Şimdi Ara

370. Dönem [Şubat 2018] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (80. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.753
Cevap
30
Favori
200.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler 12 martta gidicem ama sülüs almadım asal sistemdede kapanmış galiba nolcak şimdi 😬

Birde statüm kısa donem er askere gittigim zmn herhangibir şekilde yedek subay olma şansım varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SnakeMannn -- 13 Şubat 2018; 16:56:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hatay/Jandarma gelecekler ulaşsın bana
  • Son katılma tarihi belli olsada uçak biletini alsak. Nedir yani sülüs belgesinin 1 Martta erişime açılması her işimizde bir garabet var. Şimdi bilet 50-70 arası o zaman ne olacak Allah bilir.
  • ffurkana F kullanıcısına yanıt
    Genes anlamda amelelik yapıyorsunuz. Beşiktepe soguk ve sehirden 25 km falan uzakta. İnternet koğuşlarda zor cekiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç KD Erzurum Yakutiye Topçu çıkan yok mu ya ? Bi ben mi varım koca birlikte :)
  • Ozndgn1 O kullanıcısına yanıt
    Evet gelmedi pmniz

• Kendimize yük olmayacak derecede ne götürelim?
  • 2.grup giden fazla ancak konu bayağı sessiz kalmış

Acemilik için Mamak'a giderken neler goturmeliyiz?

ilk gruptakiler yemin ettikten sonra buraya yazanlar olur herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan932

2.grup giden fazla ancak konu bayağı sessiz kalmış

Acemilik için Mamak'a giderken neler goturmeliyiz?

ilk gruptakiler yemin ettikten sonra buraya yazanlar olur herhalde

Herseyi veriyorlar pek birsey goturmeyin. Kisisel bakim ihtiyaclarinizi kendinz alin yeterli.

• Saçma gelebilir ama umarım cevaplanır

Fitness ile uğraşıyorum. Askere giderken yanımızda protein tozu götürsek sorun olur mu? yoksa sıkıntısız kullanabilir miyiz?
  • the_japan kullanıcısına yanıt
    Olur, sizin için söylemiyorum ya protein tozu yerine başka bir madde ise.

Basit ağrı kesici grip ilaçlarını bile alıyorlar girişte. Raporlu ilaçları bile günlük revirden tane tane veriyorlar düşünün. Hoş bir şekilde soksanız bile koğuşta kalacağını zannetmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: espial

Olur, sizin için söylemiyorum ya protein tozu yerine başka bir madde ise.

Basit ağrı kesici grip ilaçlarını bile alıyorlar girişte. Raporlu ilaçları bile günlük revirden tane tane veriyorlar düşünün. Hoş bir şekilde soksanız bile koğuşta kalacağını zannetmiyorum.

Aynen tahmin ettiğim gibi hocam. En iyisi gitmeden hepsini bitirmek
  • the_japan kullanıcısına yanıt
    Bir arkadaş milli sporcuydu (vücut geliştirme), özel izin alıp getirtiyordu acemide. Ustada, asteğmen olduğu için daha rahattı.

Paketleri toplayıp gitmek yerine önce birliğe gidip sonra şartları sorgulamak daha mantıklı. Aramalar oluyor girişte çünkü.
  • Şubatta gidip yemin törenini bugün yapanlardan, 2. gruptakiler için önerileri bekleriz
  • Arkadaşlar acemilik bugün bitti yemin ettik. Mamaka gideceklere tavsiyeler.

Bol bol bozuk para alın. 1 tl ve 50 kuruş. Sıcak ve soguk içecek icin.

Eğer sigara içiyorsanız bol bol stoklayın. Zira kantin sıraları çok fazla ve her sigara olmuyor. Kantinlerde sadece kart geçiyor.

Bol bol ilaç alın yanınıza 23 gündür hastayım. İlk girişte kimse ne getirdiğinize bakmıyor.

Sivil hat ya da askercell problem değil 5 ya da 6 dan sonra telefon serbest. Ancak şarj problemi yaşayabilirsiniz. Priz çok sınırlı sayıda.

Herşeyi veriyorlar diye birşey yok. 2 çift çamaşır vs verdiler. Çamaşırınızı alın. Jel sabun traş bıçağı vs alın.

Bol bol yürüyeceksiniz tamamen yemin törenine hazırlık. Ancak düştüğünüz yer güzel. İnsan gibi muamele görüyorsunuz.

Yemekler özel bir şirket tarafından yapılıyor gayet güzel ve lezzetli oluyor.

Tuvalet kağıdı vs alın sınırlı sayıda tuvalet ve ortalama 300 kişi.

Çok güzel iki tane havlu veriyorlar boşa almayın. Askeri malzeme satan yer size satmak isteyecektir. Dikiş takımı alın.

Erken yatmaya alışın yatış saati genelde 9 9.30 kalk saati 5 5.30 civarı alıştırın kendinizi.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Sorusu olan varsa yazabilir buraya ben cevaplarım.

• Atarsa 4 başkada yok

• geçen sene yaptım askerliği gidenlere kolaylıklar
  • Voilet kullanıcısına yanıt
    İçeriye ilaç sokamazsın herşeyi didik didik arıyorlar demişlerdi. Demek ki baya eskidenmiş o zaman götürelim. Eski tuşlu telefon var ama kızaklı olanlardan, sokabilirmiyim içeri . Yemin töreninden sonra kaçta bırakıyorlar, aileyle vakit geçirebilirmiyiz. Evci alsak cuma cumartesi vakit geçirsek pazar ustaya gitsek olurda.
  • Quattron kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ilaç da sokarsın telefonda o curcunada kimse birşeye bakmıyor. Yanınızda biraz para olsun 30 tl Mehmetçik sigortası var onu yaptırıyorlar. Zorunlu değil ancak şehitler ordan yardım yapılıyor. 3200 tane acemi er girdi içeriye. Vakit yetmez biz 2 gün sivil takıldık içerde o derece

• 370. dönem 1. grup olarak Ankara/Mamak MEBS Okulu'nda dün itibariyle acemiliğimi bitirdim. Mamak MEBS birliği ile ilgili soruları olan arkadaşlar varsa sorabilirler. 2. tabur 5. bölüğe düşmeye çalışın. Diğerlerine nispeten rahat edersiniz.
  • 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.