Şimdi Ara

351. DÖNEM (NİSAN 2013) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI [441 YÜREKLİ ASKER !!!] (398. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.641
Cevap
137
Favori
685.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 396397398399400
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: desperado97

quote:

Orijinalden alıntı: makina11

quote:

Orijinalden alıntı: jetressive

Şu anda odamdayım bir elimde çay öbür elimde ise patlamış mısır ve forumu okuyorum
    Askerde acaba bu huzurun yarısını bulabilecem mi

kağıt falan sokamazmıyız acaba :D :D papaz kaçtı falan oynardık eğitimden sonra :D :D :D

Daha iki gün önce sosyal Medya'dan fotoğraf paylaşan kısa dönem asker olan bir arkadaşım var. Fotoğrafta monopoly oynayan 4 kişi, kola, cips, kuruyemişler var. :) yani oyun da oynanır, fotoğraf da çekilir, hatta cepten sosyal medyaya da girilir :)

sen her askeri birligin birbiriyle aynı oldugu hayaliyle yasarsan guzel gunler dilerim sana hocam. acemiye giderken yanına tabu, 52 bi kruvaze konyak falanda al
  • terhis olmuş beylere bir soru daha: koğuşta dolaplarımız ne kadar eşya alıyor yani 5-6 kitap götürsem sıkıntı olur mu sığdırabilir miyim? (usta birliğinde)
  • quote:

Orijinalden alıntı: noxite

quote:

Orijinalden alıntı: desperado97

quote:

Orijinalden alıntı: makina11

quote:

Orijinalden alıntı: jetressive

Şu anda odamdayım bir elimde çay öbür elimde ise patlamış mısır ve forumu okuyorum
    Askerde acaba bu huzurun yarısını bulabilecem mi

kağıt falan sokamazmıyız acaba :D :D papaz kaçtı falan oynardık eğitimden sonra :D :D :D

Daha iki gün önce sosyal Medya'dan fotoğraf paylaşan kısa dönem asker olan bir arkadaşım var. Fotoğrafta monopoly oynayan 4 kişi, kola, cips, kuruyemişler var. :) yani oyun da oynanır, fotoğraf da çekilir, hatta cepten sosyal medyaya da girilir :)

sen her askeri birligin birbiriyle aynı oldugu hayaliyle yasarsan guzel gunler dilerim sana hocam. acemiye giderken yanına tabu, 52 bi kruvaze konyak falanda al

Noxite, müthiş bir bilmişlik havası var sende... Her lafa bir cevap her söze muhalefet... Gerek yok herkes gitsin yaşasın ne yaşayacaksa ..

• quote:

Orijinalden alıntı: haymatloshan

Hayırlı günler arkadaşlar,birliklerde kütüphane var mıdır?

ufak da olsa her yerde var cogunlukla cumhuriyet askeri kitaplar oyle bi dostoyevski falan bekleme ama var yine de bizimkinde 12 tane su cılgın turkler 10 tane canakkale vardı :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 351.

Gelen giden yedek subayligi kotuluyor. Tamam bizimde kendimize göre sıkıntılarımız olacak, sorumluluğumuz fazla olacak ama hiçbir zaman bulaşık yikamayiz, tuvalet temizlemeyiz, astsubaylarin çaycıligini yapmayız evet astsubayların kaprisini çekeceğime subayların kahrini çekerim vs. diye umuyorum

kim diyo kısa donemin tuvalet temizleyip bulasık yıkadıgını ya ne caycılıgı nerden cıkıyo bunlar anlamadım gitti yok hocam oyle bisey kısa donemlerde yok bu olaylar uzun donem yeterince var zaten bunları yapan adamlar. sen ya yazıcı oluyosun ya revirci ya posta ya haberlesme ya adli islem ci falan filan kafa isteyen isler yani digerleriyle kısa donemlerin alakası yok.

he yedek subaylık aslında iyidir 11 ay kalırım ben dersen sabah 7 aksam 5 maaslı fıstık gibi aynı devlet memurlugu baska hicbi farkı yok. ama o ustteki olaylar da kısa donemlerde de yok.

hocam askerliginizi yapmışsınız saygı duyarım ama çay getirdiklerine jandarma karakolunda net gördüm hatta bana çay getirdi ve bak buda kısa donem dedi ;)

bu arada kamuda mühendisim aşağı yukarı asteğmen maaşı alıyorum ve isim garanti

• arkadaşlar bize gidince askeri çanta vereceklerini söylüyorlar. peki bu çanta boş mu durucak dolapta ? malzemelerimizi bu çantanın içine koysak ve kilitlesek olmaz mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: moheviskalo

terhis olmuş beylere bir soru daha: koğuşta dolaplarımız ne kadar eşya alıyor yani 5-6 kitap götürsem sıkıntı olur mu sığdırabilir miyim? (usta birliğinde)

http://r.e-sirket.com/resimler/136000/137550.jpg dolaplar bu 6 lıdan biri olucak kardesim kitap falan hersey rahat sıgıyor icine. ben temizlik gunleri botlarıda icine kouyyodum :D
  • quote:

quote:

quote:

Gelen giden yedek subayligi kotuluyor. Tamam bizimde kendimize göre sıkıntılarımız olacak, sorumluluğumuz fazla olacak ama hiçbir zaman bulaşık yikamayiz, tuvalet temizlemeyiz, astsubaylarin çaycıligini yapmayız evet astsubayların kaprisini çekeceğime subayların kahrini çekerim vs. diye umuyorum

kim diyo kısa donemin tuvalet temizleyip bulasık yıkadıgını ya ne caycılıgı nerden cıkıyo bunlar anlamadım gitti yok hocam oyle bisey kısa donemlerde yok bu olaylar uzun donem yeterince var zaten bunları yapan adamlar. sen ya yazıcı oluyosun ya revirci ya posta ya haberlesme ya adli islem ci falan filan kafa isteyen isler yani digerleriyle kısa donemlerin alakası yok.

he yedek subaylık aslında iyidir 11 ay kalırım ben dersen sabah 7 aksam 5 maaslı fıstık gibi aynı devlet memurlugu baska hicbi farkı yok. ama o ustteki olaylar da kısa donemlerde de yok.

hocam askerliginizi yapmışsınız saygı duyarım ama çay getirdiklerine jandarma karakolunda net gördüm hatta bana çay getirdi ve bak buda kısa donem dedi ;)

bu arada kamuda mühendisim aşağı yukarı asteğmen maaşı alıyorum ve isim garanti

o zaman kısa isaretliceksin sanırım ins hayırlısı olur. o kadar ufak isler her yerde var ya mutlaka oluyor. yani acemi birliginde mesala ip gibi sıraya dizip mıntıka da yaptırıyolar ama biyerden sora takmıyosun artık olayları
  • quote:

quote:

terhis olmuş beylere bir soru daha: koğuşta dolaplarımız ne kadar eşya alıyor yani 5-6 kitap götürsem sıkıntı olur mu sığdırabilir miyim? (usta birliğinde)

http://r.e-sirket.com/resimler/136000/137550.jpg dolaplar bu 6 lıdan biri olucak kardesim kitap falan hersey rahat sıgıyor icine. ben temizlik gunleri botlarıda icine kouyyodum :D

vayy güzelmiş :D sığar sığar buna bi dünyayı sığdırırım ben eywallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ATILGAN_

şimdi kardeş işi olmayıp gss yararlanmayan bir kişi nasıl oluyor.

İŞİ OLMAYIP GENEL SAĞLIK SİGORTASINDAN YARARLANMAYAN YANI KAYIT YAPTIRMAYAN KISI SUAN EN YUKSEK PRIMDEN BORÇLANDIRILIYOR. BENCE BIRAN ONCE GIDIP KENDINI KAYIT ETTIRSIN ASKERDEN GELDIGINDE. SUANDA SEVK BELGESI ILE GIDIP DONDURSUN VE DUZELTTIRMEYE CALISSIN GERI KALANI.. GSS YE KAYIT ŞART BEYLER ÇALIŞMAYANLAR ICIN..
  • quote:

quote:

quote:

vayy güzelmiş :D sığar sığar buna bi dünyayı sığdırırım ben eywallah

KİLİT OLAYI BUNLARA OLMUYOR DEGILMI..O ZAMAN ASMA KILIT BUNLARA OLMAZ.. ACEMILIKTE DEGILDE USTA BIRLIGINDE KILIT OLABILIYORMUS DEMISLERDI..
  • quote:

Orijinalden alıntı: srknkrky

quote:

Orijinalden alıntı: ruhadam06

quote:

Orijinalden alıntı: istanbulondon

quote:

Orijinalden alıntı: ruhadam06

quote:

Orijinalden alıntı: MonsterKill88

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozcannsert

quote:

saygısızlık olarak almayın ama sürekli kilo-boy dan bahsediyorsunuz bunu burda daha öncede sordum
    TSK hangimizin kilosunu boyunu biliyo ?? Ne zaman sordu ? bana kimse sormadı o yüzden soruyorum
    bazı arkadaşlar yok boyuna göre, yok kilona göre yedek subay olabilirsin yada jandarma olursun vs... diyor o yüzden

Tecil bozdurmaya gittiğinde aile hekimine gönderiyorlar orda soruyolar işte, yada ölçüp yazıyorlar. Ona göre AE veya AA gibi sağlamlık ibaresi TMM SEVK adlı belgede yazıyor.

İnan doktor benim yüzüme bile bakmadı, şubenin yakınında sağlık ocağı var, memur oraya gitmemi söyledi
    sonra gittim oraya , doktor askeriyeden aldığım belgeyi istedi, hastalığın varmı dedi, yok dedim, imzaladı o kağıdı o kadar

ne boy ne kilo ne ayrıntılı bişey 15 saniye sürdü sürmedi.

nasıl yani boy kilon ölçülmedi mi ? boy kilo yazılan yere ne yazdılar senin için ?

aıle hekımı ne gıtık ya kral verdıklerı kagıtla aıle hekımı yazdı

sadece imza attı o kadar
    boy kilo filan sormadı, hatırladığım kadarıyla öyle bir bölüm yoktu zaten
    Allah a şükür fiziğim çok iyi 1.90 boyum var sürekli spr salonuna giden biriyim
    ama doktor sallamadığı için bi yararrını göremeyeceğiz sanırım, sağlık olsun

yanlısın var devrem ozellıkle boy kılo doktor kasesı ımzası askerlıge engel yoktur dıye kırmızı tukenmez kalemle yazılması ve protokol numarasının kesınlıkle unutulmaması ıstendı aıle hekımıne gıderken subeden

arkadaşlar 2 yıl önce tecil işlemlerim sırasında aile hekiminden rapor almıştım o zaman da boy kilo ölçmedi sadece hastalığın var mı diye sordu yok dedim verdi raporu. tecili bozdururken de bu raporu dikkate aldılar tekrar rapor istemediler. yani benim de boy kilo bilgilerim tsk'da yok..

srknkrky arkadaşımın söylediği gibi banada kimse bişey söylemedi
    yazdılarsa kafalarına göre bişeyler yazdılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakmer

quote:

Orijinalden alıntı: .Hector.

Arkadaşlar bilen birisi şu sınav tarihlerini net olarak yazabilirmi acaba? Senede kaç kere oluyor? Haziranda mezun olan kişi için en yakın sınav tarihi ne zamandır.

haziranda mezunsan agustos döneminde gidersin en erken

30 Haziran'a kadar başvurman gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thsnn -- 28 Mart 2013; 12:27:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakmer

quote:

Orijinalden alıntı: .Hector.

Arkadaşlar bilen birisi şu sınav tarihlerini net olarak yazabilirmi acaba? Senede kaç kere oluyor? Haziranda mezun olan kişi için en yakın sınav tarihi ne zamandır.

haziranda mezunsan agustos döneminde gidersin en erken

Dostum benim bildigim kadarıyla haziranda mezun olan birisi agustosta gidebilir, çünki mesela bizden bahsediyim , biz nisanda gitmek için en geç 28 şubat ta karar aldırdık yani nisanda gitmek isteyen birisi 1 ay öncesinden karar aldırması gerekiyor (mart ayı içindede sarı zarfı aldık), ben defalarca askerlik şubeyi arayıp sordum, birdahaki celp dönemi agustos için en son başvuru tarihi haziran ayının sonudur, temmuz ayında sarı zarfı almak için ugraşırız, süreç böyle işliyor... mesela benim okul bizi 4 temmuzda mezun etmişti, şu 4 günden dolayı agustos celp dönemini kaçırmıştık, benim arkadaşlarım aralık ayına kadar beklediler... şu anki sistemde senede 3 celp dönemi var aralık nisan ve agustos, ancak önümüzdeki agustos ayından itibaren celp dönemlerinin 4 e çıkarılması düşünülüyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mykop333

quote:

İŞİ OLMAYIP GENEL SAĞLIK SİGORTASINDAN YARARLANMAYAN YANI KAYIT YAPTIRMAYAN KISI SUAN EN YUKSEK PRIMDEN BORÇLANDIRILIYOR. BENCE BIRAN ONCE GIDIP KENDINI KAYIT ETTIRSIN ASKERDEN GELDIGINDE. SUANDA SEVK BELGESI ILE GIDIP DONDURSUN VE DUZELTTIRMEYE CALISSIN GERI KALANI.. GSS YE KAYIT ŞART BEYLER ÇALIŞMAYANLAR ICIN..

benim sigortam babamın sigortası üzerine bağlı gözüküyor halaöğrencilik bittikten sonra bir işe girip çalışmadığım için..babamın üzerine sgklıyım yani ben de sevk evraklarımı alırken belge falan istemedim. benim yapmam gereken birşey varmı bu sigorta hususunda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: asarcık

arkadaşlar bize gidince askeri çanta vereceklerini söylüyorlar. peki bu çanta boş mu durucak dolapta ? malzemelerimizi bu çantanın içine koysak ve kilitlesek olmaz mı ?

http://www.liderticaret.com.tr/pictures/200X-2012530192841_sevkiyat_1.jpg

hocam giriste bu cantayı vericekler icine de mlzemelerini koyucaklar. sonra sivil valizinde getirdigin esyalarınıda bu cantaya yerlestirip 17 gun boyunca kullanıcaklarını ayırıcaksın. sonra sivil kıyafetlerini ve kullanmıcagın esyalarını da sivil valize kaldırıcaksın onuda 1-2 gun icinde depoya kaldırıcaklar. asker valiziyle gecicek orda gunun yani.

birde tukenmezle bu asker valizinin yesilimsi kısmına adınız ve acemi birlgi numaranızı yazınki karısıp kaybolmasın. cunki herkesin valizi aynı olucagından temizlik sırasında karısabiliyor.

sivil valizinizinde bi kenarında yazsın adınız mesela tutma yerine tukenmezle yazabilirsiniz yine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noxite -- 28 Mart 2013; 12:34:01 >
  • BENDE İŞTEN AYRILDIM 10 GÜN ÖNCE, 100 GÜN DEVAM EDİYOR SANIRIM SAĞLIK BAKIMI FALAN AYRILDIKTAN SONRA, 4 GÜN SONRADA RESMEN ASKERİZ, GSS FALAN GEREK YOK SANIRIM BENİM İÇİN ??
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mykop333

quote:

benim sigortam babamın sigortası üzerine bağlı gözüküyor halaöğrencilik bittikten sonra bir işe girip çalışmadığım için..babamın üzerine sgklıyım yani ben de sevk evraklarımı alırken belge falan istemedim. benim yapmam gereken birşey varmı bu sigorta hususunda?

ÖĞRENCİ OLUP 25 YAŞINA KADAR ANNE BABA UZERINDEN BAKILIRSINIZ. ÖĞRENCILIK HAYATINIZ BITTIGI AN GSS YE KAYIT YAPTIRMANIZ GEREKIR. SIZINDE EGER TESPIT HALINDE EN YUKSEK OLAN 220 TL CIVARINDAN BORÇLANDIRILIRSINIZ.ONLAR YAKALAMADAN SIZIN KAYIT YAPTIRMANIZ EN MANTIKLISI.. OKUMAYAN ERKEK 20 YAŞINDAN SONRA KAYIT ETTIRME ZORUNLULUĞU VAR.
  • beyler bu saat olayina geri donersek, bu casiolar falan iyi hosta alarmi cok ses cikarmiyor. malum nobete neyin kalkmak lazim gerekecektir zamanla ve o alarmla imkansiz uyanilmaz. ne yapabiliriz o konuda acep?
  • 
Sayfa: önceki 396397398399400
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.