Şimdi Ara

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER ) (1493. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
34.096
Cevap
207
Favori
1.520.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14911492149314941495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metocan87

quote:

Orijinalden alıntı: 35alper88

quote:

quote:

quote:

salı gece 11 de izmir otogarda olucam benden başka orda olucak olan var mı

SAlı günü bende otogardayım keşana gidicem 23.30 arabasıyla

yarım saat erken gelde beni uğurla devrem

Gelcem kardeş ayıp ediyon zaten o gün o saatlerde garaj çok eğlenceli olur davullar zurnalar hoplayanlar zıplayanlar ben yakama DH yazısı takıcam oradan görürüz birbirimizi

nilüfer turizmin peronunda görüşürüz ozaman devrem

Tamam kardeş ben o kısacık kestireceğim saçlarımı saklamak için siyah şapka takıcam sen beni görürsen yapışırsın yakama
  • Yok onu al yok bunu al. Hic bir sey almadan gitseydim keske diyorum sonra vazgeçiyorum. Kişisel temizlik, traş dışında don, atlet, çorap aldım gidiyorum. Havlu terlik vs almadım almicam. Nede olsa verecekler. Vermezselerde vermesinler artık ne olursa olsun. Asker dükkanları dolu bugün iki kilit zor aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

salı gece 11 de izmir otogarda olucam benden başka orda olucak olan var mı

SAlı günü bende otogardayım keşana gidicem 23.30 arabasıyla

yarım saat erken gelde beni uğurla devrem

Gelcem kardeş ayıp ediyon zaten o gün o saatlerde garaj çok eğlenceli olur davullar zurnalar hoplayanlar zıplayanlar ben yakama DH yazısı takıcam oradan görürüz birbirimizi

nilüfer turizmin peronunda görüşürüz ozaman devrem

Tamam kardeş ben o kısacık kestireceğim saçlarımı saklamak için siyah şapka takıcam sen beni görürsen yapışırsın yakama

tamam devrem anlaştık bi helallik alırım senden de
  • Hadi beyler Acemi Hatay/Serinyol Usta Mersin İl Jandarma bir manga asker olduk sayılır bizden olanları bekleriz

Facebook Grup Link:https://www.facebook.com/groups/1401782776724448/

Dh Grup Link:http://forum.donanimhaber.com/m_83186443/tm.htm
  • hillshade kullanıcısına yanıt
    Bizler karacılara göre daha rahat askerlik yapacağız herhalde, tüm veriler bunu gösteriyor :D Çalışabiliriz diye düşünüyorum. Bir de ben sahil güvenlik oldum rahat mı olucam sıkıntı mı çekicem hiçbi fikrim yok, kimsenin de yok. ama genel olarak denizciler daha rahatmış. Neyse ben de götürürüm usta birliğine kpss kitapları, devrelerden matematik bilen varsa onlarla da çalışabilirim bakacağız artık :D

• bu ikmal sınıfı ne iş yapar. rahat mıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: travego 10

bu ikmal sınıfı ne iş yapar. rahat mıdır ?

Birliğe gelen ekmekleri kantine ve yemekhaneye taşır heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: tagopasa

Yok onu al yok bunu al. Hic bir sey almadan gitseydim keske diyorum sonra vazgeçiyorum. Kişisel temizlik, traş dışında don, atlet, çorap aldım gidiyorum. Havlu terlik vs almadım almicam. Nede olsa verecekler. Vermezselerde vermesinler artık ne olursa olsun. Asker dükkanları dolu bugün iki kilit zor aldım.

bot için keçe tarzı şeyler almayı unutma kardeş , iğne iplik'te lazım olabilir.
  • quote:

Arkadaşlar ben askeri malzeme satan yerlerden şu telefon kartımdan aldım 5TL ye 58 dk sabit hatlara konuşulabiliyormuş;

Vallahi askeriyede hemen hemen herşey varda ;

Şu ankesör kartları varmı acep . Acemide lazım olacak baya . Usta birliğinde telefon sokarız bişekilde artık
  • GİDECEĞİM YERİ TAM OLARAK BULAMIYORUM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?

23 ÜNCÜ MOT.P.TÜM.47 NCİ MOT.P.A. KH. VE KH.TK. / İSTANBUL EYÜP / İSTANBUL
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

quote:

Arkadaşlar ben askeri malzeme satan yerlerden şu telefon kartımdan aldım 5TL ye 58 dk sabit hatlara konuşulabiliyormuş;

Vallahi askeriyede hemen hemen herşey varda ;

Şu ankesör kartları varmı acep . Acemide lazım olacak baya . Usta birliğinde telefon sokarız bişekilde artık

Benim duydugum kadariyla satiliyormus birligin kantinlerinde sonucta askerin ihtiyaci hem de cok daha ucuza satiliyormus

• 35alper88 kullanıcısına yanıt
    O zaman dışarda kazıklanmayalım . Askeriyede kvd falan olmaması tek avantajımız sanırım
  • Devrelerim dağıtım izniyle ilgili bilginiz yok mu? Açıkçası ben planımı şu şekilde yaptım:

Az eşya, ufak çantayla acemiliğe giderim. Acemideki en büyük hedefim botları korumak. Kitap okumak için vakit olmayacak. 3-5 don, 3-5 atletle acemiyi bitirip sonra dağıtım izni için eve döneceğim. Acemi birlikte nedir, ne değildir az çok gördüğüm için kısmen daha büyük bir çantayla usta birliğe gideceğim. Yanıma daha fazla sivil kıyafet, 5-6 kitap alacağım. Başka da izin kullanmayacağım.

Yani dağıtım izni benim için önemli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • steven_stiffler kullanıcısına yanıt
    mantıklı devrem. fakat yemin törenine ailen gelecekse onlara alacaklarını söylemen ve izin kullanmaman daha iyi bence. dağıtım izni kullanırsan kullandığın gün kadar fazla askerlik yapacaksın. ailen geliyorsa onlarla evci iznine çıkıp pazar teslim olursun. eşyalarını da ailen getirir. Ama ailen gelemeyecekse tabi izne çıkıp almak daha mantıklı. Kesinlikle acemiliğe çok büyük eşyalar götürmemek lazım. bi görelim ortam nasıldır diye sonra halledilir zaten.
  • melih1989 M kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum kardeş, çoğumuzun hali iyi ama bizlerden çok daha kötü durumda olan insanlar var. Onlara parayla satmazlar tabiki. Parayla satsa kamuflajıda bize aldırırdı botuda. Bana arkadaşım çok fazla şey alma zaten çoğu şeyi veriyorlar demişti. İyi kötü acemide idare ettirilebilir, en kötü kantinden tedarik edilir. Zaten orada eğitimden başka işimiz olmayacağı için kuyrukta beklenilir ne olacak yani
  • Abi haklısın da dağıtım izni ve normal izin hakkımız olması ve askerlik gününün buna göre hesaplanması lazım. Yani ben max günden bakarak gideceğim, 3 gün bile olsa dağıtım izni kullanmak ve usta birliğe daha tedarikli gitmek isterim. Ailemin de Trabzon'a yemin törenime gelebileceğini sanmam, evde yaşlı dedemi bırakıp çarşıya bile çıkamıyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim şimdiye kadar hazırlıklarım bitmedi daha hazırlıklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casperxx -- 1 Kasım 2013; 20:38:16 >
  • Arkadaslar ben dun gece ruyamda sulusumu evde unuttugumu gordum baya da panik yapmistim sizlerde cantiniza yada gozunuzun onune biryerlere koyun sulusunuzu proplem olmasin sonra

• Arkadaşla birlikte gittik sülüs almaya, mont cebine koymuştu verilen zarfı. Yalnız zarfı unutsak ne bomba olur he 1-0 bile değil 2-0, 3-0 geride başlarız resmen demiştim. Sonra AVM falan gezmeye gittik bir baktık ki arkadaşın zarf yok

Kent Meydanı Avm içinde yandıra yandıra zarf aradık neyse ki sonra girdiğimiz kitapçıda düşürmüş bulduk
  • casperxx kullanıcısına yanıt
    devrem daha alacak mısın ?? pudra almalısın mutlaka ;) bi de aldığın kilitler ucuz kilit sanırım kolayca açılabilir .. bi de çamaşır az almışın sanırsam.. ama bi kaç eksikle işlem tamam bence :) ben de ekstra tabanlık aldım,kolonya da aliyim bari baya bişi alcaz belli ki :p Olsun bi kez gidiyoruz dimi,fazla olursa olmayana veririz ama askeriyenin verdiklerini veririz
  • 
Sayfa: önceki 14911492149314941495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.