Şimdi Ara

313 TL KingSpec 720 GB SATAIII SSD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
4
Favori
7.379
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

https://tr.aliexpress.com/item/32866947799.html

325 TL Gloway 720 GB SATAIII SSD
    https://tr.aliexpress.com/item/32570787625.html

315 TL JSYERA 512GB NVMe m.2 SSD
    https://tr.aliexpress.com/item/32954651739.html

325 TL KingSpec 512GB NVMe m.2 SSD
    https://tr.aliexpress.com/item/32985187070.html

355 TL Reinno 512GB NVMe m.2 SSD
    https://tr.aliexpress.com/item/32912303241.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 22 Temmuz 2019; 3:6:10 >

• Gümrük vergisi şans işi değil. Haziran ayı itibari ile tüm ürünlerde vergi uygulanıyor.

Alacak olan arkadaşlar %20 + 5.2 TL vergi ödeyecek. Duruma göre bazı ürünlere %20+ %20 + 5.2 TL'de uygulanıyor.

Şahsi fikrim hem vergisi var hem marka bilindik değil veri kaybı yaşatabilir. Ben olsam almam.
  • video yeni bir şey söylemiyor, merak edenler için söyleyeyim :) ssdler hakkında bir fikrim yok ben de aldım kullanıyorum buna benzer ucuz bir aliexpress ssd'si şimdilik sorun çıkartmadı.
  • Gümrük vergisi şans işi değil. Haziran ayı itibari ile tüm ürünlerde vergi uygulanıyor.

Alacak olan arkadaşlar %20 + 5.2 TL vergi ödeyecek. Duruma göre bazı ürünlere %20+ %20 + 5.2 TL'de uygulanıyor.

Şahsi fikrim hem vergisi var hem marka bilindik değil veri kaybı yaşatabilir. Ben olsam almam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: If you my star

Gümrük vergisi şans işi değil. Haziran ayı itibari ile tüm ürünlerde vergi uygulanıyor.

Haziran ayındaki videoyu bu yüzden ekledim zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer ürünün sipariş tarihi dikkate alınırsa 30 Mayıs öncesi için gümrüğe sunum ücreti olmamalı. Ancak 30 Mayıs'tan sonra verilen siparişlerin kaçarı yok gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahtiyaraziz -- 26 Haziran 2019; 15:58:20 >
  • Açıkçası riske girmeye değmez gibi. Markalar bilindik olsa bir nebze ama o da yok
  • adamlar 720 gb ssd'ye 58 tl (para birimi) veriyor, gel de çıldırma.

• Alınabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yurtdışında 3000 birim kazanma şansın varsa ne duruyorsun
  • Videoyu izlemedim ama, vergi alınmadığı durumlar olmuş ama çok aşırı istisna. 34 sent verip aldığım kablo için 7.5 lira ödedim.

Yeni sistemde şöyle bi güzellik var, vergiye tabi ürün olsa da artık paketleri açmadan vergi aldıkları oluyor. Ssd de ince bişey. 10 dolar yazsan inanırlar. %20+5.2 ödeyip geçebilir. ki 10 dolara ikna olurlarsa 20 lira bile etmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

Videoyu izlemedim ama, vergi alınmadığı durumlar olmuş ama çok aşırı istisna. 34 sent verip aldığım kablo için 7.5 lira ödedim.

Yeni sistemde şöyle bi güzellik var, vergiye tabi ürün olsa da artık paketleri açmadan vergi aldıkları oluyor. Ssd de ince bişey. 10 dolar yazsan inanırlar. %20+5.2 ödeyip geçebilir. ki 10 dolara ikna olurlarsa 20 lira bile etmiyor.
    ssd için alınan vergi örneği

bende ram alacaktım bu nedenle vazgeçmiştim almak istediğim ürünler 2x8 toplam 16 gb ram idi ürünler için toplamda 238 lira ödeyecektim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i.y4114 -- 26 Haziran 2019; 19:30:34 >

• en sonki vergi olayından sonra aliexpress uygulamasını silip sitelerine bile girmiyorum 7.5tl ye kırılmaz cam alsak 10tl de vergi veririz kalsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Eray.

en sonki vergi olayından sonra aliexpress uygulamasını silip sitelerine bile girmiyorum 7.5tl ye kırılmaz cam alsak 10tl de vergi veririz kalsın
    Damat ne demisti yilda 3milyon posta geliyor demisti,he urune sakkadanak 5lira giris ucreti koydular oturduklari yerden kazandiklari parayi hesap ediver gayri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • i.y4114 kullanıcısına yanıt
    2 tane saat aldım büyük kutuları ile birlikte. Paket 560g ağırlığındaydı ve ürün kontrol edilmesine rağmen üstünde yazan $10 lık tutardan vergi yansıtıldı. Belkide paket üzerinde alınan tutar yazıyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DH | equ* kullanıcısına yanıt
    Çokomelin giderayak attığı kazık oldu. Bi aliexpress keyfimiz vardı hiç etti

• man utd kullanıcısına yanıt
    Kendi yurtdışına sipariş verip ödemiyor ama

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • samsung evo 850 mi yoksa kingspec nvme m2 mi?
  • 32 dolara 480 GB Kingdian satın aldım geçen indirimlerde normalde Kingspec bakıyordum hatta sepetimde alınmak üzere bekliyordu, birde amazona bakınayım dedim ve kingdianı gördüm amerikada direk kendi satıyordu ve satın alanlarıda görünce kingdiana döndüm tamamen ve sipariş geçtim şuanlık yolda bakalım ne kadar vergi çıkacak 32x 5,8 = 185TLye aldım.

313 TL KingSpec 720 GB SATAIII SSD 313 TL KingSpec 720 GB SATAIII SSD

Mikron çip ve Kontrolörcü olarak "sm2258xt "8sb2dnw8i3" bellek yongaları gözüküyor ısı sensörü yokmuş alanlar içini açmış yani orta seviye ssd üreten firmaların kullandığı çip ve kontrolcüler diye biliyorum James Donkey gibi mesela.
    https://www.amazon.com/KingDian-SATA3-240GB-Laptop-Desktop/dp/B07FYF21BV/ref=sr_1_3?keywords=kingdian&qid=1561815159&s=gateway&sr=8-3&th=1#customerReviews

amazon satış sayfası ve kullanıcı yorumları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoguzhan55 -- 29 Haziran 2019; 16:35:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

adamlar 720 gb ssd'ye 58 tl (para birimi) veriyor, gel de çıldırma.
    Yahu tamam da burada atıyorum 8k TL kazanan adam orada 8k dolar kazanmıyor. Böyle bir karşılaştırma yanlış.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.