Şimdi Ara

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER ) (1492. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
34.096
Cevap
207
Favori
1.520.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14901491149214931494
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Orijinalden alıntı: snmzms

arkadaşlar şuna karar verdim. dönüşte gittiğim yer ile ilgili tüm bilgileri tane tane tek tek yazıcam. millet faydalansın :) yemin ediyorum adres bile bulamıyorsun bu çağda yahu!

Aynen devrem, gittiğim yer ve orada neler verildiği hakkında herşeyi yazıcam. Birtane bile bilgi yok benim gittiğim yer ile ilgili. Google mapsten gördüm sadece.

TSK da suç. Okadar disiplinli bir kuruma böyle davranmak hiç yakışmıyor. TSK sitesinde bütün birliklerin alt adresleri olmalı ve net olarak askerlere neler verildiği, bulundukları birlikte ne gibi imkanlar olduğu , nelerin eksik ve nelerin götürülmesi gerektiğini yazıp süreklide güncellemesi gerekiyor.

Kimi diyor sıra var alamadık, kimi diyor aldım kullanamadım, kimi diyor hiç bişey götürme, kimisi topla tası tarağı git, kimisi kantin berbat kimisi süper diyor. Belirsizlik var sürekli. Ya bazı yerler çok kötü böyle tanıtım şekilde broşür hazırlamaya korkuyorlar milletin gözü korkmasın diye ya da nebileyim eziyet çeksinler diyorlar herhalde bizler çektik bizden sonra geleceklerde çeksin mantığı mı vardır anlamadım.

Ben olsam herşeyi liste halinde yayınlarım. Askerim nasıl ulaşım sağlayacak ona kolaylık sağlarım. Okadar askeri otobüsler var, kışlaya şu saatte gelin demek yerine birde otogarda şu saatte olun diyerek otogar'a otobüs yollar as. iz. ile gelen askerleri kimlik kontrolü ile bindirip kışlama götürürüm. Çok mu zor arkadaş ya. Hadi ulaşımı geç, neler götürüp neler götürülmeyecği listesi yayınla bari. Her yerde standart mı bunlar değil mi ona kesin bir bilgi ver. Uzun dönemlre 6 ay sonra bir bot ver sebabına da kısa dönemlerin botlarını çalmasınlar vs vs vs.

Disiplin var ama ince düşünce yok gibi.

aynen. günün çok gerisinde bu kurum. koskca izmir havaalanından aydına direkt otobüs yok yahu. türkiyenin egesi:)) şok oldum. doğudan gidiyorum vallahi burada böyle bir şey olmaz. ha yolumuz kötüdür ne biliyim bazı altyapı eksiklikleri vardır ama millet bir yere hat koymak için kavga ediyor:))

• quote:

Orijinalden alıntı: S R T

Artık kader kısmet biz de kirlendikçe alırız. 3-5 lira bir şey. Bu arada imzana baktım babam orada yapmış askerliğini. Rahat bir yer olduğunu söylüyor, hadi iyisin.

Bir kaç bilgi buldum zar zor anlatılanların çoğu iyi, torpilli yeri diyorlar ama şu anda nasıldır bilmiyoruz bakalım ulaşım sıkıntısı var şimdi nasıl gitsem acaba diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Lethero

quote:

Orijinalden alıntı: 42barış83

quote:

Orijinalden alıntı: Lethero

quote:

Orijinalden alıntı: 42barış83

Unutmuş olduğum ceza kağıdım bugün geldi 107tl yoklamaya geç gittiğim için para cezası aldım yarın fırsatım olursa askeriyeye gidip ödeyeceğim

arkadaşım ben de bakaya düşmüştüm ağustos celbini pas geçtim bana da ceza gelecek acaba seninki de 1 dönem bakaya kaldığın için mi?

Yoklamaya gittiğimde askeriye deki memur bakaya görünüyorsun para cezası gelir peşin ödersen indirimli olur demişti, epey zaman geçti unutmuştum evrağı görünce hatırladım. Dediğin gibi 4 ay geç kalmışım yoklamaya.

aynen ben de öyle 107 iyiymiş ben 250 ve üstü olarak bekliyodum. bana henüz gelmedi başka öğrenebileceğim bir yer var mıdır acaba?

Askerlik şubesine gittim ücret Herhangi bir mal müdürlüğünden ödeniyor lakin makbuz bağlı olduğun askerlik şubesine verilmesi gerekiyor. İhbarname geldikten sonra 15 gün içinde ödersen indirimli oluyor. Ben pazartesi ödeyeceğim. Kargoyla gönder dediler ama ben bir yakınım ile elden göndereceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ommix

quote:

quote:

Bence öyle bir şey yapma işine yaramasa da güzel bir şey zannedip direk çantayı götürür.

aldıklarmızın hiç birini götürmesek mi acaba, acemilikten sonra ailemiz getirse

Eğer yemin törenine ailen gelecekse o zaman getirsinler , fazla eşya almayın yanınıza bence zaten 1 ay kalacağız acemilikte.Ordan da verecekleri için gerek yok.Eğer ihtiyacın olursa kantinlerde ucuzmuş zaten herşey

Az bişey alayımda kalanını ihtiyacım olurs ailem getirsin, en iyis böyle olacak sanırım. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: 35alper88

Arkadaşlar ben askeri malzeme satan yerlerden şu telefon kartımdan aldım 5TL ye 58 dk sabit hatlara konuşulabiliyormuş;

benim kart sabitlerle nekadar konuşturuyor acaba ? Gerçi evde sabit hat yokki mecbur gsm arıyacam

• Angelica kullanıcısına yanıt
    ama ben genelde şu şekilde ; pil içinde fişe takılı kullanıyorum bu sorun olur mu ??
  • **EDİRNE\KEŞAN 4.MEKANİZE PİYADE TUGAY KOMUTANLIĞI**

http://forum.donanimhaber.com/m_19573744/mpage_5/tm.htm
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    işte biz buna kısaca... ASKERİYEDE MANTIK YOK ! MANTIĞI NİZAMİYEDE BIRAKIP İÇERİ GİRECEKSİN ! diyoruz,diyolarmış.. benim dağın başında askerlik yapan arkadaşlarım var oradaki kantinde bile her ihtiyacın varmış.. En çokda traş kremi filan
  • quote:

Orijinalden alıntı: snmzms

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bence öyle bir şey yapma işine yaramasa da güzel bir şey zannedip direk çantayı götürür.

aldıklarmızın hiç birini götürmesek mi acaba, acemilikten sonra ailemiz getirse

Devre zaten orada bize bir çanta verecekler, giden arkadaşlarım bunu söyledi. Ücret felan talep etmiyorlar. İşini kolaylaştıracak eşyaları almaya bak ama fazla kendine yük yapma. Benim için olmazsa olmazlardan biri don-fanila, biri de tıraş seti. Dedelerden tavsiye kullan at diyorlar. Çünkü yıkama işi ortakmış, senin eşyalar bir fileye girse de ortak yıkıyorlarmış. O kadar kişinin pisliğini düşünmek istemiyorum. Kendim yıkarım diyorsan da kuruyana kadar yerinde yeller esiyormuş.

aynen devrem bende yıkamıcam zaten. Ortama bakarım, eğer çalınma durumu yoksa 1 iki kere yıkarım eskiyince de atarım ekonomik davranmış oluruz biraz ama ortam zorsa hırsızlık çoksa yıkamaya gerek yok at gitsin

Devre zaten acemilkte hepimiz kısa dönem olacağımız için yer değiştirme ile ilgili sıkıntı yaşayacağımızı zannetmiyorum. Ustaya geçince uyanık olmak lazım. Önerim filelerin üzerinde kirli-temiz diye uyarı olmasın. Ya da hepsini kirli torbasına koyabilirsin. Üstüne kirliye koyup diğerlerini zulalarsın.

Herkesin aklınada aynı taktik gelir mi ya bende aynısını yapacaktım eşya çalacak adamlarda ilk kirli torbasına bakacak artık herhalde

yemin ediyorum forum psikolojimi bozdu. sokaktakileri de hırsız olarak görmeye başladım. bi tedirginim bi rahatsız. bu nedir ya. arkadaşlar hırsız adam az çok belli eder kendini. ha etmeyen de zaten muhtaçlığından çalar. giden bi don olsun s... edin yahu! adam yazmış 10 tanesini 1 tlye aldım diye sonraki mesajında da hırsızlıktan çekindiğini anlatmış, çalınsa ne oalcak yani? ha bottur filan ok. tüm askerliğimiz boyunca sahip çıkmalıyız. ona da kilit alıcaz zaten. bir rahatlayın arkadaşlar. uzunu kısası hepimiz aynıyız. sokakta ne kadar varsa askeriyede de o kadar var yani. 1 haftaya herkes birbirini bulur akar gider. yemin ediyorum ilkokula yatılı gönderiliyor gibiyim. sezercik styla :)) uzun dönemler p.. p.. baban kim filan diyecek :D

Botu eskidi diye çalan olursa o koyar ya adama, çalanların çoğu ihtiyaçtan yapıyor diye sanmıyorum iyi görünce alıyordur bence. İhtiyaçtan olan biri zaten bence adam gibi söyler. Ki feda olsun arkadaş ona çarşı izninde 10 tane iç çamaşırı alırım hediye ederim kardeşime ne olacak. Haksızlığa gelemiyoruz aslında onun stresi var üzerimizde yoksa terbiyesiz insanlara bu hırsızlık çok normal geliyordur. Başka bir forumda hırsızlık demişte adamın biri aa hırsızlık değil o yer değiştirme hırsızlık ayrı bişey diyor. Oha dedim adam botum eskidi diye bende yeni gelenlerden birinin botunu almıştım , gitsin istesin tekrar diyor. bu nasıl birşey yahu neyse başımıza gelirsede gülüp geçmeye çalışacaz artık ne yapalım. :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metocan87

salı gece 11 de izmir otogarda olucam benden başka orda olucak olan var mı

SAlı günü bende otogardayım keşana gidicem 23.30 arabasıyla

yarım saat erken gelde beni uğurla devrem

• quote:

Orijinalden alıntı: alpella84

Devreler kpss kasacak mısınız askerde? Kitap felan götürüyor musunuz yanınızda?

Biz 2. grup havacılar ve denizciler çalışırız umarım devrem ;)

Ama ben usta birliğinde götüreceğim.
  • 35alper88 kullanıcısına yanıt
    Ben de sülüsün bir nüshası ile SGK'ya gittim. Aynı şeyi bana da söylediler. Sen zaten askersin, gelince işe giremezsen GSS çalışmaya başlar, sıkıntı yok şimdilik dediler.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar ben askeri malzeme satan yerlerden şu telefon kartımdan aldım 5TL ye 58 dk sabit hatlara konuşulabiliyormuş;

benim kart sabitlerle nekadar konuşturuyor acaba ? Gerçi evde sabit hat yokki mecbur gsm arıyacam

5 dk ya 58 dakika çok iyi gibi duruyor.

Ayrıca sitelerinde şöyle birşey gördüm;

http://www.ikontelekom.com.tr/index.php?sayfa=telefon

Oldu 68 .

• quote:

quote:

Bizde de sabit hay yok Bende mecbur cepleri arayacağım

• omugan O kullanıcısına yanıt
    ben henüz sülüsü almadım ve türkiye.gov.tr den gördüğüm 4-7 kasım teslim tarihlerine göre 6 kasım saat 11:20 ye istanbuldan samsuna uçak bileti aldım. yani tahmini samsun jandarma komutanlığına varışım 14:00 olacak. bu da bahsettiğiniz 6 kasım saat 10:00 dan 4 saat sonrası oluyor. askerliğim yanar mı ya da askeri mahkemede yargılanır mıyım? uçak bileti ucuz değil çünkü ve tekrar almak istemiyorum. cevabınızı merakla bekliyorum
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Beni en çok düşündüren bot, diğerleri çalınsa da bir şekil ayarlarım. Forum beni de etkiledi botla yatmayı düşünüyorum.

2011 de giden bir arkadaşım var. Kütahya'da havacıydı. Onun söylediğine göre botlarda seri numarası gibi bir şey varmış. Çalınan varsa arama yapıyorlarmış, alanı öttürüyorlarmış. Bilmiyorum ne kadar doğru, efsanemi yoksa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: filmdefilm

ben henüz sülüsü almadım ve türkiye.gov.tr den gördüğüm 4-7 kasım teslim tarihlerine göre 6 kasım saat 11:20 ye istanbuldan samsuna uçak bileti aldım. yani tahmini samsun jandarma komutanlığına varışım 14:00 olacak. bu da bahsettiğiniz 6 kasım saat 10:00 dan 4 saat sonrası oluyor. askerliğim yanar mı ya da askeri mahkemede yargılanır mıyım? uçak bileti ucuz değil çünkü ve tekrar almak istemiyorum. cevabınızı merakla bekliyorum

kardeş ben bir gün geç gitcem mesela ucagı aldığım için, askerlik yapacan arkadasa sordum dedi en fazla bir gün fazla askerlik yaparsın yani öyle abartılcak bir şeyi yok
  • S R T kullanıcısına yanıt
    Hic bir sey olmaz bir de niye malina sahip cikmadin diye azar isitiriz. Komutanlar goz yumuyor bu hirsizliga. Yoksa mumkun mu?
    Yaacak yeri yol calanin da calinmasina goz yumanin da. En sinir oldugum tipler de "hirsizlik degil ter degistirme ne olacakki canim cok normal" diyip hirsizligi şirin gostermeye calisan tipler. Hirsizligin normali iyisi kotusu olmaz hepsi kul hakkidir hepsi şerefsizliktir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Gelcem kardeş ayıp ediyon zaten o gün o saatlerde garaj çok eğlenceli olur davullar zurnalar hoplayanlar zıplayanlar ben yakama DH yazısı takıcam oradan görürüz birbirimizi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Gelcem kardeş ayıp ediyon zaten o gün o saatlerde garaj çok eğlenceli olur davullar zurnalar hoplayanlar zıplayanlar ben yakama DH yazısı takıcam oradan görürüz birbirimizi

nilüfer turizmin peronunda görüşürüz ozaman devrem

• 
Sayfa: önceki 14901491149214931494
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.