Şimdi Ara

367. Dönem [Mayıs 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.739
Cevap
47
Favori
303.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yok hocam ben fotokopide vermedim sıkıntı olur mu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biyomedikalci06 B kullanıcısına yanıt
    ben diploma fotokopisiyle gittim fakat almadılar kendileri mezuniyet belgesini internetten çıkardılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Biyomedikalci06

Yok hocam ben fotokopide vermedim sıkıntı olur mu acaba?

Hocam lisans mezuniyetinizi belirtir bir belge (mezuniyet belgesi, diploma vs.) Vermende fayda var. Yani sen ver bulunsun onlarda, ne senin zararına nede onların. Eğer zaten yedek subay adayı olarak işlem yapmış ise size memur sistemden otomatik olarak gördüğü için istememiş olabilir diye düşünüyorum.

• Merhaba arkadaşlara herkese hayırlı olsun. =) Biraz burayı geç gördüm. Bende inşallah mayıs celbinde sizlerle beraber vatani görevimi yapacağım. 2+2 yaptım arkadaşlar. Durumum özetle şöyle;

Boy: 1.79
    Kilo: 86 (Sağlıkta a kodu almadım.)
    YDS: Evet
    Komando: Evet

Önlisans: Pamukkale Üniversitesi Honaz Meslek Yüksekokulu - Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Ort: 3.13 / 4 2014 mezunuyum

Bölüm: Kamu Yönetimi (Aöf)
    Ortalama: 3.64 / 4 06.06.2016 mezunuyum

Formasyon: Celal Bayar Üniversitesi - Adalalet Öğretmenliği Ort: 3.60 (Bu ösym eğitim bilgilerine girilmediğinden ve e devlette gözükmediğinden sayılmıyor.)27.01.2017 mezunuyum
    Not: Atama bekleyen öğretmen adayıyım.

Sicilim temiz...

Kamu Yönetimi mezunu asteğmenler var mı arkadaşlar? Varsa ses versinler... =)
    Azda olsa Asteğmenlik şansım var mı arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aaydin4545 -- 10 Mart 2017; 2:34:41 >

• Sa arkadaşlar Enerji sistemleri mühendisliği okudum.367 dönem mayısta askere gidecem inşallah.

L/KÜTÜK : ADANA
    BÖLÜM : Enerji Sistemleri Mühendisliği
    ORTALAMA : 3,13 /4
    YEDEK SUBAY : Hayır
    KOMANDO : Hayır
    YDS :0

Kısa dönem gitmek istiyorum sizce kısa dönem gelir mi? Bu celp döneminde uzun dönem fazla alıyor diyorlar aslı var mı?
  • Bir çok kurumsal firmadan askerlik yok diye reddedilenler ve bu yuzden benim gibi kurumsal olmayan firmalarda calismak zorunda kalanlar burda mı? Gelin parti kuralım. Resmen artık şu mayıs gelse de gitsem biran önce havasındayım.

• davudo01 D kullanıcısına yanıt
    abi bence bu tamamen bi dedikodu ya, geçenlerde diğer dönemlerin sayfalarında yazınlara şöyle bir göz attım. kasım celbi için yd fazla oluyormuş doğru mu, ağustos celbi için fazla oluyormuş doğru mu diyen bir sürü insan var. kimse de bu algoritmayı bilmiyor. mayıs ayında giden azmış evet tamamen yazdan dolayı. az gitmesi yd ihtimalini artırır mı bence asaldan başka kimse bilmiyor. aslında google sheetste insanlar ne istedi ne çıktı bunları tutan dokümanlar var orada (tabi bu yine genel tabloyu vermez) ama istemeyip de çıkan bi makina mühendisi çocuk var başka görmedim ben. yani kardeşim umarım çıkmaz sana. umarım bana da çıkmaz :)
  • klipper kullanıcısına yanıt
    İnşallah dostum ya. Belki kimilerinin 1 yıl ayıracak vakti yok. Başvuru yaparken kısa mı uzun mu diye soruyorlar ama ne kadar geçerliliği var bilmiyorum. Mühendisler için Yedek subay ihtimali dahada yükseliyormuş. İktisat işletme vs bunlar kısa yazsa %90 kısa gelir diyebilirim. Ama bizimki biraz daha zor.. Hakkımızdan hayırlısı
  • Tecili bozduk ama buraya yazmayı unuttuk yazayım bilgilerimi şimdi;

İL/KÜTÜK : İstanbul/İstanbul
    BÖLÜM : Sağlık Yönetimi
    ORTALAMA : 2,82/4
    YEDEK SUBAY : Evet
    YDS : 68,75
    İŞ TECRÜBESİ : 2 yıl
  • İL/KÜTÜK : Kocaeli/Merkez

BÖLÜM : lisans/aöf/isletme _ yüksek lisans/beykent ünv./iktisat

ORTALAMA : 3.65/4

İŞ TECRÜBESİ : 8 yil

Merhaba arkadaşlar,

Allah izin verirse mayiz celbinde bende askerim.aklima takilan bazi konular hakkinda sizlerden bilgi alabilirsem sevinirim.Simdiden tesekkurler.

istanbul ticaret unv 2 yillik bilgisayar programcigili mezunuyum. sonrasinda aöf den 4 yillik isletme lisansi yaptim ve uzerinede beykent ünv sinde iktisat yüksek lisansi yaptim.8 yildir aktif olarak son 5 yildir da bankaci olarak çalışıyorum yedek subay seçimlerinde aöfden mezun olmak dezavantaj mi? Bilgisayar ortaminda seçim yapilirken aöf mezunlarinin şansi olmuyor mu? yoksa son okuduğu yüksek lisans mi baz aliniyor? boyum 1.90 kilo 98. Yedek subaylikta sgk hizmet dökümünede bakiliyor denilmis burdaki anlami anlayamadim? uzun zamandir is hayatinda diye dusunup yedek subaylik sansi mi artiyor? Şu an askeri personel olarak yedek subayliğa cok ihtiyac var olarak gecmis bunun dogrulugu nedir?detayli bilgisi olan varsa aciklamada bulunabilir mi? tsk.

• Yedek subaylıkla ilgili bir sınavdan bahsedildiğini duydum. Bu ne zaman nerede oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fortescue

Yedek subaylıkla ilgili bir sınavdan bahsedildiğini duydum. Bu ne zaman nerede oluyor?

önceden yedek subaylar sınav ile alınırdı. şimdi sınav kalktı (3 ağustos 2013 den itibaren) ihtiyac olan kriterleri tsk belirliyip o şekilde alım yapılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okçu

Bir çok kurumsal firmadan askerlik yok diye reddedilenler ve bu yuzden benim gibi kurumsal olmayan firmalarda calismak zorunda kalanlar burda mı? Gelin parti kuralım. Resmen artık şu mayıs gelse de gitsem biran önce havasındayım.

Hocam aynı dertten ben de fazlasıyla muzdaribim. Kaç aydır işsizim, artık duvarlara boş boş bakıyorum Mayısın gelmesini iple çekiyorum. Büyük bi hevesle mezun oldum ama hiç bi şey beklediğim gibi gitmedi. Umarım askerlik ve sonrası daha farklı şeyler olur.
  • Arkadaslar tecil bozarken komando yedek subaylık vb sorulara evet hayır şeklinde verdigimiz cevapları e devlette görebilir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pdr111 -- 11 Mart 2017; 16:34:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pdr111

Arkadaslar tecil bozarken komando yedek subaylık vb sorulara evet Hayır şeklinde verdigimiz cevapları e devlette görebilir miyiz?

Valla hocam bende hala bu celp dönemi sevke tabi değilsiniz yazıyor neden bilmiyorum aynı şey sizde de var mı ?

• quote:

quote:

Arkadaslar tecil bozarken komando yedek subaylık vb sorulara evet Hayır şeklinde verdigimiz cevapları e devlette görebilir miyiz?

Valla hocam bende hala bu celp dönemi sevke tabi değilsiniz yazıyor neden bilmiyorum aynı şey sizde de var mı ?

Durum belgesinde sınıflandırma bekliyor yazıyor hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: m_lhCl

İL/KÜTÜK : Kocaeli/Merkez

BÖLÜM : lisans/aöf/isletme _ yüksek lisans/beykent ünv./iktisat

ORTALAMA : 3.65/4

İŞ TECRÜBESİ : 8 yil

Merhaba arkadaşlar,

Allah izin verirse mayiz celbinde bende askerim.aklima takilan bazi konular hakkinda sizlerden bilgi alabilirsem sevinirim.Simdiden tesekkurler.

istanbul ticaret unv 2 yillik bilgisayar programcigili mezunuyum. sonrasinda aöf den 4 yillik isletme lisansi yaptim ve uzerinede beykent ünv sinde iktisat yüksek lisansi yaptim.8 yildir aktif olarak son 5 yildir da bankaci olarak çalışıyorum yedek subay seçimlerinde aöfden mezun olmak dezavantaj mi? Bilgisayar ortaminda seçim yapilirken aöf mezunlarinin şansi olmuyor mu? yoksa son okuduğu yüksek lisans mi baz aliniyor? boyum 1.90 kilo 98. Yedek subaylikta sgk hizmet dökümünede bakiliyor denilmis burdaki anlami anlayamadim? uzun zamandir is hayatinda diye dusunup yedek subaylik sansi mi artiyor? Şu an askeri personel olarak yedek subayliğa cok ihtiyac var olarak gecmis bunun dogrulugu nedir?detayli bilgisi olan varsa aciklamada bulunabilir mi? tsk.

Hemşehrim merhaba,

Aof mezunlarının şansı yok diye bişey yok. Var ancak çok düşük ihtimal. O kadar doktor mühendis eczacı hekim vs. Var iken Aof mezunu olan (lütfen yanlış anlama kucumasmiyorum) birini yedek subayliga alacaklarını sanmıyorum. Ama ihtimal yok değil tabi ki. Maşallah kendini baya gelistirmissin 3 üniversite bitirmişsin. Olmaz diye bişey yok. Anvak diğerlerine nazaran olasılığın daha düşük. Mesela benim çevremde hiç Aof mezunu olup yedek subay giden olmadı. Bu tabi bir örnek.

Sgk dökümü muhabbetine gelirsek, bu bana yine buradan bir forumcu arkadaşın söylemiş olduğu birşey. Tabi bunun kesinlik yok çünkü sgk dökümü vermiyoruz basvururken sistem otomatik olarak kendisi sotguluyorsa o ayrı. Buda bir varsayım tabiki meslekci yedek subay felan çıkar diyorlar ama emin değilim.

Şu konuya netlik kazandirayim. Bazı arkadaşlar var burada mayıs celbinde yedek subay alımının daha fazla olduğuna inanmayan. Aslında bir nevi haklılar alım değişmiyor yada çok az değişiyor buradaki en önemli fark Mayıs ayında başvurunun diğer celplere nazaran daha AZ olmasi. Dolayısıyla eğer olasılığı hesaplamaya bilen arkadaşlar var ise Yedek subay olarak seçilme ihtimaliniz in arttığını göreceksiniz tabi gerekli koşulları sağlamak şartıyla. Buna bir örnek verecek olursak, genelde insanlar haziranda mezun olup kasım celbine gidiyorlar askere. Atıyorum askeriye 1 kişi yedek subay alacak. Ve 100 tane yedek subay adayı var. Burada ki secilme ihtimaliniz yüzde 1 dir. Ancak mayıs ayında dediğim gibi başvuru az oluyor. Yine askeriye 1 kişi alacak diyelim. 80 kişi yedek subay adayı. İhtimaliniz 80 de birdir. Bu şekilde düşünürsek mayıs celbinde ihtimalin arttığını goreveksiniz. Bunun bir garantisi yok tabi sonuçta belki herkes mayıs ta gitmek için başvuru yapmıştır ama sanmıyorum. Genelde ağustos kasım celpleri kalabalık olur. Özellikle kasım.

Hocam askeriyeyi bir köprü olarak kabul edersek ve biz askerleri de araba olarak kabul edersek sürekli bir geçiş halinde olacağını göreceksiniz. Yani köprüye giren araç köprüde ömürlük kalmıyor. Geçip gidiyor. Yerinden arkadan gelen arabalar geçiyor. Yani biz teslim olurken bi okadar da belki yedek subay terhis oluyor. Sürekli bir devir daym var. Ordu da yedek subay ihtiyacı her zaman fazladir, özellikle bu son yıl orduda yapılan geniş çaplı temizlikten sonra.

Uzun oldu ama herkes için faydalı olacağına inanıyorum. Bildiğimiz kadarını her zaman aktarmaya hazırız. Şimdiden hayırlı olsun hocam

• quote:

quote:

quote:

Hocam bende de baktım şimdi sınıf ve tertibat bekliyor yazıyor. Ben yedek subay sevk öncesi hazırlık sekmesine baktığımda bu yukarıda bahsettiğim bu celp dönemi sevke tabi değilsiniz yazısını almıştım. Belge sorgulayınca sizde ki gibi sonuç alıyorum

• m_lhCl M kullanıcısına yanıt
    Hocam maşallah lisans mı 3.65 yuksek lisans mı 3.65?
    Buarada işletmeci aöflü 2 arkadaş tanıyorum 2 si de astegmen =) Mühendislik, tıp vs meslekcılerın dısında karma gruptakı herkes kadar şansımız var aöflüler olarak eşitiz yanı o konuda canın sıkılmasın...
    Unutmadan askeriye lisansınızı baz alıyor hocam. Lisansınız 3.65 se çok iyi. Yüksek lisans meslekçi olursanız eğer meslek kurasında işe yarıyor söylentisi var. Ve hocam bir de anket yaptık doldurmak isterseniz linkimiz...
    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfa-__LPSM9epbI2cHfq4vkS6JPcZR2P06W4Yfz4DVSQRiwRQ/viewform

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aaydin4545 -- 11 Mart 2017; 17:42:52 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam bende de baktım şimdi sınıf ve tertibat bekliyor yazıyor. Ben yedek subay sevk öncesi hazırlık sekmesine baktığımda bu yukarıda bahsettiğim bu celp dönemi sevke tabi değilsiniz yazısını almıştım. Belge sorgulayınca sizde ki gibi sonuç alıyorum

Evet sevke tabi değilsiniz diyor ama erken sevk dışında kendi döneminde gidecek olanlar içn olabilir diye düşündüm sorun yoktur hocam

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.