Şimdi Ara

375. Dönem ( Mayıs 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
760
Cevap
17
Favori
120.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deatless22

YEDEK SUBAY olmak istemeyen birine YEDEK SUBAY ÇIKMIYOR. Yanı size çıkma ihtimali yok. Sadece dişçi ve doktorda istisnai durumlar var. Biz mühendislerde yok.

Mek. Müh. TSK tarafından tutulan bir bölüm . Bizim bölükte 49 kişide, 25 mek. Müh. Vardı.

Alıntıları Göster
    İhtiyaca göre çıkıyor benim tertip elektronik mühendisi yedek subaydı. Yedek subay istemiyorum diye belirttiği halde yedek subay olarak yaptı askerliğini.
  • Arkadaşım o sene galatasaray real madrid maçını izlemişlerdi fakat digitürklemi bi maç şifreli bi maç şifresiz oluyoduya öylemi bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 27 yaşından büyük olunca Asteğmen olarak yapma şansımız yok mu kesin olarak ? Bilgisi olan var mı veya daha önce örneği olan bir durum ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VerumTR -- 18 Nisan 2019; 18:14:0 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VerumTR

27 yaşından büyük olunca Asteğmen olarak yapma şansımız yok mu kesin olarak ? Bilgisi olan var mı veya daha önce örneği olan bir durum ?
    Bildiğim kadarıyla asteğmenlikte yaş olayı yok lisans mezunu olan birisi ihtiyaca göre olabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirrec

Muhtemelen yedek subay olarak gidecekler 1.grup olacaktır,kısa dönem er olarak gidecekler 2.grup en azından ben öyle tahmin ediyorum,bakalım hayırlısı neyse o olsun herkes için

Alıntıları Göster
    Tahmininiz doğru, normal prosedür bu şekilde .

• Bu söylediğiniz meslek olarak seçenler için geçerli diye biliyorum.

Jandarma asteğmenlik için konuşmuştum ben öyle demişlerdi.

Zorunlu askerlik içerisinde böyle bir şart olduğunu sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VerumTR

27 yaşından büyük olunca Asteğmen olarak yapma şansımız yok mu kesin olarak ? Bilgisi olan var mı veya daha önce örneği olan bir durum ?
    Yaş sınırı yok, şuan bölükte 34 yaşında bir abi var asteğmen adayı.

• Teşekkür ederim cevaplarınız için arkadaşlar.

• Yazılanları takip ediyordum, isim olarak hatırlayamıyorum ama birçok kullanıcıya teşekkür ederim, bu başlıktan çok faydalandım ve yorum yazmak için girdim.

Hepimizin hakkında hayırlı olan ne ise o bizlere nasip olsun Rabbim hakkımızda hayırlı olanı ise gönlümüze razı etsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sirrec kullanıcısına yanıt
    Bu konuda araştırma yapmıştım, şubat celbine göre değerlendirmek bence yanlış 2018 Mayıs celbine(371.Dönem) göre değerlendirmek lazım. Donanım haberde bir önceki Mayıs celbinde 16. sayfada askerlik yerlerini açıklamaya başlamışlar yani daha az kişi varmış. Bu konuya özel diğer bir site ise askerliktecrübeleri.com bu siteye baktığımda ise bir önceki Mayıs celbinde 26 sayfa yazı yazılmış şuanki Mayıs celp döneminde ise daha 7 sayfa yazı yazılmış yani bu siteye göre bu celp döneminde askere gidecek sayısı büyük oranda azalmış. İnşallah tek tip askerlik sistemi gelecek diye yedek subay alımını az tutmazlar. Herkes için hayırlısı olsun
  • arkadaşlar askeriyenin ne yapacağını hiç birimiz kestiremeyiz , az alınacak deriz çok alır , cok deriz az alır, çıkmaz bu bölüme deriz o bölümü alır o yüzden ne yapacaklarını kestirmek çok zor .

• Beyler diğer celp dönemlerinde yedek subay çıkmış arkadaşların çoğunun hangi bölüm olduğu belli değil, TSK^nın ihtiyaca göre yedek subay aldığını biliyoruz onun için forumdaki yedek subay adayları hangi bölüm mezunu olduğunu belirtirse en azından bir fikir oluşur kafamızda birde sevk yerine baktıktan sonra tecil etme hakkımız kalmıyor, ben ona göre bi karar vercem. Bu yazının altına cevap yazabilirsiniz.
    Ben İnşaat Mühendisliği mezunuyum (ortalama 2,94/4)
  • Ben elektrik mühendisliği mezunuyum. 2,79 ortalamam. daha önce 30 nisana kadar sıkıntı yok yazıyordu artık 26 nisana kadar sıkıntı yok yazıyor.
  • arkadaslar askeriye de halısaha var mıdır maç felan yapmak için:))))))))
  • 365 KD olarak gitmiştim. Şimdi 375 olmuş. allah yardımcınız olsun
  • m.safir M kullanıcısına yanıt
    Herkeste o şekilde şuan

• Gece açıklanır mı?
  • Teknik aksaklıktan dolayı sisteme giriş yapılamıyor diyor. Herhalde yakın bir zamanda açıklanacak.

Ayrıca bende SINIFLANDIRILMIŞ YÜKÜMLÜ yazıyor
  • Yarın sabah 10.30 diye bekleniyor açıklanması
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeyaZSakaLL

Bu konuda araştırma yapmıştım, şubat celbine göre değerlendirmek bence yanlış 2018 Mayıs celbine(371.Dönem) göre değerlendirmek lazım. Donanım haberde bir önceki Mayıs celbinde 16. sayfada askerlik yerlerini açıklamaya başlamışlar yani daha az kişi varmış. Bu konuya özel diğer bir site ise askerliktecrübeleri.com bu siteye baktığımda ise bir önceki Mayıs celbinde 26 sayfa yazı yazılmış şuanki Mayıs celp döneminde ise daha 7 sayfa yazı yazılmış yani bu siteye göre bu celp döneminde askere gidecek sayısı büyük oranda azalmış. İnşallah tek tip askerlik sistemi gelecek diye yedek subay alımını az tutmazlar. Herkes için hayırlısı olsun
    Yedek subayın az alınacağı gibi bir ihtimal yok, aksine artıyor. Terhis olan asteğmenlerin kontejanı açıldı, artı olarak bedelli askerlere komutanlık için ek asteğmen alınıyor.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.