Şimdi Ara

34DIL381 Toyota 1.8 CHR - Dolandırıcı Galerici (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
2
Favori
11.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
201 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arabasına düzgün bakan da, satarken eksiğini söyleyen de bu milletten, o kadar genellemekte doğru değil. Ben sadece artık galericileri ayrı bir gruba sokmuyorum.

Geçen sene kendi aracımı alırken, satıcının beyanına göre almaya gittiğim beşinci aracı alabildim, ilanda gerçeği söylemeyen ilk dört aracın biri galeriden, biri yetkili satıcının ikinci el kısmından, ikisi sahibinden.

Bu sene kardeşimin aracını alırken satıcının beyanına göre almaya gittiğim üçüncü aracı alabildim, üçü de sahibinden. Biri ile anlaştık, notere bir gün kala vazgeçtim diye mesaj attı, biri kaputun sök-tak olduğunu söylemedi.

• En azindan uyanik adammissin ucuz yirtmissin. 2020 yilinda bile bu alcaklara kanan insanlar var malesef!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2008 yılında araba alacaktım, Nissan note arıyordum. İlla onu alacağım,takmıştım.

Mahalledeki emlakçı ufak tefek al sat işleri de yapıyordu, ona söylemiştim.

Mahalledeki bir kişinin kayınpederi istoçta galericiymiş ve onun elinde varmış Nissan Note.

Kalktım beraber gittik İstoça. Araç tekirdağ plakalıydı. Varmı kazası belası vs dedim.Araç orjinal ,hiç birşeyi yok vs.

SMS ile Plaka sorgulama felan yok tabii o zamanlar ama sigortacılar kendi ekranlarından görüyorlar

tramer kayıtlarını.Aradım bir tanıdık sigortacıyı, plakadan sorgulattık. Araç Çorlu bilmem ne kavşağında kırmızıda beklerken arkadan gelen vurmuş.yetkili serviste bagaj kapağı değişmiş. araç aslında alınabilir durumda.

Adama diyorum şu tarihte şurada şu kazası varmış,şu kadarlık hasar felan, adam yok yeğenim ,araç orjinal diyor hala.

Arkama bile bakmadan döndüm geri.Bir daha işim olmadı onlarla.

• Galeriden yüksek hasarlı araç almak çok riskli aman diyeyim.

• İlanda ne kadar yalan açıklama yazarsanız ve kusurlarını saklarsaniz o kadar çabuk satarsınız, millet şase sorgulama ve expertiz yaptırıp bir de servisine götürüp kontrol yaptırıp alacak bu kadar basit birşeyi, araç sahibine sormaniza gerek Yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CapriceClassic

Ne tarcanmış arkadaş! Dünya onların etrafında dönüyor sanki herkes onu öneriyor. Tamam iyidir ama forum gibi tüm ülkeye hitap eden bir yerde de herkese onları önermek, bilemedim yani. Adam malatyada araba alacak şimdi oraya mı götürsün aracı?

"Sıfır bile alsanız Tarcanlara götüreceksiniz" cümlem için söyledin sanıyorum, ironi olduğunu, veya genelleme yaptığımı açıklamam gerekecek demek ki...

"Tarcanlar benzeri", ciddi, işini bilen, kaportacı-eksper'e götürmek lazım diyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yiğit_kemal

Galeriden araba almaya kalkıp birde bize katakulliye gelmeyin diye akıl vermen.... Ne bileyim....

bu cumlenin artik ezbere kurulduugunu dusunuyorum.

sahibiden e girip, alacagim arac icin arama yapinca %90 u al satci ya da galeri cikiyo.

bulundugun sehir, boya hasar durumu, renk vs gibi diger kriterleri de koyunca tamami alsatci-galerici.

eminim kimsenin su piyasada, gidip bi de galericiye-alsatciya sakal atayim diye bi derdi yoktur.

• Ormanci kullanıcısına yanıt
    O zaman sorun yok hocam. 👍

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CapriceClassic kullanıcısına yanıt

Yok yok ne sorunu :)

• Genelleme gibi oldu ama şöyle anlatayım bende;

Geçtiğimiz senelerde ufak kaza yaptım aracımın bagaj kapağı değişti bir süre kullandıktan sonra değiştirme kararı aldım aracımı, ilanda tüm kusurları söyledim, kaza fotoğrafını koydum, değişen parça listesinin olduğunu faturalarının olduğunu, hatta isteyene detaylı fotoğraflarını atabileceğimi yazdım. Kısa ve net ilandı. Tek tük kişi aradı öldüm fiyat verdi 15 gün sonra ilandaki yazılanları kaza fotoğrafını sildim tertemiz araç gel bak al git yazdım 3 gün sonra arayan arayana :) birisi geldi, gösterin ne çıkarsa odur aracım ama fiyatta düşmem dedim gösterdi aldı gitti :) tam hatırlamıyorum ama 3-5 ay sonra da abi satacak olursam göstermek için kaza fotoğrafı varsa gönderirmisin dedi bende gönderdim :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • en iyisini yapmışsınız bakmayın yorumlarda size laf sokanlara bu forumda bile bizzat al-sat işi yapan galerici tayfaya asla laf söz söylettirmeyen bir kitle var ben sahibinden diye yazılı olan ilanlara bile araç tescil tarihini ve ne zamandır kendisinde olduğunu soruyorum çoğu cevap dahi vermiyor galericiden ne zaman adam çıkmış ki zaten vatandaşa kolaylık sağlasın ama sorsan biz ticaret yapıyoruz ekmeğimizin peşindeyiz derler

• quote:

Orijinalden alıntı: covert

Genelleme gibi oldu ama şöyle anlatayım bende;

Geçtiğimiz senelerde ufak kaza yaptım aracımın bagaj kapağı değişti bir süre kullandıktan sonra değiştirme kararı aldım aracımı, ilanda tüm kusurları söyledim, kaza fotoğrafını koydum, değişen parça listesinin olduğunu faturalarının olduğunu, hatta isteyene detaylı fotoğraflarını atabileceğimi yazdım. Kısa ve net ilandı. Tek tük kişi aradı öldüm fiyat verdi 15 gün sonra ilandaki yazılanları kaza fotoğrafını sildim tertemiz araç gel bak al git yazdım 3 gün sonra arayan arayana :) birisi geldi, gösterin ne çıkarsa odur aracım ama fiyatta düşmem dedim gösterdi aldı gitti :) tam hatırlamıyorum ama 3-5 ay sonra da abi satacak olursam göstermek için kaza fotoğrafı varsa gönderirmisin dedi bende gönderdim :)

benzer durum bende yaşadım ancak henüz satılmadı araç hakkında ilana çok fazla detay yazıp açıklayıcı olmayacaksın çünkü bizim millet okumayı öğrenmeyi sevmiyor hatta bazıları detaylar telefonda verilecektir yazıyor ağır hasarlılara falan bir şekilde kafalarım düşüncesi hakim bende açıklamaları aynı sizinki gibi sildim kısa net temiz bakımlı servis kayıtları mevcut expere açık yazdım ilanı güncelledim aynı gün 5 kişi aradı ama fiyatta 500 lira için anlaşamadık bende vermedim şehir dışından gelecekti deponu fuller gönderirim dedim yok dedi aynı hesap aslında mantıken .)

• Ben 0 araç alsam Kocaeli'nde alırım sonra bayiden çekiciye yükletir tarcanlarda indiririm 1 km sürmeden expertiz 🙃

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çok kıl insanlar var aga.

• geçenlerde sattım arabamı, inşallah bugün yeni arabamı (sıfır) teslim alıyorum.

Aracım VAVACARS'ta ekspertize girmişti ve kususrsuz olarak değerlendirilmişti.

İlanda çok çok uçuk fiyatlar vardı.Ben ederi neyse onu koydum , millet nazlandı.

takasa alıyordu zaten Bayii, sinirlendim veriyordum. Son gün Anadoludan biri geldi

aldı gitti.

• Neden Bu gibi durumlarda Galeri İsmi yazılmaz?

Çünkü çekiniyorsunuz değil mi ?
    Aman uğraşmayayim...

Sen kaçtın, tüm galericiler kötü mantığı oluştu çünkü isim vermiyoruz.
    Peki, bu galericinin bir de şahıs versiyonu var.
    Sonuç, ikinci el kötüdür.

Galerici ya da al satıcı değilim ama yarım yamalak yapılan ifsadan kimseye fayda olmuyor diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-00112CF5F

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Allahımmm anlatmakta niye sıkıntı yaşıyorum bende sorun var galiba :D  

Ben de onu dedim zaten, niye tek boyutlu bakıyorsunuz hep yav :D

• quote:

Orijinalden alıntı: yiğit_kemal

Galeriden araba almaya kalkıp birde bize katakulliye gelmeyin diye akıl vermen.... Ne bileyim....

Galerici degilim ve kacirdigim bir nokta varsa soyleyin ama istenilen expere goturulmeyi kabul eden galericiden neden arac alinmaz mesela?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.