Şimdi Ara

367. Dönem [Mayıs 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.740
Cevap
47
Favori
303.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Özel sektörde 21 i açıklanacam belge ile direk ilişik kesiliyor. Çalıştığım bankada şubat dönemi 5, ondam önce kasım dönemide 4 arkadaşımızda bu prosedür işlendi. Birinci ikinci grup olduğuna bakılmadı.

Devlet şunu düşünebilir, yerler açıklandıktan sonra teslim süresine kadar insanlar yüksek lisans yazarak askerliği tecil ettirebilmekte. 27 si veya 28 nisandan sonra asker sayılacağız. Belki o tarihi baz alıp ilişik kesme yapılabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • caglar_kilic kullanıcısına yanıt
    Hocam ben hala ısrarla 21 Nisan ın istifa edebilmek için yeterli olduğunu düşünüyorum ama tabi yanlış da biliyor olabiliriz insanız sonuçta ama benim arkadaşlarım da sülüs alır almaz istifa etti sıkıntı yaşamadılar

• Merhabalar Herkese,

Öncelikle çok faydalı bilgiler var. Herkesin eline sağlık.

Ben de Mayıs ayında Yedek Subay Adayı olarak askerlik görevimi tamamlayacağım.

366 dönem ve 367. dönem konularını okuduğumda belli başlı konularda fikir sahibi oldum.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Su Ürünleri Mühendisliği mezunuyum. Ocak ayında başvurumu yaptım.

Yedek subay olarak gitmeyi istiyorum. Herkese bol şans. 21 Nisan'da görüşmek üzere.. :D
  • erhan647 E kullanıcısına yanıt
    Aramıza hoş geldin hocam. Hayırlı olsun şimdiden.

Birde herkese bir sorun olacak, biz tecilimizi mayıs ayında askere gitmek için bozduk ancak atıyorum güzel bir iş teklifi ile karşı karşıya geldik ve halen hali hazırda tecil hakkımız var tekrar tecil ettirebiliyoruz değil mi ? Ben edebiliyoruz diye biliyorum da sizlerden de öğrenmek istiyorum. Olur da belki birimizin başına gelir burada cevap olarak kalsın

• okçu kullanıcısına yanıt
    evet hocam tecil edebiliyoruz. hatta yerler açıklandıktan sonra bile edebiliyoruz diye biliyorum konuda da bir iki arkadaş var sanırım bizimle gidecek fakat yeri belli.

• Merhaba Arkadaşlar, şubatın son günü tecilimi bozdum.Bu yedeksubay çıkma ihtimalini etkilermi son günlerde bozmuş olmam.Kocaeli üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümü mezunuyum.Herkese şimdiden hayırlı teskereler.
  • Duratorq_ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

• Arkadaşlar 22 nisan hafta sonuna denk geliyor.Bu durumda 21 nisanda mı açıklanacak yerler?
  • 21 nisan 10:30 diye biliyorum.

• Arkadaslar whatsup grubu acildi mi?

• MESLEK : İNŞAAT MÜHENDİSİ
    ORTALAMA :2,31
    YS:EVET
    KOMANDO :EVET

YS LIK ÇIKMA İHTİMALİ NEDİR MESLEKTEN DOLAYI MESLEKÇİ YS AGIR BASMA DURUMU OLBİLİRMİ FİKİRLERİNİZ ÖNEMLİDİR TEŞEKKÜR EDERİM HERKESİN HAKKINDA HAYIRLISI.
  • MESLEK : SİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARSI İLİŞKİLER
    ORTALAMA :2,95
    YS:EVET
    KOMANDO :EVET

YEDEK SUBAY KOMANDO ÇIKMA İHTİMALİ NEDİR ARKADAŞLAR

• furkannev F kullanıcısına yanıt
    İnşaat mühendisliği TSK'nın öncelik verdiği mühendislik olduğunu düşünüyorum. Aynı bölümden daha önce askere giden arkadaşlarını baz alırsan bu da yardımcı olacaktır. Ayrıca Mayıs dönemi celbi başvuruların az olduğu bi dönem olacak gibi duruyor. Bu durumda senin Yedek Subay olma ihtimalini arttıyor. Şahsi fikrim büyük ihtimalle yedek subay olabilirsin.
  • Merhabalar,

28 Şubatta tecilimi bozdurup askere gitmeye karar verdim. Uzun dönem çıkmazsa tekrar tecil ettirmeyi düşünüyorum. Verdiğiniz faydalı bilgiler için teşekkür ederim. Umarım hepimiz için hayırlısı neyse o olur.

İL/KÜTÜK : Ankara/Kırşehir

BÖLÜM : İşletme (Selçuk)

ORTALAMA : 2,72/4

YEDEK SUBAY : Evet

KOMANDO : Evet

YDS : - (18 aldığım için yazma ihtiyacı duymadım :) )

İŞ TECRÜBESİ : Resmiyette 1 yıl.

Uzun dönem alımlarında komando olmak istiyor musunuz sorusuna evet denildiğinde fiziksel özelliklerinde baz alınarak seçim yapıldığını duydum ne kadar doğru bilmiyorum. Boyum 1,85 kilom 83. Hayırlısıysa çıkar inşallah.

• gearRX G kullanıcısına yanıt
    Eyv çok tşk ederim hayırlısı bakalım

• S.a beyler bende Mayıs celbine son gün bavul çok şükür . Harita muhendisiyim yedek subaylık evet dedim . Şimdi bi sorum olacak 31 Marta kadar diplomalari teslim edecez ya . Ben okuldan güz dönemi mezuniyet sınavı ile mezun oldum . Diploma cikmassa 31 Marta kadar ne yapacam . Direk diğer celbe mi kalıyorum yoksa başka bir belge ile halledebilir miyim bu işlemi .

• Diploma mı teslim edeceğiz 31 marta kadar ? ben başvuru yaparken götürdüm fotokopi çektiler
  • Valla ben ne diploma ne de başka birşey götürdüm arkadaşlar.aralıkta tecilimi uzatmıştım zaten.Sonra bozunca tecili oradaki memurlar direkt benim mezun belgemi çıkarttılar.1- 31 mart arasında da şubeye gitme gibi düşüncem yok.
    Fakat Şubat ayında giden arkadaşlarımdan bir tanesi bana acemi birliğine giderken diploma fotokopisi yine yanında bulunsun demişti bana.
    Konu hakkında daha bilgili arakadaşları göreve çağırıyorum.
  • Valla banada sormadılar diploma 1-31 mart arasında diploma götürmemiz gerekiyor mu?

• Biyomedikalci06 B kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam. Daha önce diploma fotokopisi vermiş iseniz gerek yok. En başta mesajı yazan arkadaş sanırım yeni mezun henüz diplomasını almadığı için 31 marta kadar gidip fotokopisini verecek. Yada çıkış belgesini. Bizlik bir durum yok yani. Birliğe giderken fotokopi alma işi size kalmış gerek olacağını sanmıyorum. Ama dediğim gibi size kalmış

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.