Şimdi Ara

365. Dönem [Kasım 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.591
Cevap
89
Favori
392.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: diyetisyenn

Sağlıkçılara acemilik döneminde Samsun çıkıyor diyorlar Sıhhiye alayı varmış, kesinliğini bilmiyorum :)

Ha pardon sağlıkçılara ): valla onu bilmiyorum hocam sağsalim yapıp gelelim bütün arkadaşkarla yeter ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamehliyetsiz kullanıcısına yanıt
    Doğrudur. Kara Kuvetleri Komutanlığı'nın Samsun'daki iki komutanlığından biri Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı. Buraya genelde sağlıkçıları gönderiyorlar. Türkiye'de tek. Sağlıkçıysanız Samsun'a gitme ihtimaliniz oldukça yüksek. Samsun'dan selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurorl_o2 -- 24 Ağustos 2016; 12:29:51 >
  • ffrisby kullanıcısına yanıt
    Şubat celbinde gitmek için 31 Ağustostan sonra başvurmalısın; 31 Ağustos a kadar Kasım celbi için başvuru alınıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurorl_o2

quote:

Orijinalden alıntı: Halis1903

Yedek subay:evet
    Komando:hayır
    Boy:1.82
    Kilo:78
    İktisat:2.20
    Sizce uzun dönem çıkma şansı varmı ?

Yedek Subay:Evet
    Komando:Hayır
    Boy:1.85
    Kilo:100 (atletik)
    Makina Müh:2.59

Sanırım benim de yedek subay ihtimali yüksek. Ancak yedek subay alımlarının bu ve bir kaç celp dönemi boyunca okuduğun bölüm veya vücut yapınla alakalı olacağını sanmıyorum. Yedek subay isteyenlerin önemli bir miktarını alacaklarını tahmin ediyorum. Hatta askerlik sonunda tezkere bıraktırmaya teşvik edeceklerini bile düşünüyorum.

+1

yedek subay: hayır
    komando: hayır
    boy: 1.80
    kilo: 75
    su ürünleri müh.

ikamet çanakkale

• Ben de bozdurdum bu sene bitirdim üniversiteyi . Askerlik istiyor her şirket. Mecbur gidiyoruz.
    Uzun dönem ve komandoluk istemedim. Yedek subay adayı yazıyor galiba ihtiyaç olursa alacaklar istemesekte.
    Mühendislik okudum 180 boy 76 kg. Hayırlısı bakalım.

Giderken yanımıza ne almalıyız ne almamalıyız bigisi olan var mı ? İngilizce sözlük gibi bir kitap götürsem sorun olur mu acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diyetisyenn

Sağlıkçılara acemilik döneminde Samsun çıkıyor diyorlar Sıhhiye alayı varmış, kesinliğini bilmiyorum :)

Evet Samsun çıkma olasılığı yüksek tanıdığım eczacılar bile samsuna gitti.
  • Puzzles kullanıcısına yanıt
    Valla hocam bana sözel olarak sordu ikisinide. Bende ikisine de hayır dedim. Bende de evet ve hayır yazan kağıdın çıktısını vermedi Belki de ben hayır dememe rağmen evet yazdı katakulle oldu. Günahı artık onların boynuna... Ben kafayı şimdiden kapadım ne olursa eyvallah çekicem yapacak birşey bulamıyorum bende işi piçliğe vuruyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: iondergumus

Valla hocam bana sözel olarak sordu ikisinide. Bende ikisine de hayır dedim. Bende de evet ve hayır yazan kağıdın çıktısını vermedi Belki de ben hayır dememe rağmen evet yazdı katakulle oldu. Günahı artık onların boynuna... Ben kafayı şimdiden kapadım ne olursa eyvallah çekicem yapacak birşey bulamıyorum bende işi piçliğe vuruyorum

En iyisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yedek subay isteyen iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunlarına çıkma ihtimali nedir sizce arkadaşlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Halis1903

Yedek subay isteyen iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunlarına çıkma ihtimali nedir sizce arkadaşlar ?

Şu ara personel açığı çok , çıkma ihtimali her zamankinden daha çok gibi görünüyor.

• Bilgisi olan cevaplasın ; 2 yıllık Ön lisans mezunu + aöf üzerinden farklı bir bölüm okumaya devan eden bir arkadaşım.
    kasım'da gitmek için tecilini bozdurmuş ve muane olmuş. şuan muane üstünden 4 hafta gecmiştir.
    ama okula devam etmek ve çalışmak istiyor yani tekrar tecil hakkı olabilir mi ? şubeye gitse gitmek istemiyorum vazgeçtim deme sansı varmıdır ?

• Aöf işletme mezunu olan birine astek çıkar mı sizce?

• Mr.Kertenkele kullanıcısına yanıt
    kesin bilgidir evet tekrar tecil ettirebilir
  • ffrisby kullanıcısına yanıt
    her bölüme çıkma olasılığı vardır bazı bölümlere çıkma olasılığı çok yüksektir, sizin bitirdiğiniz bölüme çıkma olasılığı azdır ama hiç belli olmaz çıkadabilir
  • Bende Aof Isletme mezunuyum. 2+2 olarak 4 yila tamamladim universiteyi..2 yil once bitirdim ve 2 yil tecil hakkimi kullandim. Eger yuksek lisans yapmazsam kasimda askerim. Yed.Subay ve Komando hayir hayir demistim. Eyluldeki islemler icin tekrar gidicem kontrol edecem. Benim gibi ayni durumda olan var mi? Yani universite bolum uzerine 2 yil tecilini de kullanip askerligi bekleyen? Bizim gibilere de yedek subay cikabilir deniyor ayrica. Kafam karisik...Bu konu ustunden biraz konusalim derim..Yani ayni bolumdaşlar olarak ;)

• Beni de yazın arkadaşlar.

Bölüm: Selçuk Üniversitesi Spor Yöneticiliği + Amasya Üniversitesi (Formasyon) Beden Eğitimi Öğretmenliği
    Komando İsteği: Hayır
    73,80 (Amasya Üniversitesi)

Boy: 1,71
    Kilo: 65

Ben geçen sene şubeye gittiğimde, Spor Yöneticiliği diplomamı sunmuştum (4 yıllık)
    Sonra formasyon kazandım öğretmen olmak için ve mezun oldum geçen ay.

Bana tranksript getirmem söylenmişti o zaman. Transkript götürürken, formasyon diplomamı da sunmam gerekir mi? Öğretmen sıfatıyla bi yararı olur mu?
  • JumarQuadra kullanıcısına yanıt
    asteğmenlik hayırlı olsun sana, beden öğretmeni 5 arkadaşım meslek içi asteğmen olarak yapmışlardı askerliklerini
  • Yedek subay olarak gidersek Doğu'ya gitme ihtimalimiz çok mu ?

• Bölüm: Elektrik-Elektronik Mühendisi
    Yed. Sub: Evet 
    Komando: Hayır
    Not. Ort.: 2.21/4
    Boy: 180
    Kilo: 73

Bakalım Elektrik mühendislerinin yedek subaylık için şansı yüksek diyolar bekleyip göreceğiz. Herkesin hakkında hayırlısı olsun. :)

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.