Şimdi Ara

3d Bluray Disc vs 3d Half SBS mkv kalite farki (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
6
Favori
39.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ReJim

Bu konuyu okudum resmen keyiften 4 köşe oldum. Bugün r6s siparişi verdim. Elimdeki forex r6b yi de güzel bir rakama okuttum. Zaten 3d.bluray.iso dosyası okutan bir cihazı bekliyordum. Uygun fiyata da bulunca kaçırmadım.

Orjinal bluray.iso izleyenlerin bu yorumları beni iyice iştahlandırdı. Durun bakalım misler gibi 3d izliycez artık. Bu arada bilmeyenler için söyleyeyim 1080p half sbs ler olduğu gibi 1080p full sbs riplerde bulunmakta; fakat 1.3 hdmi media playerlar ne yazıkki desteklemiyordu.

Bundan sonraki en yeni konu şu olacak.

Orjinal 3d.bluray.iso içerisine nasıl dublaj eklenir veya türkçe altyazı eklenir

galiba altyazı eklemek konusunda sıkıntı yokmus yani basit bir srt dosyasını aynı isimle koymak yeterliymis.
    ben denemedim okudugumu soyluyorum yanlıs olabilir tabii..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbatmaz

Bendeki Tv LG 47LW5500 Fpr yani reald 3D sinemalarında kullanılan teknolojinin aynısı. Ben tüm 3D standartları uygun olursa yani hdmi1.4 kablo orjinal film ve 3D player performans alınabileceği kanaatindeyim. Yinede deneyen olursa buradan bizleri bilgilendirebilir mi?

42lw570s ve himedia 900b media player kullanıyorum...900b hdmi 1.4 ile bağlanıyor ve bluray iso oynatabiliyor ayrıca dts desteği var.....44.8 gb lık 2011 yapımı "priest" 3d bluray denedim harika...gerçi filmde "pop out" tarzı dışarı çıkma efektleri yok ama belirgin bir derinlik var...artık sadece bluray iso indirir oldum ...
  • Peki ben 3d bluray indirdim harry potterı ama görüntü tek olduğu için tv den yanyana veya üst üste modları olduğu için oynatamadım
  • Orijinal 3D Bluray filmler yani iso formatlı riplenmemiş filmler half SBS filmlere nazaran oldukça kaliteli bir 3D performansı sunuyor.
    Crosstalk ghosting vs.gibi sorunlarla karşılaşmıyorsunuz ve derinlik çok belirgin olarak filmin tamamında aynı oluyor.
    Parası olan orijinal 3D filmleri alıp 3D bluray playerlerde izlesin!
    İnternetten indirme imkanı olanlarda 3D destekli Himedia, Egreat gibi media playerler ile izleyebilirler!
    Dikkat etmeniz gereken bir hususta hdmi 1.4 kablo kullanmak ve bu kabloyu TV'nin hdmi 1.4 girişine takmak, zira TV'de bütün hdmi girişleri 1.4 olmayabilir!
    Zaten bütün donanımınız 3D uyumluysa altalta üstüste vs.gibi bir seçim yapmak durumunda kalmıyorsunuz TV direkt olarak 3D moduna geçip oynatıyor.
    Vesselam Orijinal bluray izlediğinizde SBS ve mkv filmlerin hikaye olduğunu anlayacaksınız :)
  • 3DBluray.iso 'nun HSBS'ye kalite açısından tur bindirdiği oy birliği ile kabul edilmiştir :)

Şimdiki soru bana kalırsa şu olmalı: 3DBluray.iso filmleri nereden nasıl temin edebiliriz?
    Bu konuda forum kuralları içinde tavsiyeler alabilirsek güzel olur. Malum bu meretler çok nadir bulunuyor.

''Ah keşke 3D TV almasaydım , ne media playeri değiştirmekle ne de uygun film bulmakla uğraşacaktım, gül gibi 1080p ler ile yaşayıp gidecektim, başıma bela aldım'' diyorum bazen
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurunc

Orijinal 3D Bluray filmler yani iso formatlı riplenmemiş filmler half SBS filmlere nazaran oldukça kaliteli bir 3D performansı sunuyor.
    Crosstalk ghosting vs.gibi sorunlarla karşılaşmıyorsunuz ve derinlik çok belirgin olarak filmin tamamında aynı oluyor.
    Parası olan orijinal 3D filmleri alıp 3D bluray playerlerde izlesin!
    İnternetten indirme imkanı olanlarda 3D destekli Himedia, Egreat gibi media playerler ile izleyebilirler!
    Dikkat etmeniz gereken bir hususta hdmi 1.4 kablo kullanmak ve bu kabloyu TV'nin hdmi 1.4 girişine takmak, zira TV'de bütün hdmi girişleri 1.4 olmayabilir!
    Zaten bütün donanımınız 3D uyumluysa altalta üstüste vs.gibi bir seçim yapmak durumunda kalmıyorsunuz TV direkt olarak 3D moduna geçip oynatıyor.
    Vesselam Orijinal bluray izlediğinizde SBS ve mkv filmlerin hikaye olduğunu anlayacaksınız :)

Kardeşim teşekkür ederim :))

Şuanda gerçekten içim çok rahat ve half sbs lerin ne kadar başarısız olduğunu anlamış olduk.Benim anlamadığım Ati HD5450 512mb ekran kartım var ve hdmi 1.3 destekli pc ye bağladığımda yine 1.4 müş gibi algılayıp 1080p/24HZ e dönüyor ve otomatik 3D oynatıyor iso'yu.Benim sorum şu.. Şuanki donanımım yerine orjinal 3D bluray player olsa şuan aldığım performanstan farklı olur mu?Yani ekran kartım 1.3 destekli ve Power DVD üzerinden çözdürüyorum görüntüyü.Bu arada televizyonum 47LW5500 LG Cinema 3D FPR Teknolojisi.

İkinci sorum TV Orjinal bluray lerde 1080P/24HZ oluyor Normalde bu 1080P/60hz Olsa daha iyi görüntü olmaz mı? Neden 24 HZ e düşüyor yenileme oranı?
  • quote:

Şuanda gerçekten içim çok rahat ve half sbs lerin ne kadar başarısız olduğunu anlamış olduk.Benim anlamadığım Ati HD5450 512mb ekran kartım var ve hdmi 1.3 destekli pc ye bağladığımda yine 1.4 müş gibi algılayıp 1080p/24HZ e dönüyor ve otomatik 3D oynatıyor iso'yu.Benim sorum şu.. Şuanki donanımım yerine orjinal 3D bluray player olsa şuan aldığım performanstan farklı olur mu?Yani ekran kartım 1.3 destekli ve Power DVD üzerinden çözdürüyorum görüntüyü.Bu arada televizyonum 47LW5500 LG Cinema 3D FPR Teknolojisi.

İkinci sorum TV Orjinal bluray lerde 1080P/24HZ oluyor Normalde bu 1080P/60hz Olsa daha iyi görüntü olmaz mı? Neden 24 HZ e düşüyor yenileme oranı?

Ben 3D iso filmleri Philips 3D Tv aktif shutter gözlük ve Himedia 900A Media Player ile izliyorum ki bu cihazlar Hdmi 1.4 donanımlıdır.
    Sizin sorunuza gelince, eğer izlediğiniz filmlerden tatmin oluyorsanız sorun yok! Bazen half sbs filmler bile çok kaliteli olabiliyor!
    Ben 1.3 kablo ile sbs filmleri izliyordum ama 3D iso denemedim hiç! Mutlaka 1.4 olması fark edecektir ama birde sizin 3D TV FRP olduğu için zaten 3D filmleri Full HD izleyemiyorsunuz! bu sebeple 1.3 kabloda sizin işinizi görecektir.
  • arkadaşlar bende 3d.iso şeklinde 2 film vardı biri avatar nerdeyse 50 gb idi. wd live playerım var cfw li. 47 lw4500 tvme taktım ama 3d alamadım. sbs olan filmlerde tv kumandasından 3d şeçeneği ile 3d ayarı yapıyordum oluyordu. ama bu 3d.iso şeklindekileri nasıl 3d seyredeceğim? media playerin bir özelliğimi? notebook bağlasam falan birşeyler yapabilrmiyiz? 3d değilmiş falan boşa indirdik diye silmiştim filmi :)
  • quote:

quote:

Ben 3D iso filmleri Philips 3D Tv aktif shutter gözlük ve Himedia 900A Media Player ile izliyorum ki bu cihazlar Hdmi 1.4 donanımlıdır.
    Sizin sorunuza gelince, eğer izlediğiniz filmlerden tatmin oluyorsanız sorun yok! Bazen half sbs filmler bile çok kaliteli olabiliyor!
    Ben 1.3 kablo ile sbs filmleri izliyordum ama 3D iso denemedim hiç! Mutlaka 1.4 olması fark edecektir ama birde sizin 3D TV FRP olduğu için zaten 3D filmleri Full HD izleyemiyorsunuz! bu sebeple 1.3 kabloda sizin işinizi görecektir.

Dostum ben 3d bluray iso film bulamıyorum. Bulsamde altyazısı bile tr olmuyor.İndirebileceğim bir link varmı?
  • quote:

quote:

quote:

Dostum ben 3d bluray iso film bulamıyorum. Bulsamde altyazısı bile tr olmuyor.İndirebileceğim bir link varmı?

Alıntıları Göster
    http://www.hdarsivi.com/ Bu siteden istediğin filmi indir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zuxasibere -- 23 Nisan 2012; 7:46:13 >
  • 1. 2012 2009 (2012)
    2. A Christmal Carol 2009 (Yeni Yıl Şarkısı)
    3. Alice İn Wonderland 2010 (Alice Harikalar Diyarında)
    4. Animals United 2010 (Sevimli Hayvanlar)
    5. Avatar 2009 (Avatar)
    6. Battle For Terra 2007 (Terra’yı Kurtarmak)
    7. Battle Los Angeles 2011 (Los Angeles Savaşı)
    8. Bolt 2008 (Bolt)
    9. Captain Amerika - The First Avenger 2011 (Yüzbaşı Amerika - İlk Yenilmez)
    10. Cars 2 2011 (Arabalar 2)
    11. Cats And Dog - The Revenge Of Kitty Galore 2010 (Kediler Ve Köpekler - Kitty Galore’un İntikamı)
    12. Clash Of The Titans 2010 (Titanların Savaşı)
    13. Cloudy With A Chance Of Meatballs 2009 (Köfte Yağmuru)
    14. Conan The Barbarian 2011 (Barbar Conan)
    15. Coraline 2009 (Koralin Ve Gizli Dünya)
    16. Dark Country 2009 (Karanlık Ülke)
    17. Daybreakers 2009 (Vampir İmparatorluğu)
    18. Despicable Me 2010 (Çılgın Hırsız)
    19. Dolphin Tale 2011 (Dolphin Tale)
    20. Drive Angry 2011 (İntikam Yolu)
    21. Fright Night 2011 (Korku Gecesi)
    22. Garfield's Pet Force 2010 (Garfield Süper Kahraman)
    23. Gnomeo And Juliet 2011 (Gnomeo Ve Juilet)
    24. Green Lantern 2011 (Yeşil Fener)
    25. Gulliver's Travels 2010 (Gulliver'in Gezileri)
    26. Happy Feet Two 2011 (Neşeli Ayaklar İki)
    27. Harry Potter And The Deathly Hallows - Part 1 2010 (Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları - Bölüm 1)
    28. Harry Potter And The Deathly Hallows - Part 2 2011 (Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları - Bölüm 2)
    29. Hidden 2011 (Saklı Ruh)
    30. Hoodwinked Too Hood Vs Evil 2011 (Kırmızı Başlıklı Kız - Kötülere Karşı)
    31. How To Train Your Dragon 2010 (Ejderhanı Nasıl Eğitirsin)
    32. Hugo 2011 (Hugo)
    33. Ice Age 3 - Dawn Of The Dinosaurs 2009 (Buz Devri 3 - Dinazorların Şafağı)
    34. Journey To The Center Of The Earth 2008 (Dünyanın Merkezine Yolculuk)
    35. Killer Movie 2008 (Killer Movie)
    36. Kung Fu Panda 2 2011 (Kung Fu Panda 2)
    37. Kung Fu Panda 2008 (Kung Fu Panda)
    38. Largo Winch 2 2011 (Tehlikeli Miras 2)
    39. Legend Of The Guardians 2010 (Baykuş Krallığı Efsanesi)
    40. Mars Need Moms 2011 (Marslılar Annem Ve Ben)
    41. Meet The Robinsons 2007 (Robinson Aliesi)
    42. Megamind 2010 (Mega Zeka)
    43. Moby Dick 2011 (Beyaz Balina)
    44. Monsters Vs Aliens 2009 (Canavarlar Yaratıklara Karşı)
    45. Mounster House 2006 (Canavar Ev)
    46. My Bloody Valentine 2009 (Sevgililer Günü Katliamı)
    47. Priest 2011 (Kutsal Savaşçı)
    48. Prites Of The Caribbean - On Stranger Tides 2011 (Karayip Korsanları - Gizemli Denizlerde)
    49. Puss In Boots 2011 (Çizmeli Kedi)
    50. Quest For Zhu 2011 (Zhu'ya Yolculuk)
    51. Rec 2007 (Kayıt)
    52. Resident Evil – After Life 2010 (Ölümcül Deney – Ölümden Sonra)
    53. Rio 2011 (Rio)
    54. Sammy's Adventures The Secret Passage 2010 (Sammy's Maceraları)
    55. Sanctum 2011 (Dip)
    56. Saw - The Final Chapter 2010 (Testere - Son Bölüm)
    57. Shark Night 2011 (Katil Köpekbalığı)
    58. Shrek 2 2004 (Shrek 2)
    59. Shrek 2001 (Shrek)
    60. Shrek The Forever 2010 (Shrek Sonsuza Dek Mutlu)
    61. Shrek The Third 2007 (Shrek 3)
    62. Spy Kids All The Time İn The World 2011 (Çılgın Çocuklar)
    63. Step Up 2010 (Sokak Dansı)
    64. Super Hybrid 2010 (Süper Melez)
    65. Tangled 2010 (Karmakarışık)
    66. The Adventures Of Tintin 2011 (Tenten'in Maceraları)
    67. The Child's Eye 2010 (Çocuk Gözü)
    68. The Final Destination 4 2009 (Son Durak 4)
    69. The Final Destination 5 2011 (Son Durak 5)
    70. The Green Hornet 2011 (Yeşil Yaban Arısı)
    71. The Hole 2009 (Mahzen)
    72. The Last Airbender 2010 (Son Hava Bükücü)
    73. The Lion King 1994 (Aslan Kral)
    74. The Nutcracker 2010 (Sihirli Oyuncaklar)
    75. The Polar Express 2004 (Kutup Ekspresi)
    76. The Smurfs 2011 (Şirinler)
    77. The Three Musketeers 2011 (Üç Silahşörler)
    78. Thor 2011 (Thor)
    79. Toy Story 2 1999 (Oyuncak Hikayesi 2)
    80. Toy Story 3 2010 (Oyuncak Hikayesi 3)
    81. Transformers Dark Of The Moon 2011 (Transformers Ay'ın Karanlık Yüzü)
    82. Tron Legacy 2010 (Tron Efsanesi)
    83. Underworld Awakening 2012 (Karanlıklar Ülkesi Uyanış)
    84. Underworld The Rise Of The Lycans 2009 (Karanlıklar Ülkesi Lycan’ların Yükselişi)
    85. Up 2009 (Yukarı Bak)
    86. Winx Club - Magic Adventure 2010 (Winx Kulüp - Sihirli Macera)
    87. Yogi Bear 2010 (Ayı Yogi)
  • meraba arkadaslar dün yazıcıoğlundan xbox oyunu alırken sans eseri 3d blue ray filmleri gördüm. acaba bunlar gercek iso formatlımıdır yoksa half sbs mkv filmlermidir gören duyan bilen var mı ons göre gidip 3d blue ray alıcam. bir sorum daha var

1-http://www.vatanbilgisayar.com/Ses%20ve%20Görüntü%20sistemleri/samsung-bd-e6100-bd-e6100-3d-full-hd-bluray-player,-smart-hub,-hdmi,-usb,-dlna,-dahili-wifi/productdetails.aspx?I_ID=59967

2-http://www.vatanbilgisayar.com/Ses%20ve%20Görüntü%20sistemleri/samsung-bd-e5500-bd-e5500-3d-full-hd-blueray-player,-smart-hub,-dlna,-hdmi,-usb,-wifi-ready/productdetails.aspx?I_ID=59912#allImages

3-http://www.vatanbilgisayar.com/Ses%20ve%20Görüntü%20sistemleri/lg-bd660-bd660-3d-full-hd-mkv-bluray-player,-usb/productdetails.aspx?I_ID=55472

hangisini alıyım :) cevaplar icin tesekkürler.

yazmayı unutmusum tvim lg 32lw4500

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beyinacici -- 26 Nisan 2012; 19:35:06 >
  • gözle görürlür bir fark yok yalnız bence idare eder
  • takip..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cmon boby

meraba arkadaslar dün yazıcıoğlundan xbox oyunu alırken sans eseri 3d blue ray filmleri gördüm. acaba bunlar gercek iso formatlımıdır yoksa half sbs mkv filmlermidir gören duyan bilen var mı ons göre gidip 3d blue ray alıcam. bir sorum daha var

1-http://www.vatanbilgisayar.com/Ses%20ve%20Görüntü%20sistemleri/samsung-bd-e6100-bd-e6100-3d-full-hd-bluray-player,-smart-hub,-hdmi,-usb,-dlna,-dahili-wifi/productdetails.aspx?I_ID=59967

2-http://www.vatanbilgisayar.com/Ses%20ve%20Görüntü%20sistemleri/samsung-bd-e5500-bd-e5500-3d-full-hd-blueray-player,-smart-hub,-dlna,-hdmi,-usb,-wifi-ready/productdetails.aspx?I_ID=59912#allImages

3-http://www.vatanbilgisayar.com/Ses%20ve%20Görüntü%20sistemleri/lg-bd660-bd660-3d-full-hd-mkv-bluray-player,-usb/productdetails.aspx?I_ID=55472

hangisini alıyım :) cevaplar icin tesekkürler.

yazmayı unutmusum tvim lg 32lw4500

bu soru benımde ilgimi cekti.pıyasada 3d iso formatlı fılımler varmı veya kopya yapılmış ps3 de oynatabileceğimiz 3d filimler..
  • arkadaslar birşey sorucam ınternetten 3d bluray fılm aldım ps3 e koydum half sbs olarak algıladı dırek. dırek 3d goruntu vermesı gerekmıyormuydu
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanunal

arkadaslar birşey sorucam ınternetten 3d bluray fılm aldım ps3 e koydum half sbs olarak algıladı dırek. dırek 3d goruntu vermesı gerekmıyormuydu

10-15 TL lik filmlerden aldıysan onlar orjinal değiller, orjinalden kopyada değiller.Half sbs filmlerin programla bluray disk şekline konvert edilmiş hali.O yüzden direk 3D görüntü gelmiyor.Yani PS3 aldığın filmi 2D Bluray disk gibi algılıyor.Orjinal 3D BD diskler ortalama 40 TL den başlıyor.Senin karşılaştığın durumun aynısıyla bir arkadaşımda karşılaştı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elimde 50 gb tron 3d var elimdeki diğer mkv filmlerle pek bir farkı yok. İzlediğiniz filmle alakalı bir durum söz konusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manolpan

quote:

arkadaslar birşey sorucam ınternetten 3d bluray fılm aldım ps3 e koydum half sbs olarak algıladı dırek. dırek 3d goruntu vermesı gerekmıyormuydu

10-15 TL lik filmlerden aldıysan onlar orjinal değiller, orjinalden kopyada değiller.Half sbs filmlerin programla bluray disk şekline konvert edilmiş hali.O yüzden direk 3D görüntü gelmiyor.Yani PS3 aldığın filmi 2D Bluray disk gibi algılıyor.Orjinal 3D BD diskler ortalama 40 TL den başlıyor.Senin karşılaştığın durumun aynısıyla bir arkadaşımda karşılaştı.

aynen 10 lıraya aldım bilgi için çok teşekkür ederim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: manolpan

quote:

aynen 10 lıraya aldım bilgi için çok teşekkür ederim

bende 10 tlye 3d bluray aldım ps3 takıyorum 2d filim gibi izliyorum.orjinal alınca sorun düzelcekmi acaba.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.