Şimdi Ara

3d Bluray Disc vs 3d Half SBS mkv kalite farki (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
6
Favori
39.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alperyk

quote:

Orijinalden alıntı: cihanunal

quote:

Orijinalden alıntı: manolpan

quote:

Orijinalden alıntı: cihanunal

arkadaslar birşey sorucam ınternetten 3d bluray fılm aldım ps3 e koydum half sbs olarak algıladı dırek. dırek 3d goruntu vermesı gerekmıyormuydu

10-15 TL lik filmlerden aldıysan onlar orjinal değiller, orjinalden kopyada değiller.Half sbs filmlerin programla bluray disk şekline konvert edilmiş hali.O yüzden direk 3D görüntü gelmiyor.Yani PS3 aldığın filmi 2D Bluray disk gibi algılıyor.Orjinal 3D BD diskler ortalama 40 TL den başlıyor.Senin karşılaştığın durumun aynısıyla bir arkadaşımda karşılaştı.

aynen 10 lıraya aldım bilgi için çok teşekkür ederim

bende 10 tlye 3d bluray aldım ps3 takıyorum 2d filim gibi izliyorum.orjinal alınca sorun düzelcekmi acaba.

evet düzelicek büyük ihtimalle

• quote:

Orijinalden alıntı: zilgar

Elimde 50 gb tron 3d var elimdeki diğer mkv filmlerle pek bir farkı yok. İzlediğiniz filmle alakalı bir durum söz konusu.

bende dün akşam izlediğim 2 filmde de iso ve half sbs aralarında pek bir fark görmedim ( tabi ki netlik dışında ) ama 3d efektler hemen hemen aynı gibi geldi.
  • Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde ve Resident Evil Afterlife filmlerinin orjinal 3D Bluray diskleri ile 3D mkv lerini karşılaştırma imkanım oldu.3D efektleri olarak bende pek bir fark göremedim.Yalnız orjinal filmlerde netlik, özellikle de arka plandaki görüntülerdeki netlik çok iyi ve crostalk, ghosting gibi durumlar yok.Yine orjinal filmlerde altyazı sıkıntısı zaten yok ve birde sesler Türkçe dublajda dahil daha temiz ve net çıkmakta.Bunuda anlayabilmek için en az orta ve üzeri 5.1 ses sistemi gerekiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 133 " perde de izliyorum ,benim sistemde iso bluray lere göre çok fark ediyor. Kesinlikle ,Half SBS izlemiyorum artık.
  • arkadaşlar ekran buyudukce hatalar dahada belirgin biçimde cıkıyor ortaya.
    bu yuzden tv lerde farkı anlamak özelikle 3d gorselik açısından zor.
    ama ıyı bır 3d projeksıyonda fark bariz ortaya cıkıyor.
    tabi bu kişiye görede değişiyor.örneğin ben filim yerine pixsel izliyorum,bu zaman zaman benide hasta ediyor.tamamen daha ıyısını aramkla alakalı..
    yanlız başta dediğim gibi ekran buyudukçe fark ortaya cıkıyor,bu tartışılmaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdos113

arkadaşlar ekran buyudukce hatalar dahada belirgin biçimde cıkıyor ortaya.
    tabi bu kişiye görede değişiyor.örneğin ben filim yerine pixsel izliyorum,bu zaman zaman benide hasta ediyor.tamamen daha ıyısını aramkla alakalı..

arkadaşın yorumuna katılıyorum. half sbs, full sbs 3s ve 3d iso arasındaki farkı görebilmek için tv niz 50 inç ve üzeri olması gerekli. ekran büyüdükçe fark ortaya çıkacaktır. olay tamamen bitrate değerleri ile ilişkilidir. full sbs ve half sbs filmlerde bitrate değerleri 8000 - 15000 iken iso larda bu rakkam 50000 lere ve daha yukarılara çıkmaktadır. bunu bu iş üzerindeki tecrubem ile söylüyorum. 50 inç in altında tv sahibi arkadaşlar half sbs veya full sbs ile yola devam edebilirler gözle görülür farklar yaşanmıyor. fark var diyen arkadaşlar da bu filmleri tam verimlilik ile seyredebilmek için gerekli donanıma sahip değillerdir.
    HDMI 1.4 kablo, HDMI 1.4 destekli bir tv ve HDMI 1.4 destekli player. Half sbs veya full sbs filmleri bu donanımlar ile izleyin gayet tatmin edici sonuçlar alacaksınız. şahsi fikrim tv de izlemek için bulunabilirlik, türkçe dublaj seçenekleri, ucuz maliyet ve depolama kolaylığı yüzünden half sbs ve full sbs filmler tercih sebebi olmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetozkan83 -- 25 Haziran 2012; 12:02:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetozkan83

quote:

arkadaşın yorumuna katılıyorum. half sbs, full sbs 3s ve 3d iso arasındaki farkı görebilmek için tv niz 50 inç ve üzeri olması gerekli. ekran büyüdükçe fark ortaya çıkacaktır. olay tamamen bitrate değerleri ile ilişkilidir. full sbs ve half sbs filmlerde bitrate değerleri 8000 - 15000 iken iso larda bu rakkam 50000 lere ve daha yukarılara çıkmaktadır. bunu bu iş üzerindeki tecrubem ile söylüyorum. 50 inç in altında tv sahibi arkadaşlar half sbs veya full sbs ile yola devam edebilirler gözle görülür farklar yaşanmıyor. fark var diyen arkadaşlar da bu filmleri tam verimlilik ile seyredebilmek için gerekli donanıma sahip değillerdir.
    HDMI 1.4 kablo, HDMI 1.4 destekli bir tv ve HDMI 1.4 destekli player. Half sbs veya full sbs filmleri bu donanımlar ile izleyin gayet tatmin edici sonuçlar alacaksınız. şahsi fikrim tv de izlemek için bulunabilirlik, türkçe dublaj seçenekleri, ucuz maliyet ve depolama kolaylığı yüzünden half sbs ve full sbs filmler tercih sebebi olmalıdır.

50" vw üzeri demişsiniz ya benim televizyonun 47" yani 47LW5500 kullanıyorum. Bende LG nin BD670 3D bluray playerini alarak orjinal filmi test etmek istiyorum. Yani 47" Tv de sbs ile orjinal arasında bir fark görebilir miyim derinlik açısından? Bende su altl belgeseli va3 3D bluray iso formatında ve pc üzerinden bağlayıp izliyoum sistem 1080p/24HZ olarak algılıyor ve derinlik çok belirgin. 3D player ile izlemiş olsam fark değişir mi?

• Harbindede 3d half sbs filmler hikayeden ibaretmiş. 2 gün önce 2 tane orjinal 3d bluray film aldım. Tenten ve Harry potter ölüm yadigarları bölüm1, gerçek 3d yi izlemiş oldum. Tenten de kaç tane sahnede ekrandan dışarı çıkan sahneler var. Altyazılar desen burnumun dibinde -Aynı sinemadaki gibi hiçbir farkı yok. Bundan sonra güzel olan 3d filmleri orjinal alıp arşiv yapıcam.
    Diğer bluray filmleride mkv olarak izlemeye devam edeceğim
    Bu arada birkaç sorum olacak. İlk olarak bende Popcorn A-110 media player var. Birde Wd live hub media player var. 2 tane cihaz var. Bu cihazlardan herhangi birisi 3d bluray iso formatını açarmı ? Birde Ps3 de 1.4 hdmi desteği gerçekten yokmu ? Ben var diye biliyordum.

İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KonsolMania -- 12 Temmuz 2012; 10:41:12 >

• Popcorn A110 ve WD hub 3D ISO oynatmaz.
    Ps3 ün 3D ISO oynatabiliyor ama verdiği derinlik ancak HAlf SBS ler civarında veya biraz üzerinde.
    Gerçek 3D derinliği ancak orjinal 3D Bluray Playerler veya Egreat R6S & R160S vs Himeda 900 serileri ile alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sancak Bilgisayar

Popcorn A110 ve WD hub 3D ISO oynatmaz.
    Ps3 ün 3D ISO oynatabiliyor ama verdiği derinlik ancak HAlf SBS ler civarında veya biraz üzerinde.
    Gerçek 3D derinliği ancak orjinal 3D Bluray Playerler veya Egreat R6S & R160S vs Himeda 900 serileri ile alabilirsiniz.

Peki hocam bu cihazlar içinde en iyisi hangisidir ? Birde fiyatları nelerdir ? Belki almayı düşünebilirim.
    Bu media playerlarda 3d iso filmleri, normal orjinal 3d bluray filmiyle aynı kalitede değilmi ? Hiçbir fark yok. Orjinal 3d bluray sadece cd olarak buda iso su var. Değilmi bu şekilde ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetozkan83

quote:

Bu konuya cevap yazacak olsam aynısını yazardım, bence çok yerinde bir tespit.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaFaKTR3

Harbindede 3d half sbs filmler hikayeden ibaretmiş. 2 gün önce 2 tane orjinal 3d bluray film aldım. Tenten ve Harry potter ölüm yadigarları bölüm1, gerçek 3d yi izlemiş oldum. Tenten de kaç tane sahnede ekrandan dışarı çıkan sahneler var. Altyazılar desen burnumun dibinde -Aynı sinemadaki gibi hiçbir farkı yok. Bundan sonra güzel olan 3d filmleri orjinal alıp arşiv yapıcam.
    Diğer bluray filmleride mkv olarak izlemeye devam edeceğim
    Bu arada birkaç sorum olacak. İlk olarak bende Popcorn A-110 media player var. Birde Wd live hub media player var. 2 tane cihaz var. Bu cihazlardan herhangi birisi 3d bluray iso formatını açarmı ? Birde Ps3 de 1.4 hdmi desteği gerçekten yokmu ? Ben var diye biliyordum.

İyi forumlar.

Dostum Tv ne marka ve kaç ekran? Birde bu izlenimi pc3 tenmi yoksa bluray 3d player dan mı yaptın?

• Sürücüm bluray değil bu 3d isoları (torrentden indirdiğim) gene de açabilir miyim sorun olur mu acaba ?
  • Half sbs, full sbs veya 3d bluray iso farkını çok net olarak algılayabilirsiniz.
    Olay sadece ekran boyutuna bağlı netlik değil. Nesnelerin dışa doğru gelmesi ve derinliği de çok fark ediliyor. Bu nedenle Kesinlikle bluray derim. Bu arada piyasada 10 tl ye satılan 3d bluray cd ler de, full sbs veya half sbs oluyor. Bunlar ile orjinal 3d bluray cd ler arasında kalite farkını izleyince anlıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: letmax

Half sbs, full sbs veya 3d bluray iso farkını çok net olarak algılayabilirsiniz.
    Olay sadece ekran boyutuna bağlı netlik değil. Nesnelerin dışa doğru gelmesi ve derinliği de çok fark ediliyor. Bu nedenle Kesinlikle bluray derim. Bu arada piyasada 10 tl ye satılan 3d bluray cd ler de, full sbs veya half sbs oluyor. Bunlar ile orjinal 3d bluray cd ler arasında kalite farkını izleyince anlıyorsunuz.

Ben Under The Sea belgeselinde, diğer birkaç belgesel ve filmde HSBS & Bluray ISO karşılaştırması yaptım.

Genelde derinliğin Bluray ISO'larda daha iyi olduğu söyleniyor ama ben full hd projeksiyon ile 90" perdede izliyorum, 21.dakikada meşhur balığın dışarı çıkma sahnesinde HSBS ile Bluray ISO arasında pek fark göremedim. Ama netlik olarak fark var tabi, sonuçta HSBS olunca çözünürlük yarıya düşüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

quote:

Half sbs, full sbs veya 3d bluray iso farkını çok net olarak algılayabilirsiniz.

Ben Under The Sea belgeselinde, diğer birkaç belgesel ve filmde HSBS & Bluray ISO karşılaştırması yaptım.

Genelde derinliğin Bluray ISO'larda daha iyi olduğu söyleniyor ama ben full hd projeksiyon ile 90" perdede izliyorum, 21.dakikada meşhur balığın dışarı çıkma sahnesinde HSBS ile Bluray ISO arasında pek fark göremedim. Ama netlik olarak fark var tabi, sonuçta HSBS olunca çözünürlük yarıya düşüyor.

Son Durak 5 filminin girişindeki köprü sahnesini seyredip farkı anlayabilirsiniz. Veya Titanların öfkesindeki köyün yokoluş sahnesini. Bended full sbs mkv vardı ama blurayini aldım ve hakikjaten mkv hikayeymiş dedim.

• Konunun uzmanları burada sizlere bir kaç sorum var.Lg HB906SB 3d bluray ses sistemim var.Yeni 47 inç Philips 3D tv aldım.HDMİ kablolarım philips swv4432s.HDMİ 1.3 biliyorum ama resmi sitesinde de 3D deneyimi 4*1080p video çözünürlüğünü destekler yazıyor ama hdmi 1.4 ibaresi kullanılmamış.Harddisk üzerinden mkv formatlı 3d filmlerde görüntüde ara sıra hafiften kasılma hissettim , pazar günü BJK-GS maçını 3d olarak izlerken bariz şekilde görüntünün akıcılıktan uzaklaştığı çok sahne oldu.Örneğin taç atışları ve serbest vuruşlarda top havada adım adım ilerliyordu.İlk aklıma gelen tv de problem olabilceği oldu.Philips müşteri temsilcisi ile yazıştım güncelleme yapmamı önerdiler yaptım.Bugün aklıma hdmi kablodan olabilirmi acaba diye geldi sizlerinde fikrini almak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12nomurat

Konunun uzmanları burada sizlere bir kaç sorum var.Lg HB906SB 3d bluray ses sistemim var.Yeni 47 inç Philips 3D tv aldım.HDMİ kablolarım philips swv4432s.HDMİ 1.3 biliyorum ama resmi sitesinde de 3D deneyimi 4*1080p video çözünürlüğünü destekler yazıyor ama hdmi 1.4 ibaresi kullanılmamış.Harddisk üzerinden mkv formatlı 3d filmlerde görüntüde ara sıra hafiften kasılma hissettim , pazar günü BJK-GS maçını 3d olarak izlerken bariz şekilde görüntünün akıcılıktan uzaklaştığı çok sahne oldu.Örneğin taç atışları ve serbest vuruşlarda top havada adım adım ilerliyordu.İlk aklıma gelen tv de problem olabilceği oldu.Philips müşteri temsilcisi ile yazıştım güncelleme yapmamı önerdiler yaptım.Bugün aklıma hdmi kablodan olabilirmi acaba diye geldi sizlerinde fikrini almak isterim.

3D Bluray ISO frame packing için, yani bugün izleyebileceğiniz en kaliteli 3D görüntü için bile HDMI 1.4 denilen kabloya ihtiyacınız yok; 1.3 ve hatta daha eski HDMI kabloların aynı işi göreceğini biliyorum. Ayrıca HDMI kabloların ambalajında artık 1.4 gibi bir versiyon numarası göremezseniz, çünkü tüketiciyi yanıltan versiyon sayılarının kullanılması yasaklandı.

Bahsettiğiniz sorunların Tv'den veya kablodan olduğunu zannetmiyorum. Sonuçta biri sinyali taşıyor, diğeri kendine gelen sinyali ekrana yansıtıyor. Onlardan olsa ara sıra değil, sürekli olması gerekir diye düşünüyorum. Daha çok görüntü kaynağının (MKV dosyanın, MKV oynatıcının veya Digiturk yayınının) sebep olduğu sorunlar gibi geliyor bana.

• quote:

Son Durak 5 filminin girişindeki köprü sahnesini seyredip farkı anlayabilirsiniz. Veya Titanların öfkesindeki köyün yokoluş sahnesini. Bended full sbs mkv vardı ama blurayini aldım ve hakikjaten mkv hikayeymiş dedim.

Yani siz bir de Full SBS ile kıyaslama yapmışsınız, yani çözünürlük olarak Bluray ISO ile aynı. Ben ise HSBS filmler ile kıyaslama yaptım.

Söylediğiniz iki filmin de bende hem Bluray ISO hem HSBS versiyonları var. Hatta Son Durak 5 filminin köprü sahnesini o gözle izledim ve aklımda kaldığı kadarıyla dikkatimi çeken bir 3D farkı görememiştim. Ancak dediğim gibi HSBS ile Bluray ISO arasında netlik farkı oluyor.

Bu durumda, sizin izlediğiniz SBS filmler düşük kaliteli olabilir; benim projeksiyonum Bluray ISO'ların kalite farkını gösteremiyor olabilir. Halbuki ben 90" perdede izlediğim için, normalde görüntü kalitesi farkının daha bariz anlaşılması gerekir. Belki de aramızda yorum farkı var.

• 3d iso arsivine nasil sahip olacagiz :(((( download edecek vaktim yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.