Şimdi Ara

34.000 TL bütçe ve CRUZ LT PLUS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
1.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar sayın Cruz kullanıcıları 34000 TL bütçem var ve ciddi anlamda Cruz almayı düşünüyorum LT PLUS alabiliyorum sanırım bu fiyatlara, fakat Cruz'u şöyle küçük çaplı bir araştırdığım zaman ilk olarak hemen şikayetler karşıma geliyor, genel de bunlar;

-"yaktığı kadar gitmiyor",
    -"ivmelenmesi çok kötü"
    -"124 PS ama sanki 90 PS gibi çok hantal",
    -"konfor görüntüsüne göre vasat ama güvenli"
    -"Cruze pişmanlıktır",

gibi yorumlar ile sıkça karşılaşıyorum siz deneyimli Cruz kullanıcıları olarak fikirleriniz nedir ?

Günümüzü düşündüğümüz zaman 2011,2012 Cruz LT PLUS alınır mı avantajlı mı?

Satarken değer olarak kaybı fazla olur mu ?

Arabayı hayatımda ilk kez 2 yıl önce kullanmıştım 75 km kadar ve bu kadar ayrıntılı inceleme fırsatım olmadı bilgi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

• 2009 yılından beri hep aynı konu; Gitmiyor, çekmiyor, çok yakıyor. Ama ne hikmet is; Satış ve el değiştirme son hızla devam etti/ediyor!..

Evet yaktığı kadar gitmiyor, benzer rakiplerinden 1 tık aşağı da. Ama üretici teknik değerleri vermiş, test araçları bayilerde vardı, denemek
    bedavaydı. Test eder bakarsın, uymazsa kafana almazsın. Aldıktan sonra internet ortamında ağlayıp zırlayanlara, okkalı bir tekme atasım
    gelmiştir, çoğu zaman...

Evet! GM'in gücü yere aktarma sorunun olduğu bilinen bir gerçek. O anlamda 124bg'lik güc hissi zayıf kalıyor. Ama zaten Atmosferik
    motorun devirlendikçe gücünü gösterdiğini herkes bilir. Devir çevirmek çart. Ama ilk kalkışlarda ağır kaldığını düşünenler olabilir.
    Sormak lazım; Sürekli 0-100'mü yapıyorsunuz. Normal kullanıcı için, normal araba. Beklentisi yüksek olan başka araç alsın.

Mesela, 180'lik TSI İbiza Cupra...

124bg 90bg gibi?? Bende 100bg'lik Civic HB var, iki aracı da aynı dönemde beraber kullandım. 90bg örneklemesi pek gerçekçi değil.

Bulununan şehir ve sürekli kullanılan güzergah bozuk yoldan oluşuyor ise, konforsuz. Düz şehir/asfalt ise, konforsuz denemez.
    Özellikle uzun yolculukların sonu keyifle biter.

Ne aldığını ve aracın ne verebileceğini bilen "bilinçli kullanıcı" için pişmanlık kelimesi komik gelir.
    2 teknik veriyi inceleyip kendi kullanımına uygunluğunu hesaplayamayan kişiye, her araç pişmanlık getirir. Kendi hesabını masaya
    yatırıp hesaplayamayan adam elbette! piişman olur. Ama onu pişman eden yanlış seçimli arabası değil, 2 inceleme/2 test/2 karşılaştırma/
    2 konu okuma/2 araştırma vs. yapamaması ve bunu ilkokul seviyesi 4 işlem ile destekleme becerisinde olmamasındandır.

Çoook kereler yazdım; Kişi kendi ihtiyaçlarına ve beklentisine bakar. İnceler/tartar/hesap eder, kendine uygun ise alır mutlu mesut yaşar.

Bir sürü kişiye özel kriter var, toplamı herkese farklı bir yol çizer. Kendi şartlarını iyi bilen kişi hesabını doğru yapar ise sorun olmaz.
    Herkes çeşit çeşit; Birisi 35'e C sınıfı full araca biner, diğeri de 35' bomboş B sınıfına...

Yada Cruze donanım ve güvenliğindeki benzer araçlara 50-60 verir.
    Aynı yakıtı yakmasına ve aynı donanım konforunda olmasına rağmen marka ve 2. el algısı ile avunur durur.

Seçim meselesi??
    Kişiye göre değişir, hangisini seçeceği...

Araba sorana(yada başka) şunu al demek yanlış olur.
    İnsanın oturduğu yerden hiç bir şeyini bilmediği birisine nasıl seçim yapabilir ki? Hemde kendinin olmayan parsı ile...

• Bir yıldır Punto kulllanıyorum .Aracımdan çok memnunum.Kriterim balkondan baktığımda bana huzur veriyorsa tamamdır.Sırf yakıt için ikinci eli için almam.Punto alırken de etrafımdan bir ton zılgıt yedim şimdi ağızlarının suyu akıyor neyse kardeşim araç alacağı için zoraki satma durumum var.Şubat Mart gibi nasipse araç alacağım

düşündüklerim;

Bravo
    308
    Cruze idi. Temiz Bravo bulamadım arkası ayrı kalkık önü bir başka bakan araçlardan gına geldi.308 evet güzel ama bildiğin aile arabası gibi duruyor kuzenimde olduğu için biliyorum onun dışında iyi araç.Gelelim ex aşkıma her yolda gördüğümde bakardım ama malum söylentiler uzak tutmuştu.1 haftadır izlemediğim video, okumadığım video altı youtube yorumu kalmadı.Burdaki arkadaşlarda saolsun sorularıma cevap verdiler.Test etme imkanım olmadı etrafımda hiç yok kiralamacılara baktım yine yok.Ama 77 bg Puntom bile beni mutlu edip isteklerime cevap verebiliyorsa 124 bg çevi her türlü mutlu eder.

Balkonumdan görmek isteyeceğim bir araba umarım sahip olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

2009 yılından beri hep aynı konu; Gitmiyor, çekmiyor, çok yakıyor. Ama ne hikmet is; Satış ve el değiştirme son hızla devam etti/ediyor!..

Evet yaktığı kadar gitmiyor, benzer rakiplerinden 1 tık aşağı da. Ama üretici teknik değerleri vermiş, test araçları bayilerde vardı, denemek
    bedavaydı. Test eder bakarsın, uymazsa kafana almazsın. Aldıktan sonra internet ortamında ağlayıp zırlayanlara, okkalı bir tekme atasım
    gelmiştir, çoğu zaman...

Evet! GM'in gücü yere aktarma sorunun olduğu bilinen bir gerçek. O anlamda 124bg'lik güc hissi zayıf kalıyor. Ama zaten Atmosferik
    motorun devirlendikçe gücünü gösterdiğini herkes bilir. Devir çevirmek çart. Ama ilk kalkışlarda ağır kaldığını düşünenler olabilir.
    Sormak lazım; Sürekli 0-100'mü yapıyorsunuz. Normal kullanıcı için, normal araba. Beklentisi yüksek olan başka araç alsın.

124bg 90bg gibi?? Bende 100bg'lik Civic HB var, iki aracı da aynı dönemde beraber kullandım. 90bg örneklemesi pek gerçekçi değil.

Bulununan şehir ve sürekli kullanılan güzergah bozuk yoldan oluşuyor ise, konforsuz. Düz şehir/asfalt ise, konforsuz denemez.

Ne aldığını ve aracın ne verebileceğini bilen "bilinçli kullanıcı" için pişmanlık kelimesi komik gelir.
    2 teknik veriyi inceleyip kendi kullanımına uygunluğunu hesaplayamayan kişiye, her araç pişmanlık getirir. Kendi hesabını masaya
    yatırıp hesaplayamayan adam elbette! piişman olur. Ama onu pişman eden yanlış seçimli arabası değil, 2 inceleme/2 test/2 karşılaştırma/
    2 konu okuma/2 araştırma vs. yapamaması ve bunu ilkokul seviyesi 4 işlem ile destekleme becerisinde olmamasındandır.

Çoook kereler yazdım; Kişi kendi ihtiyaçlarına ve beklentisine bakar. İnceler/tartar/hesap eder, kendine uygun ise alır mutlu mesut yaşar.

Bir sürü kişiye özel kriter var, toplamı herkese farklı bir yol çizer. Kendi şartlarını iyi bilen kişi hesabını doğru yapar ise sorun olmaz.
    Herkes çeşit çeşit; Birisi 35'e C sınıfı full araca biner, diğeri de 35' bomboş B sınıfına...

Aynı yakıtı yakmasına ve aynı donanım konforunda olmasına rağmen marka ve 2. el algısı ile avunur durur.

Seçim meselesi??

İnsanın oturduğu yerden hiç bir şeyini bilmediği birisine nasıl seçim yapabilir ki? Hemde kendinin olmayan parsı ile...

2,0 dizel otomatik HB için ne söylersiniz? 40 civarı almayı planlıyorum.
    Tamam vergisi fazla, konserve kutusu kadar araçlardan fazla yakıyor ama bunlar benim için önemli değil, o fiyata o donanımda o güçte ve konforda başka araç yok, ya da ben bulamadım.

İşin aslı ağırlıklı olarak öğretmen olan eşim kullanacak, arada bir de ben araklayacağım İlk önce otomatik yeni Aveo düşündüm ama onlarda da 35'in altında biniliri olmadığı için yazık dedim o paraya, ha bir de yukarda dediğim gibi ben de kullanacağım, ayrıca yakıt masrafı olarak cruze'den aşağı değil kerata. Bilemiyorum, kafam karışık, teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: erol börek

quote:

2009 yılından beri hep aynı konu; Gitmiyor, çekmiyor, çok yakıyor. Ama ne hikmet is; Satış ve el değiştirme son hızla devam etti/ediyor!..

gelmiştir, çoğu zaman...

Seçim meselesi??

2,0 dizel otomatik HB için ne söylersiniz? 40 civarı almayı planlıyorum.
    Tamam vergisi fazla, konserve kutusu kadar araçlardan fazla yakıyor ama bunlar benim için önemli değil, o fiyata o donanımda o güçte ve konforda başka araç yok, ya da ben bulamadım.

İşin aslı ağırlıklı olarak öğretmen olan eşim kullanacak, arada bir de ben araklayacağım İlk önce otomatik yeni Aveo düşündüm ama onlarda da 35'in altında biniliri olmadığı için yazık dedim o paraya, ha bir de yukarda dediğim gibi ben de kullanacağım, ayrıca yakıt masrafı olarak cruze'den aşağı değil kerata. Bilemiyorum, kafam karışık, teşekkürler.

Şu an tatildeyim, fazla detaya inemeyeceğim ama kısaca;

Şu aracın en zevkli versiyonudur 2.0 163bg...

MTV(tüketim) dert değil ise -ki kasko değerine göre alt kademeye inmesi lazım- alınıp zevk ile binilir. Güç hissi üst seviye de. Ben kısa bir test sürüşü yapmıştım, çok beğendim.

Benzer fiyatlı cücük gibi fındık motorlu arabalardan, kat be kat iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 9 Kasım 2015; 17:02:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Panthér kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler, biraz daha dağıldı kafamın içindeki sis.
    Mutlu ve keyifli tatiller dilerim
  • quote:

Fazla yorum yapamadım kusura bakmayın.

* 2.0 163bg güçlü bir araç, eşinizin tecrübesi bu araç için yeterli mi?

• quote:

quote:

Neden kusura bakayım hocam, siz benim kusuruma bakmayın, tatilde kafanızı ütülüyorum.

Sorunuza gelince:

Malesef hayır, hatta sıfır, yeni başladı ehliyet kursuna, ancak şu var ki zaten belli bir seviyeye gelene kadar yeri söz konusu araç için ön yolcu koltuğu, kendini geliştirmesi için ise kullanacağı araç halihazırda köy yollarında ben yanında iken sıkıntısız yürüttüğü (hatta tahminimce %12 gibi bi eğimde karşısına eşek çıkınca sorunsuz durup o rampada sıkıntısız kaldırdığı) 1,3 D2 doblo

Hemen aklınızdan geçeni tahmin edeyim; genelde diğer insanların tepkileri "e ne güzel işte binsin dobloya gitsin işine gücüne..."
    De; artık ben de yoruldum 45'e doğru gidiyoruz, ki, gün içinde bene gerekebiliyor araç ancak yük haricinde bu aracı kullanmak da istemiyorum, bi yerlere giderken çocuğumu doblonun arkasına oturturkenki iç sıkıntısı, "acaba sorusu" olmayacak cruze'de.

Tekrar keyifli tatiller dilerim, havalar böyle güzel giderken tadını çıkarmaya bakın

• quote:

quote:

quote:

Neden kusura bakayım hocam, siz benim kusuruma bakmayın, tatilde kafanızı ütülüyorum.

Sorunuza gelince:

Malesef hayır, hatta sıfır, yeni başladı ehliyet kursuna, ancak şu var ki zaten belli bir seviyeye gelene kadar yeri söz konusu araç için ön yolcu koltuğu, kendini geliştirmesi için ise kullanacağı araç halihazırda köy yollarında ben yanında iken sıkıntısız yürüttüğü (hatta tahminimce %12 gibi bi eğimde karşısına eşek çıkınca sorunsuz durup o rampada sıkıntısız kaldırdığı) 1,3 D2 doblo

Hemen aklınızdan geçeni tahmin edeyim; genelde diğer insanların tepkileri "e ne güzel işte binsin dobloya gitsin işine gücüne..."
    De; artık ben de yoruldum 45'e doğru gidiyoruz, ki, gün içinde bene gerekebiliyor araç ancak yük haricinde bu aracı kullanmak da istemiyorum, bi yerlere giderken çocuğumu doblonun arkasına oturturkenki iç sıkıntısı, "acaba sorusu" olmayacak cruze'de.

Tekrar keyifli tatiller dilerim, havalar böyle güzel giderken tadını çıkarmaya bakın

Biliyorsunuz, güvenlik donanım yönünden iyi biraraç. Sırf esp ve 8 hava yastığı için bile alınabilecek seviyede. Hele hele konu eş çocuklar ise, maksimum güvenlik seviyesine daha çok dikkat etmek gerek, diye düşünüyorum.

*Havalar şansımıza çok güzel. 70-75tl(Ultra HD) seviyelerinde büyük otellerde kalmak mümkün. Fiyatlar sezona göre uygun.

• Aslında "üyeler" konusunda listede olan2.0 kullanıcıları benden daha çok bilgi vereceklerdir.

Bu arada şimdi fark ettim, nick süper.

• Merhaba arakdaşalar cruze yaktığından fazla gider mereka etmeyin. K&N kapalı kutu hava filtresi taktırdım. Gyate memnunum araç sollamada ve yokuşta kalkmalarda çok fark etti. Sizede K&N fitre öneririm ama K&N markasını öneririm diğer 50 tl liklerden uzak durun. Param yetseydi açık hava filtresi taktırcaktım ancak o da çok ses çıkarıyor ve hava filtresi sensörü devre dışı kalır diye cekindim, o yüzden kapalı kutu taktırdım. Herkese iyi forumlar.
  • quote:

Aslında "üyeler" konusunda listede olan2.0 kullanıcıları benden daha çok bilgi vereceklerdir.

Hocam selamlar 2. el 2011 lt plus hb otm ve 2012 plus olmayan otm hb wtcc edition var, benzer km lerde. Bu ikisi arasında wtcc edition da dijital klima, yagmur, far sensoru my link usb blouetooth konusma vs yok sanırım değil mi? Hangisinde karar kılsam bilemedim, sen ne tavsiye edersin? 2012 wtcc edition yazanın resimlerini ekledim. Gerçekten plus olmayan model di mi? Cevapalrın için şimdiden teşekkürler...

34.000 TL bütçe ve CRUZ LT PLUS 34.000 TL bütçe ve CRUZ LT PLUS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metbey -- 17 Kasım 2015; 10:07:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: metbey

quote:

Aslında "üyeler" konusunda listede olan2.0 kullanıcıları benden daha çok bilgi vereceklerdir.

Hocam selamlar 2. el 2011 lt plus hb otm ve 2012 plus olmayan otm hb wtcc edition var, benzer km lerde. Bu ikisi arasında wtcc edition da dijital klima, yagmur, far sensoru my link usb blouetooth konusma vs yok sanırım değil mi? Hangisinde karar kılsam bilemedim, sen ne tavsiye edersin? 2012 wtcc edition yazanın resimlerini ekledim. Gerçekten plus olmayan model di mi? Cevapalrın için şimdiden teşekkürler...

34.000 TL bütçe ve CRUZ LT PLUS 34.000 TL bütçe ve CRUZ LT PLUS

Fotoları olan WTCC plus paket değil. Ama multimedia takılı o da bir artı.

Her ne kadar Plus paketli diğer araç özellikler yönünden daha kullanışlı gözükse de hem 2011 model yılı hemde görsel WTCC paketi
    olmaması yönünden zayıf kalıyor.

Ben HB Cruze araçlar da mutlaka DE/WTCC/SPORT versiyon arıyorum. Bana göre görsel açıdan zengin ve daha atletik bir görünüşü var.
    Benim 2 araç arasındaki tercihim 2012 WTCC olurdu.

*Bu WTCC kasa da MyLink yok, kayıp olan far-yağmur sensörü/dijital klima/kararan dikiz aynası/3 satır ekran olurdu.
    Ama 3 satır ekran multimedia ile eşitlenmiş, hatta özellik olarak navi/blouetooth/usb vs. özellikleri kullanılabilir olmuş.

*Ben her iki versiyonu da aldım kullandım, bana eksikliği sadece dijital klima oldu diğerlerini pek aramadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: MU5T4F4

Merhaba arakdaşalar cruze yaktığından fazla gider mereka etmeyin. K&N kapalı kutu hava filtresi taktırdım. Gyate memnunum araç sollamada ve yokuşta kalkmalarda çok fark etti. Sizede K&N fitre öneririm ama K&N markasını öneririm diğer 50 tl liklerden uzak durun. Param yetseydi açık hava filtresi taktırcaktım ancak o da çok ses çıkarıyor ve hava filtresi sensörü devre dışı kalır diye cekindim, o yüzden kapalı kutu taktırdım. Herkese iyi forumlar.

Maliyeti nedir?
  • quote:

quote:

Merhaba arakdaşalar cruze yaktığından fazla gider mereka etmeyin. K&N kapalı kutu hava filtresi taktırdım. Gyate memnunum araç sollamada ve yokuşta kalkmalarda çok fark etti. Sizede K&N fitre öneririm ama K&N markasını öneririm diğer 50 tl liklerden uzak durun. Param yetseydi açık hava filtresi taktırcaktım ancak o da çok ses çıkarıyor ve hava filtresi sensörü devre dışı kalır diye cekindim, o yüzden kapalı kutu taktırdım. Herkese iyi forumlar.

Maliyeti nedir?

Hocam 280 lira maliyeti var ben ekstra olarak 80 tl daha verip temizleme spreyi ve yağını aldım. Ayrıca marka bir milyon km garantisi veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MU5T4F4 -- 18 Kasım 2015; 18:42:28 >

• quote:

quote:

quote:

Maliyeti nedir?

Hocam 280 lira maliyeti var ben ekstra olarak 80 tl daha verip temizleme spreyi ve yağını aldım. Ayrıca marka bir milyon km garantisi veriyor.

Fiyatı kabul edilebilir, yurt dışı ile 80-100TL fark yaratır. Yurt dışı için o kadar beklemeye ve risk almaya gerek yok.

Bende kendi aracım için bakmıştım 60$ civarında(Cruze 70$ galiba!).

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.