Şimdi Ara

351. DÖNEM (NİSAN 2013) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI [441 YÜREKLİ ASKER !!!] (397. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.641
Cevap
137
Favori
685.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 395396397398399
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aşılar iyi güzelde arkadaşlar.. en önemli olanı yok.. Hepatit...Ben şimdi vurunsam kalan aşılama takviminde aksayacak bi yararı olmayacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbulondon

quote:

Orijinalden alıntı: ruhadam06

quote:

Orijinalden alıntı: MonsterKill88

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozcannsert

quote:

saygısızlık olarak almayın ama sürekli kilo-boy dan bahsediyorsunuz bunu burda daha öncede sordum
    TSK hangimizin kilosunu boyunu biliyo ?? Ne zaman sordu ? bana kimse sormadı o yüzden soruyorum
    bazı arkadaşlar yok boyuna göre, yok kilona göre yedek subay olabilirsin yada jandarma olursun vs... diyor o yüzden

Tecil bozdurmaya gittiğinde aile hekimine gönderiyorlar orda soruyolar işte, yada ölçüp yazıyorlar. Ona göre AE veya AA gibi sağlamlık ibaresi TMM SEVK adlı belgede yazıyor.

İnan doktor benim yüzüme bile bakmadı, şubenin yakınında sağlık ocağı var, memur oraya gitmemi söyledi
    sonra gittim oraya , doktor askeriyeden aldığım belgeyi istedi, hastalığın varmı dedi, yok dedim, imzaladı o kağıdı o kadar

ne boy ne kilo ne ayrıntılı bişey 15 saniye sürdü sürmedi.

nasıl yani boy kilon ölçülmedi mi ? boy kilo yazılan yere ne yazdılar senin için ?

aıle hekımı ne gıtık ya kral verdıklerı kagıtla aıle hekımı yazdı

sadece imza attı o kadar
    boy kilo filan sormadı, hatırladığım kadarıyla öyle bir bölüm yoktu zaten
    Allah a şükür fiziğim çok iyi 1.90 boyum var sürekli spr salonuna giden biriyim
    ama doktor sallamadığı için bi yararrını göremeyeceğiz sanırım, sağlık olsun

yanlısın var devrem ozellıkle boy kılo doktor kasesı ımzası askerlıge engel yoktur dıye kırmızı tukenmez kalemle yazılması ve protokol numarasının kesınlıkle unutulmaması ıstendı aıle hekımıne gıderken subeden
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MonsterKill88

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozcannsert

quote:

saygısızlık olarak almayın ama sürekli kilo-boy dan bahsediyorsunuz bunu burda daha öncede sordum
    TSK hangimizin kilosunu boyunu biliyo ?? Ne zaman sordu ? bana kimse sormadı o yüzden soruyorum
    bazı arkadaşlar yok boyuna göre, yok kilona göre yedek subay olabilirsin yada jandarma olursun vs... diyor o yüzden

Tecil bozdurmaya gittiğinde aile hekimine gönderiyorlar orda soruyolar işte, yada ölçüp yazıyorlar. Ona göre AE veya AA gibi sağlamlık ibaresi TMM SEVK adlı belgede yazıyor.

İnan doktor benim yüzüme bile bakmadı, şubenin yakınında sağlık ocağı var, memur oraya gitmemi söyledi
    sonra gittim oraya , doktor askeriyeden aldığım belgeyi istedi, hastalığın varmı dedi, yok dedim, imzaladı o kağıdı o kadar

ne boy ne kilo ne ayrıntılı bişey 15 saniye sürdü sürmedi.

nasıl yani boy kilon ölçülmedi mi ? boy kilo yazılan yere ne yazdılar senin için ?

aıle hekımı ne gıtık ya kral verdıklerı kagıtla aıle hekımı yazdı

sadece imza attı o kadar
    boy kilo filan sormadı, hatırladığım kadarıyla öyle bir bölüm yoktu zaten
    Allah a şükür fiziğim çok iyi 1.90 boyum var sürekli spr salonuna giden biriyim
    ama doktor sallamadığı için bi yararrını göremeyeceğiz sanırım, sağlık olsun

yanlısın var devrem ozellıkle boy kılo doktor kasesı ımzası askerlıge engel yoktur dıye kırmızı tukenmez kalemle yazılması ve protokol numarasının kesınlıkle unutulmaması ıstendı aıle hekımıne gıderken subeden

arkadaşlar 2 yıl önce tecil işlemlerim sırasında aile hekiminden rapor almıştım o zaman da boy kilo ölçmedi sadece hastalığın var mı diye sordu yok dedim verdi raporu. tecili bozdururken de bu raporu dikkate aldılar tekrar rapor istemediler. yani benim de boy kilo bilgilerim tsk'da yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mykop333

aşılar iyi güzelde arkadaşlar.. en önemli olanı yok.. Hepatit...Ben şimdi vurunsam kalan aşılama takviminde aksayacak bi yararı olmayacak..

biri tetenoz digeri hepatit olabilir hocam yaz doneminde
  • quote:

Orijinalden alıntı: noxite

@hayaldenizi60

yok be abi 3 haneli sifrenin neyini unutucan. sadece valizin icin kullanıcaksın onu zaten temiz corabımı atletimi araklamasınlar diye :D

yok unutulmaz zaten. valla ben 92 mükellefimin tc sini ezberlemişimki 3 hane vız tırız. ben bot içinde düşünüyorum bazı arkadaşlar gerekli dedi o yüzden.
  • Mamak ta sınava 2. Gün girecekler..salı günü askeriz...bulusup beraber girebiliriz...sabah 7 gibi orda olalım...pm atın konuşalım..mamakta başka sınav yeri yok bildigim.mebs diyorlar..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayaldenizi60

quote:

@hayaldenizi60

yok be abi 3 haneli sifrenin neyini unutucan. sadece valizin icin kullanıcaksın onu zaten temiz corabımı atletimi araklamasınlar diye :D

yok unutulmaz zaten. valla ben 92 mükellefimin tc sini ezberlemişimki 3 hane vız tırız. ben bot içinde düşünüyorum bazı arkadaşlar gerekli dedi o yüzden.

http://images.gittigidiyor.com/3234/YESIL-KUNDURA-SU-GECIRMEZ-ASKER-BOTU-45-NUMARA__32348323_0.jpg

asker botunuz bundan olucak hocam. bununda arka ust tarafında tutma yeri varmı bilmiyorum kıslıkta vardı da. bunda da varsa. kilidim metal tarafı uzun olanı tercih etmen gerekir. yani kitleme borusu varyao kısmı.cunki botu nbaska kilit takılıcak yeri yok bide bagcıgın gectigi yer var onları ic taraftan birbirine yan yana getirip yapabilirsiniz oda yine uzun bi kilit olması lazim bide ufak.
  • Genel Sağlık Sigortasından faydalan ve prim ödeyen arkadaşlar için ufak bir bilgilendirme yapayım.
    Benim çalıştığım iş yerinde, part-time çalışan yakın bir arkadaşımda bu celpte askere gideceği için Genel Sağlık Sigortası prim borcu çıkarmasın diye SGK ya gittik. Ankara Çankaya ilçesine bağlı semtlerde ikamet eden ve bu durumda olan arkadaşlar için söylüyorum Mithatpaşa üzerinde Sıhhıye tarafa giderken yol üzerinde sağda Halkbank var, onun hemen yanında Tabelası vs. olmayan mavi cerçeveli garip bir bina var. Bu işi orası çözdü. Biz tüm gün Ulucanlar SGK, Ulus SGK gezip durduk, saolsun memurların çoğu çözemediler işi :)) Yalnız içlerinden bir kahraman çıktı ve mithatpaşa no:25de bu işi yapıyorlar dedi. Gittik ve gerçekten yaptılar. Askerlik sevk belgesinin renkli fotokopisini ve kimliğini verdik. İşlemler bittikten sonra memur bize askerden geldikten sonra işe girmezseniz tekrar açtırın diye uyardı
  • quote:

quote:

quote:

@hayaldenizi60

http://images.gittigidiyor.com/3234/YESIL-KUNDURA-SU-GECIRMEZ-ASKER-BOTU-45-NUMARA__32348323_0.jpg

asker botunuz bundan olucak hocam. bununda arka ust tarafında tutma yeri varmı bilmiyorum kıslıkta vardı da. bunda da varsa. kilidim metal tarafı uzun olanı tercih etmen gerekir. yani kitleme borusu varyao kısmı.cunki botu nbaska kilit takılıcak yeri yok bide bagcıgın gectigi yer var onları ic taraftan birbirine yan yana getirip yapabilirsiniz oda yine uzun bi kilit olması lazim bide ufak.

En merak ettiğim husus da 1 numara büyük alıp almamak konusu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kronx0743

şu spor ayakkabı mevzusu nedir peki beyler bilen var mı spor ayakkabı götürelim mi orada veriliyor ben biliyorum ama çok kötü olduğu ve rahatsız ettiğini işittim bu doğru mudur bilen var mı acaba?

hocam spor ayakkabı giymiyosun. usta da da ben 2 kere giydim oda basket oynarken. :D alma yanına ayakkabı falan yani yuk etmeyin kendinize oyle seyleri.

iyiymiş botla yardıracağız ozaman :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

quote:

quote:

quote:

@hayaldenizi60

En merak ettiğim husus da 1 numara büyük alıp almamak konusu.

orda zaten boların almaya girdiginiz yerde kapının onunde kalıpları var her numara icin ustu kesilmis sadece altı olan kalıplar var deneyebiliyosunuz onların ustune basarak. ama yaz oldugu icin soyle bi handikap var.

tam alırsanız siserse sıkabilir ama buyuk alırsanız da yuruyus yaparkende bolluk oldugu icin vurabilir. ben kıs donemi askerlik yaptıgım icin 1 numara buyuk aldım 43 du 44 aldım hic sorun yasamadım.
  • arkadaslar esortman takımı almamıza gerek varmıki?
    bazı arkadaslar alacağız demişler bence orda verirler eşortmana gelene kadar daha muhim şeyler var diye düşünüyorum
  • şimdi kardeş işi olmayıp gss yararlanmayan bir kişi nasıl oluyor.
  • Gelen giden yedek subayligi kotuluyor. Tamam bizimde kendimize göre sıkıntılarımız olacak, sorumluluğumuz fazla olacak ama hiçbir zaman bulaşık yikamayiz, tuvalet temizlemeyiz, astsubaylarin çaycıligini yapmayız evet astsubayların kaprisini çekeceğime subayların kahrini çekerim vs. diye umuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 351.

Gelen giden yedek subayligi kotuluyor. Tamam bizimde kendimize göre sıkıntılarımız olacak, sorumluluğumuz fazla olacak ama hiçbir zaman bulaşık yikamayiz, tuvalet temizlemeyiz, astsubaylarin çaycıligini yapmayız evet astsubayların kaprisini çekeceğime subayların kahrini çekerim vs. diye umuyorum

her şeyin hayırlısı hakkımızda ne hayırlıysa o olsun.... diye düşünürum
  • quote:

Orijinalden alıntı: makina11

quote:

Orijinalden alıntı: jetressive

Şu anda odamdayım bir elimde çay öbür elimde ise patlamış mısır ve forumu okuyorum
    Askerde acaba bu huzurun yarısını bulabilecem mi

kağıt falan sokamazmıyız acaba :D :D papaz kaçtı falan oynardık eğitimden sonra :D :D :D

Daha iki gün önce sosyal Medya'dan fotoğraf paylaşan kısa dönem asker olan bir arkadaşım var. Fotoğrafta monopoly oynayan 4 kişi, kola, cips, kuruyemişler var. :) yani oyun da oynanır, fotoğraf da çekilir, hatta cepten sosyal medyaya da girilir :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 351.

Gelen giden yedek subayligi kotuluyor. Tamam bizimde kendimize göre sıkıntılarımız olacak, sorumluluğumuz fazla olacak ama hiçbir zaman bulaşık yikamayiz, tuvalet temizlemeyiz, astsubaylarin çaycıligini yapmayız evet astsubayların kaprisini çekeceğime subayların kahrini çekerim vs. diye umuyorum

kim diyo kısa donemin tuvalet temizleyip bulasık yıkadıgını ya ne caycılıgı nerden cıkıyo bunlar anlamadım gitti yok hocam oyle bisey kısa donemlerde yok bu olaylar uzun donem yeterince var zaten bunları yapan adamlar. sen ya yazıcı oluyosun ya revirci ya posta ya haberlesme ya adli islem ci falan filan kafa isteyen isler yani digerleriyle kısa donemlerin alakası yok.

he yedek subaylık aslında iyidir 11 ay kalırım ben dersen sabah 7 aksam 5 maaslı fıstık gibi aynı devlet memurlugu baska hicbi farkı yok. ama o ustteki olaylar da kısa donemlerde de yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ATILGAN_

şimdi kardeş işi olmayıp gss yararlanmayan bir kişi nasıl oluyor.

herkes gss oluyor diye biliyorum.
    eğer öğrenci değilseniz ve çalışmıyorsanız otomatik olarak gss ye geçiyorsunuz.
    kendiniz gidip beyanda bulunmazsanız ödeyeceğiniz prim yuksek oluyor
  • Hayırlı günler arkadaşlar,birliklerde kütüphane var mıdır?
  • kardeş ssk ya gidip baş vuruyoruz ya askerlik sevk belgesi dediğin zarfın içindekilermi ne
  • 
Sayfa: önceki 395396397398399
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.