Şimdi Ara

367. Dönem [Mayıs 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.740
Cevap
47
Favori
303.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar konuya olan ilgi gittikçe artıyor. @yenisey89 arkadaşımıza da teşekkürler, oldukça faydalı bilgiler paylaşmış.Bu arada bot için silikon tabanlık alın diyorlar ya. Bu scholl marka ve spor için olanlarından değil mi? Yanlış birşey almayalım sonra. Teşekkürler.
  • Kardeş Ağustos celbinde gitmen için Mayıs ayı içerisinde başvuru yapman gerek. Ayrıca renk körlüğünün dereceleri vardır eğer sendeki aşırı ileri boyutta bir renk körlüğü ise zaten askerlik hizmetinden muaf tutulursun muayenede. Eğer askerliğine engel teşkil edecek kadar ileri düzeyde değilse yedek subaylığa da engel olacağını sanmıyorum çünkü yine doktor sana uygundur raporunu veriyor. Tek farkı bir kod numarası yazması raporda. Yani direkt "uygundur" yazmıyor da atıyorum "A4F2'ye göre uygundur" gibi bir ifade yazıyor doktor raporunda gözlerinde bozukluk olan gözlük kullanan insanların da doktor raporunda aynı ifade yazıyor zaten. Sadece belki komando yedek subaylık gibi ekstrem yerlerde takabilirler bu duruma.
  • yenisey89 kullanıcısına yanıt
    Hmm anladim tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onstark46

Merhabalar konuya olan ilgi gittikçe artıyor. @yenisey89 arkadaşımıza da teşekkürler, oldukça faydalı bilgiler paylaşmış.Bu arada bot için silikon tabanlık alın diyorlar ya. Bu scholl marka ve spor için olanlarından değil mi? Yanlış birşey almayalım sonra. Teşekkürler.

Hocam tabanlı için decathlon da çok güzel tabanliklar var hem uygun hem kullanışlı bir uğrayıp göz atın derim

Hocam teşekkür ederim, Mayıs ayında gideyim o zaman isterim derim doktora da söylerim hayırlısı bakalım.

• Agustos ayında gitmek için illa mayıs ayındamı tecil bozdurmak gerekiyor , su an işlemleri yapamazmıyım ? Birde astegmenlik için görme bozuklugu sorun olur mu ? Lens kullanıyorum.
  • Yedek Subaylık .. Bölüm ve Ortalamaya göre mi seçiliyor ? yoksa tamamen bilgisayar ortamında mı ?
  • 7. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCUNDA;
    A. BİR AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAYLARI, İKİ BUÇUK
    AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAYLARI İLE KISA DÖNEM
    ERBAŞ/ER STATÜSÜNE AYRILANLARIN BİRİNCİ GRUBU 02-03 MAYIS 2017, İKİNCİ GRUBU İSE
    07-09 HAZİRAN 2017 TARİHLERİ ARASINDA TERTİP EDİLDİKLERİ BİRLİKLERE SEVK
    EDİLECEKLERDİR.
    B. SINIFLANDIRMA SONUÇLARI AÇIKLANDIKTAN SONRA YÜKÜMLÜLER YUKARIDA
    BELİRTİLEN SEVK BAŞLANGIÇ TARİHLERİNDEN İKİ İŞ GÜNÜ ÖNCESİNE KADAR E-DEVLET
    KAPISINDAN VE ASKERLİK ŞUBELERİNDEN SEVK EVRAKINI ALABİLECEKLERDİR. BU
    TARİHLERDEN SONRA SEVK EVRAKI SADECE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINCA
    VERİLECEKTİR.

Arkadaşlar merhaba ben de Milli Eğitimde öğretmen olarak görev yapıyorum. Sanırım takvim bu şekilde işleyecek. Benim sorum şu 21 nisan 10.30 dan itibaren sınıflandırmalar belli olacak yazıyor duyuruda, benim için önemli olan sevk tarihleri burada 2 3 mayıs olarak belirtilmiş katılım tarihleri. Şimdi ben 21 nisanda okula dilekçe vereceğim ama 28 nisan tarihinde en geç sevk almış olurum değil mi sonrası hafta sonu ve 1 mayıs zaten alamasam da resmi tatil ama dilekçe için tarih gerekli olacaktır. Teşekkürler.

• Selamın aleyküm beyler,ben de şubat 15 gibi katıldım.

İL/KÜTÜK : Muratpaşa/Antalya
    BÖLÜM : İnşaat Mühendisi
    ORTALAMA : 2,22/4
    YEDEK SUBAY :evet
    KOMANDO :evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: pdr111

7. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCUNDA;
    ERBAŞ/ER STATÜSÜNE AYRILANLARIN BİRİNCİ GRUBU 02-03 MAYIS 2017, İKİNCİ GRUBU İSE
    EDİLECEKLERDİR.
    VERİLECEKTİR.

Arkadaşlar merhaba ben de Milli Eğitimde öğretmen olarak görev yapıyorum. Sanırım takvim bu şekilde işleyecek. Benim sorum şu 21 nisan 10.30 dan itibaren sınıflandırmalar belli olacak yazıyor duyuruda, benim için önemli olan sevk tarihleri burada 2 3 mayıs olarak belirtilmiş katılım tarihleri. Şimdi ben 21 nisanda okula dilekçe vereceğim ama 28 nisan tarihinde en geç sevk almış olurum değil mi sonrası hafta sonu ve 1 mayıs zaten alamasam da resmi tatil ama dilekçe için tarih gerekli olacaktır. Teşekkürler.

Hocam sevkinizi (sevk ten kastınız sülüs ise) 21 nisan tarihinde çıktı alıp e devlet üzerinden çalıştığınız kuruma istifa dilekçesi ile beraber sunabilirsiniz. Onun dışında bir daha başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Teslim tarihi için ise 2-3 mayıs çıkar ise o aralıkta, 28-29 nisan çıkar ise 28 nisan veya 29 nisanda teslim olabilirsiniz. Umarım yardımcı olmuştur çünkü açıkçası tam olarak ne sorduğunuz anlayamadım. Sülüs unuzu ister e devletten isterse şubeden son 2 güne kadar alabilirsiniz

• BayaT EkmeK B kullanıcısına yanıt
    Daha önce açıklamasını yapmistim yukarıda.

Yedek subay alımda okunulan bölüm, ortalama, yabancı dil, boy kilo orantısı, bazi soylentilere gore sgk dökümünde tecrubenizin olip olmaması ve tabi ihtiyaca göre alım yapılır. Çıkar yada çıkmaz ona bilgisayar bütün algoritmaları karşılaştırıp veriyor olması lazım normal bir sistemde.

• quote:

Orijinalden alıntı: okçu

Daha önce açıklamasını yapmistim yukarıda.

Yedek subay alımda okunulan bölüm, ortalama, yabancı dil, boy kilo orantısı, bazi soylentilere gore sgk dökümünde tecrubenizin olip olmaması ve tabi ihtiyaca göre alım yapılır. Çıkar yada çıkmaz ona bilgisayar bütün algoritmaları karşılaştırıp veriyor olması lazım normal bir sistemde.

Fırsat buldukça okuyorum ama gözden kaçırmışım sanırım , tüm arkadaşlara hayırlı olsun ..

Şube'de şu an askerlik yapan asteğmen kuzenim yoğunluğun olmadığını ve y.subay başvurularının az olduğunu söyledi ve y.subay alımı da şubata göre daha fazla olacak dedi .. tabi bu kesin bir bilgi değil ne olur ne biter bilemeyiz ancak ben gün geçtikçe sadece kısa dönem seçmediğim için pişmanlık yaşıyorum ..
    5 yıldır çalıştığım bir işim vardı ve maaşımda gayet yerindeydi sadece kendi evimde oturayım dışarıdan irtibatımı koparmayayım diye 5-6 ay daha fazla kalmayı göze aldım .. hayırlısı olsun .

• quote:

quote:

7. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCUNDA;
    EDİLECEKLERDİR.
    VERİLECEKTİR.

Hocam sevkinizi (sevk ten kastınız sülüs ise) 21 nisan tarihinde çıktı alıp e devlet üzerinden çalıştığınız kuruma istifa dilekçesi ile beraber sunabilirsiniz. Onun dışında bir daha başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Teslim tarihi için ise 2-3 mayıs çıkar ise o aralıkta, 28-29 nisan çıkar ise 28 nisan veya 29 nisanda teslim olabilirsiniz. Umarım yardımcı olmuştur çünkü açıkçası tam olarak ne sorduğunuz anlayamadım. Sülüs unuzu ister e devletten isterse şubeden son 2 güne kadar alabilirsiniz

Hocam ayin 21 inde gelen belge sadece sınıflandırma olacakmış sanırım mesela uzun donem kısa dönem yedek subay vb. Ama daha sonra yerlerin falan açıkladığı bir belge daha çıkacak ya gidip gelen arkadaşlar o belge gelince işten ayrilabilirsin dediler o da katılım tarihinden önce geliyor sanırım üç dort gün önceden ama sınıflandırma kağıdında da yazarmis söylediklerine gore 27 nisan 2 Mayıs sevk tarihi gibi mesela o belgeyi sormak istemiştim ben

• pdr111 P kullanıcısına yanıt
    Hocam pm atmışsınız okuma fırsatım olmadı okuyunca cevaplayacagim. 21 Nisanda aldığınız kağıt ile istifa edebilirsiniz. Ayriyetten bir belge verilmeyecektir. 21 Nisanda ister e devlet üzerinden ister şubeden sülüs alabilir ve askerlik dolayısıyla ilisiginizi kesebilirsiniz hayırlı olsun

• quote:

Hocam pm atmışsınız okuma fırsatım olmadı okuyunca cevaplayacagim. 21 Nisanda aldığınız kağıt ile istifa edebilirsiniz. Ayriyetten bir belge verilmeyecektir. 21 Nisanda ister e devlet üzerinden ister şubeden sülüs alabilir ve askerlik dolayısıyla ilisiginizi kesebilirsiniz hayırlı olsun

Şöyle söyleyeyim hocam o belgede sevk tarihi yazıyor ya o tarihten önce mebden ilişki kesemiyorsun dediler askerden gelen arkadaşlar yani 21 nisan da sınıflandırma sonrası cikamazsin sevk tarihin en erken hangi günde o gün asker sayilirsin dediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pdr111 -- 6 Mart 2017; 18:13:28 >
  • quote:

quote:

Şöyle söyleyeyim hocam o belgede sevk tarihi yazıyor ya o tarihten önce mebden ilişki kesemiyorsun dediler askerden gelen arkadaşlar yani 21 nisan da sınıflandırma sonrası cikamazsin sevk tarihin en erken hangi günde o gün asker sayilirsin dediler

Öyle şey olmaz. Benim bildigim sülüs ile istifanizi edebilir tazmjnatinizi alabilirsiniz. O gün geldiğinde genelde hafta sonu olur zaten öyle birşey olmaz hani. Hatta sana şöyle söyleyeyim bazı kişiler daha yer açıklanmadan yani atıyorum 21 nisan gelmeden askere gideceğim diye istifa edip dava ile süreci kazanmışlardır. Emsal davalardan bir tanesinde 5 ay öncesinden istifa edeni görmüştüm. Yani benim demek istediğim sülüs ile gidip ilişik kesebilir tüm haklarinizdan yararlanabilirsiniz. Size bunu söyleyenler ya hatırlamakta güçlük çekiyor yada sizi kandırıyorlar yada askere gercekten gitmemistir hocam

BEYLER BEN Mİ YANLIŞ BİLİYORUM YARDIMCI OLALIM HOCAMIZA.

• __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    Hayır kardeşim benim orada kastettiğim en geç Mayıs ayı içerisinde tecil bozdurmanız gerektiği. Örneğin Nisan'da bozdursanız da Mayıs celbine yetişemeyeceği için Ağustos'a sarkar. İkinci sorunun yukarıda cevabını verdim göz bozukluğunun derecesi çok ileri boyuttaysa zaten askerlikten muaf tutulursun orta seviye bir şey ise mesleki asteğmenlikte takmazlar ama branşına göre bazı muharip sınıflar için istemeyebilirler. Mesela komandoluk gibi veya piyade,tankçı,topçu gibi muharip sınıflar için. O zaman da en fazla ne olur piyade olarak almazlar da personel olarak veya levazım olarak alırlar.
  • quote:

quote:

quote:

Öyle şey olmaz. Benim bildigim sülüs ile istifanizi edebilir tazmjnatinizi alabilirsiniz. O gün geldiğinde genelde hafta sonu olur zaten öyle birşey olmaz hani. Hatta sana şöyle söyleyeyim bazı kişiler daha yer açıklanmadan yani atıyorum 21 nisan gelmeden askere gideceğim diye istifa edip dava ile süreci kazanmışlardır. Emsal davalardan bir tanesinde 5 ay öncesinden istifa edeni görmüştüm. Yani benim demek istediğim sülüs ile gidip ilişik kesebilir tüm haklarinizdan yararlanabilirsiniz. Size bunu söyleyenler ya hatırlamakta güçlük çekiyor yada sizi kandırıyorlar yada askere gercekten gitmemistir hocam

BEYLER BEN Mİ YANLIŞ BİLİYORUM YARDIMCI OLALIM HOCAMIZA.

@okçu bu konuda benim pek bir bilgim yok ama senin söylediğin mantıklı duruyor kardeş daha önce de zannedersem forumda böyle bir mesele konuşulmuştu. Galiba ya sonuçlar açıklandığı gün ya da sevk başlangıç tarihinden itibaren asker sayılıyoruz MEB'de arkadaşın çalıştığı okul bundan sonrasına karışamaz onlar biraz fazla abartmışlar bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenisey89 -- 6 Mart 2017; 19:10:12 >

Hocam sülüs alınır alınmaz istifa edilebilir. Yoksa zaten arıyorum 3 mayısta teslim olacaksın 3 mayısta ilişik keseceksin diye birşey yok. Olamaz zaten çok mantıksız. Ayrıca o 1 hafta - 10 günlük süre de junjn için var zaten herkes kalan işlerini halledip gitsin diye

• quote:

Hocam sülüs alınır alınmaz istifa edilebilir. Yoksa zaten arıyorum 3 mayısta teslim olacaksın 3 mayısta ilişik keseceksin diye birşey yok. Olamaz zaten çok mantıksız. Ayrıca o 1 hafta - 10 günlük süre de junjn için var zaten herkes kalan işlerini halledip gitsin diye

Konuştuğum 2 hocam da aynını söyledi en erken sevk ne zamansa o zaman işten ayrilabilirsin dedi biri hala asker biri yeni geldi hocam en erken sevke göre işlem yapılıyor mali işler maaş vb hallediyor milli eğitimde sanırım o arayı raporla falan kapatırım idare de anlayışla karşıladı söyledim bugün ama doğrusu hangisi bilmiyorum sağolun hocam

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.