Şimdi Ara

325. DÖNEM ERZİNCAN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI BURAYA...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
15.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• bizden başka yok mu hocam
    quote:

Orjinalden alıntı: sercankaf

Burada toplanalım devrelerim...
  • Arkadaşlar bende erzincan yolcusuyum, il jandarma komutanlığı. serdartasli@hotmail.com bilet falan aldınız mı nasıl gidiceksiniz ben uçakla gidicem istanbuldan. siz nerden gidiceksiniz.
  • ben de geldim

jacktheblack.325@hotmail.com

ekleyin devrelerim :D

Ben erzincana bulamadım ne uçak ne otobüs izmirden.

Sivasa gidip. Sivastan 1gün sonra erzincana geçicem
  • görmeyen kalmasınnn
  • bizden başka kimse yok galiba erzincana giden
  • erzincan il jandarma komutanlıgı benim de arkadaşlar,

hkn-t@hotmail.com

ekleyin devrelerim:)
  • devreler. Ben daha önce il jandarmada askerlik yapmış bir sürü kişi buldum. mesajlaştım. Gerekli bilgileri temin ettikçe buraya yazıcam.

İşte ilki2 bilgi.

veririm tabii kardeşim..şimdiden hayırlı teskereler kolay gelsin...

acemiliğin 1 ay olacak ,komando bölüğünde oluyo..ilk zamanlar acemilik zor gelir..sabah erken kalkma kamuflaj yürüyüş falan..hazır ol rahat şekilinde..eğitimler..çok soğuk bir yere gidiyosun haberin olsun..içlik falan herşeyini veriyolar ama,sen boyunluk ve ekstra kalın içlik alırsın rahat edersin..krem rengi olsun...zamanla alışıyosun..en büyük sorun uykusuzluk..

dağıtım şöyle olur..acemi yaptığın yerde kalabilirsin..komando bölüğü..teslim olduğun yer var...il jandarma bunlar rahat yerler..torpille falan oralarda kalıyorlar..üzümlü var..ilçe çok rahat bir yer...bunun dışında yine çevre ilçelere gönderilirsiniz...
    ben şansıma bıraktım..kötü bir yer geldi...kemah ve kemaliyee çok kötü...eğer buralara düşersen...mutlaka dış karakola gitmek iste..hani şöyle...ben gönüllüyüm falan de...

kardeşim hayırlısıylaa bitirirsin inşallah ama..kemah a gitmemeni umuyorum..ben epey zorlandım...ama özellikle merkezde kalırsan ve üzümlü gibi güzel ilçelere düşersen rahat edersin...

bak dış karakola git dedim çünkü..buralarda 20 kişi falan olur...rahatttr yani...merkez ilçelerde yanii kemahtaaa meselaa 100 küsür kişi olur ,sıkıntılıdır...

acemiden sonra çavuş olacaksınız..rahat bir yerde çavuşluk yaparsann iyidir.ama zor yerlerde sorumluluğun artar sıkıntı olur...

ben herşeyi bilirim dedim atladım herşeye...çok yoruldum..ama komutanlarım sevdi...

fikrimi sorarsann genel söylentiyi dinle...ben hiç bir şey bilmem de...kaç iştenn...biliyo musun anlar mısın derlerse..anlamam de...

bi de bana bölümünü söylersen,ve merak ettiğin başka bir şey varsa..anlatırım...

Hocam hayırlı olsun bılgı nedemek tabı yardımcı olurum... Erzıncan ıl jandarmda 16 ayım gectı cok rahat merak etme bızım zamanımzda kısa donemle re saygımız coktu umarım sımdı de oyledır. %70 merkezde kalırsınız Merkezde kalırsa avantajın carsı olur carsısı guzel vakıt guzel gecıyor. yok ılcelere dusersen de carsın nadır ama sunu soylım erzıncanda teror veya benzerı korkulacak bısı yok . için rahat olsun hayırlı teskereler arkadasım...

• hadi bakalım bir bilgi daha vereyim :)

merhaba kardeşim
    öncelikle süper bi yere gıdıyorsun ilk başta ki zorluklar heryerde olacak zorluklar. bu dönem kısa dönemler için en kalabalık dönem en az 10ar kişi olarak acemılıkten sonra ağıtılırsnız acemılığınız 32 gun
    ilk günü erzincan il jandarma komutanlığında geçirirsiniz.
    2.gun acemılığınızı gecıreceğiniz
    JANDARMA ASAYİŞ KOMANDO BÖLÜĞÜ'NE TESLIM OLACAKSINIZ
    acemılık bıtınce orada kalmaya bak en kral yer orasıdır butun usta askerler komandodur. göreceksiniz çocuklar saygıda kusur etmeyecek. hepsi pırlanta secılmış askerler
    rütbelılere gelınce 3 takıma ayrılırsınız
    1.takım asteğmenın takımıdır değişmiştir muhtemel bızım kı metın asteğmenındı iyi çocuktu
    2.TAKIM BU ÇO ÖNEMLİ
    ASTSUBAY İNAL ŞENEL'İN TAKIMI HATTA SELAMIMI SÖYLE 319 URAS VE MUSA DIYE BI ARKADAŞIMIZ VAR İSİMLERİMİZİ MUTLAKA VER MUTLAKA!!!! ONUN TAKIMINDA KAL! EN KRAL KOMUTAN ODUR
    RAHAT EDERSİN

3.TAKIM DOĞUŞ ASTSUBAYIN TAKIM
    O DA İYİDİR İLK BAŞTA ÇOK SERT GÖRÜNÜR AMA İYİ ÇOCUKTUR. AMA SEN NE YAP YAP İNAL ASTSUBAYIN TAKIMINDA KAL!

ACEMILIĞINIZ BURADA GECECEK BURADAN 13 İLÇE VAR DAĞILACAĞINBIZ

İYİDEN KÖTÜYE SIRALIYORUM BU SIRALAMAYI SAKIN UNUTMA!

1.ASAYİŞ KOMANDO BÖLÜĞÜ
    2.İL MERKEZ
    3.KARARGAH
    4.ÜZÜMLÜ(DİNLENME TESİSLERİ) Ç
    5.ÇAYIRLI
    6.KEMALİYE(BEN BURDAYDIM BAŞBAĞLAR KATLİAMI İLE ANILIR ŞU KÖPRÜ DİZİSİ VAR YA MEŞHUR ORALARI ANLATIR, KORKUTURLAR AMA KULAK ASMA SÜPER YERDİR)
    7.İLİÇ
    8.KEMAH(BURAYA DÜŞERSEN ALP KARAKOLUNA DÜŞMEYE BAK AMA TERÖR VAR GEÇİŞ YERİDİR 3AY ÖNCE YEDİ ŞEHİT VERDİLER BİRİ BİNBAŞI)
    9.TERCAN
    10. OTLUKBELİ
    11.REFAHİYE
    KARDEŞİM İLK 6'YA HATTA 5E GİRMEYE ÇALIŞ
    BEN KEMALIYEDEYDIM KEMALIYE GIDERSEN HABERIM OLSUN
    ORADA SEVDİĞİM KOMUTANIM VAR BI SELAM GÖNDERIRIZ RAHAT EDERSİN.

HE BIDE YEMEKLERİ SÜPERDİR NEREYE GİDERSEN GİT
    PİYADELER GİBİ ACINDAN ÖLMESSİN
    HATTA ŞAKA DEĞİL BAK
    EVINDE BULAMASSIN O YEMEKLERİ
    HER ASKER JANDARMA OLAMAZ:)
    BOL BOL BAĞIRIRSIN ARTIK
    HELİKOPTERLERE KARŞI BENI DE ANARSIN
    HADİ HAYIRLI TESKERELER

• Taze Taze geldi yeni bilgiler.

Bu bilgiler ileride bizim torunlara onların torunlarına da yardımcı olur.

slm. bilader ilk akşam tüm k.dönemleri ordaki asayiş komando bölüğüne götürüyorlar. acemiliği orda yapıyosunuz. 1 ay sonunda dağıtımda bi kısım orda kalıyor. Diğerleri alaya ve ilçelere dağıtılıyor. tabi k.dönem sayısına göre. alayda iki yer var karargah ve il merkez diye. il merkeze çok torpilliler, karargah ise az torpilliler gidiyo. Hiç torpili olmayanlar ilçelere gidiyo. dediğim gibi sayıyla ilgili. az olursanız çoğunuz alaya gidersiniz. sigara içiyorsan kartonla götür. bi süre sonra kalmıyo...
    Nöbetle askerliği yersin büyük ihtimalle. Hayırlı tezkereler.

• Arkadaşlar THY pazartesi saat 09:10 da İstanbul'dan binecek kaç kişiyiz???
  • quote:

Orjinalden alıntı: caliform

Arkadaşlar THY pazartesi saat 09:10 da İstanbul'dan binecek kaç kişiyiz???

Dostum ben pazartesiye yer bulamadım. Aslında riskli ceza durumları falan ama bişey demezler heralde. Ben cumartesi gidiyorum istanbuldan
  • Yeni bilgiler buyrun..

kardeş il jandarmaya teslim oluyosun akşam 5 den sonra jandarma asayiş komando bölüğüne götürüyolar sizi, sonra ertesi gün eğitim başlıyo çok zor değil sağa dön sola dön silahlı eğitim.sonra tören yaklaşınca tören adımıyla yürüyüş yaptırıyolar.koşu var diyolar ama sadece bi kere koşturdular fazla sıkmıyolar hata yaparsın hemde defalarca olabilir. rahat olun diyolar.tahminim ocak 10 gibi cuma gününe denk geliyo genelde yemin töreni oluyo topçu tugayında.sonra dağıtım izini olmadığı için cumartesi ve pazar ailenle evci izinine çıkıyosun otelde yada polis evi gibi yerler artık neresi olursa,aileni getirme bence çünkü çok karlı oluyo orası ulaşım sıkıntılı bide yemin töreni için aileden tek kişiye izin veriyolar.ailesi gelmeyen hafta sonu acemi birliğinde yatar istediği kadar ben öyle yaptım süper oldu :D sonra usta birliği belli oldu bana çayırlı çıktı erzincan merkeze 100 km uzaklıkta güzel bi ilçe jandarma karakolu birde dış karakolu var bu ilçenin çok rahat.komutanları çok iyi.çayırlıdan başka üzümlü ve il jandarma çok iyi diyolardı ama bence çayırlıdan başka güzel yer yoktur diyebilirim.üzümlü karakolundakiler memnun değildi il jandarmada kalanlar sürekli kar temizlediler.asayiş komando bölüğünde kalanlar bulaşık mıntıka temizlediler.diğer ilçeler kemaliye kemah otlukbeli tercan mercan vs. bunlar hakkında bilgim yok.ama çayırlı ilçesinde ben yazıcıydım çok rahattım nöbet arada bi asker az olunca tutuyodum.hergün adliyeye evrak getir götür çarşıdaydım.nasıl geçti askerlik anlamadım tavsiye ederim çayırlı ilçe jandarma karakolu.buranın birde dış karakolu var yaylakent diye orayı tavsiye etmem çünkü çok dışta ilçe daha iyi... bunların dışında soracağın varsa kafana takılan yardımcı olurum. sen şanslısın ben 319 ksd olarak gittim hiç kimse yoktu soracak fikir alacak :) şimdiden hayırlı teskereler izin kullanmazsan mayıs 16 kullanırsan kaç gün kullandın üzerine eklersin terhis tarihinin....

a.s krdes.4hafta sızı komonda taburnda il jandarmınn egıtm goruyosunuz.yemn torennden sonra yerınıze ıl jndrya gecıosnz yada merkez karakollra dagıtmnz oluo benm saglıkcı olmm nedenıyle ben ıl jndarmda kldım (Türkçesine hayran kaldım ama neyse )

kardeşim hayırlı olsun öncelikle çok soğuk bi yer ona göre hazırlıklı git,biz kalabalık gitmiştik ondan dolayı komando bölüğünde eğitim aldık ve çok soğuktu.kalabalık olduğumuz için tüm ilçelere dağıtım yapıldı,sayınız az ise büyük ihtimalle merkez de kalırsınız.ilçelerde en yakını üzümlü rahat bi yer ben ordaki merkez karakolda yaptım.kardeş yerden ziyade başında ki komutanların iyi ise rahat edersin..Neyse askerliktir inan başlayınca çabukgeçiyor ilk birhafta zorlanırsın ortamın güzel ise çabuk biter askerliğin.birde kısa döneme iyi davranıyorlar.umarım yardımcı olmuşumdur hayırlı teskereler...

umarım herkese faydalı olmuştur.

• jacktheblack dostum, verdiğin bilgiler için çok sağol, bir çok konuda aydınlattın bizleri.
  • Gitmeden son bilgi buyrun :)

erzincan il jandarma çok iyi bir yere düşmüşsün öncelikle onu sölim.
    ilk gittiğin zaman il jandarma komutanlığına teslim olacaksın otogardan gitmek istersen otogarın hemen yanında iki garip minare göreceksin.otarafta jandarma.minibiüslere biniyosun jandarmada inicem dyince yakın bir yerde bırakıyolar seni.il jandarma komutanlığına teslim olduğun zaman seni orda biraz bekletebilirler diğer kısa dönem arkadaşların gelmesi için.çünü acemiliği orda yapmayacaksınız.sizi ordan jandarma asayiş komando bölüğüne götürecekler.orda 28 gün bir acemilik yapacaksın.ordaki komutanlar çok iyidir.kısa dönemlere çok iyi davranırlar.yemekler harikaydı biz ordayken.her gün tatlı meyve bisküvi.... acemilikte sadece yürüş yaptırırlar genel olarak.spor biz 1 ayda sadece iki kere yaptık yanında hiç birşey götürüp yük yapma orda sana herşeyi veriyolar yetmezse kantin var kantinden alabilirsin.acemilik bittikten sonra artık kaç kişi gitmişseniz. bütün ilçelere aşağı yuları eşit olarak dağıtım yapılır. ben kemah ilçe jandarmaya bağlı alp jandarma karakolunda usta birlşiğimi yaptım.benden iki ay sonra benim karakolumda 9 şehit verildi. hatırlarsın belki kamyon geçerken kumandalı mayın patladı.bir kurmay yarbay 2 uzman çavuş ve 6 asker şehit olmuştu.ama ben ordayken çok rahat etmiştim.yolun uzunsa izin kullanmazsan 16 mayıs tarihinde teskereni alırsın hadi bana eyvallah dersin.komutanlarla aranıiyi tut.kısa dönem oldğun için sana kimse diğer askerlere davrandığı gibi davranmaz ama sende biraz diğer askerlerden farklı olduğunu belli etmen gerekiyo.. iki tane büyük caddesivardır.ermerkez diye bir alışveriş ağzası vardır orası en güzel yeridir erzincanın. askeri malzeme satan yerlerdeki kızlara iş atabilirsin. :) müsaittirler..ama biraz soğuk bir memlekettir.nöbet tuttururlasrsa gece soğu çok fenadır.-40 lara kadar iner sıcalık.ben toplam 10 saat nöbet tuttum.bunun sadece 4 saati silahlı geri kalanı malzemelik nöbeti oda turarak. kitap okudum zaten.komuatnlarla aram iyi olduğu için çok rahattım.ama rahat olmayan arkadaşlarımda oldu..bu kadar yeterli dir galiba gene aklına takılan birşey olursa sor.yardımcı olabilrsem ne mutlu bana. acemi birliğinde doğuş astb ve anıl astsubay vardır onlar iyidir.fahri uzmanda iyidir tabi hala ordalarsa.eğer usta birliğin kemaha çıkarsa haber ver. taıdığım komutanlar hala orda ve hala görüşüyorum kendileriyle.şimdiden hayırlı teskereler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.