Şimdi Ara

374. Dönem ( Şubat 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.172
Cevap
56
Favori
443.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, ben direk askerlik şubesine gidip hallettirdim işlerimi. Bu dönem erken sevk için başvurdum 2017 yazında sağlık raporu almıştım bunda istemediler. Ayrıca ben yedek subay olarak yapmak istediğimi belirttim duyuruda transkript istendiği belirtildi ancak bende transkriptin aslı yoktu bunu kabul edemeyiz dediler bir sıkıntı olmaz demi arkadaşlar?

374. Dönem ( Şubat 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ottomotiv O kullanıcısına yanıt
    E-nabız üzerinden aile hekiminizi değiştirebilirsiniz

• aliriza3446 A kullanıcısına yanıt
    Hocam diploma istediler mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliriza3446

Merhabalar, ben direk askerlik şubesine gidip hallettirdim işlerimi. Bu dönem erken sevk için başvurdum 2017 yazında sağlık raporu almıştım bunda istemediler. Ayrıca ben yedek subay olarak yapmak istediğimi belirttim duyuruda transkript istendiği belirtildi ancak bende transkriptin aslı yoktu bunu kabul edemeyiz dediler bir sıkıntı olmaz demi arkadaşlar?

selamlar... transkirip yedek subay başvurusunda mutlaaka isteniyor mu ? diploma yada üniversitemizin internetteki not sisteminden çıktı alsak olmuyor mu?

• ben geçen cuma sordum hiç bir şey lazım değil dediler
  • Shovel Knight kullanıcısına yanıt
    bende yarın gideceğim, diplomaymış vs ayarladım birtek transkirpt yok. bakalım, inşallah olabiliriz yedek subay.. :)
  • Arkadaşlar tecili bozarken bende de transkript istediler bende verdim.
  • Arkadaşlar daha öncesinde diploma/ geçici mezuniyetimi vermiştim zaten dosyamda gördüm. Transkript konusunda ise ben işi garantiye alayim diye çalıştığım ildeki askerlik şubesini aradım oradaki memurda kimlik yeterli dedi.

• selamun aleykum arkadaşlar şubatta asteğmenlik kalkmaz ise asteğmen olarak askere gitmeden önce mutlaka yazıyı okuyun geri dönüşler hep olumlu oldu. Asteğmenlik hakkında geniş bir rehber oldu. İnşAllah hepinize faydalı olur.

Asteğmenlik Nedir? Asteğmen Ne Kadar Maaş Alır?

Asteğmen Adaylarına Tavsiyeler

• Arkadaşlar e devletten başvuruyu yaptım yarın sabah muayene olacağım. Şubat 2019 celbi için 30kasıma kadar yetişir mi işlemlerim.

• öğrendiğim bilgiye göre ( albay seviyesi ) tek tip askerliği Ağustos celbinden itibaren uygulayacaklar ve gidenler de Ona göre gidecek .

Fazlasıyla astek açığı varmış hem fetö ihraçları hem de bedelliye kayanlar dolayisiyla , ama yine de sanş işi .

Ayrıca ortalama da sandığınız kadar önemli değil dedi , 3.36 gidemediği yerde 2.43 gitmiş astek olarak .

Ben astek istiyorum kısa gitmek hiç istemiyorum bakalım

• yedekadayı Y kullanıcısına yanıt
    Ortalamadan ziyade bölüm önemli diye zannediyorum bir tıp doktoru diş hekimi veya psikolog mühendis vs gibi niteliği yüksek meslekçilerin şansın bence daha yüksek ama besyocu astek yapan arkadaşımda var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Örnek verecek olursak ;

Elektrik mühendisi isterse banko astek çıkıyor , hatta benim arkadaşıma istemediği halde çıktı , inşaat mühendisliği de aynı şekilde

Ben makineciyim, istemeyene çıkmıyor , isteyene çıkabiliyor ama kısa da çıkabiliyor .

Ama diğer mühendisliklerde tamamen şans , ama istemezseniz çıkmaz hayatta

Ağustostan itibaren uygulanacağı kesin mi peki? Daha çalışmanın tamamlanmadığını söylemişti bakan yani henüz ortada bir şey yok. Tahmini olarak mı bilgi verdi Albay?

• Webagi W kullanıcısına yanıt
    bunları okuduktan sonra biraz soğudum açıkçası bunları öğrenmesem daha iyiydi gibi yani şimdi para veriyorlar eyvallah ama gereksiz fazla sorumluluk var gibi altından kalkamam gibi hissediyorum çünkü rahat bir insanım daha önce hiç öyle kafama taktığım bir şey olmamıştı ama şimdi asteğmenliğe bakınca 1 yıl boyunca şimdi ne olacak şimdi ne yapacam gibisinden sürekli kaygı içinde yaşayıp psikolojim bozulacak gibi hissediyorum birde doğuda bir yer çıkarsa daha fena diğer bir yandan makine mühendisiyim daha hiç çalışmadım çokta başarılı değilim bu işte ama kendimi geliştirip toparlamam içinde faydalı olur gibi geliyor bilmiyorum

• kesinlikle tavsiye ediyorum dedi , giden arkadaşlarım da astek rahat diyor , sorumluluk öyle ağır değil dediler ,

Çok konuşmadı ama en erken ona yetişir dedi , çünkü gidenler ona göre gidecek dedi

• arkadaşlar tecili bozdurup şubatta gitmek için başvurdum verdikleri kağıtta 31/01/2019 tarihine kadar askerlik yönünden sakıncası yoktur yazıyor. ama e-devlette askerlik durum belgesi sorguladığımda, 31/12/2018 TARIHINE KADAR ASKERLIK ISLEMLERI
    YÖNÜNDEN BIR SAKINCASI YOKTUR yazıyor. kaçak gözüküp sakata gelmeyelim böyle bir olay başına gelen varmı?
    Benim tahminim son bedelli askerler terhis olmadan kalıcı bedelli uygulaması başlamaz son terhis tarihi 7 Şubat 2020 bedelliler için yani 2020 den sonra uygulanır büyük ihtimal.

• Ben öyle düşünmüyorum çünkü artık bedelli mevzusu bitti , hepsinin yer ve zamanı belli oldu , dolayısıyla o konu kapandı , tahminim seçimlerden sonra gerekli adımlar atılır

• Bende bugün şubeye gittim yedek subaylık başvurusu için sistemsel olarak askerlik şubesinin onayı beklendiği söylendi. Onaylama işleminden sonra telefon ile ulaşıp şubeye çağırıp yedek subay sevk öncesi işlemlerin yapılacağı söylendi. Sistemde de çok sıkıntı var bir onay için kaç haftadır bekliyorum halen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psikopatpilot -- 21 Kasım 2018; 21:56:37 >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.