Şimdi Ara

Emniyet ve Muhafız Bölüğü Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
15.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kısa dönem için usta birliğim Erzincan'a düştü. Topçu birliğinin karşısındaki fabrika bakımda olacakmışım. Emniyet ve Muhafız Bölüğü için biraz araştırma yaptım ama çoğu kişi bana günde 8 saat nöbet tutuyoruz doğru düzgün uyku uyuyamazsın dediler. Ve askerlerin çoğu sürgünden hallice askerlerden oluşuyormuş. Bilenler bahsedebilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Upupupupyp

• Upupupupup

• Upupupupyp

• Upupupupyp

• Ahahha. Kardeşim orada yapıyorum şuan kısa dönem olarak . Aklındaki tüm soruları cevaplandırabilirim . Duydukların doğru burada uzun dönem 400 sayar en aşağı . Tutanaksiz adam elle gösterilir :) kısa dönem olduğun için şanslısın kısıma düşebilirsin ama şu ara kısıma da nöbet yazıyorlar .

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnwick4

Ahahha. Kardeşim orada yapıyorum şuan kısa dönem olarak . Aklındaki tüm soruları cevaplandırabilirim . Duydukların doğru burada uzun dönem 400 sayar en aşağı . Tutanaksiz adam elle gösterilir :) kısa dönem olduğun için şanslısın kısıma düşebilirsin ama şu ara kısıma da nöbet yazıyorlar .
    Günde ortalama kaç saat nöbet tutuyorsun bir de zor geçiyor mu?

• quote:

Ahahha. Kardeşim orada yapıyorum şuan kısa dönem olarak . Aklındaki tüm soruları cevaplandırabilirim . Duydukların doğru burada uzun dönem 400 sayar en aşağı . Tutanaksiz adam elle gösterilir :) kısa dönem olduğun için şanslısın kısıma düşebilirsin ama şu ara kısıma da nöbet yazıyorlar .
    Veya bir günün nasıl geçiyor. Bir tane adam bana günde 4 saat anca uyuyabiliyorum dedi.

• quote:

???? Üstat çok yazdım sana

• Kardeşim bildirim gelmiyor maalesef ondan görmedim kb . Doğru kardeşim nöbet erleri 4 saat anca uyuyor. Diğer boluklerde iş yapmayan rdm olan , sıkıntılı tipleri eminyet muhafaza göndermekle tehdit ederler hep ,gonderirlerde örneği çok fazla vardır . Kısa dönem olduğun için seni kısımlara verirler ( su ara kısımlara da nöbet yaziyorlar)
    Kısım : belli görevi olan yerler misal nizamiye hazır kısa amk silahlik vs vs diye gider görevi sabittir sabah gider akşamla döner

• quote:

Kardeşim bildirim gelmiyor maalesef ondan görmedim kb . Doğru kardeşim nöbet erleri 4 saat anca uyuyor. Diğer boluklerde iş yapmayan rdm olan , sıkıntılı tipleri eminyet muhafaza göndermekle tehdit ederler hep ,gonderirlerde örneği çok fazla vardır . Kısa dönem olduğun için seni kısımlara verirler ( su ara kısımlara da nöbet yaziyorlar)
    Kısım : belli görevi olan yerler misal nizamiye hazır kısa amk silahlik vs vs diye gider görevi sabittir sabah gider akşamla döner
    O zaman kısımlara girmeye çalışayım ben

• Sende biten bir şey değil yüzbaşı karar verir . Nöbet eri yapmaz diye düşünüyorun biz 40 kişi geldik 5 kişi oldu nöbet eri onları da kısımlara çekti 2 tanesini . Nöbet erlerini genelde uzun dönem seçiyor sıkıntılı tipleri.

• Öyleyse inşallah beni de kısımlara çekerler. Ne vukuatım var ne de adli kaydım. Hayatımda karakola bile girmedim. Peki kısımlara girmek için bana avantaj sağlayacak bir şey var mı mesela excell ogrensem falan avantaj sağlar mı?

• quote:

Sende biten bir şey değil yüzbaşı karar verir . Nöbet eri yapmaz diye düşünüyorun biz 40 kişi geldik 5 kişi oldu nöbet eri onları da kısımlara çekti 2 tanesini . Nöbet erlerini genelde uzun dönem seçiyor sıkıntılı tipleri.
    Öyleyse inşallah beni de kısımlara çekerler. Ne vukuatım var ne de adli kaydım. Hayatımda karakola bile girmedim. Peki kısımlara girmek için bana avantaj sağlayacak bir şey var mı mesela excell ogrensem falan avantaj sağlar mı?

• qwertyu377 Q kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten kısa dönemler vukatsiz olur , yazıcılar seçildi. 373 kd olarak 40 kişi geldik hepimiz bir yerlere girdik merak etme sen de girersin. Kısımda olursan bizim bölük rahattır ama kısımda olmazsan nöbet eri olursan askerliğin içinde askerlik yaptım dersin :) ama dediğim gibi nöbet eri olsanda ilk fırsatta çekerler kısıma .

• Her yerde emniyet muhafız takımına döşüyolar bunu anladım :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizde güvenlik bölüğü yatıyordu valla.günde en fazla 2 nöbet bir de olursa araç muhafızı.Yani her yerde döşemiyorlar nöbet erlerine
    Ama sizdekinin tersi askerleri düzgündü.Vukuatlı tipler geri hizmette falandı.Zaten kısa dönemlerden nöbet eri olan şanssızlar çok azdır.

369.kd havacı dedenizden selamlar...Hayırlı tezkereler.

• Emn. Mhf. Bl. Bolca nobet tutar, fazla mintika alani olmaz. Toren birliklerini genelde emn. Mhf. Olusturur.

• günde min 6 - max 8 saat nöbet... sabahtan akşam mesai bitimine kadar nöbet harici zamanlarda silahlı/silahsız eğitim... bölüğün hepsi rdm veya sürgünden gelen tipler ama aralarında iyi efendi insanlarda olur tek tük... gün içerisinde en fazla 4 saat uyuyabiliyorsun oda çoğu zaman parça parça oluyor... Kışla içerisindeki bütün görevler bu bölüğe aittir eğitimleri sıkıdır, komutanları tersdir... eğer şanslıysan kısım denilen görevlerden birine gündüzcü olarak seçilirsin şanssız isen akşamları sabaha kadar kısımdaki nöbetçi komutanın tribeyle uğraşırsın yada nöbet eri olursun... taş gibi psikoloji ve evliya sabrı gerektiren bir bölüktür, aksi taktirde diğer bölüklerde gece silahlıkta yattığı yerden hem nöbet tutan hem telefonda goygoy yapan arkadaşınla, gecenin 1 bucuğunda eline silah, beline şarjör alıp
    gece soğukta kışlanın öbür ucundaki nöbet klubesine yürürken nerede hata yaptığını çok düşünürsün.
    askerlik şans işi ya çok rahat yaparsın ya çok zor geçer. emniyet muhafızda bir kısa dönemin düşebileceği en zor bölüklerden birisi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.