Şimdi Ara

382. Dönem (Şubat 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.312
Cevap
28
Favori
294.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    382. Dönem (Şubat 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları

Bildigin kanal la bu kim napsin burada mesaj yazilmiyor birsey yapilmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korkusuzmaraz -- 3 Ocak 2021; 1:53:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• beyler selamın aleyküm.İçeriye sivil hat sokmak için en iyi yollar nelerdir ? Üstümüzde veya çantada iken x raylardan ötüyor mu ? Bir de çanta geçiyor da biz de x-ray dan geçiyor muyuz ?

• ımnayeon I kullanıcısına yanıt

Kanka ben iphone x cihaz kullanıyorum onu nasıl sokacam içeri diyorum sen hat diyorsun :) rahat sokarsın hattı kasma bukadar :)

• Telegram herkes kullanmıyor whatsapp olsa daha iyi

• 382. Dönem (Şubat 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları
  • Pwmn P kullanıcısına yanıt

hayır hocam yeni mezun olmuştu zaten ilk başvurusuydu. şu anda askerde.

• Arkadaşlar merhaba. Ben mayıs celbine başvurdum. "Mezuniyetiniz ile ilişkili mesleğiniz" kısmı yoktu ancak başvuru sonrası oluşan formda bu kısım vardı ve karşısında da herhangi bir açıklama yazısı yoktu. Yani sanki "yoktur" demişim gibi.
    Bir de ben işsiz oldugumdan dolayı "Yaptıgınız Meslek" kısmını da yoktur diye işaretledim. Acıklamasında fiilen yaptıgınız meslek yazıyordu cünkü. Bu durumlar yedek subay olarak yapmama engel olur mu?
    Bir de ben elektrik mühendisiyim ancak kendimi yazılım geliştirme/test mühendisligi alanında gelistiriyorum. Yaptıgınız meslek kısmına calısmamama ragmen "Yazılım Gelistirme Muhendisi" yazsam bu ters bir duruma sebep olur mu? Cevaplarsanız cok sevinirim herkesin hakkında hayırlısı olsun.

• MugdoCkmkts M kullanıcısına yanıt

En son kısımda mezun olduğun bölüm gözüküyorsa yeterli askeriye mezun olduğun bölüme göre alıyor seni neyle uğraştığına göre değil diğer yoktur dediklerinin de bir önemi yok yaptığınız mesleği mezun olduğun bölümün ismini yazarak düzelt sadece diğer soru çoğukişide görünmedi sorun değil o

• Merhaba benim tecilim 31 ocakta bitti. Şimdi gidip başvursam mayıs mı alırlar yoksa daha erken tarihte mi alırlar acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkwood0

benim tecilimde yarın bitiyor 28 yaşındayım. ASAL başvuruyu yapsam ilk celp döneminde alınır mıyım acaba ? Mayıs sonuna kadar uzatabilsem aslında okuluda bitirmiş olacağım ama karıştı biraz işler. Detaylı bilgi verebilecek varsa sevinirim

Bunu bende merak ediyorum aynı durumdayız hocam cevabı bulabildin mi acaba :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Darwin7 kullanıcısına yanıt
    Şubat celbi alımı bitti en erken mayısta alırlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gencfenerli97

Şubat celbi alımı bitti en erken mayısta alırlar.
    İyi sevindim valla. Tecil bitti şimdi şubat gibi gitmeyi düşünüyorum başvuru için sıkıntı olurmu acaba para cezası gibi? Hemen başvurmam mı gerekiyor.
    Valla onu tam bilmiyorum ama başvurcaksan şimdiden başvur zaten mayıs celbinde gidiceksin.Şubatın 28 i olması lazım mayıs celbi son başvuru tarihi de
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gencfenerli97

Valla onu tam bilmiyorum ama başvurcaksan şimdiden başvur zaten mayıs celbinde gidiceksin.Şubatın 28 i olması lazım mayıs celbi son başvuru tarihi de
    Tmmdır hocam teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar merhaba, normalde askerlik durum belgesinde 28.01 yazarken şu an 8.2.2024 yazıyor, yüksek lisans öğrencisiyim, okul benim bilgim olmadan askerlik tecili yapabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sertkkk -- 6 Ocak 2021; 20:24:48 >

Tecili bozdurmak durumunda kaldım hocam ben. Şuan 04.21.2021 tarihine kadar tecilli gözüküyor. Sanırım Mayıs ve sonrasına kaldım. O zaman işlemleri yapmadıysan yoklama kaçağı durumuna düşüyorsun. Bana şubeden bugun bu işlemi yapmayıp yoklama kaçağı durumuna düşersen ilk celp döneminde devre kaybı olarak alabilirler dedi. Bekliyoruz bakalım. Mayısta diplomayı getir 2 sene daha tecilleriz dediler ama ben gitmeyi düşünüyorum. Alıştırdım kendimi iyice :D

• Sertkkk S kullanıcısına yanıt

Yapabilir hocam. Sana engel teşkil etmez işte. Sen durumunu ayarlayıp tecili bozdurup gidersin işte

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.