Şimdi Ara

372. dönem (Ağustos 2018 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
797
Cevap
11
Favori
94.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Takım komutanı var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankara Polatlı topcu takım komutanı çıkanlar var mı ?

• Arkadaşlar hepinize hayırlı teskereler. Benim sizlere birkaç sorum olacak. Ben 2017 haziran ayında fakültemden mzun oldum, ocak 2018 de ise askerliği tecil ettirdim. Tecil ettirirken yedek subaylık ve komando olma sorusuna hayır cevabı verdim. Hukuk fakültesi mezunuyum ve şuan avukatlık stajı yapıyorum. Ekim gibi avukatlık ruhsatnamemi alacağım ve daha sonra askere gitmek istiyorum. Tecilimi ruhsatımı aldıktan sonra en geç kasım ayı 10 u na kadar bozduracağım. Ben tecili bozarken yedek subaylık hayır tercihimi evet şeklinde değiştirebilir miyim? Uzun dönem asteğmen olarak gitmek istiyorum. Çıkma ihtimali avukatlık ruhsatımı aldıktan sonra mümkün müdür? Şimdiden cevaplarııız için teşekkür ederim.

• Evet. Tüm soruları tekrar soruyorlar şubede. Ama şu an e devlette böyle bir imkanın yok. O da aklında bulunsun.

• Yedek subay, öğretmen çıkan arkadaşlar. Meb de sivil öğretmenlik yaparak askerliğini tamamlayacaklar wp grubumuz :https://chat.whatsapp.com/7c7LOM9fflKF8w0lr2p3Iu

• quote:

Orijinalden alıntı: SMalyemez

Evet. Tüm soruları tekrar soruyorlar şubede. Ama şu an e devlette böyle bir imkanın yok. O da aklında bulunsun.
    Hocam teşekkür ederim cevabın için. O halde tecili bozdururken yedek subaylığa evet diyeyim. Peki meslekte şuan hukuk yazıyor(şuan avukat değilim stajyer avukatım)ruhsatı aldıktan sonra bu meslek kısmını hukuktan avukata çevirttiğimde -ruhsatımı göstererek- yedek subay çıkma imkanım nedir sizce?

• Eskiden olsa %90 derdim rahatlıkla da okuduğum yazılara istinaden %60 diyebilirim şu an. Ama sen yine de astek olan bir arkadaşınla sohbet derim uzun dönem istemeden önce. Ya gözün korkmasın tabi de asteğmen eğitimi er eğitiminden daha ciddi ve haliyle zor diye duydum. Umarım gönlüne göre çıkar istediğin askerlik vazifen. Şimdiden hayırlı teskereler.

• SMalyemez kullanıcısına yanıt
    Alllah razı olsun, cümlemiz hakkında hayırlısı olsun inşallah.

• limpthepimp L kullanıcısına yanıt
    70 ve üstü YDS puanı olanlar alıyor diye duydum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jeocem kullanıcısına yanıt
    Allah hepimizin yardımcısı olsun kardeşim.matematik mezunuyum.branş yer ölçme.

• ua 95 xei U kullanıcısına yanıt
    Kasımda başvuru yaparsan Şubat celbinde gidersin verdiğin bilgilerde değişiklik yapabilirsin.

Askeri mahkemeler kapatıldığı için mesleki olarak çıkma ihtimalin olmaz.

Takım komutanı olarak yapabilirsin ama onun için ruhsat etkiler mi bilemem diğer genel boy, kilo, üniversite nor ort, üniversite, yds puanı daha fazla etkilidir.
  • amasya merkez 15 inci piyade eğitim varmı acemiliği çıkan giden varsa nasıldır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi z21 -- 25 Temmuz 2018; 14:24:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4ntikor

Kasımda başvuru yaparsan Şubat celbinde gidersin verdiğin bilgilerde değişiklik yapabilirsin.

Askeri mahkemeler kapatıldığı için mesleki olarak çıkma ihtimalin olmaz.

Takım komutanı olarak yapabilirsin ama onun için ruhsat etkiler mi bilemem diğer genel boy, kilo, üniversite nor ort, üniversite, yds puanı daha fazla etkilidir.
    Askeri mahkemeler kapatıldığı İçin disiplin subaylığı ve askerlik şubelerine gönderiyorlarmış hukukçuları. Benim üniversite not ortalamam 3.20 fakat bu ortalamayı askerliği tecil ertirirken söyledim mi hatırlamıyorum. O halde tecilimi bozarken üniversite transkiriptim ile gideyim ortalamamı da söyleyeyim.

• ua 95 xei U kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir belge vermenize gerek yok (dil belgesi hariç), sistemlerinde ortalamanız gözüküyor.
  • A grubu için hayırlı teskereler şimdiden. Yaşanacak ve bitecek beyler unutmayın. 1 - 2 güne teslim olmalar başlayacak. Allah ayağınıza taş değdirmesin.

B Grubu için $48

• quote:

Orijinalden alıntı: z21

amasya merkez 15 inci piyade eğitim varmı acemiliği çıkan giden varsa nasıldır ?
    benimde acemiliğim burası
  • Gideceğim yer: MEBS. OKL. ve EĞT. MRK. K.LIĞI MAMAK ANKARA
    Sinif: Hava savunma (ilginç dimi)

Şu hava savunma nedir ilk defa duydum açıkçası herneyse
    Benimle aynı yere çıkan arkadaşlarla beraber teslim olabiliriz

• Arkadaşlar tek tip askerlik geliyormuş, benim gibi şubat 2019 celbinde yedek subay olarak gitmeyi düşünenler için sanırım yalan oldu bu iş.

• Arkadaşlar 2. grubun sülüsü tam olarak ne zaman e-devlete düşer iş yerimize teslim etmeden tazminatımızı alamıyoruz buna bağlı olarak iş çıkışınıda kabul etmemekte konuya hakim bir arkadaş bilgi verebilirse sevinirim

not:benim bildiğim sülüs olmadan da iş çıkışı yapılıp sülüs teslimi yapılınca tazminat kurum tarafından ödenebiliyor. ik birimi çok yetersiz ve kendi araştırmalarımla işimi görmeye çalışıyorum.
  • sfemnksbk3 kullanıcısına yanıt
    Olur hocam aynı yer 28 inde teslim olucam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.