mxlerin puanını,ne yani fx mi konuşalım daha kart piyasada yokken?paramız ona yetiyo onu konuşuyoz,seni neden geriyo anlamadım walla..bak mesela benim param onada yetmiyo mx400 üm var,ne yani geforceFx cıkacak diye ben puanımı yazamıcammı.alla alla,alla allaaaaaaaaa
    bu arada tnt2yle 4600 puan alan arkadaş 3dmark 2000 çalıştırıyo büyük ihtimal,yada 99,lg700b yle o çözünürlükte 120 hz ye çıkmasıda harika!!!!yaw inanmayın yakacağanız monitorlerinizi

• <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by borckaartvin</i>
    <br />MX440 EKRAN KARTININI HIZLARI = ÇEKİRDEK HIZI 270,,, RAM HIZI 200,,, KULLANDIĞI RAM İSE DDR
    MX440 SE EKRAN KARTI HIZI====== ÇEKİRDEK HIZI 250,,, RAM HIZI 166,,, KULLANDIĞI RAM İSE DDR AMA ŞUAN PİYASA OLAN EN ADİ GEFORCE4 İŞLEMCİ OLAN MX420 SDRAMLI EKRAN KARTININ İSE ÇEKİRDEK HIZI 250,,,RAM HIZI 166,,,YANİ ANLAYACAĞINIZ MX420 İLE MX440SE ARASINDA KALİTE AÇISINDAN PEK BİR FARK YOK İKİSİDE EN ADİ EKRAN KARTLARI.BU KARTLA 5000 PUAN ALAN ÖPSÜN BAŞINA KOYSUN.AMA YAPARSANIZ O/C FALAN BELKİ.BANA MX440 YETMİYOR Tİ4200 ALICAM MİLLET MX440SE NİN PUANINI KONUŞUYOR.YA PİASA BU KADARMI DÜŞTÜ GEFORCEFX ÇIKIYOR. BU KART GEFORCE İLE 3DFX İN BİRLEŞMESİYLE ORTAYA ÇIKAN MUHTEŞEM BİR KART 3DFX ÇALIŞANLARI NVIDIAYA GEÇTİ VE BU KARTI TAMAMEN ONLAR DİZAYN ETTİLER.AMA BİZİM MİLLET HALA GEFORCEMX440SE NİN PUANINI KONUŞUYOR ARKADAŞLAR ARANIZDA TNT KARTI OLAN YOKMU TNT İNİNDE PUANINI YAZINDA BARİ 99 OLDUĞU 100 OLSUN...HEHE

hocam böyle mx440 ile ugraşıyonuz lafları yakışık almamış onu belirteyim..
    diğer dediğin ise doğru çok düşük çalışıyor 440se'ler ama bunu bile bile böyle yapmışlar çünkü default olarak (250/333) 5300 puan alan kart şu an 340/480 ile 6850 puan alıyor ve 4 kez üstüste 3d markı tamamlıyor ve ekranda en ufak bir deformasyon almuyor yani resmen frenlemişler kartı....

• SUBARU seni bir gerersem nasıl gererim görürsün adam gibi konuş.Terbiyesizliğin luzumu yok...FORSAKEN kardeş sana bir lafım yok dostum demek istediğim MX440SE ler performans açısından düşük o yüzden puanın normaldir demek istedim sen yanlış anlama SAYGILAR FORSAKEN...
  • varya şimdi çıldırıcam valla
    BENDE MX440/SE VAR DEFAULT RAM HIZLARI 270/405 ÜZERİNDE 4NS HYNİX RAM VAR OVERCLOCKLA 405/557 LİMİTİNE ÇIKTIM BU LİMİTE ÇIKACAK HERHGANGİ BİR MX440 YOK (BANA SİTELERDEKİ SÜPER SOĞUTMALI ŞEYLERİ GÖSTERMEYİN) ŞİMDİ İNNO 3D VE QUAKE GİBİ FİRMALARIN DANDİRİBOKTAN MX440/SE ÇIKARDI İSE MX440-SE NİN NE SUÇU VAR
    AYNI SİSTEMLERDE BENİM MX440/SE İLE KAPIŞABİLECEK MX440 YOK
    borckaartvin
    söylediğin doğru fakat genelleme yapman yanlış bu mx440-se leri sadece quake ve inno3d firması böyle yapıyor geçen günde arkadaşım life view aldı mx440-se 270/405
    NOT:LÜTFEN O KART HAKKINDA DUYDUKLARINIZI DEĞİL GÖRDÜKLERİNİZİ YAZIN
    zaten bi ekran kartımız var onuda kötülüyonuz tav oluyorum
    <br /><font size='6'>MX440 EKRAN KARTININI HIZLARI = ÇEKİRDEK HIZI 270,,, RAM HIZI 200,,, KULLANDIĞI RAM İSE DDR
    MX440 SE EKRAN KARTI HIZI====== ÇEKİRDEK HIZI 250,,, RAM HIZI 166,,,</font id='size6'> KULLANDIĞI RAM İSE DDR AMA ŞUAN PİYASA OLAN EN ADİ GEFORCE4 İŞLEMCİ OLAN MX420 SDRAMLI EKRAN KARTININ İSE ÇEKİRDEK HIZI 250,,,RAM HIZI 166,,,YANİ ANLAYACAĞINIZ MX420 İLE MX440SE ARASINDA KALİTE AÇISINDAN PEK BİR FARK YOK İKİSİDE EN ADİ EKRAN KARTLARI.BU KARTLA 5000 PUAN ALAN ÖPSÜN BAŞINA KOYSUN.AMA YAPARSANIZ O/C FALAN BELKİ.BANA MX440 YETMİYOR Tİ4200 ALICAM MİLLET MX440SE NİN PUANINI KONUŞUYOR.YA PİASA BU KADARMI DÜŞTÜ GEFORCEFX ÇIKIYOR. BU KART GEFORCE İLE 3DFX İN BİRLEŞMESİYLE ORTAYA ÇIKAN MUHTEŞEM BİR KART 3DFX ÇALIŞANLARI NVIDIAYA GEÇTİ VE BU KARTI TAMAMEN ONLAR DİZAYN ETTİLER.AMA BİZİM MİLLET HALA GEFORCEMX440SE NİN PUANINI KONUŞUYOR ARKADAŞLAR ARANIZDA TNT KARTI OLAN YOKMU TNT İNİNDE PUANINI YAZINDA BARİ 99 OLDUĞU 100 OLSUN...HEHE
    bu bilgiler yanlış
    mx440:270/405
    dandik mx440/se:250/333
    winfast mx440/se:270/405

• can+1
    winfast in sitesine bakarsanız şöle bi tablo görürsünüz:
    mx440se/sdr:2.7gb/sec
    mx440se/ddr:5.3gb/sec
    mx440/8x:8.0gb/sec
    mx40se nin ddrlı ve bu bant genişliğine sahip olduğu nvidianın kendi sitesinde de yazıyo.burada nvidia gene yapacağını yapmış ve mx440 ları 3 versiyon haline getirmiş.canın dediği gibi boktan markalarda ucuza satabilmek için sdramli versiyonları satıyolar.dolayısı ile düşük bant genişliği performansı içine ediyo.winfast ve msi gibi markaların ise bellekleri hem kaliteli hemde ddramli.
    olay budur,herkes birbirinin kartına saygılı olsun lürfen:))
  • yani benim kart dandik mx440se oluyor 250/333 ile..böylece konu başlığının nedeni de anlaşılmış oluyor.

+1 trulli herkes birbirinin ekran kartına saygılı olsun.

saygılar borckaartvin
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Førsaken</i>
    <br />fcaglayan benim işlemcinin çarpan kilidi kırık o yüzden 180fsb olabiliyor...tamam güsel dram timing bölümünü bulduysan orada cas bölümü var onu da bulmuşsun zaten işte onların en tepesinde senin cpu'nun fsbsi yazar altında sdram timing by yazar onu user yap sonra onun altındakini hclk+33 yap...hdd için de biostan 32 bit transfer modu etkinleştir..
    Abi ok senin çarpan kırık, bende biosdan anlamayan biri değilim abi girdim dram bolumunde userda yaptım, benim cpu fsb 133 yazıyor oda ok. ama sorun şu ki onun altında dedigin gibi bir carpan yok benim biosda.Bak ordakiler şunlar:sdram frequency(200~400mhz),sdram cas latency(1.5~3),row precharge time(2t,3t),ras pulse width(5t,6t),ras to cas delay(2t~3t),bank interlive(2-way,4way),sdram burst lenght(4qw,8qw)fast command(benimkini ultra da),fast R-2R turnaround(enable). Yani hepsi bu kitapçığında da sen bi bakabilir misin kendi ayarlarına ole birşey var mı ve adı nedir? Başka bir çarpan yok.Hepsi 2t felan gibi şeyler ve hepsini max ladım. HDD için olan 32 bit e bakamadım onada bakıcam. Saol.

• Selam! Bende de aynı dert var galiba. PIV 2.4,
    ddr 333 512 ram
    Gigabyte 8pe667 anakart
    Ati radeon9700 pro ekran kartı
    seagate 7200,samsung 753 dfx monitör

1024x768 32 bit ve 85 hz de default modda 10189 puan aldım
    nasıl bir puan bu sizce?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.