Şimdi Ara

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER ) (1494. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
34.096
Cevap
207
Favori
1.520.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14921493149414951496
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cekirge17

Arkadaşla birlikte gittik sülüs almaya, mont cebine koymuştu verilen zarfı. Yalnız zarfı unutsak ne bomba olur he 1-0 bile değil 2-0, 3-0 geride başlarız resmen demiştim. Sonra AVM falan gezmeye gittik bir baktık ki arkadaşın zarf yok

Kent Meydanı Avm içinde yandıra yandıra zarf aradık neyse ki sonra girdiğimiz kitapçıda düşürmüş bulduk

o kağıt için ben kaç gün sıra bekledi sogukta, eve giderken kagıdı elime aldım sımsıkı tuttum valla. neyse ki arkadaşın bulmuş bi de kaybetseydi..

• S R T kullanıcısına yanıt
    o numara işini bende duydum, ayrıca birde bize numara verceklermiş askerde , okul numarası gibi. O numaranı yaz her eşyana diyorlar. Ufak tefek şeyler çalındı mı sallamıyorlar ama kamuflaj bot gibi şeyler çalındı mı baya araştırıyorlarmış.
  • keftar kullanıcısına yanıt
    Ben koca gün elimde taşıdım o mont cebine koydu mont da elinde gezdi Bulamasa epey zor askerlik geçerdi
  • yahu bu kilitleri patlatmak okadar ama okadar kolayki ,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

yahu bu kilitleri patlatmak okadar ama okadar kolayki ,

Yan tarafı kazı yaylar çıksın pimler düşer ve kilit açılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erain

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

yahu bu kilitleri patlatmak okadar ama okadar kolayki ,

Yan tarafı kazı yaylar çıksın pimler düşer ve kilit açılır.

kilidin girdiği yerden birtane sert ama ince bir cisim sokuyorsun, içindeki dil geri çekilince çat diye açılıyor, kimi kilitler çiftli iki tarafada aynısını yapmak gerekiyor.

Fakat açılması zor olan kilit cinsi, içndeki dili üçgen şeklinde değilde 4 gen şeklinde olanlar ya da gizli içinde olanlar daha iyi. Çin malı kilitlerin çoğu bu yöntemle çok rahat açılıyor

• beni amerikan kilitlerini adam çatır çatır açtı ya anaaa

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen067

quote:

Orijinalden alıntı: tagopasa

Yok onu al yok bunu al. Hic bir sey almadan gitseydim keske diyorum sonra vazgeçiyorum. Kişisel temizlik, traş dışında don, atlet, çorap aldım gidiyorum. Havlu terlik vs almadım almicam. Nede olsa verecekler. Vermezselerde vermesinler artık ne olursa olsun. Asker dükkanları dolu bugün iki kilit zor aldım.

bot için keçe tarzı şeyler almayı unutma kardeş , iğne iplik'te lazım olabilir.

Silikon Tabanlik aldım. Usta icin kişlik Tabanlik alicam netten daha sonra. Cüzdan, iğne ve boya kaldı alamadığım. Birde antibakteriyel pudra alicam Bot icin. En önemli sey ayağı korumak deniyor her gün aynı botları giyeceğiz çünkü. Pazartesi'ye kadar tamamlarım artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• evey beyler durumlar nasil... heyecan varmi

• quote:

quote:

quote:

Yok onu al yok bunu al. Hic bir sey almadan gitseydim keske diyorum sonra vazgeçiyorum. Kişisel temizlik, traş dışında don, atlet, çorap aldım gidiyorum. Havlu terlik vs almadım almicam. Nede olsa verecekler. Vermezselerde vermesinler artık ne olursa olsun. Asker dükkanları dolu bugün iki kilit zor aldım.

Silikon Tabanlik aldım. Usta icin kişlik Tabanlik alicam netten daha sonra. Cüzdan, iğne ve boya kaldı alamadığım. Birde antibakteriyel pudra alicam Bot icin. En önemli sey ayağı korumak deniyor her gün aynı botları giyeceğiz çünkü. Pazartesi'ye kadar tamamlarım artık.

Neler aldın ricam etsem listeler misin? Birde ne tarz bir bavul, çanta ile gitmeyi düşünüyorsunuz? Teşekkürler

• http://o1310.hizliresim.com/1g/u/tx5dq.jpg

daha önce kesin paylaşılmıştır ama burada hala ne veriliyor diyen arkadaşlar bakabilir.resmi direk koyduğumda çok büyük oluyordu ondan link verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Menanty

quote:

quote:

quote:

Neler aldın ricam etsem listeler misin? Birde ne tarz bir bavul, çanta ile gitmeyi düşünüyorsunuz? Teşekkürler

Yemin törenine ailem geleceği için ben sadece acemilik(Antalya) için hazırlık yaptım. Sırt çantasiyla gideceğim. Ustaya giderken geri kalanları getirecekler.
    Aldıklarım şunlar;
    5'er adet don, atlet. 8 çorap.
    Mach 3 ve yedek, traş köpüğü, balsam, sabun, diş macun fırça, el kremi, lipstick, tırnak makası, pilli traş makinesi, silikon Tabanlik, iki kilit, casio saat, ıslak mendil, yara bandı, selpak. Termal benzeri üst alt.
    Evden lif, sampuan, kulak çubuğu, tuvalet kağıdı koyucam.
    Almayı düşündüklerim ise antibakteriyel pudra, asker cüzdanı, çengelli iğne, plastik fırça, ayna, Bot boyası ve sünger. Belki bir el havlusu.
    Kime sorsam hem orada verecekler hemde kantinden ucuza temin edersin dedikleri icin bunlar rahat rahat bana acemilikte yeter diye düşünüyorum. Ustalıkta gerekli eklemeleri yaparız. Yazdığım iyi oldu bende listemi oluşturmuş oldum.

• ugri28 kullanıcısına yanıt
    eksikler var daha aynen pudra var,kitap alıcam bir kaçtane :) kilitler sarı olanlar eniyisi oluyor açılmayanlar mat rengi taş gibi olanlar çabucak açılıyorlar bir yazlık birtanede kışlık taban alıcam.Kolonyoda almak lazım tabi. ilk kez gidiyoruz valla alalımda çaldırmayalım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: casperxx

eksikler var daha aynen pudra var,kitap alıcam bir kaçtane :) kilitler sarı olanlar eniyisi oluyor açılmayanlar mat rengi taş gibi olanlar çabucak açılıyorlar bir yazlık birtanede kışlık taban alıcam.Kolonyoda almak lazım tabi. ilk kez gidiyoruz valla alalımda çaldırmayalım :D

Aklında bulunsun kolonya yasak diye biliyorum. İçme durumları falan olmasın diye heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarcasm

quote:

Orijinalden alıntı: yigido89

quote:

Orijinalden alıntı: melih1989

quote:

Orijinalden alıntı: sarcasm

İstanbul'dan olup Tekirdağ'a gidecek arkadaşlar teslim olma tarihini yazabilirler mi ? En son olmadı sülüsü ordan almayı düşünüyorum çünkü.

abi bu sülüsü 4'ünde de 5'inde de alsak yine aynı tarih mi çıkacak teslim olma tarihi olarak.bundan haberin var mı kesin olarak?

bende bu konuyu merak ediyorum açıkcası bilen birisi aydınlatırsa seviniriz :) Tarih konusunu ?

abi demin aradım şubeyi 7 sine kadar vaktin var dedi geç gelirsem cezası var mı dedim yok öyle bir şey dedi.Ben de haftaya alcam sülüsü artık böyle zulüm olmaz arkadaş sabah 4-5 kuyruğa giremem yani

çok teşekkür ederim bilgilendirmen için, ozaman gittiğin güne göre teslim olma tarihi veriyorlar büyük ihtimalle.

• quote:

quote:

Aklında bulunsun kolonya yasak diye biliyorum. İçme durumları falan olmasın diye heralde.

Traştan sonra sürülecek her şey rahatca içilebilir bu mantıkla.

• quote:

Orijinalden alıntı: melih1989

http://o1310.hizliresim.com/1g/u/tx5dq.jpg

daha önce kesin paylaşılmıştır ama burada hala ne veriliyor diyen arkadaşlar bakabilir.resmi direk koyduğumda çok büyük oluyordu ondan link verdim.

Paylaşım için teşekkürler,eline sağlık.
  • * Bu vücut havlusu kesin askeri birlik tarafından veriliyor mu? Sakata gelmeyelim.

* Bir de iç çamaşırı ve çoraplar mutlaka siyah renkte mi olmalı? Aynı şekilde atlet veya sıfır yaka atletler asker yeşili mi olmalı yoksa beyaz da götürebiliyor muyuz?

* Bir arkadaşın paylaştığı listeye baktım da bizim bir şey getirmemize gerek kalmıyor gerçekten. Ben heralde 20 tane falan iş çamaşırı alırım, şampuan alırım. Getirilirse Kpss kitabı alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spyfox

quote:

quote:

Traştan sonra sürülecek her şey rahatca içilebilir bu mantıkla.

Bana mantıklı geldi. Kolonya müptelaları var, içki niyetine içenler yada içmeyi düşünenler vs vs. Askeri dükkandaki satıcı söyledi bunu. Traş sonrası çeşit çeşit krem ve balsam var. Alternatifi oldukça çok.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemkaraks

GİDECEĞİM YERİ TAM OLARAK BULAMIYORUM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?

23 ÜNCÜ MOT.P.TÜM.47 NCİ MOT.P.A. KH. VE KH.TK. / İSTANBUL EYÜP / İSTANBUL

Hasdal kışlası olarak geçiyor, gerilerde bir arkadaş yol tarifi vermişti...
  • 
Sayfa: önceki 14921493149414951496
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.