Şimdi Ara

365. Dönem [Kasım 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.591
Cevap
89
Favori
392.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fuuby

Arkadaşlar e devletten sorguladığımda 04.02.2017 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazıyor.

Dün tecilimi bozdurup aldığım kağıtta 27.10.2016 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazıyor.

Sorun nerdedir sizce tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum.

kardeşim bendede aynı sorun var. Şubeye gidip sordun mu ? Arkadaşlar bir sıkıntı olmaz demi ?
  • sedat6716 S kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam inşallah güncellenir işsizim bu aralar bir an önce askerliği aradan çıkartmak istiyorum.Uzun dönem çıkarsada kalmayı düşünüyorum.
  • fuuby kullanıcısına yanıt
    Teskere bırakma olayı yok aslında. Bakan çok eski uygulamayı söyledi. Bunun için yeni KHK çıkması gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başvuru yaptım.Sağlık ocağına formu götürüp imzalattım.Yarın formu şube'ye götüreceğim..Bu muayene formunda meslek karşısında mezun olduğum bölüm yazıyor.Ancak asıl mesleğim başka.Yarın muayene formunu teslim ederken kısa veya yedek subay tercihini sorarken mesleği de soracaklar mı ?

• atakum55 A kullanıcısına yanıt
    Asıl meslek başka derken? Mezun olduğunuz bölüme göre sınıflandırmanız yapılacak.

• Herkes mezun olduğu işi yapmıyor sonuçta...Önlisans okuduğum bölümün işini yapıyorum...Daha sonra Lisans bitirdim...Meslek yerinde lisans bölümüm yazıyor.Askerde Önlisans bölümümle ilgili alanda çalışmak istiyorum.

• Merhaba arkadaşlar
    Askeri hastaneden Muayene için Gata ya sevk ettiler. Bursa dan otobüsle Haydarpaşa Gata ya nasıl gidebilirim?
  • Hala gidip gitmemekte kararsiz olanlar var mi? Yani en azindan 1 - 1,5 sene beklemek isteyenler. Askerligin kisa 4 uzun 10 ay söylentileri var. E bakan da konusmustu yeniden duzenleme gelecek ama ne zaman olur bilinmez demisti. Tarih vermemislerdi. 2017 baslarinda ya da 2018 baslarinda bu mumkun olur mu acaba? Bu konuda kararsiz olanlar var mi?

• panter-16 P kullanıcısına yanıt
    Istanbula esenler otogara gel. Harem otogari kalkmisti sanirim. Esenler otogardan metro ile yenikapi..Yenikapidan marmaray ile ayrilikcesmesi duragi yani son durak..ordan da seni yonlendirirler ister ordan bir metro daha yapip kadikoy ister de ordan yani ayrilikcesmesinden taksi ile gata. Bu kadar anlattim ama otogardan orasi sadece en fazla 1 saatini alir yol.

• quote:

Orijinalden alıntı: knngs

Istanbula esenler otogara gel. Harem otogari kalkmisti sanirim. Esenler otogardan metro ile yenikapi..Yenikapidan marmaray ile ayrilikcesmesi duragi yani son durak..ordan da seni yonlendirirler ister ordan bir metro daha yapip kadikoy ister de ordan yani ayrilikcesmesinden taksi ile gata. Bu kadar anlattim ama otogardan orasi sadece en fazla 1 saatini alir yol.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Ben biraz internetten araştırdım. Bursa dan Ataşehir Dudullu terminaline otobüs var. Oradan Kadıköy e otobüs firmalarının servisleri varmış. Bu şekilde gitsem daha mı kolay olur acaba.
  • quote:

Hala gidip gitmemekte kararsiz olanlar var mi? Yani en azindan 1 - 1,5 sene beklemek isteyenler. Askerligin kisa 4 uzun 10 ay söylentileri var. E bakan da konusmustu yeniden duzenleme gelecek ama ne zaman olur bilinmez demisti. Tarih vermemislerdi. 2017 baslarinda ya da 2018 baslarinda bu mumkun olur mu acaba? Bu konuda kararsiz olanlar var mi?

biz askerdeyken düzenleme yapılsa acaba bizi de etkiler mi yoksa biz her türlü 6 ay mı yapacaz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bcan402

quote:

Hala gidip gitmemekte kararsiz olanlar var mi? Yani en azindan 1 - 1,5 sene beklemek isteyenler. Askerligin kisa 4 uzun 10 ay söylentileri var. E bakan da konusmustu yeniden duzenleme gelecek ama ne zaman olur bilinmez demisti. Tarih vermemislerdi. 2017 baslarinda ya da 2018 baslarinda bu mumkun olur mu acaba? Bu konuda kararsiz olanlar var mi?

biz askerdeyken düzenleme yapılsa acaba bizi de etkiler mi yoksa biz her türlü 6 ay mı yapacaz ?

Yok 6 ay değil eğer düzenleme olursa askerdeyken de erken teskereni almış olursun.
  • Bende aranıza katıldım arkadaşlar. belge de "AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜ
    NÜN 30/09/2016 TARİHİNE KADAR
    ASKERLİK İŞLEMLERİYÖNÜNDEN BİR
    SAKINCASI YOKTUR.
    ERTELEME NEDENİ :
    SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR" yazıyor ordaki süre sürekli değişti önce Temmuz du şimdi eylül kasım celbinden sonraya sarkmaz değilmi? birde Eylül ayında sevk öncesi işlemleri halledeceğiz.kütük sivas şuan İstanbul dayım burdan halledebilirim sanırım? Birde bu işlemler tam olarak nedie bilgisi olan cevaplarsa sevinirim iyi forumlar.
  • Arkadaşlar iyi geceler
    Hemşirelik not ort:3.17
    Yedek subay:hayır
    Komando:hayır
    Uzun dönem çıkma olasiligi nedir sizce..
    Teşekürler

• arkadaşlar şubeden bana verilen kağıtta 27.10.2016 a ya kadar askerlik yönünden sakıncası yoktur yazıyor. e devlette ise
    'AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 04/02/2017 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
    YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR.
    ERTELEME NEDENİ : SON YOKLAMAYA TABİ'

yazıyor. neden bu terslik var. Bir problemmi var tecrübeliler yardımcı olabilirmi hangisi doğru şimdi ?
  • emrahgonen E kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar e devlette yanlış gösteriyor
    arkadaşım bursa dan kadıköye deniz otobüsü varsa doğrudan kadıköye gel indiğin limandan yürüyerek Gataya 15 dk da gidersin
    evet kadıköyden hastaneye yürüyerek gidebilirsin
  • halil1432 H kullanıcısına yanıt
    yüksek
  • emrahgonen E kullanıcısına yanıt
    sıkıntı yok. şubat 2017ye kadar tecilin varmış sen kasım celbi için tecilini bozmuşsun. durum bu. hayırlı olsun.
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.