Şimdi Ara

3770k ve 780 ti sli darboğaz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kardaşlar öncelikle merhaba resimlerde donanım ve özellikleri görünüyor sizce darboğaz yaşar mıyım

işlemci i7 3770k

ekran kartı 780 ti sli
     3770k ve 780 ti sli darboğaz 3770k ve 780 ti sli darboğaz

• işlemciyi en azından 4.5 ghz seviyesinde tutmanız faydaniza olacaktir.

780 ti sli oldukça güçlü bir o kadar da iyi işlemciye ihtiyaç duyan bir konfigürasyondur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4.5 ghz e hız aşırtsam performansı ne kadar artar
  • çözünürlüge göre değişir mesela 1920x1080 de daha fazla etkiliyken çözünürlük daha yüksekse etki oranı giderek düşer. çoklu monitör düzeneginiz varsa yine de farki hissedersiniz emin olun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalnız 1080p de oyun oynayacaksan iki tane gtx780i napacaksın sen? ne gerek var yani bosu bosuna para vermişsin 1080p de tek 780ti yeterde artar bile sen 3 monitörmü kullanıyorsun hepsi 2k da aldın iki tane onlardan... bosa para israfı baska bisey değil... ayrıca ne darboğazı saçmalama 1080pde ne isi var darboğazın... hemde 3770k ile...
  • arkadaşım 1080p full detay 3d bf3 de tek 780 ti ile oynada göreyim seni 50fps bile alamadım 780 iile 780 i geri verip 780 ti den 2 tane aldım 75-95 arası fps aldığım için darboğaz sorunum mu var acaba diye konuyu açmıştım zaten belli ki sen 60 fps nin üzerine hiç çıkmamışsın heleki 3d de kesinlikle inanmıyorum

sana tavsiyem profesiyonel anlamda oyun deneyimi nedir istiyorsan asus vg278hr model monitörde 3d modunda 100 fps üzerinde görüntü alabileceğin bir sistem kurup farkı görmendir

tony montana kardeşim tavsiyen için tşk ederim dediğim gibi tek 780 de 50 fps civarı iken çift 780 ti de en azından 110 ve üzerine çıkabileceğime inanıyorum o yüzden bu konuyu açtım

darboğaz olduğunu yada bu darboğazın kart performansını benim sistemimde ne kadar etkilediğini bilsem ona göre sistem revizyonuna giderdim

benim bunu burdan test etmemin bir yolu var mı yoksa sizden team viewer dan yardımcı olmanızı rica edebilir miyim

• quote:

Orijinalden alıntı: evad3rs

arkadaşım 1080p full detay 3d bf3 de tek 780 ti ile oynada göreyim seni 50fps bile alamadım 780 iile 780 i geri verip 780 ti den 2 tane aldım 75-95 arası fps aldığım için darboğaz sorunum mu var acaba diye konuyu açmıştım zaten belli ki sen 60 fps nin üzerine hiç çıkmamışsın heleki 3d de kesinlikle inanmıyorum

sana tavsiyem profesiyonel anlamda oyun deneyimi nedir istiyorsan asus vg278hr model monitörde 3d modunda 100 fps üzerinde görüntü alabileceğin bir sistem kurup farkı görmendir

tony montana kardeşim tavsiyen için tşk ederim dediğim gibi tek 780 de 50 fps civarı iken çift 780 ti de en azından 110 ve üzerine çıkabileceğime inanıyorum o yüzden bu konuyu açtım

darboğaz olduğunu yada bu darboğazın kart performansını benim sistemimde ne kadar etkilediğini bilsem ona göre sistem revizyonuna giderdim

benim bunu burdan test etmemin bir yolu var mı yoksa sizden team viewer dan yardımcı olmanızı rica edebilir miyim

3d vs işin içine giriyorsa normal... darboğaz yapıp yapmadıgını anlamanın tek yolu GPUZ kurmaktır oyun esnasında açık bırak sonra bak gpu load %kaçlarda geziyo 90in altına sürekli iniyorsa yapıyor demektir

• çok teşekkür ederim verdiğin bilgi çok yararlı oldu % 62 nin üzerine çıkmamış 2 kartta

resimde ekleyebilirim
  • resimde görünüyor % 50 nin üstüne neredeyse çok az çıkmış ne yapabilirim sizce darboğazdan kurtulmak için yardım edebilirseniz sevinirim
  • Kasa soğutmana güveniyorsan overclock yap
  • 5.1 ghz e çıkarttım % 70 leri görmedi.acaba yanlış bişeyler mi yapıyorum yoksa gerçektende ciddi bir darboğaz mı var anlayamadım yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden tşk ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.