Şimdi Ara

374. Dönem ( Şubat 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.172
Cevap
56
Favori
443.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar e-devlet'ten tecil bozdurup aile hekimine gittim hastaneye sevk etti, hastane muayenelerini tamamladım fakat e-devlet'te dün 1.aşama yeşil diğerleri kırmızı iken bugün hepsi birden kırmızıya dönmüş?
    Ne yapmam lazım yardımcı olabilecek var mı?
  • selamlar arkadaşlar bu yeni sistem daha meclise sunulacak bütçe görüşmeleri falan varken diğer yıla kalır ve yeni sisteme dahil olacaklar tecilini ona göre bozdurur biz şuan bu sisteme göre bozdurduk gidiyoruz diğer türlü hukuki bir yanlış ortaya çıkar benim tahminim en erken seneye kasım celbinde yeni sistemin ortaya çıkacağıdır askerlik şuan herkese yük iş fırsatları kaçıyor. Uzun dönem için ise özellikle mühendislik/matematik/hukuk mezunları bedelli dolayısıyla asteğmen olanığını yüksek olduğunu düşünüyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bütün islemlerimi tamamladim, e devlette hepsi kirmizi bende. Ayrıca celp döneminde subat 2019 yedek subay adayi yazıyor. Tereddütte kaldim acaba eksik birsey mi yaptık. Bütün işlemleri şubeden hallettim ama e devlette hepsi kirmizi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 98/2 atarsa Jandarma 156

99/1'ler bizim biletimiz olacak.

98/4'leri bekliyoruz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 hafta 10 gün sürüyormuş sisteme düşmesi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dis3c kullanıcısına yanıt
    Şubeye gidip tecili bozdurup en yakın celp döneminde silah altına alınmak istiyorum demen yeterli. Unutma şubatta askere gitmen için son gün 30 Kasım

• quote:

Orijinalden alıntı: Cetinkan

Bende bütün islemlerimi tamamladim, e devlette hepsi kirmizi bende. Ayrıca celp döneminde subat 2019 yedek subay adayi yazıyor. Tereddütte kaldim acaba eksik birsey mi yaptık. Bütün işlemleri şubeden hallettim ama e devlette hepsi kirmizi
    Dostum bir şey soracağım. Bu dediğiniz yeşil-kırmızı durumuna nasıl bakabiliyoruz? Ben askerlik durum belgesi baktığımda sınıf ve tertibat bekleniyor yazıyor. Başka bir bölümden mi bakmam gerekiyor yeşil-kırmızı olayına?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnegzokarub

Dostum bir şey soracağım. Bu dediğiniz yeşil-kırmızı durumuna nasıl bakabiliyoruz? Ben askerlik durum belgesi baktığımda sınıf ve tertibat bekleniyor yazıyor. Başka bir bölümden mi bakmam gerekiyor yeşil-kırmızı olayına?

Alıntıları Göster
    https://www.turkiye.gov.tr/mill-savunma-askerlik-yoklamasi-surec-takibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Cetinkan

https://www.turkiye.gov.tr/mill-savunma-askerlik-yoklamasi-surec-takibi

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim dostum bu arada Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz. Yanıtını aldım. Beklemem mi gerekiyor yoksa askerlik şubesine gidip sormam mı gerekiyor acaba?

• 2019 Subat celbi yedek subay duyurusu yayinlanmis

http://www.msb.gov.tr/Duyuru/subat-2019-celbinde-silahaltina-alinacak-yedek-subay-aday-adaylarina-ait-duyuru-14112018

• quote:

Orijinalden alıntı: sanscoeur

2019 Subat celbi yedek subay duyurusu yayinlanmis

http://www.msb.gov.tr/Duyuru/subat-2019-celbinde-silahaltina-alinacak-yedek-subay-aday-adaylarina-ait-duyuru-14112018
    O zaman şubatta yedeksubaylık devam herhalde

• o zaman 9 aylık sisteme şubatta geçilmicekte denebilir mi acaba
  • Shovel Knight kullanıcısına yanıt
    Bende aynı şekilde düşünüyorum hocam
  • Hadi bakalım en azından şubat celbi olarak yeni sistemden kurtulduk en azından

• Şimdi sevk öncesi hazırlık işlemimi yaptıracağız? Bide duyuruda yedek subay nitelik listesi diyor ona nerden ulaşabiliriz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarın askerlik şubesine gitmeyi düşünüyorum da tek başıma gideceğimden telefon vs sorun olur mu büfelere komisyon vermek istemiyorum

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.