Şimdi Ara

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER ) (1491. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
34.097
Cevap
207
Favori
1.520.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14891490149114921493
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Orijinalden alıntı: S R T

quote:

quote:

Bence öyle bir şey yapma işine yaramasa da güzel bir şey zannedip direk çantayı götürür.

aldıklarmızın hiç birini götürmesek mi acaba, acemilikten sonra ailemiz getirse

Devre zaten orada bize bir çanta verecekler, giden arkadaşlarım bunu söyledi. Ücret felan talep etmiyorlar. İşini kolaylaştıracak eşyaları almaya bak ama fazla kendine yük yapma. Benim için olmazsa olmazlardan biri don-fanila, biri de tıraş seti. Dedelerden tavsiye kullan at diyorlar. Çünkü yıkama işi ortakmış, senin eşyalar bir fileye girse de ortak yıkıyorlarmış. O kadar kişinin pisliğini düşünmek istemiyorum. Kendim yıkarım diyorsan da kuruyana kadar yerinde yeller esiyormuş.

aynen devrem bende yıkamıcam zaten. Ortama bakarım, eğer çalınma durumu yoksa 1 iki kere yıkarım eskiyince de atarım ekonomik davranmış oluruz biraz ama ortam zorsa hırsızlık çoksa yıkamaya gerek yok at gitsin

Devre zaten acemilkte hepimiz kısa dönem olacağımız için yer değiştirme ile ilgili sıkıntı yaşayacağımızı zannetmiyorum. Ustaya geçince uyanık olmak lazım. Önerim filelerin üzerinde kirli-temiz diye uyarı olmasın. Ya da hepsini kirli torbasına koyabilirsin. Üstüne kirliye koyup diğerlerini zulalarsın.

• quote:

Ne demek devrem, askerde çoğu söylentiye kulak asma. Bir sürü efsane dönüyor. Askerde çok silik bir yaşantı yaşayıp, ben böyleydim, şöyleydim diyen çok. Bir de kendi çok ezilip sizi böyle ezecekler, ananızdan emdiğiniz süt burnunuzdan gelecek diyenlere de kulak asma. bir nevi ego tatmini yapıyor. Ben ezildim sizi de ezecekler zannediyor. Allah'a şükür kafamız çalışan insanlarız, nerede ne yapılcağını kestiren insanlarız. Kalbini ferah tut, delikanlılar gibi yapıp geleceğiz.

Aga sen benim tüm endişelerimi yenmemi saglıyorsun. Süper motive ediyorsun

O kadar okumuş adamlarız. 20 yaşımdaki halimi düşünüyorum birde şuan geldiğim pozisyona bakıyorum da cidden çok fark var

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Getir götür yaptırmak, temizlik yaptırmak, ot yoldurmak yerine adam gibi askeri egitim verilse. İçeride ego tatmini komutanlar olmasa, hırsızlık olaylarının önüne gecilebilse askerligi seve seve yaparım ama askerlik denilen olay cevremizden duydugumuz gibi bir ortam ise hiç yapasım gelmiyor acıkcası..

Al benden de okadar... Temizliğe bile eyvallah hacı yaparım ne gocunacam evde tek kaldım koca evi temizledim tuvaleti temizledim, labaratuvar derslerinde temizlik yaptım ama herşey eşit ve sırayla dönmeli. Ama malesef anlatılanlara göre bu kesmiyor işte adamlar dayak yemeden anlamıyor bazı şeyleri ondan sonra bu adam biraz kıdemlenincede alttan geleni ezmeye çalışıyor. Herşey zincirleme devam ediyor yıllardır. sağını solunu bilmeyen, selam vermeyi bilmeyen adam doluymuş arkadaş anlatıyor da.

• Devreler kpss kasacak mısınız askerde? Kitap felan götürüyor musunuz yanınızda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alpella84 kullanıcısına yanıt
    amannn devrem jandarmayım nası götürem kıçımın üzerine oturabilcemmi die düşünüyom
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpella84

Devreler kpss kasacak mısınız askerde? Kitap felan götürüyor musunuz yanınızda?

kardeş onu ben de merak ediyorum acaba çalışma fırsatı flan oluyor mu bilen söylesin sevabına
  • arkadaşlar şuna karar verdim. dönüşte gittiğim yer ile ilgili tüm bilgileri tane tane tek tek yazıcam. millet faydalansın :) yemin ediyorum adres bile bulamıyorsun bu çağda yahu!
  • tesekkürler beyler tuzlada hallettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kind -- 1 Kasım 2013; 17:35:06 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinbekir1907

valla ben totel 90 sırt çantası aldım okul çantası bildigin siyah bişe ohhhhhhhhhhhhhh :D :D ne dert ne tasa

çantaya isim yazmayı unutma hocam bize bi numara vereceklermiş askeriyeden ismini falan o numarayı mutlaka yaz dedi arkadaş.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bence öyle bir şey yapma işine yaramasa da güzel bir şey zannedip direk çantayı götürür.

Devre zaten orada bize bir çanta verecekler, giden arkadaşlarım bunu söyledi. Ücret felan talep etmiyorlar. İşini kolaylaştıracak eşyaları almaya bak ama fazla kendine yük yapma. Benim için olmazsa olmazlardan biri don-fanila, biri de tıraş seti. Dedelerden tavsiye kullan at diyorlar. Çünkü yıkama işi ortakmış, senin eşyalar bir fileye girse de ortak yıkıyorlarmış. O kadar kişinin pisliğini düşünmek istemiyorum. Kendim yıkarım diyorsan da kuruyana kadar yerinde yeller esiyormuş.

aynen devrem bende yıkamıcam zaten. Ortama bakarım, eğer çalınma durumu yoksa 1 iki kere yıkarım eskiyince de atarım ekonomik davranmış oluruz biraz ama ortam zorsa hırsızlık çoksa yıkamaya gerek yok at gitsin

Devre zaten acemilkte hepimiz kısa dönem olacağımız için yer değiştirme ile ilgili sıkıntı yaşayacağımızı zannetmiyorum. Ustaya geçince uyanık olmak lazım. Önerim filelerin üzerinde kirli-temiz diye uyarı olmasın. Ya da hepsini kirli torbasına koyabilirsin. Üstüne kirliye koyup diğerlerini zulalarsın.

Herkesin aklınada aynı taktik gelir mi ya bende aynısını yapacaktım eşya çalacak adamlarda ilk kirli torbasına bakacak artık herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

quote:

Ne demek devrem, askerde çoğu söylentiye kulak asma. Bir sürü efsane dönüyor. Askerde çok silik bir yaşantı yaşayıp, ben böyleydim, şöyleydim diyen çok. Bir de kendi çok ezilip sizi böyle ezecekler, ananızdan emdiğiniz süt burnunuzdan gelecek diyenlere de kulak asma. bir nevi ego tatmini yapıyor. Ben ezildim sizi de ezecekler zannediyor. Allah'a şükür kafamız çalışan insanlarız, nerede ne yapılcağını kestiren insanlarız. Kalbini ferah tut, delikanlılar gibi yapıp geleceğiz.

Aga sen benim tüm endişelerimi yenmemi saglıyorsun. Süper motive ediyorsun

O kadar okumuş adamlarız. 20 yaşımdaki halimi düşünüyorum birde şuan geldiğim pozisyona bakıyorum da cidden çok fark var

İster istemez yaşın, eğitimin, aile terbiyesi derken kendini farkına varmadan geliştiriyorsun. Bırak toplumda nasıl davranacağını nasıl yemek yenir, nasıl tuvalet ihtiyacı giderilir bilmeyen insanlar var. Orada doğal olarak farkımız belli olacak. Kimseyi küçümsemek amacım yok fakat durum bundan ibaret, çeşit çeşit insan var. Zaten Türkiye'nin büyük şehirlerden ibaret olmadığını askerde anlayacağız.

• salı gece 11 de izmir otogarda olucam benden başka orda olucak olan var mı
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt

Artık kader kısmet biz de kirlendikçe alırız. 3-5 lira bir şey. Bu arada imzana baktım babam orada yapmış askerliğini. Rahat bir yer olduğunu söylüyor, hadi iyisin.
  • quote:

quote:

Eğer yemin törenine ailen gelecekse o zaman getirsinler , fazla eşya almayın yanınıza bence zaten 1 ay kalacağız acemilikte.Ordan da verecekleri için gerek yok.Eğer ihtiyacın olursa kantinlerde ucuzmuş zaten herşey

• Arkadaşlar ben askeri malzeme satan yerlerden şu telefon kartımdan aldım 5TL ye 58 dk sabit hatlara konuşulabiliyormuş;

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER )
  • travego 10 T kullanıcısına yanıt
    istanbul'daysan keşke tuzla'ya gitseydin 1 saatte aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: snmzms

arkadaşlar şuna karar verdim. dönüşte gittiğim yer ile ilgili tüm bilgileri tane tane tek tek yazıcam. millet faydalansın :) yemin ediyorum adres bile bulamıyorsun bu çağda yahu!

Aynen devrem, gittiğim yer ve orada neler verildiği hakkında herşeyi yazıcam. Birtane bile bilgi yok benim gittiğim yer ile ilgili. Google mapsten gördüm sadece.

TSK da suç. Okadar disiplinli bir kuruma böyle davranmak hiç yakışmıyor. TSK sitesinde bütün birliklerin alt adresleri olmalı ve net olarak askerlere neler verildiği, bulundukları birlikte ne gibi imkanlar olduğu , nelerin eksik ve nelerin götürülmesi gerektiğini yazıp süreklide güncellemesi gerekiyor.

Kimi diyor sıra var alamadık, kimi diyor aldım kullanamadım, kimi diyor hiç bişey götürme, kimisi topla tası tarağı git, kimisi kantin berbat kimisi süper diyor. Belirsizlik var sürekli. Ya bazı yerler çok kötü böyle tanıtım şekilde broşür hazırlamaya korkuyorlar milletin gözü korkmasın diye ya da nebileyim eziyet çeksinler diyorlar herhalde bizler çektik bizden sonra geleceklerde çeksin mantığı mı vardır anlamadım.

Ben olsam herşeyi liste halinde yayınlarım. Askerim nasıl ulaşım sağlayacak ona kolaylık sağlarım. Okadar askeri otobüsler var, kışlaya şu saatte gelin demek yerine birde otogarda şu saatte olun diyerek otogar'a otobüs yollar as. iz. ile gelen askerleri kimlik kontrolü ile bindirip kışlama götürürüm. Çok mu zor arkadaş ya. Hadi ulaşımı geç, neler götürüp neler götürülmeyecği listesi yayınla bari. Her yerde standart mı bunlar değil mi ona kesin bir bilgi ver. Uzun dönemlre 6 ay sonra bir bot ver sebabına da kısa dönemlerin botlarını çalmasınlar vs vs vs.

Disiplin var ama ince düşünce yok gibi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Herkesin aklınada aynı taktik gelir mi ya bende aynısını yapacaktım eşya çalacak adamlarda ilk kirli torbasına bakacak artık herhalde

yemin ediyorum forum psikolojimi bozdu. sokaktakileri de hırsız olarak görmeye başladım. bi tedirginim bi rahatsız. bu nedir ya. arkadaşlar hırsız adam az çok belli eder kendini. ha etmeyen de zaten muhtaçlığından çalar. giden bi don olsun s... edin yahu! adam yazmış 10 tanesini 1 tlye aldım diye sonraki mesajında da hırsızlıktan çekindiğini anlatmış, çalınsa ne oalcak yani? ha bottur filan ok. tüm askerliğimiz boyunca sahip çıkmalıyız. ona da kilit alıcaz zaten. bir rahatlayın arkadaşlar. uzunu kısası hepimiz aynıyız. sokakta ne kadar varsa askeriyede de o kadar var yani. 1 haftaya herkes birbirini bulur akar gider. yemin ediyorum ilkokula yatılı gönderiliyor gibiyim. sezercik styla :)) uzun dönemler p.. p.. baban kim filan diyecek :D

• quote:

Orijinalden alıntı: metocan87

salı gece 11 de izmir otogarda olucam benden başka orda olucak olan var mı

SAlı günü bende otogardayım keşana gidicem 23.30 arabasıyla
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    tabe unutmam bnde bu aralar hiç heyecan kalmadı heyecanlı olan varmı tabi otogarda heyecan hat safhaya çıkar o ayrı
  • 
Sayfa: önceki 14891490149114921493
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.