Şimdi Ara

3d Bluray Disc vs 3d Half SBS mkv kalite farki (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
6
Favori
39.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: popcornhour

Orjinal 3D Bluray ve ISO'lar da tek görüntü vardır ve half sbs ler ile ciddi derecede derinlik farkı sunar.

çok teşekkür ederim. tek görüntüyse ozaman tvnin yapacağı bişey yok sanırım 3d player burda devreye giriyor demekki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbatmaz

quote:

Orijinalden alıntı: NJ

Half SBS'de çözünürlük yarıya düşürülüyor, ondan olabilir. Full SBS'le (Active shutter gözlük gerekiyor galiba) Blu-ray'i karşılaştırabilecek biri var mı acaba?

(Active shutter gözlük gerekiyor galiba) Demişsiniz.. Bende şimdi FPR Teknolojisi var. Ben Full SBS İzleyemeyecek miyim?

FPR teknolojisi gereği zaten çözünürlük yarı ayarıya düşüyor. Yani 1920x1080 lik video 1920x540 oluyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalnizca

quote:

quote:

Half SBS'de çözünürlük yarıya düşürülüyor, ondan olabilir. Full SBS'le (Active shutter gözlük gerekiyor galiba) Blu-ray'i karşılaştırabilecek biri var mı acaba?

(Active shutter gözlük gerekiyor galiba) Demişsiniz.. Bende şimdi FPR Teknolojisi var. Ben Full SBS İzleyemeyecek miyim?

FPR teknolojisi gereği zaten çözünürlük yarı ayarıya düşüyor. Yani 1920x1080 lik video 1920x540 oluyor...

Ancak yapılan firemwire güncellemesi ile görüntünün tam 1080p ye yükseltildiği söyleniyor.Sizce bu doğru olabilir mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yalnizca

quote:

quote:

Ancak yapılan firemwire güncellemesi ile görüntünün tam 1080p ye yükseltildiği söyleniyor.Sizce bu doğru olabilir mi?

Konuyu dağıtmamak adına bu mevzuda daha fazla yazmayalım ama yinede kendi görüşümü bilgim dahilinde yazmak istedim.

Bana kalırsa firmware güncelleme ile olamaz. FPR panellerde tek haneli satırlar sol göze , çift haneli satırlar sağ göze veriliyor (Yada tam tersi). Yani daha açık yazacak olursak 1.- 3. - 5. -...... -1079. satırlar bir göze veriliyor (toplamda 540 satır), 2. - 4. - 6. - ......... - 1080. satırlar (yine toplamda 540satır) diğer göze veriliyor. Bu şekilde iki göz aynı anda 1920x540 çözünürlükte bir görüntü görüyor.

Active Shutterda ise her iki göze 1920x1080 görüntü ayrı zamanlarda veriliyor. Ancak bunda da frame/kare kaybı vardır/olabilir.

Zaten bu da olmasa FPR yada Active Shutter diye bir tartışmaya yer olmazdı. FPR, 3D teknolojisinin tartışmasız en iyi teknolojisi olurdu.

• Peki şuanda SG teknolojisi daha mı fazla performans sunuyor ? Yada aralarında gözle farkedilir bir derinlik farkı varmı?
  • bo konunun açılması çok iyi olmuş. en çok merak ettiğim mevzu da bu.

ps3'üm var. ayrıca 3d desteği için de 1.4 hdmi kablo satın aldım. karayip korsanlarını 3d blu-ray olarak ps3'den izledim ve daha önce 3d tvde, harici disk üzerinden izlediğim half-sbs mkv filmlerden daha iyi bir görüntü kalitesi aldığımı rahatlıkla söyleyebilirim. fakat merak ettiğim başka bir şey daha var. o da şu ki; ps3 üzerinden izlenen 3D videolarında full-sbs kalitesinde olmadığını duymuştum. acaba bunun aslı astarı var mıdır? yani illa ki 3D blu-ray player mı almak gerekir. ya da ps3'ler zaten 3D blu-ray player ile aynı işi görüyor mu? ya da en iyisi 3D blu-ray iso desteği olan media player mı almak. ortada çok fazla bilgi kirliliği var ve bu da karar vermeme mani oluyor. gerçek anlamda gerçek 3D blu-ray kalitesi almak istiyorum ve ne yapmam gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigatron23

bo konunun açılması çok iyi olmuş. en çok merak ettiğim mevzu da bu.

ps3'üm var. ayrıca 3d desteği için de 1.4 hdmi kablo satın aldım. karayip korsanlarını 3d blu-ray olarak ps3'den izledim ve daha önce 3d tvde, harici disk üzerinden izlediğim half-sbs mkv filmlerden daha iyi bir görüntü kalitesi aldığımı rahatlıkla söyleyebilirim. fakat merak ettiğim başka bir şey daha var. o da şu ki; ps3 üzerinden izlenen 3D videolarında full-sbs kalitesinde olmadığını duymuştum. acaba bunun aslı astarı var mıdır? yani illa ki 3D blu-ray player mı almak gerekir. ya da ps3'ler zaten 3D blu-ray player ile aynı işi görüyor mu? ya da en iyisi 3D blu-ray iso desteği olan media player mı almak. ortada çok fazla bilgi kirliliği var ve bu da karar vermeme mani oluyor. gerçek anlamda gerçek 3D blu-ray kalitesi almak istiyorum ve ne yapmam gerekir.

Dostum bende senin gibi düşünüyordum yani o parayı verdikten sonra gider ps3 alırım demiştim ama öyle değilmiş.. Maalesef PS3 hdmi çıkışı 1.4a desteklemiyor yani 1.3. Ayrıca bluray 3D yi de deteklemiyor fakat geçen yıl sony in yapmış olduğu firemwire güncellemesi ile Bluray 3D desteği kazandı. O da yazılımsal maalesef. Ha 3D bluray player ile PS3 ile fark olur mu? İllaki var ancak önemli olan bunun gözle fark edilip edilemeyeceği. Şuda bir gerçek ki 3D Bluray playerlerin içinde güçlü bir işlemci olduğunu biliyorum.Ve Özellikle 3D Bluray oynatımı için geliştirildiği için PS3 ten daha iyi bir performans verebileceği kanaatindeyim. Bu yüzden bende ps3 almaktan vazgeçtim ve 3d Player Alıcam. Peki senin izlediğin orjinal filmde Sinema kalitesine yakın bir derinlik oluştu mu? Yani görüntülerin dışarıya çıkması v.s.?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tigatron23

bo konunun açılması çok iyi olmuş. en çok merak ettiğim mevzu da bu.

Dostum bende senin gibi düşünüyordum yani o parayı verdikten sonra gider ps3 alırım demiştim ama öyle değilmiş.. Maalesef PS3 hdmi çıkışı 1.4a desteklemiyor yani 1.3. Ayrıca bluray 3D yi de deteklemiyor fakat geçen yıl sony in yapmış olduğu firemwire güncellemesi ile Bluray 3D desteği kazandı. O da yazılımsal maalesef. Ha 3D bluray player ile PS3 ile fark olur mu? İllaki var ancak önemli olan bunun gözle fark edilip edilemeyeceği. Şuda bir gerçek ki 3D Bluray playerlerin içinde güçlü bir işlemci olduğunu biliyorum.Ve Özellikle 3D Bluray oynatımı için geliştirildiği için PS3 ten daha iyi bir performans verebileceği kanaatindeyim. Bu yüzden bende ps3 almaktan vazgeçtim ve 3d Player Alıcam. Peki senin izlediğin orjinal filmde Sinema kalitesine yakın bir derinlik oluştu mu? Yani görüntülerin dışarıya çıkması v.s.?

orjinal 3d blu-ray filmi ps3'de izlediğimde, half-sbs mkv görüntüden biraz daha kaliteli bir görüntü aldığımı söyleyebilirim. ancak derinlik olarak pek fark göremedim. zaten full-sbs ler de bile sinemada alacağın 3d derinliği alman söz konusu bile olamaz. sonuçta yaklaşık 7-8 metrelik bir ekranla 102 ekran arasında korkunç bir fark oluşuyor ve ışıksız bir ortam çok ama çok mühim. ama sanıyorum full-sbs görüntü ile half-sbs arasında belirgin bir derinlik farkı mutlaka olmalı.

• Aslında Bluray3D ile denemekte fayda var. Neden dersen HDMI 1.3 Çözünürlük olarak 3840X2160 a çıkamıyormuş. Forumda bununla ilgili bir tablo vardı aslında ama linkini hatırlamadığım için linkini paylaşamıyorum.Konunun en başındaki arkadaşımız %60 fark oluştu yazmış ve oda PS3 Ten izlemiş. Belkide senin izlemiş olduğun SBS formatında fazla kayıp oluşmamıştır. Bende birtane sualtı belgeseli var ve orjinal bluray iso. Fakat hdmi 1.3 nvidia ekran kartından PC den aktararak power dvd üzerinden izledim.Sualtındaki bitkinin dalları belirgin bir şekilde salonun ortasında duruyor gibiydi.Yani görüntü çok canlıydı. Dilkkat edersen zaten half sbs filmlerde iki görüntünün üst üste bindiği çok belirgin değil.Bazı sahneler hariç görüntüler 2D doğal halinde gibi. Fakat orjinal bir film izlerken 3D görüntüye çıplak gözle bakarsan daha karmaşık görünüyor.Zaten görüntüler birbirinden ne kadar ayrılırsa o kadar derinlik artıyor.Zaten bluray ın kullandığı çalışma mantığı farklı. Frame Packing ..

• haklısınnn bu aradaa takip
  • ARKADAŞLAR HALF SBS FİLMLERİ AÇINCA TV KUMANDASINDAN 3D TUŞUNA BASINCA ZATEN İKİ SEÇENEK VAR ALT ALTA VE YAN YANA HALF SBS LERDE YANYANAYI SEÇİP İZLEYEBİLİYORUM AMA 3D BLURAY İSO İNDİRDİM O TEK PARÇA GELİYOR EKRANA ONU NASIL İZLEYECEM ACİL YARDIM LÜTFEN
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozankl

ARKADAŞLAR HALF SBS FİLMLERİ AÇINCA TV KUMANDASINDAN 3D TUŞUNA BASINCA ZATEN İKİ SEÇENEK VAR ALT ALTA VE YAN YANA HALF SBS LERDE YANYANAYI SEÇİP İZLEYEBİLİYORUM AMA 3D BLURAY İSO İNDİRDİM O TEK PARÇA GELİYOR EKRANA ONU NASIL İZLEYECEM ACİL YARDIM LÜTFEN

3D bluray iso formatini 3D tv de direk usb ye baglayip acmaya calisirsan izleyemezsin tv de bunun icin 3D iso oynatan media playerler var onlardan almalisin veya pc ile 1.4 hdmi ara birimi ile tvden izleyebilirsiniz.
  • Bende ayni kanidayim hiç bir zaman internetten indirilen mkv. iso. vs.vs. uzantili dosyalar ile gerçek bir bluray oynaticida izlenen orjinal 3d ayni olamaz denemediğim halde kendi düşüncem bu .. En kısa zamanda bir 3d film alirsam deneme fırsatinida bulucam .
  • quote:

Orijinalden alıntı: shankssan

Bende ayni kanidayim hiç bir zaman internetten indirilen mkv. iso. vs.vs. uzantili dosyalar ile gerçek bir bluray oynaticida izlenen orjinal 3d ayni olamaz denemediğim halde kendi düşüncem bu .. En kısa zamanda bir 3d film alirsam deneme fırsatinida bulucam .

blu ray iso blu ray disk in 1e 1 kopyasıdır.
    farklı bir kalite olamaz. yani iso mkv gibi bir dosya formatı değil diskin imajıdır.

diğerleri tabii ki olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caglar_sss

quote:

Orijinalden alıntı: shankssan

Bende ayni kanidayim hiç bir zaman internetten indirilen mkv. iso. vs.vs. uzantili dosyalar ile gerçek bir bluray oynaticida izlenen orjinal 3d ayni olamaz denemediğim halde kendi düşüncem bu .. En kısa zamanda bir 3d film alirsam deneme fırsatinida bulucam .

blu ray iso blu ray disk in 1e 1 kopyasıdır.
    farklı bir kalite olamaz. yani iso mkv gibi bir dosya formatı değil diskin imajıdır.

diğerleri tabii ki olmaz.

Kesinlikle haklisin fakat iso. yu bluray formati olarak düşündüğüm için yazmadim ben tüm filmleri iso. olarak izlediğim için codec leri ne olursa olsun o yüzden yazdim benim kullandiğim kelimeden ötürü yanlış anlaşilmasi doğal. düzelttiğin için tşk ederim :)

• Bu konuyu okudum resmen keyiften 4 köşe oldum. Bugün r6s siparişi verdim. Elimdeki forex r6b yi de güzel bir rakama okuttum. Zaten 3d.bluray.iso dosyası okutan bir cihazı bekliyordum. Uygun fiyata da bulunca kaçırmadım.

Orjinal bluray.iso izleyenlerin bu yorumları beni iyice iştahlandırdı. Durun bakalım misler gibi 3d izliycez artık. Bu arada bilmeyenler için söyleyeyim 1080p half sbs ler olduğu gibi 1080p full sbs riplerde bulunmakta; fakat 1.3 hdmi media playerlar ne yazıkki desteklemiyordu.

Bundan sonraki en yeni konu şu olacak.

Orjinal 3d.bluray.iso içerisine nasıl dublaj eklenir veya türkçe altyazı eklenir
  • Bugün elden Egreat R6S aldım ve şunu rahatlıkla söyliyeyim ki, 3D.ISO olayı bambaşka
    Önceden seyrettiğim HalfSBS leri , 3D.ISO seyrettikten sonra artık 3D saymıyorum
  • 3d.iso larda hiç türkce dublaj filmler var mı ?
    @rejim hocam dünden beri soruyorum 3d.iso lara türkce ses dosyası eklenir mı kimse cevap vermiyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetius -- 29 Şubat 2012; 22:36:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenoo

Bugün elden Egreat R6S aldım ve şunu rahatlıkla söyliyeyim ki, 3D.ISO olayı bambaşka
    Önceden seyrettiğim HalfSBS leri , 3D.ISO seyrettikten sonra artık 3D saymıyorum

ağzından bal damlıyor. demek 3d.iso ları çok beğendin. 1080p altyazı performansı nasıldı birde ne kadara aldı

• Tamam ben zaten 3d hdmi le pcden açıyorum power dvd ile 3d enable diyorum olmuyor olan arkadaşlar lütfen aydınlatın
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.