Şimdi Ara

374. Dönem ( Şubat 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.172
Cevap
56
Favori
443.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şubat celbi 18 ocakta açıklancak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler normalde kasım celbinde askere gitmem lazımdı ama bazı nedenlerden dolayı gidip başvuru yapmamıştım, şubatta gitmek istiyorum yarın askeriyeye gidecegim de bi sıkıntı çıkarırlar mı niye zamanında gelmedin vs diye, hazırlıklı olayım :D bi de kasım sonuna kadarmış sanırım 1 günde halledilir mi başvuru falan, iyi forumlar

• 1 gün sürer işlemler.şubenin onaylaması 1 haftayı bulur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar 5 kasımda şubat celbi için tecili bozmama rağmen halen e devlette tecilli gibi gözüküyorum az önce askerlik şubesini aradım tc no ile sisteme baktırdım şubat celbinde gideceğimi ve herhangi bir sıkıntının olmadığını e devleti dikkate almamam gerektiğini şubeden verilen evrağın geçerli olduğunu söylediler ayrıca şu yeni tek tip sistemini de sordum en erken ağustos celbine yetişir dediler.
  • furkan eliferli F kullanıcısına yanıt
    hocam 1 günden kasıt sabahtan akşama 1 gün mü yoksa 1-2 saatlik iş mi

• Tertipler bu hazırlık işlemleri yazıyor form altında bu neyin nesidir yav. :)

Ben Tecil bozdurdum bugün celbim şubat şuan. Tüm yoklama ve aile hekim işlemlerimi yaptırmıştım 4 5 ay önce yoklama kaçağı olunca o belgeleri istemediler. Ocağın son haftası e devletten açıklanır dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMCNR -- 19 Kasım 2018; 17:10:11 >
  • Arkadaşlar tecili bozdurdum, aile hekiminden muayene de oldum 9 Kasımda, sisteme de 14 Kasım gibi düştü e devlette ilk 2 aşama yeşil oldu. Bugün 3.işlem için şubeye gittiğimde hala onların sistemine düşmediğini belirttiler ama benim sisteme 2.yeşil düşeli en az 5 gün oldu. Ne yapmam lazım haftaya cuma son gün çünkü şubat celbi için
  • enTURK_Baho E kullanıcısına yanıt
    Son kısmın düşmesi 1-2 hafta yı buluyor galiba..Bende 3.kısım için gitmiştim memur ne zaman işlemleri yaptığımı sormuştu.işlemleri yapalı 1 hafta olmuştu, 1 hafta daha beklememi söylemişti.Dediği sürede de olmuştu 31 ekimde halletmiştim 15-16 kasım gibi sisteme girilmişti.
  • enTURK_Baho E kullanıcısına yanıt
    bende aynı durumdayım daha birde 3 yeşil olduktan sonra yedek subaylık için başvuracam ama bir türlü olmadı belki şu bedelli furyası bitince sistem sakinleşir düzelir
  • Bir kaç saat hocam ya. Ben e devletten hallettim. Aile hekimi kilomu boyumu ölçtü belli hastalığım var mı yok mu ona baktı yolladı sonra.

• furkan eliferli F kullanıcısına yanıt
    ben şu an yoklama kacagıyım normalde kasım celbinde askere gitmem gerekiyodu, şubata gitmem lazım o yüzden askeriyeye gitmek gerek teşekkürler.

• EsRaRenGiZ41 kullanıcısına yanıt
    Ee yetişmezse ne olacak 30 kasıma kadar? Mağdur olan ben olmuş olacağım.
  • Ne demek hocam. 👍

• Komando olmak ister misinize evet diyen varmı ben evet dedim ama niye dedim bilmiyorum .:D

• Bende evet dedim tertip nasipse ısparta eğirdir de görüşürüz.
  • cfkilic C kullanıcısına yanıt
    Bende de "Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz." uyarısı veriyor ama Askerlik durum belgesi aldığımda Sınıf ve Tertibat bekleniyor yazıyor. Sanırım sistemde sıkıntı var. Yeni sistemde ise inşallah dedikleri gibi olur. Hakkımızda hayırlısı olsun.
  • Merhabalar ben asal yoklama başvurusunu yaptım ancak henüz muayene işlemlerini yapamadım. Çünkü aile hekimim 2 haftadır yıllık izinde ve pazartesi gelecekmiş. Pazartesi muayene olduktan sonra yapmam gereken işlemler nelerdir? Şubat celbine yetişememe gibi bir problemle karşılaşabilir miyim? Ayrıca pazartesi yıllık iznini falan uzatırsa muayene olmak için ne yapmam gerekiyor bilgisi olan var mı? Şubat celbine yetişmem gerekiyor çünkü.
  • ottomotiv O kullanıcısına yanıt
    Kardeşim o raporu istersen devlet hastanelerinden alabilirsin (Komiser yrd. için dahiliyeden almıştım raporu) ama sen yinede bir sor geri kalan işlemlerin için birşey diyemem ben şubeden hallettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfkilic -- 20 Kasım 2018; 14:24:33 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.