Şimdi Ara

365. Dönem [Kasım 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.591
Cevap
89
Favori
392.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bcan402

yalnız allah aşkına biri yardım etsin. minimum askerlik süresi nedir ?

https://safak.hesaplama.net/

sülüs başlangıç 4 kasım 2015 seçelim. 3 gün de yol izni verelim. izin kullanmayalım. ceza da almayalım.

şimdi kullanmadığımız izin erken terhise girmiyor mu ?

veya dediklerime göre siz hesaplayın lütfen;

sülüs başlangıç: 4 kasım 2015
    3 gün yol izni
    izin yok
    ceza yok

İzinlerinin hepsini kullansan 4 mayıs 2016 terhis olursun. Kanuni izin senin yasal hakkındır kullanmazsan erken terhis olursun ama 4 mayıs 2016 kadar askersin yani izinini sona bırakmış oluyorsun.

Sülüs başlangıç tarihi artık askersin demektir 2-3 gün yol verirler mesafeye göre erken teslim olman bi şey değiştirmez.

Bide kanuni izin için verilen Yol izin var gidiş dönüş olarak mesafeye göre verilir 0-800km 1+1 , 800-1600km 2+2 1600km 3+3. Kanuni izne çıkarken yol izni sadece 1 kere verilir ve hiç yol izni kullanmamışsanız birliğe dönüşünüz olmayacağı için 0-800km 1 gün , 800-1600km 2 gün 1600km için 3 gün izin verilir.

Sülüs tarihi 4 Kasım 2015 olan ve terhis olduğu birlik ile askerlik için başvurduğu şube ile arasındaki mesafe 0-800km ise o kişi 21 Nisan 2016 tarihinde terhis olur. Kanuni izin 12 gün yol izni 1 gün 12+1 olarak izin çıkarsın terhis belgeni hazırlar birlik bir daha geri gelmene gerek yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi royalfth -- 26 Ağustos 2016; 14:01:19 >

• Arkadaşlar izin zorda kalmadıkça kullanmayın kendi devreleriniz terhislerini alıp gittiklerinde bir gün bir hafta gibi zor geçer birliğinizde, ayrıca siz artık işin kompetanı olduğunuz için size yıkılır birçok iş. Yeni gelen acemiler size saç baş yoldurur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • royalfth R kullanıcısına yanıt
    teşekkürler. soru işaretleri bitti
  • Bu kasım celbinde yedek Subay başvuru sayısı az görünüyor. Yedek subay isteyenlere çıkma ihtimali sizce nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halis1903

Bu kasım celbinde yedek Subay başvuru sayısı az görünüyor. Yedek subay isteyenlere çıkma ihtimali sizce nedir ?

Yedek Subay'ın yanı sıra genel olarak sanırım askerlik başvurusu yapan sayısı da az. Hem de en kalabalık dönem normalde bu dönem değil mi? Kış dönemi çabuk geçer diye genelde Kasım tercih edilir. Ama bu kasım hem yedek subay ihtiyacı fazla hem de başvuran az. Yedek subay hayır diyen açıköğretim işletme bölümü okuyana bile yedek subay çıkabilir düşüncesindeyim. Bilmiyorum siz nasıl düşünürsünüz?
  • knngs K kullanıcısına yanıt
    Evet haklısınız malum olayların çok kısa zaman aralığında ve peş peşe gelmesi nedeniyle sanırım kararsız olanlar ve askerlik yapma aciliyeti olmayanlar kararlarını gitmeme yönünde değiştirmiş olabilirler bu celp dönemi başvurularda gözle görünür ciddi bir düşüş var bunu diğer celp dönemi forumlarına bakarak da basitçe anlayabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedat6716 -- 26 Ağustos 2016; 17:36:26 >
  • Bugun şubede bende başvurumu yaptım. Yedek subaya da evet dedim eylül ayında değiştirebiliyormuşuz. Hayırlısı artık..
    Soylediginiz gibi bugun bile kımse yoktu Ankarada. Kimse gitmiyo sanırım herkes yüksek lisans yapıyor.
  • araf... A kullanıcısına yanıt
    Hangi bölüm senin ?

• Halis1903 H kullanıcısına yanıt
    Elektrik Elektronik Müh hocam 2.63 ortalamam vardı
  • Boy: 1,92
    Kilo: 77
    Lisans: Makine Mühendisli»i
    Ortalama: 3,11
    Yedek Subay: hay¹r
    Komando: hay¹r

bende kas¹m celbi için mezuniyetimden hemen sonra tecil bozdum. 27-10-2016 tarihinde e devletten nereye gidecegine bakars¹n dediler ºubede.

acaba yedek subay olma durumum ne seviyededir? Makine mühendisi arkadas gidenlerden bilgilendirme yapacak olan var m¹ ? Yedek subay olmak istemiyorum k¹sa dönem olarak çabuk gidip gelmek istiyorum.

Ayr¹ca bu 27 ekimde gidilecek yer belli oldu»unda en son teslim olmam¹z gereken tarihi nereden ö»renebiliriz. erken gidildi»inde k¹ºlaya girilemedi»ini duymuºtum. erken gidipte hotelde kalmak zorunda olan arkadaslar¹m vard¹.
  • opxah93 kullanıcısına yanıt
    Bence ihtimal %55 hatta komando olarak bile cagirabilirler bir kilo uymuyor kosullara kronik rahatsizligin gozunde veya kulaginda rahatsizlik varmi vücudunda dövme varmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-52572BF7A -- 26 Ağustos 2016; 21:37:11 >
  • Gözler 4.00 miyop kulakta problem yok, dövme yok sigara alkol yok. hiç istemiyorum uzun dönem.
  • opxah93 kullanıcısına yanıt
    Göz miyopsa komandoluk olmaz moralini bozmak istemem ama yedek subay icin %55 dememin sebebi harp okullari kapatildigindan orduda subay eksigi var ve su sira askerlik icin basvuranlarin sayisi azaldi buda yedek subaylik ihtimalinin artmasi demek hayirlisi olsun

• araf... A kullanıcısına yanıt
    Hocam çok yüksek ihtimal yedek subay olursun sen.

• Gelmeyin beyler, yol yakınken vazgeçin.

Not: 364. Kd.
  • Arkadaşlar Elektrik-Elektronik Müh Mezunuyum 2.40 ortalamam var ve canı gönülden uzun dönem askerlik yapmak istiyorum ama forumda dolanan not ortalamsı muhabbetine takıldım.

Nedir Bu Durum Çıkar mı Sizce ?:D
  • Ortalama daha cok meslekciler icin onemli cok istiyorsan komando tercihi yap kesin cikar aslanlar gibi komando olarak yaparsin o egitimle hayatin boyunca sirtin yere gelmez

• Endüstri Mühendisi olup meslekçi gitme durumu var mıdır ? Duyduğunuz bildiğiniz tanıdığınız var mı ?
  • Yedek Subay eğitimleri zorlu mu oluyor ? Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.