Şimdi Ara

372. dönem (Ağustos 2018 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
797
Cevap
11
Favori
94.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • maltepe askerî lisesi loj.des.k.liği emn. ve mhf.bl. / izmir güzelbahçe / izmir Beyler esas birliğim burası nasıl bir yer acemilik Ankara Mamak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2.celp dönemine kalıpta ptt kartı gelen var mı bide sülüs kağıdını alan var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: dijey561

2.celp dönemine kalıpta ptt kartı gelen var mı bide sülüs kağıdını alan var mı
    Benim gelmiş kart, 2.dönemdeyim. Sülüs almadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

Benim gelmiş kart, 2.dönemdeyim. Sülüs almadım.

Alıntıları Göster
    bu ne kartı ne için kullanacaz bir bilgin var mı
  • dijey561 D kullanıcısına yanıt
    Yol ücreti yatacak.
  • cy67fb kullanıcısına yanıt
    1-Takım komutanı olacak yedek subaylar 2.5 ay, meslekçi yedek subaylar 1 ay acemilik süresi. Pc mi :) bu süre içinde rütben yok eğitim göreceksin telefon kullanan olur ama yasak.
    2-Acemilikte topluca kalırsın. Usta birliğinde kendin ev tutarsın memur gibi sabah 8 akşam 5 tabi nöbet günleri 24 saat çalışırsın sonraki gün izin olur. Doğuda görev alırsan kışladan çıkmayabilirsin sınır tazminatı alırsın.
    3-Hayır asteğmen maaşı almazsın.
    4-Başarılı olan %10 içine girersen sen seçersin yoksa kura ile belirlenir.
    5-Takım komutanı olursan asker olarak görevini yaparsın subay gibi. Meslekçi olursan öğretmen, doktor, veteriner, mimar vs. askeriyede mesleğini yaparsın. Muhtemelen takım komutanı olarak görev yapacaksın yazardı meslekçi olsan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4ntikor -- 23 Temmuz 2018; 15:18:59 >
  • fasakasa kullanıcısına yanıt
    sadece bu işe mi yarıyor başka bir işe yaramayacak mı ama benim zaten bir ptt kartım var bari oraya yatırsalardı uğraşmak zorunda kalmazdım
  • Arkadaşlar samsuna yedek subay olarak gidiyorum girişte diploma şart mı yoksa e devletteki mezun belgesini kabul ediyorlar mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tiryakixs T kullanıcısına yanıt
    E devlet yeterli
  • quote:

Orijinalden alıntı: limpthepimp

E devlet yeterli
    Hocam ben diplomanın fotokopisini çektirdim, öyle yazıyo e devlette, mezuniyet belgesi almalı mıyım illa?
  • Matt Jeevas kullanıcısına yanıt
    İki şekilde de olur hocam, problem olmaz. E-devlet ten, diplomasını daha okuldan almayanlar için dedim ben.
  • limpthepimp L kullanıcısına yanıt
    Peki hocam Sağolun..

• Uzun dönem / Cumartesi günü teslim oluyorum.
    Sülüs belgesini galiba E-Devletten kendim çıkaracağım. Yanımda başka neler götürmeliyim ?
  • aynı olanlar ulaşabilir.
    15 İNCİ P.EĞT.TUG. 5 İNCİ P.EĞT.TB. / SAMSUN MERKEZ / SAMSUN
    acemi birliği
    K.K.LOJ.K.LIĞI MÜHT.K.LIĞI 1 İNCİ MÜHT.BLG.K.LIĞI 11 İNCİ MÜHT.BL.K.LIĞI / İSTANBUL ÇATALCA / İSTANBUL usta birliği aynı olanlar ulaşabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: dijey561

2.celp dönemine kalıpta ptt kartı gelen var mı bide sülüs kağıdını alan var mı
    Sülüsü sevk tarihi başlangıcında alıyorsun celp 2 10 eylülde alacak. Ptt kartım geldi gidip şifre almak lazım ama ptt den.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lPaTRoNl -- 24 Temmuz 2018; 10:8:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flegga34

Kuru maaş 4500 kusur. Gittiğin yere göre tazminat alıyorsun ayrıca terör tazminatı vs.
    Dil belgesi teslim edenler, dil tazminatı alıyor mu?
  • B grubunun yemin töreni tarihini bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğitim Birliği: TE.MÜC.EĞT. VE TATB.MRK.K.LIĞI 40 INCI P.EĞT.A. / ISPARTA MERKEZ / ISPARTA
    Celp Grubu: 2
    Esas Birliği: TE.MÜC.EĞT. VE TATB.MRK.K.LIĞI KOMD.EĞT.A. 1 İNCİ KOMD.EĞT.TB. 2 NCİ KOMD.EĞT.BL. / ISPARTA MERKEZ / ISPARTA
    Sınıf: PİYADE

Merhaba arkadaşlar. Ben piyadeyim ama burası komando yetiştiriyormuş. 372.KD gideceğim kısmetse. Burada kd eğitimleri nasıl arkadaşlar? Normalde KD ile uzun dönem eğitimleri farklı olur demişlerdi de komandonun uzunu kısası olmaz hani. Komando eğitimi mi alacağım? Yakın zamanda askerliğini yapmış arkadaşlar bilgi verebilir mi? Birde kısa dönemler için 56 gün acemilik var falan diye okudum farklı sitelerde. Bunun aslı astarı var mı? Yarısını acemi yarısını usta olarak mı yapacağız? Teşekkürler. Hayırlı teskereler şimdiden herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SMalyemez -- 24 Temmuz 2018; 17:10:17 >
  • karayel90 kullanıcısına yanıt
    Kardeş senin sınıflandırma ne? Benimki piyade. Acemi birliği ile ilgili ne kadar sürüyor ve eğitimleri falan nasılmış bilgin var mı senin?
  • SMalyemez kullanıcısına yanıt
    Benimde piyade,acemilik 1 ay oluyormuş Isparta merkezdeki koğuşlar duyduğuma göre 10-12 kişilik eğirdirdekiler 45 kişilikmiş.Eğitimler her acemilikteki gibi zordurdur elbet.

Buda bizim whatsapp grubu beklerim
    https://chat.whatsapp.com/8MvB2uyVcBOJTacKgN0V7D

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.